Плащане на дълг

  • 7 274
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
А да не би да си закъснял с връщането и въпросният да иска и лихви? А ти държиш да си платиш само сумата? Зависи и как сте се уговаряли, де. Но нотариалната покана има съвсем друга тежест, нищо общо с пощенски запис или Wеstеrn Uniоn. Не мисля, че адвокатът ти не е наясно с това, по-скоро ти не си разбрал.

# 16
  • Мнения: 5 903
А този човек с какъв документ ти даде парите, ти какво му разписа.

# 17
  • Мнения: 6
Здравейте,
Благодаря за отговорите. Говорих с още един адвокат. И той ми каза общо-взето същото. Трябва да върна парите, за да не могат да ме осъдят. Обаче този е явно по-голям тарикат, защото ми обясни, че за такива малки суми от 1000 лв., мога да докажа връщането със свидетели. Така моя човек, ако се прави на тарикат, може накрая да остане и без 1000-те лева.
Иначе взех пари назаем от такъв човек, защо ми трябваха спешно, а работя без договор и няма банка, която да ми даде на заем. За самото получаване на парите подписах обикновена разписка.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 213
А какво е мнението на новия адвокат за нотариалната покана?
И как си представя осигуряването на свидетели)
Скрит текст:
Вметвам, че може да се появят и "свидетели", че нищо не е върнато, ако нямаш доказателство "черно на бяло".

# 19
  • Мнения: 3 331
Тарикати, мошеници, заем срещу разписка работа без трудов договор... Хвани единия, удари другия. Пращаш нотариална покана и това е. Аз не схващам само  що някой не иска да си вземе дадените назаем пари.

# 20
  • Мнения: 14 879
Аз не схващам само  що някой не иска да си вземе дадените назаем пари.
Е то това е въпросът за един милион. Иначе досега 100 пъти са са ги върнали тези пари.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Автора да си върже гащите с тая нотариална покана без да се мотае.

# 22
  • Мнения: 68 684
А на мен ми се струва, че авторът просто търси начин да се добере до номера на чужда банкова сметка, по причини, различни от посочените обаче.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Е, това едва ли има как да стане, така че да си се опитва, ако е така.

# 24
  • Мнения: 68 684
Подпитва ви.

# 25
  • Мнения: 6
А на мен ми се струва, че авторът просто търси начин да се добере до номера на чужда банкова сметка, по причини, различни от посочените обаче.
И за какво ми е номера на чужда банкова сметка. Питам от любопитство, тъй като знам банковите сметки на доста хора /на шефа ми, на бившия приятел на сестра ми, на фирми, от които пазарувам и разни други, с които сме си прехвърляли пари/. Какво мога да направя и каква полза ще имам като знам номера на чужда банкова сметка. Който ми даде идея за схема с чужди банкови сметки, от която се изракват пари, после ще делиме  Smile

# 26
  • Мнения: 221
Ако му знаеш 2 имена и егн също можеш да му преведеш необходимата сума по банков път. Пък от онлайн банкирането на дск вече ми предлагат и по тел. номер. Опции колкото искаш.

# 27
  • Мнения: 5 903
А каква разписка ти е издал? Касов ордер ли, какво... После, как ти ги е дал парите? Предполагам, че на ръка. Как сте се уговорили да ги върнеш? За какъв срок и при каква лихва? Документално, ако са упоменати условията, то по тях и трябва да си платиш. Всичко е въпрос на документи.

# 28
  • Мнения: 6
Ако му знаеш 2 имена и егн също можеш да му преведеш необходимата сума по банков път. Пък от онлайн банкирането на дск вече ми предлагат и по тел. номер. Опции колкото искаш.
Какво имате предвид. Аз не към към ДСК, но ако това ще ми помогне, ще си открия сметка и там.

# 29
  • Мнения: 14 879
Абе, пич, извинявай, ама ти нормален ли си?
За да те даде на ЧСИ, трябва да има документ, че ти е дал тези пари. Питаха те тук с какъв документ си ги получил - удобно не видя въпроса.
Ако си получил парите с документ - пращаш нотариална покана за 20 лв и не се занимаваш да търсиш имена и ЕГН. Вече си дал хонорари на двама адвокати.
Ако си получил парите без документ - пестиш от закуски и чакаш да те потърси кредиторът, за да му се издължиш.

Или темата е пързалка, или ти не си добре на втория етаж, не може човек с акъла си да изпише толкова малоумия.

Общи условия

Активация на акаунт