Отговори
# 675
  • Мнения: X
няма да ти се вдигне ако проблема не е в желязото , то това е драмата при всички лекари , мислях си ме само желязото вдига тоя пуст хемоглобин , ама ако белтъка ти не е ок значи си за протеин а не за желязо , ако В12 и в6 не са си за тях /)

# 676
  • Мнения: 360
Защо не на гладно, аз винаги ги пускам на гладно пкк, витамини, белттк.. Всичко до сега на гладно?

# 677
  • Мнения: 5 134
Аз го схванах , че не е задължително да се изследват на гладно, както е примерно КЗ.

# 678
  • Мнения: X
Защото нямат отношение толкова тези неща Simple Smile Пкк да ама витамини и тия не Simple Smile

# 679
  • Мнения: 360
Ясно, мерси Simple Smile за желязото ако приемате добавка и мислите да го изследвате тр да спрете добавката за поне 3 дена, иначе резултата няма да е реален... Аз бях пуснала така желязо без да спирам сорбифера и ми излезе над 20, и АГ и хематоложката ми казаха че е отчело хапчето и резултата не е реален.

# 680
  • Мнения: 4 518
В12 , Желязо , В6 , Общ белтък и албумин. Не на гладно Simple Smile
Супер, това всичко са кръвни, нали?
На мен заради нисък хемоглобин ми пуснаха и ТЖСК. Да знаете, че Б6 е скъпичко, на мен ми взеха около 60лв само за него. Казвам за да не останете изненадана като мен.

# 681
  • Мнения: 710
А някоя от вас пие ли протеин заради нисък белтък?

# 682
  • Мнения: X
да Б6 е скъпо .

# 683
  • Мнения: 1 694
Аз пия комбинирани витамини Елевит за бременни и те съдържат някакво количество желязо. Дали да ги спра преди да пусна? Иначе гледах цените на изследванията, видях, че б6 е скъпичко. Ще видя какво ще каже АГ, ще й обясня по телефона, че досега прием на желязо не ми е вдигал хемоглобина да видим какво ще каже

# 684
  • Мнения: 57
На мен докторът ми каза оня ден да си взема телешки протеин за бременни, защото бебето върви с 1 седмица назад...но аз имах и кръвоизлив в 11 г.с., а и съм с таласемия, та не ми е следил белтъка...
А някоя от вас пие ли протеин заради нисък белтък?

# 685
  • Мнения: 3 283
Желязо се изследва на гладно - един път бях яла ябълка (колко желязо да има там) и пак казаха че не е ОК.
"Изследването се провежда на гладно в сутрешните часове, когато нивата на желязо са най-високи. Препоръчва се изследването да е преди преливане на кръв или желязозаместителна терапия. Не се препоръчва недоспиване, екстремни стресови ситуации и железни хелатори непосредствено преди тестването."
източник --- https://www.synevo.bg/zhelyazo/

За не бременни, ако се взима добавка желязо се спира за 10 дни преди изследване, за бременни трябва да питаш.

# 686
  • Мнения: X
не си спирай витамините , нищо не се отразява ! Мани ги кво ти говорят. Те и за витамините на всички жени говорят разни неща които нямат общо в реалноста. Пускала съм милиарди пъти тия витамини . Няма елевитското желязо да ти се отрази на нищо нито едната ябълка Simple Smile Ако пиеш силно желязо трябва да се спре ! 10 дни се спира само инжекция В12 нищо друго. Ако пиеш силно желязо там тотема или нещо друго спираш и него но ти не пиеш ! И не се спира за 10 дни защото ще ти падне стойноста за толкова дни и кел файда

# 687
  • Мнения: 343
Понеже виждам че наближава края на темата, влизам да кажа - ако някоя от вас има желание да направи следващата тема, нека заповяда. Аз видях какво е и вече ми мина мерака Grinning

# 688
  • Мнения: 747
Аз ще направя следващата тема. Ако има незаписали се - пратете ми ЛС

# 689
  • Мнения: 710
Благодарим на Диди за тази, и предварително на Еланли за следващата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт