Третокласници- 2021/2022

  • 27 953
  • 777
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 321
Точно сега вися на опашка пред ЛЛ. 13 човека. Деца,възрастни. Ужас. На РС ни казаха,че искат хартиен.

# 151
  • Мнения: 1 400
Имейлът не би трябвало да спаси ЛЛ от струпването. По принцип в ЗПК се нанасят мерките на детето, той го преглежда и т.н. При предишният ни ЛЛ можеше да отида аз или мъжът ми и да го вземем, но сегашният държи да види детето. Аз взех картата, той дори я прескуша, поговори с нея, измери я, вписа всичко в картата.

Иначв ние най-после получихме инфо от класната. Горе-долу съм готови липсваше ни само тетрадка голям формат по математика, сега си имам две малък формат, които ще ги подаря на занималнята.
Иначе и ние сме от 10.30 в класните стаи, от четеъртък на училище, лятото мина толкова бързо...

# 152
  • София
  • Мнения: 12 361
И при нас поискаха хартиени здравно-профилактични карти.

# 153
  • shumen
  • Мнения: 17 989
При нас още нищо няма за първия учебен ден.Само за вечерта,че на 15.09.ще имаме родителска среща от 18 часа.

# 154
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 393
Е да, така гласи, препоръка е. Който има на хартия ясно, че няма да му я върнат. Обаче ако искат задължително на хартия ще почакат докъм декември.

Думите на г-жата - "лекарите трябва да изпратят". Ще стане ясно утре, ако въобще са наясно в у-ще препоръка ли е заповед ли е???

# 155
  • Мнения: 1 495
Горките лекари, едно училище решило да се изпращат електронно, друго решило на хартия. Малко им е на тях, чудят се как да ги побъркат още повече.
При нас  поне е или едното или другото. Обадих се вчера на нашата лична. Каза утре да и занеса всичко и ще ги напише когато може.

# 156
  • Мнения: 2 807
Ей това е за нашето у-ще - "Мед.бележки да се качат на ......@....../имейла на у-щето/ от личните лекари, като са изписани имената и годините на детето".

Много ми е интересно как ще накарат личните лекари да качват на децата каквото и да било? Те от къде да знаят детето в кое училище учи и в кой клас е?

# 157
  • София
  • Мнения: 2 446
А аз се чудя за какво им е въобще тази информация.
РЗИ си получават данните за ваксините от лекарите, а образованието така или иначе е задължително и необвързано с ваксини, килограми и сантиметри. Абсолютна излишна дейност кипи, ми се струва.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мхм, точно това е истината. Ако има някаква жизнено необходима информация като алергии, хронични заболявания и т.н. да уведомяваш, ама мерки, теглилки и ваксини... Тъпотия до шия.

# 159
  • Мнения: 6 687
Безсмислени са тези здравни карти от ЛЛ. Нали има в училище медицинско лице, родителите са посочили  кой е ЛЛ на детето (поне ние попълвахме декларация, в която посочваме кой е ЛЛ на детето)? Та не е ли по-лесно това медицинско лице да събере нужната информация? Пък и в училище ги мерят и теглят, каква толкова информация има в тези карти, а и на кого е нужна?! Само се създава излишно напрежение.

# 160
  • shumen
  • Мнения: 17 989
Нашите в училище не ги мерят и теглят.
Утре ги викат 8 без 15,влизат групово в класната стая и 9 без 20 ги пускат и си ги вземаме.Учебниците утре,а повече инфо вечерта на родителската среща.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Малеее, те вашите от първия ден рано-рано ги подпукали Crazy Мойто още кърти доволно, аз след час ще ходя за китки.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 446
Успешна да е учебната година, да са здрави децата най-вече.
При нас почнаха преди половин час, още малко, и ще трябва да ги взимаме Smile

# 163
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 393
Здрава и успешна учебна година на децата!
На вас - здрави нерви Wink

В нашето училище тържествена церемония за първи и пети клас. Останалите - по-късно, през половин час.
За...

... поръчах тия сладки/изненада са, дори майка ѝ не знае/

Купих това:

Довечера ще се съберем да се почерпим и заедно с подаръците ще дадем и пари с ММ, че тая година купоните за храна са 2 лв.

# 164
  • София
  • Мнения: 2 446
ох, аз днес на всяка манджа мерудия, ама 2 лв купони ... не помня от кога не съм виждала.
Преди малко купих по 3,80 Rolling Eyes но то и колко да струват, ако искаме да е хубава храната.

Общи условия

Активация на акаунт