Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 3

  • 67 041
  • 755
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 50
Момичета, тези от вас, които са пътували с Ryanair, знаете ли дали е задължително предварителното разпечатване на бордната карта преди отиване на летището в Киев? Разрешено ли е да се ползва бордната карта направо от телефена или е задължително на хартия да бъде?  Понеже трудно ще намеря принтер тук..
Когато ние бяхме на ул. житняя (предполагам, че сте там) си спомням, че си разпечатахме бордните карти в един от магазините атб, вътре на щандовете за аксесоари за мобилни тел. имаше услуга копиране, принтиране....обаче не знам дали във всички има, ние тогава бяхме слезли доста в посока околовръстното, пресякохме и имаше магазин, който прилича на нашите румове, момчето ги разпечата нямаше проблем, а беше също за полета в неделя

# 361
  • Мнения: 5
Здравейте момичета, пожелавам на всички борещи се за рожба успех и честито на успелите. На 23 ти октомври има представяне на клиниката в София, записах час.Някой знае ли дали на представянето ще има лекари за консултации или само Виктория ще бъде?

Здравейте момичета, а колко платихте за консултацията?

# 362
  • Милано
  • Мнения: 965
    Момичета,сега си прочетох подробно имейла от координаторката по организацията на пътуването и там е отбелязано,че не е тяхна отговорност теста за връщане и ако държим да е в клиниката да я информирам предварително...Как е при вас,които скоро сте били в Украйна?

# 363
  • Мнения: 587
    Момичета,сега си прочетох подробно имейла от координаторката по организацията на пътуването и там е отбелязано,че не е тяхна отговорност теста за връщане и ако държим да е в клиниката да я информирам предварително...Как е при вас,които скоро сте били в Украйна?
На мен бяха писали, че тестът е част от тяхната организация и така и се оказа. Нямахме никакви ангажименти ние - за всичко се бяха погрижили. Вапишете им, че ви трябват тестове за връщането, за да не се занимавате тук да правите като се приберете. На нашето летище ни пуснаха с тях без проблем.

# 364
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, получих съобщение на вайбър:
Уважаеми пациенти,
Молим Ви да не си купувате билети(за самолет, автобус и т.н.) без потвърждение на дати от нашите координатори. Определянето на дата за посещение при нас е свързано с работата на няколко отдела свързани с логистиката и графика на лекарите.
В случай че сте си купили билети без потвърждение от наша страна, клиниката не носи отговорност за последствията( няма кой да ви посрещне, няма къде да се настаните и т.н.), в този случай отговорността и разходите са си лично за ваша сметка.

BioTexCom България

# 365
  • Мнения: 2 467
Атакаааа....  стана тя. Нали уж по вайбър не може да се комуникира и затова се чака за един имейл  по 10-тина дни...

По-горе дама се оплака, че и ПСР-и за връщане не правят...

# 366
  • Мнения: 10
Атакаааа....  стана тя. Нали уж по вайбър не може да се комуникира и затова се чака за един имейл  по 10-тина дни...

По-горе дама се оплака, че и ПСР-и за връщане не правят...

Незнам как, но влязах в техния вайбър. Проучвам да стана техен пациент и Вие с тези 10 дни чакане направо ме отчаяхте, но няма как.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 19:42 от Malka zalka

# 367
  • Мнения: 475
Няма нищо странно в това. Явно доста си купуват билети на своя глава, без да координират датите за престой, трансфер и преглед. Когато се свърже някой с координаторите, те изпращат възможни дати и тогава се действа. За ПСР теста, също беше пояснено, че се дава заявка предварително за него. Има хора с ваксини има хора, които не искат да си правят тест, стоят в карантина, има хора, които си правят тестове, когато се приберат (до 24ч и пада карантината…). Това също не е задължително и отговорност на клиниката по презумция.
Разбиране проявете, не е нужно да се търси теле под вола за няма нищо.
И не на последно място, клиниката набира все по-голяма популярност и е нормално да има забавяне. Важна е моментната организация, когато на всеки му е дошъл реда да бъде там!

# 368
  • Мнения: 2 676
Аз никога не съм чакала 10 дни за отговор. Един път само отговорът се забави няколко дена, защото Виктория е била в отпуска, но не беше спешно. Когато е ставало въпрос за вземане на лекарства и важни въпроси, винаги ми е отговаряно навреме.
За първоначален преглед не виждам драма да се забави отговорът малко. Все пак вие не сте още пациенти на клиниката, нямате договор, не сте платили нищо и не можете да очаквате вип отношение. В Щатите като си правих уговорка за консултация с репродуктивен лекар, включваща само 20 минути разговор по зуум, през април ми дадоха час за 3 юни. Само за разговор, без никакво друго усилие от тяхна страна. И ми беше пратена веднага сметка за 200 долара.
В България също доколкото знам, не може да уредиш преглед при добър специалист от днес за утре.
Имаме много големи очаквания към хората в Биотекском и с право, това е един прекрасно организиран бизнес. Обаче и те имат лимит на това, което могат да направят за наше удобство.
Знам, че не е приятно да се чака до последен момент и да се напасват отпуски и самолетни билети, но това не е проблем на Викториите или на лекарите. Това си е наш проблем.
Като искаме да ни е лесно, да не пътуваме и да не правим тестове, правим опити там където живеем. Но от това, което видях досега в Киев, препоръчвам да се отиде там.
Тест за пътуването първия път, през юли, ни направиха без да сме искали и без заплащане. Ние бяхме проучили близка лаборатория, в която мислехме да ходим следобяда.
Втория път също ни направиха без да сме говорили, но то има вече толкова много клиники, на всяко летище правят, признават се вече антигенните, които са по-евтини и стават за 15 минути, че и да не бяха дали, пак нямаше да е проблем.
Освен това какво струва да се пише на Виктория, че искате тестове, тя не може да мисли и за пътуването ви. Пак казвам, техният ангажимент по договор свършва с оставянето на летището на хора и багаж три часа преди полета. Оценявам този жест, който правят, да ни улеснят пътуването, без това да е включено в договора. Прочетете го, няма такова нещо там, още повече първия път и договор може да няма и нищо да не платите.

Сега още се освествам от пътуването и часовата  разлика. После може и да разкажа с няколко думи за нашите десет дена там.

Между другото и аз ставах много нетърпелива на моменти, за което направо ме е срам. Благодаря на съфорумките, които тогава ми обясниха защо трябва да почакам и ми помогнаха да съм по-спокойна. 🙏💕🌷

П.П. Отговарят на вайбър, ние писахме веднъж, Виктория отговори на петата минута.
Просто няма смисъл да се безпокоят, ако не е нещо спешно. Ако за някаква глупост им пише всеки, то тогава те ще се забавят да отговорят на някого, който наистина има спешна нужда от помощ.
Малко съобразяване с правилата и нуждите на другите няма да навреди. 😉

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 20:25 от Opossum

# 369
  • Мнения: 475
Чакаме те да споделиш много повече от престоя ти там! 👍🍀

# 370
  • Мнения: 5
    Момичета,сега си прочетох подробно имейла от координаторката по организацията на пътуването и там е отбелязано,че не е тяхна отговорност теста за връщане и ако държим да е в клиниката да я информирам предварително...Как е при вас,които скоро сте били в Украйна?
При кой координатор сте, ако не е тайна.

# 371
  • Мнения: 4
Никой не ми отговори та питам пак Wink Къде ще е представянето на клиниката в София?

Да, виждам, че от техният сайт не пише къде ще ги провеждат, но са сложили и текст, че вече всички часове за консултации са заети: аз исках да препратя на една моя позната.
Аз нямам представа и за предишни посещения в София в кой хотел са били; момичета, някой от вас има ли информация  къде ще провеждат консултациите Викториите в София 22 - 23.10.2021?

# 372
  • София
  • Мнения: 2 071
Първия път като ходих бяха наели зала и представянето беше пред всички, миналата година бяха наели /предполагам/ апартамент в центъра и консултациите бяха индивидуални.
Предполагам, че като наближи датата ще пратят имейли къде ще се проведе, ако все още не е обявено.

# 373
  • Мнения: 191
Момичета, ето отговор от групата във вайбър относно представянето им :

Здравейте,
Срещата е индивидуална, записаният от вас остава както си е. До края на тази седмица всички ще получат мейл с адреса и потвърждение на часовете и датите.

# 374
  • Милано
  • Мнения: 965
    Момичета,сега си прочетох подробно имейла от координаторката по организацията на пътуването и там е отбелязано,че не е тяхна отговорност теста за връщане и ако държим да е в клиниката да я информирам предварително...Как е при вас,които скоро сте били в Украйна?
При кой координатор сте, ако не е тайна.
Ние сме към италианската група.Много сме доволни от момичетата!Досега винаги отговарят до 5 минути.От 10 дена има още едно ново момиче.Имаме 4 координаторки-за пътуването ,за терапията,за изследванията.За теста се разбрахме,ще им напомня като пристигнем.Не беше проблем,просто потърсих информация ...В никакъв случай не съм целяла да прозвучи,като оплакване!Пак казвам-Много доволни сме❤❤❤

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 01:18 от K.Lera

Общи условия

Активация на акаунт