Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 3

  • 66 793
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 475
Мен лично главно ме интересуваше, къде ще подновяват опитите.
В коя държава….останалото от личната информация не е от значение в случая.
Няма нужда да се намесват децата на другите. Това обижда.
Не за друго, а защото всеки е минал по трънлив път.
Всеки успява рано или късно и вие ще успеете 👍

# 736
  • Мнения: 2 588
Нали казах, че всеки случай е индивидуален. Ако ти решиш да правиш още опити, киевските лекари могат да ти ги направят и в друга клиника, стига да изкарат лиценз там. Опит за сурогатно майчинство може да се направи само в Украйна, поради спецификата на законите. Иначе няма да могат да се уредят документи за детето.
Както и да е, платих си дълга по помощта, надявам се никога повече в тази тема да не ми се натяква, че ми е помогнато, а съм се оказала злобна и завистлива, и не помагам на другите. Обиждало ги намесата на децата им. Че аз ако имам деца, ще скачам до тавана от радост, няма да ме е яд на другите, че споменават, че ги имам.
Още отсега казвам, че няма да споделя тук подробности за по-нататъшното развитие при нас, но който се интересува от този пакет и докъде сме стигнали, винаги съм готова да отговоря и помогна на лично съобщение, както и да поясня защо е по-добре да не се говори много по въпроса.
А дали ще успеем няма как да знае който и да било на тази земя. Нито ин витрото, нито сурогатното майчинство, нито осиновителния процес гарантират дете. Има хора, които не са успели. Важното е да  живеем достойно, има кой да ни помни. На една от срещите със социалните работници ме питаха за  първото ми училище и стана въпрос за учителя ми от първи до трети клас, дали си спомням кой е. Имам безброй спомени. Прекрасен човек и учител. Почина неженен и без деца, но години по-късно има кой да го споменава с добро. После седях и си мислех как без да е бил родител, този човек все пак има деца, които поддържат паметта за него жива. Неведоми са пътищата Господни. Blush

# 737
  • Мнения: 475
Има нещо нередно и недоволно в постовете ти, но карай. Нямам време да те анализирам и да се обяснявам или оправдавам или да споделям собствени случки от житейския си път, които биха били достоен повод да събирам овации.
Който разбрал, разбрал…който не, изобщо не ме вълнуват други опорни точки вече по стеклата се дискусия.

# 738
  • Мнения: 178
Само да вметна по темата за сурогатното майчинство, то е възможно и благоприятно и в Грузия, там законодателната рамка е същата като в Украйна, сурогатната майка ex lege няма права върху детето.

# 739
  • Мнения: 753
Нави, ти не беше ли бременна?
Дано да не бйркам и да те обидя. Извинявай ако греша . Дано да съм права обаче Wink

# 740
  • Мнения: 2 588
Само да вметна по темата за сурогатното майчинство, то е възможно и благоприятно и в Грузия, там законодателната рамка е същата като в Украйна, сурогатната майка ex lege няма права върху детето.
Да, това е така, има много клиники, цените са като в Украйна, не знам да има координатори говорещи български. За мен обаче най-големият им недостатък е, че е в същия регион и парен каша духа.

# 741
  • Мнения: 475
Нави, ти не беше ли бременна?
Дано да не бйркам и да те обидя. Извинявай ако греша . Дано да съм права обаче Wink
От такива неща не се обиждам ☺
Тъкмо планувахме края на лятото началото на есента да посетим клиниката за следващ опит, но изглежда скоро няма да се случи. Този път ни се иска да хванем опит с мои яйцеклетки. Да видим, кога ще отворят врати и в коя точка на Света. Дано скоро Вики да ни отговори конкретно на този въпрос.

# 742
  • Мнения: 753
Май в Кипър ще има клиника.

# 743
  • Мнения: 493
А Турция, те също са много добри.

# 744
  • София
  • Мнения: 7 491
В Турция законодателството не разрешава донорство, доколкото си спомням.

# 745
  • Мнения: 67
Здравейте  днес получих това от Виктория в отговор на моето запитване:
Здравейте! Няма да се измества клиниката в Кипър.
Сега работим върху документите за двойки които имат деца за да напуснат Украйна и събираме информация за донори,сурогатни майки.
Инвитро процедури все още не се извършват.

# 746
  • Мнения: 475
Благодаря за споделената информация. 👍

# 747
  • Мнения: 493
Е добре де, а какво става с тези двойки, които са заплатили пакет инвитро.

# 748
  • Мнения: 67
Е добре де, а какво става с тези двойки, които са заплатили пакет инвитро.
Ами ние сме платили и сме минали първия опит. И това е отговора за нас. Договора не обвързва клиниката с време за ДЯ и поради обстоятелствата в Украйна това ще се забави. Това по никакъв начин не нарушава тяхната част от договора.

# 749
  • София
  • Мнения: 7 491
Войната е форсмажорно обстоятелство. Дори да няма изрично написано в договора, действа законодателството според случая. Както са ви написали, работят хората, опитват се да изпратят всички бебета, родени през последните 2 месеца, при родителите им, и се опитват да актуализират базата данни с донори. Очевидно го правят, за да могат в следващ момент да продължат и с инвитро процедурите. Разбирам че не ви се чака, но човек е добре да има някаква елементарна толерантност. Не са ви отказали процедура.

Общи условия

Активация на акаунт