Нужда от съвет за адаптация на дете

  • 4 718
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 764
Това е баща на един от родителите, айде стига с психопатиите. Да не е някакъв дядо, намерен от обява във вестника. Прекалявате.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Точно с близки роднини се случват такива неща, не са психопатии. Но в случая не виждам притеснения в тази посока, така че да не изкривяваме темата.

# 47
  • Мнения: 39 246
В случая няма никаква индикация за такъв проблем. Детето реве за майка си и баща си, а не от дядо си.

# 48
  • Мнения: 10 750
Точно това им трябва сега на родителите освен другите притеснения - да мислят дали дядото не изнасилва бебето докато ги няма... Все си мисля, че спи с раница и яке, защото чака да си го приберат... но явно моята фантазия не е толкова развита...

# 49
  • Мнения: 772
Това е само един от хилядите случаи. И в Турция е пълно с такива случаи, че и у нас. Изнасилват и даже убиват и то все близки на децата. Не можеш да знаеш какво се случва като си оставиш детето, затова трябва да се подходи внимателно и да се предупреждава и детето.
https://www.vesti.bg/novini/bashti-chichovci-i-diado-iznasilvali-vkyshti-2563971

# 50
  • София
  • Мнения: 3 147
Скоро ще спре да ви търси. После ще се чудите защо не сте никакъв авторитет за това (вече пораснало) дете, защо не ви търси, не споделя и тн.
Това е цената на спокойствието в момента.

# 51
  • Мнения: 29 254
Пълни глупости!!!  Не се излагайте!!!

То и убийства стават навсякъде по света.....дайте да нарочим дядото и за убиец! Не вярвам направо какво чета......

# 52
  • Мнения: 39 246
Каролина, спри се. Майката и без това е наплашена.
Има всякакви случаи. Вчера един си изхвърли кучето през прозореца. Сега какво- да взема да се тревожа, че някой от вкъщи ще хвърли кучката от 5 етаж.

# 53
  • Мнения: 772
Спирам, но както казвам да внимават, че всичко се случва. Всеки трябва да намира начин да си гледа децата, а не да ги оставя на произвола. Какво възпитание и обич ще му дадат така?

# 54
  • Мнения: 10 750
Ама то може и като го оставиш при баба и дядо, бабата да е извратена психопатка, дето обича да гледа как дядото злоупотребява с детето, нали... ако ще си измисляме сценарии като от скандинавски хорър филм, най-добре да не излизаме от нас. Чак да са го оставили на произвола, не са го дали на кварталния клошар да го гледа през деня, нали... объркани са хората, дано успеят да си нагодят нещата и детенцето да се успокои и да е щастливо.

# 55
  • Мнения: 39 246
Асъл хорър.
Хората имат други проблеми- да си вземат детето повече при тях, а не да абдикират от родителството си, скрити зад  повода - ама то реве. Ми реве. Научно доказано е, че до три години едно дете има нужда изключително от майка си.

# 56
  • Мнения: 249
С две годишните понякога трудно се излиза на глава. Имам дъщеря на 2.8г.Не иска сутринта да се облича, не иска вечер да се съблича. Иска определена рокля или плитки. Има истерии и драми за дребни неща, но с малко преговори е първа в яслата.В началото и казвах, че мама и тати отиват на работа и с паричките ще купят балони.Сега не чака балони, но знае, че сме на работа и ще дойдем да я вземем.Много преговори трябва да водите с детето, а облеклото е каприз и надделяване над дядото.

# 57
  • Мнения: 299
В случая няма никаква индикация за такъв проблем. Детето реве за майка си и баща си, а не от дядо си.
Не се знае дали реве само за родителите си, но едно  е ясно: не може мъничко дете да се изоставя, дори да е при роднина за толкова време. Главата не ми го побира  как спят нощем знаейки че детето не е при тях. За какво спокойствие въобще става дума?

# 58
  • Мнения: 1 124
Може пък бабата и дядото да са настоявали да им оставят детето, има и такива случаи, все те знаят по-добре, разбират повече и т.н.
И аз смятам, че оптималният вариант е дядото да ходи в тях през деня, а вечер да са си семейно вкъщи. Макар, че за дядото ще е тегаво и едва ли ще се съгласи.

П.П. Навремето като се измъчвах от недоспиване, свекърва ми предложи да ѝ оставя детето за няколко нощи и тя ще го откаже от нощното хранене...
Така била отказал другият си внук от пиенето на вода от шише с биберон, а той беше около две годишен и до колкото помня го бяха оставили за уикенд родителите му.
Не съм оставяла моето дете до сега нощем на никого, не го приемам като вариант.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 17:11 от Lilka N.

# 59
  • Мнения: 542
Вече сте стигнали до извода, че трябва да си прибирате детето всеки ден. Има ли възможност с таткото да си разминете работното време напр. мама отива в 10 на работа, а пък татко го прибира по-рано следобед? Плачът при раздяла не е толкова страшен ако след това детето се успокоява. Добре е при раздялата дядото  да играе с него, да разглеждат книжки, да му говори...

Общи условия

Активация на акаунт