Нужда от съвет за адаптация на дете

  • 4 727
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 150
Не мога да си представя да си оставям детето някъде цяла седмица и да го прибирам в петък. Всеки ден си мисля как след работа ще си го гушна. И то сте в един град. За мен такова решение е абсурдно.

# 61
  • Мнения: 6 564
Пълен абсурд цялата ситуация. Как изобщо ви е хрумнало да направите такова нещо Rolling Eyes естествено, че ще плаче и истерясва като го зарязвате за цяла седмица.. милото..

# 62
  • Мнения: 4 412
Не искам да ви тревожа, но сте оставили момиченце на дядо. Малко ли педофилски истории има, точно от близки на деца. Като прочетох, че не иска да се съблича и преоблича затова се сетих.
Не знам, може аз така да се съмнявам във всичко, но съм такава и не мога да си оставя детето на всеки. Надявам се никой да не злоупотреби с детето ми, че като са малки не могат да осъзнаят какво им се случва. Човек трябва да е нащрек.
Айде сега глупости. Аз оставям осемгодишната на вторият ми мъж, и какво да я похищава ли?
Боже, боже?!?!

Детето не е оставено на случаен дядо, а на нейния дядо. Хайде стига всявахте паника, майката така или иначе сигурно място не може да си намери от безсилие и мъка. Дъщеря ми не искаше да си слага пижама, защото знаеше, че след това следва сън, а след съня ясла. Спеше с дрехи. Децата мислят по друг начин, не като нас.

# 63
  • Мнения: 8 243
Всеки решава сам какъв начин да използва за да отдели детето за няколко час.
Мисля,  че е добър вариант ако можете да си вземете няколко дни отпуска. Отново да останете с детето у дома. За да се върне у него сигурността че не е изоставено. И да я подготвите за това всекидневно оставане с дядото. Детето не е малко на 2.4 е съвсем подходяща възраст.
Но и аз бих дала съвет да го карате сутрин и вечер да го прибирате.

# 64
  • Мнения: 11 567
A ako няма дядо, баба, какво ще правите?
Абсурдна ситуация.
Не ви ли е срам.
Що за родители, нямам думи.

# 65
  • Мнения: 2 150
Горкият дядо и горкото дете.

# 66
  • Мнения: 544
Ей, жената и без това се е видяла в чудо! Сама вижда, че има проблем и търси решение. Тук ще я изядете.

# 67
  • Мнения: 6 564
Ами да, защото аз подобно нещо за пръв път чувам/чета и ума ми не го побира как майка няма да си вижда детето по цяла седмица. Просто е безумно, затова така се реагира.

# 68
  • Мнения: 4 412
Е хайде сега, не е нечувано и невиждано. Аз съм отгледана така, даже в друг град и то на доста км от моите родители. Все още в някои градове има седмични детски градини, а и доста баби са ангажирани с внуци. Някои ежедневно, други седмично, а някои и по цели месеци. Не всеки може да си позволи гледачка.

# 69
  • Мнения: 3 331
Познавам семейство, което остави бебе на 40 дни на бабата и си го взе, като стана за ясла. Идваха да го видят веднъж месечно, ама то не ги познаваш и плачеше от тях. Голямото пък го гледаше другата баба. Свят шарен, "родители" разни...

# 70
  • Мнения: 10 805
О, боже... и за какво ги правят тия деца тогава?

# 71
  • Мнения: 2 488
Айде, стига от начукване на канчето! Понякога човек в желанието си да направи най-доброто, прави грешки. Или може би вие сте безгрешни?
Нищо непоправимо не се е случило. Видяла е жената, че по този начин не става и търси варианти как да постъпи. Дадоха се добри съвети. Надявам се, че намерят благоприятен вариант за всички.

# 72
  • Мнения: 299
Познавам семейство, което остави бебе на 40 дни на бабата и си го взе, като стана за ясла. Идваха да го видят веднъж месечно, ама то не ги познаваш и плачеше от тях. Голямото пък го гледаше другата баба. Свят шарен, "родители" разни...
Искаш да кажеш че има и по-зле? И какво помага това на темата? Едно дете трябва да е родителите си  за нормално психическо развитие. Ако някой не иска да се грижи за децата си, има достатъчно хора, които искат да си осиновят дете и полагат ИСТИНСКИ родителски грижи за него.

# 73
  • Мнения: 8 243
Познавам семейство, което остави бебе на 40 дни на бабата и си го взе, като стана за ясла. Идваха да го видят веднъж месечно, ама то не ги познаваш и плачеше от тях. Голямото пък го гледаше другата баба. Свят шарен, "родители" разни...
Искаш да кажеш че има и по-зле? И какво помага това на темата? Едно дете трябва да е родителите си  за нормално психическо развитие. Ако някой не иска да се грижи за децата си, има достатъчно хора, които искат да си осиновят дете и полагат ИСТИНСКИ родителски грижи за него.
И тази безумна сентенция какво общо има с темата?
Че жената си е гледала детето до 2 години и половина? Че са направили най-доброто за да не се травмира детето? Или че работят? Колко префектни майки познавам които си седят у дома с детето, нищо не похващат, гледат основно телевизия...но в БГ мама са ужасно примерни майки.
Апелирам към авторката да закючи темата, че перфектни майки много има тук.

# 74
  • Мнения: 1 112
Съвет към авторката - започнете да се упражняване с детето да си казвате чао. Много е важно да разбере, че винаги ще се връщате и може да ви вярва кота обяснявате кога/как ще се случи това.
Започнете с нещо малко: " отивам да изхвърли боклука. Ще се върна след 5 минути,  ето, виж къде трябва да отиде стрелката. Докато мен ме няма ще те гледа тати/дядо. Чао!" Целувка за час и излизате за точно 5 минути.  След известно време "Отивам да купя хляб. Вие с тати/дядо нанесете този пъзел и след като приключите ще се върна". реално няма никакво значение какво ще правите, просто да се научи детето, че изчезванията не се случват просто така и че мама ще се върне, когато е обещала. Вероятно е да плаче в началото, но при нас поне имаше огромен ефект подобен подход.
Нас като деца ни оставяха като сме се заиграли и си признавам, че с брат ми изпадаме в истерии като открием, че мама я няма до 5-6 годишни. Отива уж до тоалетна и не се връща - Това за детската психика е непрекъснат ужас кога мама ще изчезне пак.

Общи условия

Активация на акаунт