Коктейли с лед и морски миражи- НЕМСКА тема 219

  • 17 763
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 068
И от мен gute Besserung,  Soft!

# 706
  • Мнения: X
Danke, dear. Напоследък често говоря Dеnglisch или Engleutsch.😆

# 707
  • Мнения: 9 152
И покрай мен има няколко разхремавени познати, според мен, простинаха от дъждовете.
Бързо оздравяване ти желая, Soft Click. Hands Pray

Аз пък получих чуден мейл за хубав уикенд от училището на детето.
От понеделник цялото училище са отново задължително с маски, поради позитивен ученик. Не се уточнява в кой клас е и кой вид Корона е.

# 708
  • Мнения: X
Аз докато ви изчета и то темата ще свърши. И какво? Изгонихте единствения мъж в темата...
Завърнах се аз от БГ да уредя някои неща и пак се връщам. Дано таз Делта не ме обърка, тук разбрах за нея.

# 709
  • Мнения: X
Делтата вече е в повече от половината случаи в Германия, но те са много малко. На есен може да има вълна, която да засегне неваксинирани главно. Иначе Меркел на прощаване каза, че повече локдауни няма да има. В България пък са толкова мижави мерки и пропускателен режим, че няма да те засегне.

# 710
  • Мнения: 9 365
Катерица,
При моят син до 1 юли седяха с маски в училище по цял ден заради случай в 8 клас, синът ми е 5. Иначе трябваше от 28 юни без маски в часовете.
Reina,
Ако си пътувала със самолет и си правила тест на връщане към Германия, колко време отнема тестването с бърз тест? Един ден стига ли? За да знам си преценя времето на връщане за децата.

# 711
  • Мнения: 1 468
Дени,в София при някои лаборатории се чака 15 Мин.,при други 2 часа. Може да звъннеш в избраната от теб лаборатория и да питаш! Помоли също да ти издадат теста директно на английски (разбрах,че някои лаборатории искали допълнително пари за превод)! Joy

# 712
  • Мнения: 9 365
sunnykiss,
Благодаря. Ние ще сме в София и да задължително щях да кажа, резултатът да е на английски направо.

# 713
  • Мнения: 6 730
Като са така малко случаите и еденични деца в училището може да успяват да проследят къде е станало заразяването. Много ми е интересно къде се заразяват хората. Ваканциите тепърва започват, а не свършват. Никаква информация не намирам от къде основно тръгват случаите.

Снощи само слушах мачовете , защото карах, но децата гледаха в колата и бяха за Швейцария .

# 714
  • Немция
  • Мнения: 6 893
И ние бяхме за Швейцария, но пусти късмет, нямаха такъв с дузпите.

Само объркват учениците с с различните правила с маските - да ги оставят задължителни до ваканцията и това е. Както при моите беше - само на двора без маски. От днес са във ваканция, бленуван миг. Grinning

В града ни са направили жест към децата - закритият и откритият басейн ще е безплатен за деца и ученици. Само дето за открития е нужно горещо време.

# 715
  • Мнения: 6 730
Много хубав жест , но сигурно с резервация, и пак ще могат да идат децата които по принцип ходят и на които родителите правят резервации. Според мен жеста би бил още по-хубав, ако имаше извънучилищни летни мероприятия и организират децата по класове или щуфе и да ги водят. Дори родителска инициатива би била благороден жест. При нас деня е разделен  на 2 блока с резервация и се пуска за резервиране всеки ден отделно два дена напред. Ами аз съм проверявала късно преди да легна и не е освободен деня, сутрин в 7 вече е аусферкауфт.
Т.е. който е ходил пак ще ходи. Както често - чудесни намерения и липса на добра организация за да достигне до всички. 

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 11:13 от bella-ciao

# 716
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Белла, то е ясно, че който си ходи по принцип и сега ще ходи пак. С облекченията може да събудят интерес при още семейства за една по-активна ваканция.

При нас бяха организирали предпоследната седмица малка екскурзия на шестокласниците в рамките на учебното време, в града ни.
Няма кой да се занимава в извънучилищно време с допълнителни инициативи.

Вчера към тенис клуба имаше организиран празник по случай завършването на учебната година със забавни игри, за деца до 12 години.
Беше доброволна инициатива на жените, които са членки на клуба.

# 717
  • Мнения: 6 730
Знам Бибит. Ако се адресират такива, които по принцип не участват , може това че не се плаща да ги активира. Дано се вредят обаче.
Аз изчезвам по разходки , за да се върнем за футбола. Весел ден.

# 718
  • Мнения: 9 152
В нашето училище се говореше за излет на класа преди ваканцията. Сега с Корона - случая едва ли ще организират такъв. Най- неприятното е, че никой не казва за кой випуск става дума, все пак е гимназия от 5 клас, та до края....
Стиснала съм си душата и чакам още три седмици.

# 719
  • Germany
  • Мнения: 2 011
В Мюнхен, мисля че преди две лета имаше сезон с безплатен басейн за децата. Много хубаво беше 😎 Едно лято беше експеримента и не се повтори, но пък има Мюнхен-пасс, с който (ако си го закупиш) може да се ходи на разни безплатни места, включително и басейн. Сега се говори, че ще раздават ваучери на децата в градините и грундшулето, за да ходят на курсове по плуване.
Класът на детето, заедно с туторите им (по-голям клас, който отговаря за тях в училище) ще снимат филм за някакъв си училищен фестивал. Кино звезда ще ставал, каза човека 😆

Общи условия

Активация на акаунт