Какво включват месечните ви процедури?

  • 7 017
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте!

След коментар от приятеля ми, че се изхвърлям с месечните разходи за козметични процедури, се замислих дали наистина не е така, и бих искала да попитам какво включват месечните ви процедури, с кое се справяте сами вкъщи (напр. маникюр, обезкосмяване и т.н.) и за кое се обръщате към специалист.

Лично в моя случай на месец ходя два пъти на маникюр и педикюр (което си е разход, може би би било добре да го намаля на веднъж месечно), фризьор веднъж в седмицата - дали за взимане на краища, боядисване, измиване или просто за прическа, зависи; отделно лазерна епилация, посещения при козметик, дерматолог и то си се натрупва, а дори не включвам разходите за козметични продукти, гримове и така нататък...

Смятайки месечната сума наведнъж малко се стреснах и затова и пиша темата, тъй като бих опитала да изключа някои неща, за да влагам парите в преживявания или просто да спестя за нещо по-голямо.

Предварително благодаря за отговорите! Blush

# 1
  • Мнения: 991
Веднъж месечно на маникюр, на 2-3 месеца лазерна/една зона/, 2-3 годишно фризьор. Отделно си купувам гримове и козметика.

# 2
  • Мнения: 782
Описаното количество процедури, на които ходиш (и най-вече честотата), според мен би било адекватно за човек, който е например лице на марка или го показват често по телевизията, или пък е модел, нещо такова.
В противен случай:
Фризьор веднъж седмично?! Защо? Чак пък толкова бързо ли ти расте косата или губиш цвят, относно измиването даже няма да коментирам (има прекрасни продукти, които могат да се купят от лицензирани магазини, а топла вода общо взето всички имаме)? На фризьор е напълно нормално да се ходи веднъж на 2-3 месеца.
Дерматолог също само при нужда или пък при наличие на наистина проблемна кожа.
Маникюр/педикюр - тук съм съгласна, това все пак си е вид глезотия и много хора имат нужда да разпуснат по този начин, също както със СПА процедури/масажи. Въпреки, че от повече от година не ходя на маникюр, а почти след всяко лакиране получавам комплименти и хората ме питат дали е гел лак - не е. Инвестирах в хубави пили за нокти, ножичка и лакове, като заложих на определена цветова гама, която смятам, че ми отива и е подходяща в ежедневието. По същата логика, си купих и достатъчно продукти за коса и кожа и 2 пъти седмично отделям време вечер за т.нар. self care. Също така спортувам минимум 3 пъти седмично и внимавам с какво се храня.
По този начин съм минимизирала почти напълно нуждата от външна намеса. Косата ми е с балеяж, който поддържам 2 пъти годишно при фризьор, а относно подстригването ходя може би всеки сезон, т.е. около 4 пъти годишно. На други процедури не ходя, евентуално само на масаж от време на време, а СПА процедурите са включени във фитнес абонамента ми.
Относно обезкосмяването - купих си фотоепилатор, т.е. имам значително по-малко косми, а при необходимост използвам самобръсначка или епилатор.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 132
Процедурите, на които ходя аз са фризьор - веднъж на два-три месеца, само за обиране на цъфтеж и оформяне, косата ми е дълга и не давам да се третира с прекалено много топлина, естествена е, не я боядисвам; лазерна епилация - на 45дни, маникюр - на две-три седмици, педикюр - на два-три месеца, сама се лакирам, и масаж - с карта съм, което излиза по изгодно - веднъж на седмица/две.

Лицето не давам да ми се пипа, сама се грижа за кожата си и веждите си. Гримове почти не използвам - спирала, малко коректор и руж.

Та може би приятелят ти е прав, и на мен ми се струва, че ходиш прекалено често, не е малък разход това.

# 4
  • Мнения: 46 434
В момента не ходя на нищо Laughing

По принцип не понасям ходенето в салон, но в миналото някак го чувствах за нужно.

Ходех на кола маска
Скрит текст:
После се отказах заради болката и временния ефект при мен (не растат равномерно и след седмица пак не съм гладка, после пък ги чакам да пораснат, за да ги хване колата и на практика непрекъснато си ходех космата). С епилатор същата работа, но ме боли повече. На лазерна и фото не мога, защото са много, много светли и не им влияе. Минах на добрия стар бръснач през 2 дни и се родих. Винаги съм гладка и няма никаква болка. Да, знам, за доста жени не е вариант, особено ако са тъмни, защото се виждат точки, но за мен е идеалният.

Почистване на лице
Скрит текст:
Само веднъж съм ходила в живота си, ужасно неприятна процедура, установих, че не понасям някой да ми пипа лицето и повече не съм се насилвала. Нямам някакви големи проблеми и се справям чудесно вкъщи с разни маски.

Маникюр
Скрит текст:
До пандемията ходех на 3 седмици. Когато ги затвориха се наложи да го сваля сама и тогава видях в какво състояние са ми ноктите. Меки като кашкавал. А по принцип имах хубави нокти. Започнах да си правя сама (аз съм човек, който изпипва детайлите и по принцип се справям визуално не по-зле, да не кажа и по-добре от доста маникюристки). В момента съм отново със здрави и твърди нокти в перфектно състояние и повече едва ли ще се върна в салон. Причините за това са още 2 - първо, мързеше ме да ходя на 2 седмици и на третата вече много израстваха и ставаше грозно в долната част, сега го сменям на 2 и винаги изглеждат добре. Ползвам обикновен лак, открих си марка, която идеално пасва на моята плочка и издържа 10-14 дни без забележки. И второ, установих, че губя много време, което мога да оползотворя за нещо, което ми е пъти по-приятно от висене там. Обикновено го сменям късно вечер, докато гледам нещо интересно и даже не го усещам. В салона трябваше да е в работно време, в свободен за специалиста час, пък се случва забавяне с клиента преди мен и въобще 2 часа ми отиваха ей така за нищо.

Фризьор
Скрит текст:
Ходех веднъж на 3 месеца. Имам дълга коса и небрежна прическа, която не се нуждае от честа намеса. Там също не обичах да ходя, посещавах по принуда. Просто времето през деня ми е много малко, защото съм нощна птица и спя до обяд, съответно ми остават много малко "нормални" часове, в които си имам служебни и семейни ангажименти и подобни посещания по салони ми нарушават съществено ритъма. И пак пандемията. Бяхме за подстригване и аз, и дъщеря ми. Изчакахме търпеливо, отвориха салоните и първото нещо беше да идем на фризьор. Обаче се оказа, че моята е бременна и спряла да работи. Звъннах на една друга, която ми допадаше, но е по-далеч, не вдига. И като хванах ножицата... Оказа се, че за нашия тип прически се справям прилично. И пак го правя в удобно време, вечер, когато нямаме какво друго да правим.

Масажи
Скрит текст:
Не обичам да ме пипа друг човек. Имам си масажна възглавница, с която действам на цяло тяло. Не е същото, но е онова, което ми е приятно на мен. И пак - мога да го правя, когато си поискам.

Честно казано не съм смятала колко съм спестила, ценното ми е, че спечелих много време и засега този вариант ми харесва повече Simple Smile

Обаче, ако на теб ти харесва да ходиш и можеш да си го позволиш (финансово и физически), не мисля, че трябва да променяш нещо. Както казах, мен процедурите ме натоварваха, но знам, че за някои хора посещението в салон е като приятна почивка, която ги зарежда емоционално и помага да се отърват от стреса. Затова всеки трябва да се води по личните си усещания, не по желанията и навиците на другите.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 12:30 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: 978
уауу, наистина доста често ходиш на процедури, авторке.
Аз ходя веднъж месечно на маникюр и един път на 1,5-2 месеца за боя и подстригване.

# 6
  • Мнения: 492
Фризьор - веднъж на 3-4 месеца, маникюр - веднъж на 3 седмици, педикюр - спорадично. Преди да забременея и кърмя ходих и на лазерна веднъж в месеца, но сега не може. Масажите също ги спрях заради това, но преди ходех веднъж на 2 седмици. И на мен ми се струва, че се глезите доста, но няма лошо, ако човек има възможност като време и финанси. С децата нещата се променят доста, така че си се глезете сега

# 7
  • София
  • Мнения: 12 653
Не обичам особено да ме докосва чужд човек, затова много от нещата правя сама:
фризьор - ходя веднъж на 1-2 месеца за оформяне и се боядисвам сама
сама си правя веждите и почистването на лицето, като за целта си купих подходящ уред за почистване с пара, а инвазивните процедури смятам, че вредят на кожата
от 2 г. насам си слагам ботокс на мимическите бръчки на челото - 2 пъти в годината
ползвам хубава бяла дермокозметика, залагам на приема на добавки, на качествения крим и на движението (тичане, плуване, планински преходи)
маникюр си правя сама - много ми е приятно да се занимавам и да си сменям често лаковете, като за оформяне ходя само няколко пъти в годината, когато реша да променя драстично формата (през останалото време само си я поддържам), а гел лак слагам само по определени поводи, защото изтощава много ноктите
за педикюр си купих много добър комплект за поддръжка - ваничка, електрическа пила с различни приставки и дискове - става бързо, лесно и спокойно мога да се глезя всяка седмица
епилирам се сама - имам лазерен епилатор, който ползвам на 1-2 месеца и има много добър ефект, но и аз не съм твърде космата
единствено за мишниците ходя на кола маска
ходя 2 пъти в седмицата на плуване, 2 пъти в месеца на масаж, 1-2 пъти ходим със съпруга ми на сауна, 1-2 пъти на солна стая

С децата нещата се променят доста, така че си се глезете сега

Никога не са ми пречили децата да се грижа за външния си вид. До вътрешна нагласа е това.

# 8
  • Мнения: X
Сама се подстригвам, сама се боядисвам, сама си правя маникюр и педикюр, сама се епилирам. Сама си подхранхвам косата и сама си правя прически. Харча само  пари за козметика.

# 9
  • Мнения: 18 503
Според мен също прекаляваш. Сигурно това те кара да се чувстваш добре, но не знам доколко е ок всеки месец да се правят процедури.
При мен оформяне на веджи и мустак са ми задължителното нещо, без което не минавам и сама няма как да ги направя във хубава форма. Това даже 2 пъти в месеца. И маникюр 2 пъти в месеца или веднъж, според зависи,че често се чупят моите нокти. Педикюра си правя в къщи сама, имам гел лакове и лампа, става добре и ми издържа един месец.
Боя веднъж на месец и половина, а вече разредих и на два месеца при фризьор, с дълга коса съм и гъста и не ми се мацоти в къщи.
И това е при специалисти.
Почистване на лице не правя, не виждам ефект, преди съм пробвала и става по-зле, а има проблемна и акнетична кожа.
 У дома си правя маски за лице, няколко вида и ежедневната грижа, която не ми е нищо специално-ексфолиране, почистване, тонизиране с розова вода, хидратиращ крем и ококлоочен.
Епилирам се сама с епилатор.
Прически само по повод и то не винаги, защото и сама се справям прилично.
Подстригвам на 3 месеца, защото я пускам дълга. Харча пари за козметика за коса най-много. Но и там не е всеки месец, защото гледам да купувам хубави серии и някои от тях са много икономични.
Гримирането не ми е страст, но ежедневно се гримирам като поддържам един несесер с козметика и базови неща, които подновявам като свършват и вече гледам да не трупам. Понякога се изкушавам, със спирали ружове и хайлатъри и купувам по повече, че са ми любими🙂

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 15:12 от Snow_White5

# 10
  • Мнения: X
Никога не съм ходила на маникюр/педикюр, но пък разполагам с огромно разнообразие от лакове, пили и т.н, та и сама се справям. Епилирам се вкъщи, въпреки че в последно време обмислям дали си заслужава да инвестирам в лазерна епилация. На фризьор ходя рядко, 1-2 пъти в годината, защото косата ми е непретенциозна, а и доста често я нося вързана. Масажи харесвам, но не ходя, защото мразя да ме пипат непознати. Но пък повечето ми приятелки ходят 2 пъти месечно на маникюр и по веднъж на фризьор, тъй че аз съм някакво изключение.

# 11
  • Мнения: 1 851
Ходя единствено на фризьор - веднъж на 3-4 месеца за подстригване и веднъж на 6 месеца за кичури. По някакъв повод може да отида и за сешоар, но е много рядко.
Преди ходех за оформяне на вежди, но вече си ги правя сама вкъщи в повечето случаи. Все пак се случва да отида и на козметик за тази цел, но няколк пъти годишно. Това е.
На маникюр пробвах няколко пъти, но не останах доволна и спрях по ред причини.

Иначе всичко друго правя сама вкъщи засега. Но пък харча доста (по мое мнение) за козметика.

Общо взето няма правило, всеки си преценява според желанията, нуждите и финансите. Аз не посещавам подобни места не за да пестя пари, а защото нямам необходимост и не ми е приятно.

Ако можеш да си го позволиш финансово не виждам проблем, но ако се лишаваш от важни неща за да има за процедури - то, да добре е да ги редуцираш.

# 12
  • Мнения: 439
Като чета и не се чувствам жена Laughing
Процедурите ми са предимно тренировки - старая се абсолютния минимум да е 4 пъти седмично (и то само при травми и неразположения - например много болезнена и обилна менструация или след хистероскопия). Две от тренировките ми са по 2 часа, останалите по час и половина. Намирам време да пазарувам, готвя, да подреждам и поддържам чисто и уютно вкъщи.
На козметик ходя веднъж месечно да ми почиства лицето и да ми прави някакъв пилинг. Обикновено през уикенда, което съответно ми ангажира деня и нито можем да хванем горските пътеки, нито да се разходим с колата. Хем кожата ми от дете е проблемна и има нужда, хем чуствам деня като непълноценен откъм почивка. Т.е. за мен това е ангажимент.
На кола маска ходех само няколко месеца, защото ако ме работеше за няма и 10 мин., после ме държеше по още 15-20 да си говорим. Еми, сори, ама не съм дошла на приказка, имам си други ангажименти. Освен това бавно ми избиват косъмчетата и имам дълъг период, в който хем се виждат, хем са къси за премахване.
Маникюрът също ме тормози много. Добрата маникюристка, която харесвам, работи много бавно и не си спазва много часовете. Опитах близо 2 години да се правя вкъщи, но лакът трае по 2 седмици и като тегля чертата месечно излиза същото време. Затова сега гледам пак веднъж месечно през някой уикенд да ходя - 2 часа и половина заминават за един маникюр. След две седмици съм на педикюр за сефте. На едно с маникюра. Сигурно ще спя при нея Grin
На фризьор от малка на обичам и не давам да ми режат косата. След много години дългата ми грива се изтощи и от близо година ходя на 2,5 месеца максимум само за връхчетата. Не се боядисвам, избягвам топлинната обработка, но за сметка на това се сцепвам от маски вкъщи. Косата ми стана ужасно здрава, лъскава и мека. Не мога да й се нарадвам. Обикновено комбинирам дните с маски да правя нещо и на лицето докато стоя - купешко или домашно.
На масаж ходя само след сериозна травма като се замисля и това е единственото, за което съжалявам.
Не мога психически да си представя да отделям време колкото авторката да вися по салони да ме работи някой. Наблягам на спорт за удоволствие, който ми носи страхотно тяло (колкото и нескромно да звучи), в комбинация със здравословно хранене. И като знам какво приготвям, как го готвя, нося си на работа, старая се да е разнообразно, да има плодове, зеленчуци, ядки, достатъчно протеин и хубави въглехидрати, наливам се с вода.... Ами, то май красотата идва отвътре.
П.С. И никое от горните не е достатъчно да ме разхубави, ако не съм се наспала! Grin

# 13
  • Мнения: 1 281
Доста неща правя сама и ходя по-рядко по специалисти, горе-долу на санитарния минимум, обикновено от мързел и защото нямам време Simple Smile обаче харча луди пари за козметика. но пък са мои, никой не ми държи сметка. Вероятно от това идва проблема. Иначе, ако момичето може да си го позволи като време и средства, защо да не ходи, не виждам проблем

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 16:08 от GlowFlow

# 14
  • Мнения: 5 300
Ами и според мен прекаляваш май с процедурите... Ходя на фризьор веднъж на 2,3 месеца, на маникюр веднъж на 3 седмици, педикюр си правя сама, на вежди веднъж месечно, моите са рехави и нямат нужда от по-често чистене. И то май ми е това.

Общи условия

Активация на акаунт