Фентъзи и фантастика - 22

  • 29 273
  • 705
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 47 998
Така е
На мен Лан и Мат ми харесват Simple Smile

# 556
  • Мнения: 31 850
Мат ще го сменят. Чух слух, че искал повече пари, ама колко е вярно...
Ех, що не сменят актрисата играеща Егвийн.
Виж Нинив да не барат. Страхотна е.

# 557
  • Мнения: 18 303
За Нинив съм съгласен,но  и Ранд и Перин  да останат. Егвийн и Мат да се махат.

не е без значение как изглежда даден актьор, но ако не умее да играе е без полза.

# 558
  • Мнения: 31 850
Е, нормално е главните герои като ги избират да са по-красивички.
Че да сте гледали какъвто и да е било сериал с невзрачни главни герои Grinning
Но не това трябва да е водещото.
И като и гледам имдб-то. Не виждам нито един качествен филм.

# 559
  • Мнения: 9 725
Само да уточня, че Перин хич не беше глупав според Джордан.

# 560
  • Мнения: 18 303
Не съм казал, че е глупав, а че мисли по-бавно от останалите. Това се потвърждава и от Файле - тя признава, че той много бавно стига до някакво решение, но стигне ли до него се увлича в битката; и му трябва някой който да му помога с....малките подробности от типа на Берелайн. За тази цел си има Файле.. На повечето места в Колелото Перин го дават като бавномислещ.
Ланфеар се опита накрая да се възползва от това обстоятелство, че мисълта на Перин тече бавно и да му наложи Принуда, за да управлява останките от Последната битка, чрез него, но любовта му над Файле разкъса Принудата.
Нинив, която е по-директна и не цепи басма никому нарича Перин "пън".
Разбира се Перин съвсем не е глупав, това че мисли бавно не значи, че взима лоши решения. В началото е малко наивен и може би - простодушен, но бързо се отрака.


Перин донякъде ми напомня на Галад. Въпреки че на Галад мисленето не му е бавно и той отделя много време за мислене. Ще се опитам да цитирам по  памет Гарет Брин

"Гавин, ти приличаш на майка си и сестра си. действаш импулсивно. Не си пресметлив като брат си.
-Галад не е пресметлив - възрази Гавин
-Да, извинявай изразих се неправилно. Галад не е пресметлив. Но Галад не действа импулсивно. Той отделя много време на размисъл и когато моментът дойде е готов за действие."

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 09:18 от Лорд Сняг

# 561
  • Мнения: 9 113
Нали знаете,че олигофрен означава бавномислещ? Yum На олигофренът са му нужни няколко минути за да може да пресметне колко прави 2+2.

# 562
  • Мнения: 18 303
Чак олиговфрен не бих го нарекъл, но е доста наивен Перин.

Има една сцена, където той иска да подчини Масема на Ранд - за което е изпратен и пет от Шестте Мъдри и Айез Седай  отказват да му  помогнат. Тогава той казва, че Сеонид - дали така й бе името? - явно не мисли така и той ще се допита до нея, а те му отвръщат че тя "и него би искала да го види на каишка"
Да, наивен е често Перин, бих добавил и че е праволинеен, но в крайна сметка решенията му са правилни.(поне важните решения). Разбира се има и късмет, но той не в дозите в които го имат Мат, Ранд или Елейн да речем.

# 563
  • Мнения: 10 698
Здравейте Simple Smile

Бих искала да ви поканя в Номинационната тема за Книга на 2021 година:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1390489

# 564
  • Мнения: 318
Съвсем случайно,докато се ровех в озон,видях че Артлайн ще издадат Галактиката и земята там отвътре.Това е последна част от поредицата Дългият път към една малка,ядосана планета на Беки Чеймбърс.
Аз лично нямам търпение Simple Smile

# 565
  • Мнения: 36 558
Дочетох Аве Мария, харесва ми, но наистина има много нереалистичнви неща - и то не в науката, а в постъпките на хората на Земята. Не е толкова важно, просто наблюдение. И сте прави, че не е трябвало да сменят името на Роки, след като е кръстен на Роки от едноименния филм!?
Скрит текст:
Абсолютно невероятно и тъпо решение е да се прати насила човек на самоубийствена мисия - амнезия или не. Ако той се страхува и не е човек, който по начало си пада по високо адреналинни ситуации, когато попадне в такава ситуация, рискът за мисията е прекалено голям. Страхът няма нищо общо със спомените. Съдя по себе си - ако аз попадна в ситуация, в която се страхувам и която ми е изключително противна и непривична, вероятността да се мобилизирам и да добия супер сили е точно 0 - ще се депресирам, парализирам (психически) и ще чакам да умра Laughing
Разбирам, че хората са различни, но в случая говорим за учител, който не си пада по идеята за саможертва, а не за каскадьор или някой със силни героични наклонности. Късмет е, че той притежава огромно научно любопитство и не изпадна в депресия още в началото (когато осъзна, че е на космически кораб с двама мъртъвци - това е като сюжет на хорър филм), както и че успя да се спогоди толкова добре с представителя на извънземна раса. И все пак - това е хазарт; по-добре е да се изпрати по-подготвен и сигурен човек.

# 566
  • Мнения: 2 231
Какъв едноименен филм, за Роки боксьора ли говориш? Това извънземно не е кръстено на него, а е Камен, защото е от силиций и прилича на направен от камък. Мисля, че ясно е описано в книгата. Просто на английски Rocky=Камен.

# 567
  • Мнения: 36 558
В книгата ясно е написано, че е кръстен точно на Роки от филма, както защото прилича на скала, така и на филма - партньора на съществото е наречено Адриана, също от филма за Роки.

# 568
  • Мнения: 18 303
Хора започна Панаира на     книгата

# 569
  • Мнения: 36 558
В темата за промоции на книги прочетох вече две ревюта на събитието, но не са особено позитивни... Аз си поръчах коледни книжки от Озон Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт