Нужда от съвет за адаптация на дете

  • 4 714
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Германия
  • Мнения: 3 401
Едно време в ГДР, а сигурно и в България, е имало от тези седмични детски градини. Децат са били там от понеделник до събота. Вече порастнали някои разказват, че са се чувствали като осиновени, и то не в добрия смисъл на думата. Абсолютна липса на емоционална връзка с родителите.

То и аз като малка съм гледана от баба ми и дядо ми на село, но нямам спомен дали съм плакала, но не се чувствам травмирана от това.

Така или иначе и аз подкрепям мнението на другите майки, детето да се взима след работа и да му се обръща много внимание докато стане време за сън.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Аминка, да вземем да им вземаме децата на такива родители, направо да ги даваме на други хора, които ще ги гледат лично? Утре и твоето така някой може да реши, че не го гледаш примерно (не зная имаш ли, нямаш ли, принципен е въпросът), защото според него не го гледаш както трябва или бабите и дядовците са твърде често с него или ти си твърде рядко с него. Какви ги пишете, хора, хабер си нямате какво означава неглижирано дете!

# 77
  • Мнения: 25 676
Чувствам се наистина безсилна и не знам какво да направя.
Сами сте се поставили в тази абсурдна ситуация.
Аз да знам, че детето ми плаче и не иска да съблича якенцето и ме чака да я взема, няма да мога да легна да спя спокойно. Вие по 5 дни седмично го правите.

Струват ли си парите, които печелите. Тези 4 месеца в които ще травмирате детето, може би за цял живот?
За адаптация  в яслата, пак ли дядото ще ангажирате?

# 78
  • Мнения: 8 173
Чувствам се наистина безсилна и не знам какво да направя.
Сами сте се поставили в тази абсурдна ситуация.
Аз да знам, че детето ми плаче и не иска да съблича якенцето и ме чака да я взема, няма да мога да легна да спя спокойно. Вие по 5 дни седмично го правите.

Струват ли си парите, които печелите. Тези 4 месеца в които ще травмирате детето, може би за цял живот?
За адаптация  в яслата, пак ли дядото ще ангажирате?

Вие работите ли? Кредит за апартамента имате ли? Детето ви в държавна ДГ ли е?
Aвторката ясно е написала,  че са се постарали да направят най-доброто за детето. Но децата се променят както и състоянието им.
И това с травмите за цял живот...хайде по-полека....поставяне на характеристики върху хора които не познавате е израз на травма от детска възраст...та да не се обясняваме с тях.

# 79
  • Мнения: 298
Когато си родител, това ти е основната работа. Другото са оправдания. Жената каза че работят през деня, но не си вземат детето вечер. Това е на практика отказ от родителство. Няма нужда някой да дойде и да вземе детето, те не го искат на практика. И да имат кредити, и да нямат, детето може да спи при мама и тате всяка вечер, ако го поискат. От тях зависи.

# 80
  • Мнения: 8 173
Когато си родител, това ти е основната работа. Другото са оправдания. Жената каза че работят през деня, но не си вземат детето вечер. Това е на практика отказ от родителство. Няма нужда някой да дойде и да вземе детето, те не го искат на практика. И да имат кредити, и да нямат, детето може да спи при мама и тате всяка вечер, ако го поискат. От тях зависи.
Когато си родител правиш най-доброто за детето си. Така както ти го виждаш. Авторката ясно написа, че и е мъчно и се чувства зле но са го направили за да се наспива детето и да не плаче.
Това, че този модел не е прорабитил не значи че те са абдикирали като родители.
Малкият ми син тръгна на градина с усмивка. След три години (не три дни) ходене. Започна да реве всяка сутрин в градината и да не иска да влезе. Това значи ли, че трбваше да го спра? И да напусна работа? Оказа се, че учителката му се е скарала строго защото той щипел децата. Ако го бяхте видяли как пищи сутрин щяхте да решите, че сме най-ужасните родители. А само след 5 минути вътре все едно нищо не е имало.

# 81
  • Мнения: 298
Е, те май повечето деца плачат първите седмици на градината, но свикват постепенно. Разбираемо е, че тия хора искат най-доброто за детето си. Не всеки може да си позволи частна градина.  Просто коментираме че не трябва да се оставя И вечер при дядото, когато могат да си го прибират и да не се травмира допълнително детето . Ясно е и че това е временно положение докато не тръгне на градина. Идеално родители няма, но от тая ситуация има изход.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, съгласна съм, че детето трябва да спи при родителите си. Да приемем, че дядото е детската градина - едно време казвахме бабина детска градина, в случая е дядова. Цял ден детето е с дядо си, вечер мама и татко отиват и си го вземат, мама го води да играе, после готви, общува с детето, къпе го и го приспива. На другата сутрин при дядо. Ако продължат да я карат така детето да е при дядо си денонощно, накрая ще имат не само отчуждено дете, а и на тях самите така ще им е по-лесно и те самите ще се отчуждят от детето.

