Любители на кучета - 119

  • 28 897
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 442
По принцип лакомствата се приспадат от дневната дажба, а е възможно и да заместват едно хранене.
Лакомства мноого рядко даваме. Кучето се храни само по метода БАРФ и гастроентеорологичните му проблеми приключиха. Препоръчвам горещо. С падането на козина и лошият дъх също изчезнаха теранията ни.
.

Ние не можем без лакомства, защото усилено обучаваме. Имаме порода куче, което сме длъжни да възпитаме. Без лакомства - трудна работа. А и барф не изключва лакомствата по принцип, ако не се лъжа.

Като стана въпрос за Барф, до скоро и ние хранехме с готовия барф, който продават у нас. Даже още имам един рафт във фризера с 2/3 от 18-килограмовия кашон. Обаче се оказа, че съотношението фосфор-калций му е заминало по ягодите. Започна да замята и да сгъва задните крацИ и затова го изследвахме. Калций - три пъти под норма, фосфор - три пъти над нормата. Минахме само на гранули с допълнителен калций на хапче и още след първата седмица имаше видимо подобрение. Та някой ден ще минем пак на барф, но вероятно ще си го приготвям сама.

# 691
  • Мнения: X
Sivi, това правим,  когато имаме повече време. Като си види гранулите и направо не може да седи на едно място - ляга, става, върти се... Само и само да й дадеш. Лакомствата така и така не ги иска. Ама нвма как без нещо допълнително. Гранулите са прекалено калотични и големи, за да се дава само от тях. Както казах, допълваме с друго. А за глезене даваме заешки уши, кокали с месо, някакви субпродукти като цяло.

# 692
  • Мнения: 147
Може да имаме болно коремче обаче това хич не ни пречи да дивеем и тичаме с любимата топка.


ППС: След 17 ч. сме на лекар за всеки случай да проверим тумбачето и да ни изпишат пробиотик за да няма нежелани изненади. Стискайте палци всичко да е точно. Hug

# 693
  • Мнения: 254
Направихме тестове за ерлихиоза и на Рамбо и Принцеса - отрицателни са. Малко се промени версията за заразяването на Шошко - може би е заразен към края на март, точно преди приема на Бравекто, а не в края на периода на действие, т.е. може би нямаме пробив при превенцията.
Според моите ветеринари, Спектрата не покрива лайшманиозата от пясъчните мухи, затова ми предлагат за нова схема на превенция, ежемесечно Вектра+Милпразон (бълхи, кърлежи, пясъчни мухи, комари). Аз, обаче знам, че Вектрата не е толкова ефективна срещу кърлежи... отделно, никак не ми се разделя с Адвокейт, че добре им понася на малките... та ще поумувам още малко.

# 694
  • Мнения: 18 442
Ние сме с Вектра от два месеца. Като изключим един кърлеж, който се закачи на лапата на границата с Гърция и не успя да се захване, нямаме пробив. Пу-пу.

# 695
  • София
  • Мнения: 8 348
По принцип лакомствата се приспадат от дневната дажба, а е възможно и да заместват едно хранене.
Лакомства мноого рядко даваме. Кучето се храни само по метода БАРФ и гастроентеорологичните му проблеми приключиха. Препоръчвам горещо. С падането на козина и лошият дъх също изчезнаха теранията ни.
.

Ние не можем без лакомства, защото усилено обучаваме. Имаме порода куче, което сме длъжни да възпитаме. Без лакомства - трудна работа. А и барф не изключва лакомствата по принцип, ако не се лъжа.

Като стана въпрос за Барф, до скоро и ние хранехме с готовия барф, който продават у нас. Даже още имам един рафт във фризера с 2/3 от 18-килограмовия кашон. Обаче се оказа, че съотношението фосфор-калций му е заминало по ягодите. Започна да замята и да сгъва задните крацИ и затова го изследвахме. Калций - три пъти под норма, фосфор - три пъти над нормата. Минахме само на гранули с допълнителен калций на хапче и още след първата седмица имаше видимо подобрение. Та някой ден ще минем пак на барф, но вероятно ще си го приготвям сама.

Аз също имам куче, нуждаещо се от усилено обучение.
Един вид гранули за ядене, друг за наградки ползвам.
Е, ползвах за ядене, от над две години сме на БАРФ.
Та за наградки най-успешни са ми Алфа спирит, индивидуално пакетираните порции, така не изсъхват бързо. Или домашно приготвени лакомства от кайма.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Да не забравя да ви покажа какво покривало за кола взех от Пепко, може някой да си търси - закрепва се на гърба на предните седалки и върху задните - става нещо като седло.

# 697
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Като бяха бебета, целият дневен порцион от гранулите давах като награди при обучение. После минах на готов барф + някои добавки. За награди давах плодове, зеленчуци и кашкавал. Рядко готови наградки, винаги високо качество. Сега тук на острова, тъй като няма барф, сама им приготвям барфа, допълвам с плодове, зеленчуци, яйце и рикота. Когато давам риба, я варя, защото някак не ми се нрави да им я дам сурова.
Двв муцуни:

# 698
  • Мнения: 2 433
Мокка какво блонди става от водата и слънцето Heart
Мтз, много са ми на сърце косматковците ти Simple Smile

# 699
  • Мнения: 223
Здравейте! За пръв път пиша в темата. Имам пекинез на 2 годинки женски, но днес малко ме притеснява. На разходката се изходи, но след това се опита пак на няколко пъти и не успя. Като се прибрахме видях, че е неспокойна, не иска да яде и ляга по корем и си изпъва назад крачетата. Явно и е нещо некомфортно. Случвало ли се е на някой от вашите домашни любимци ? Утре ще я заведа на ветеринар, разбира се, че се притесних.

# 700
  • Мнения: 147
Само на нас ли ни е по-удобно да спим в паничките а не в удобното легло ThinkingSweat Smile

Вчера минахме на преглед, явно е от смяната на храната или консервата не ни понася, иначе няма болезнено кормемче или други симтоми. Взехме пробиотик и храна за раздразнено коремче на гранули. Днес сутринта се изходихме вече нормално. Hug
Dimi9 Най-добре да го види лекар да, дано не е нищо сериозно, но за твое успокоение ще бъде добре да го види някой. Майки когато получи разстройство го мислих цял ден и отидохме на лекар за всеки случай по-скоро за мое успокоение. Стискам палци всичко да бъде наред при вас. ❤

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 16:24 от Alice.in.Wonderland

# 701
  • sf
  • Мнения: 10 143
Този Майки къде живее, че идвам да го нагушкам 😆
Ето и един Нейо

# 702
  • Мнения: 2 907
Dimi възможно е кучето да има запек. Нека го прегледа ветеринар и предполагам ще му даде малко рициново масло за да улесни излизането на каквото има. С какво се храни кучето по принцип. При моите наблюдавам, че имат ли в менюто кокали и веднага се запичат, изхождат се на дарадонки и дори им се сипе като пясък от дупето.
mtz разкошни са тез двамцата, че и каква страхотна почивка с еас споделят 🤗
Нейо какво наднича и не смее да се качи 😁
Алис тоз юнак не смее да се отдели от купичките. Май е голям лаколник 😜

# 703
  • sf
  • Мнения: 10 143
Дава ми зор да ставам. 😆

# 704
  • Мнения: 223
Dimi възможно е кучето да има запек. Нека го прегледа ветеринар и предполагам ще му даде малко рициново масло за да улесни излизането на каквото има. С какво се храни кучето по принцип. При моите наблюдавам, че имат ли в менюто кокали и веднага се запичат, изхождат се на дарадонки и дори им се сипе като пясък от дупето.
mtz разкошни са тез двамцата, че и каква страхотна почивка с еас споделят 🤗
Нейо какво наднича и не смее да се качи 😁
Алис тоз юнак не смее да се отдели от купичките. Май е голям лаколник 😜
По принцип я храня със сварени пилешки бутчета и гранули, но рядко , че не ги яде. Малко е глезенка тя 😀. Сега ще я заведа на ветеринар, че цяла вечер не е спала милата.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 06:52 от Dimi9

Общи условия

Активация на акаунт