# 83
  • Мнения: 538
Родителите съвсем отговорно са преценили, че така е най-добре за детето -спестяват му ранното разкарване и тръшкането при раздяла. Виждат, че това не работи и умуват как да сменят модела.  Така че аз освен едни загрижени родители и всеотдайни баба и дядо /помислете си те как се справят денонощно с малката/ друго не виждам.  Всички вземаме понякога грешни решения. За мен най-опасни са тези, които са убедени във вечната си непогрешимост.

# 84
  • Мнения: 6 414
Е после като тръгне на градина, няма ли да го будят рано или да си го вземат? Или ще го оставят в градината с преспиване, че да не се травмирало да става рано и да ходи напред назад.

По-добре да се заключи тази тема, все едно и също се пише.

# 85
  • Мнения: 25 676


Вие работите ли? Кредит за апартамента имате ли? Детето ви в държавна ДГ ли е?

Да, разбира се че работя.
Кредит нямам, апартаментните въпроси съм ги уредила преди да родя.
Да, в държавна градина е.

И каква връзка има този разпит със поставения въпрос?
Някакви родители си оставят детето при дядо му, за да не им реве на главата сутрин и вечер. И ако са с кредити, това не е оправдание. Пари се изкарват, ама спомена за изоставено чувстващо си дете си остава техен.

Е, те май повечето деца плачат първите седмици на градината, но свикват постепенно.
Някои плачат до 4-та група, но не ги водят при баба и дядо.
Брат ми плачеше всяка сутрин от 1-ва до 4-та група, родителите ми работеха и нямаше кой да го гледа, за да не плаче.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 129
Дядото вече гледа един болен човек, и почти бебе са му назначили защото сигурно си почива по цял ден.
Има кредит, ипотека, всички екстри и пак ми е безумна тази история.

# 87
  • London
  • Мнения: 6 732
Детето с времето ще свикне да остава, а сега се стресира много повече отколкото да пореве един час при дядо си. Ми като реве да й дадат един сок или една бонбона, или да й пуснат детско да се успокои. Знам, че сега ще ме овикат някои майки, но в някои случаи, ако помага, не виждам проблем. Ама и дядото не му се занимава, отказва се след 20 минута. Честно ти казвам цялата история звучи ужасно, куп хора си прехвърлят едно бебе, вземи го ти, не - ти го вземи, щоти ревяло. И моето е правило истерии, баба му и дядо му са го забаламосвали и не сме имали проблеми. Един път не са се обадили да кажат да се върнем. А, повярвай, моето дете може да спечели конкурс за истерии и рев.

Значи водите я сутрин, обяснявате й, че отивате на работа и ще я вземете след малко - като играе с дядо, като яде, като спи и мама и тати ще дойдат. Ще пореве първия ден, втория. Ама дядото да не ви звъни веднага. Детето като види, че си го взимате ще се успокои и ще свикне на този режим
На дядото му е минало времето да гледа 2 годишни. Нито има нервите навярно ( нали обгрижвал и дъщеря, която е с чужда помощ ). На мен ми се струва доста егоистично да се натоварва тоя човек. Аз не приемам такова нещо като " трябва да работя". На бащата в тоя период е работа, ако трябва на две места да работи за да може майката да си гледа детето. Тия години няма да се върнат.....

# 88
  • Мнения: 120
Моля ви, вземете си детето вкъщи. Като дете, отгледано от баба и дядо ви го казвам. Чудесно е да има кой да се грижи за него, но никой не може да ви замени, колкото и близък да е. Моите родители работеха денонощно и знам какво е да не можете да обърнете достатъчно внимание, но дори и малкото време има значение. И аз често работя до късно от къщи, но дъщеря ми е с баща си през това време. И съжалявам, но няма оправдание да не сте с детето през дори и малкото свободно време, което имате. Не ползвате ли обедна почивка? Не можете ли да отделите половин час на ден, за да го прекарате с детето си? Вечер толкова късно ли приключва работният ви ден, та да няма дори и малко време, което да прекарвате заедно? Налагало ми се е да работя, когато дъщеря ми заспи, с цената да сме заедно за няколко часа преди това..

# 89
  • Мнения: 10
Когато си родител правиш най-доброто за детето си. Така както ти го виждаш. Авторката ясно написа, че и е мъчно и се чувства зле но са го направили за да се наспива детето и да не плаче.


Най доброто не значи най-скъпото.Авторката греши, не може така да травмира детето си, по 5 дни да е окъснато. Аз също работя, но в съседната стая е момченцето ми  и през няколко часа отивам си играя с него, като виждам как страда като излизам (в съседната стая), направо не знам какво й е на момичнцето.
Вземайте си детенцето при вас още днес, колкото и да го обичат баба му , те не са вие.

Общи условия

Активация на акаунт