Къде отидоха хората?

  • 10 621
  • 243
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 19 016
Полага му се обезщетение, защото в момента не работи. Няма да го взема при мен да работи по 100 прични. Първо, защото явно е склонен към далавери и не иска да спазва правила. Второ, защото ако ме хванат, че такъв човек работи при мен - без договор, глобата ще е голяма. Никога не бих си рискувала фирмата заради подобен евентуален служител. Всичко трябва да е по закон и това е задължително.

# 226
  • Мнения: 1 625
Ами, буболина несериозно е
Дори и с кредити пак не е оправдание.
Един ден съм работила без договор през живота си ужким пробно. Не ми хареса работата, направих грешката да го кажа и тези 10 часа дори не ми се заплатиха.
Вени, ЦБА преди години след интервюто им забраних да ми звънят, защото условията им са безумни. 6 дневна работна седмица по 9 часа със 2 почивки по 15 мин, като нямаш право и да пушиш, защото е забранено да напускаш обекта. Всичко това са минимална заплата. Жената, която правеше интервюто каза, че ще ми звъннат накрая, а аз ѝ казах "Не ми звънете, няма да работя при вас".

# 227
  • Мнения: 3 789
Времената се промениха.
Всичко стана като магазин за 1 лев. Вземаш ползваш и не ти пука колко ще издържи, ще купиш следващото. Така е и с работата и с партнорите в живота.
Защото да полагаш усилия в едно нещо, като от утре просто сменяш работа, партньор и каквото си искаш. Динамика има, във всички сфери.
Но се оказва, че крайният клиент в масовия случай, въпреки изброените неща по-горе, търси повтарящо се качество.
И тук идва голямото разминаване. Няма как да има постоянна динамика и повтарящо се качество.
Трябва си постоянноство, работа, предаване на знания и т.н.
Просто е етап от света, в който живеем. Който успее да управлява, качествена услуга или продукт, при тази динамика - успява.
Другите - пазарът ги изхвърля.

Това трябва да се закове някъде, да си го препрочитат сутрин и работници, и работодатели.
 Шефките, какви правила? Осигуровките на МРЗ, тези ли правила?
Да се представя: Не работя, не точно по свой избор. Просто минах няколко интервюта, на които първоначалната оферта е 100лв. +%, на интервюто вече е или 100 лв, или 50+%, на заплата явно ще е каквото прецени шефа. Бтв, примерът е взет от темата..

# 228
  • Мнения: 55 018
Ама много ясно, че човек, който не иска договор е несериозен и на него не може да се разчита.
Това е червен светофар.
Дали заради кредити - значи няма финансова култура, дали защото е на борсата - значи е склонен към измама и лъжа, дали за други негови си причини не иска, все тая, не става за дългосрочна работа по начало.
Какво очаквате от такива хора изобщо?
Мен такива работодатели, които изтъкват ,че осигуряват на реални суми също не ми вдъхват доверие и ме отблъскват.
Това е тяхно задължение, не да ми го казват като че ли е бонус, или услуга ми правят.

Ейнджъл, с такива прошляци кандидати, нищо добро не ви очаква.
Но то като цяло този бизнес е с лоша репутация та какви други хора да дойдат при вас?

# 229
  • Мнения: 19 016
Предизвикателствата са твърде много както за работодателите, така и  за служителите. Аз желая успех на всеки бизнес, дори на конкурентите си. Защото това означава. че пазарът е жив. Тогава лесно ще си намеря място в него. Но ако поголовно нещата замрат, е много опасно за всички нас. Жалко, че са много малко хората, които го разбират.

Занапред с въвеждане на автоматизациите на всички нива, ще е по-трудно за всички. Просто ще се търсят по-малко служители. От само себе си ще се задържат и ще имат високи заплати качествените за работа хора. За работодателите клопките също са много, но просто на други ниво.

Хубаво е да гледаме малко по-далеч от носа си. Бъдещето ще е доста по-различно.

# 230
  • Мнения: 19 327
Полага му се обезщетение, защото в момента не работи. Няма да го взема при мен да работи по 100 прични. Първо, защото явно е склонен към далавери и не иска да спазва правила. Второ, защото ако ме хванат, че такъв човек работи при мен - без договор, глобата ще е голяма. Никога не бих си рискувала фирмата заради подобен евентуален служител. Всичко трябва да е по закон и това е задължително.

На мен точно това ми е интересното, все едно договорът е концерт по желание, а не задължителен. Не се ли притесняват от ИТ? И така публично да се пишат тези неща от хора, които не са анонимни.

# 231
  • Мнения: 5 174
Тя ИТ да си види другите нередности,къде,къде по-големи.

# 232
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно не се притесняват, защото смятат, че работникът ще си мълчи, защото той има интерес. Те са на практика съучастници. Това дори не е граждански договор, а е никакъв договор, той просто липсва. И аз ми се чудя, ако случайно не появи проверка на РЗИ дори, колкото и да имат връзки и да подочуят нещо, какво ще стане, къде ще ги скрият тези работници, в тоалетната ли? Имаше един такъв истински случай, когато в една шивашка фабрика работничките ги бяха затворили в асансьора. Обаче за обект като магазин или заведение за обществено хранене как ще ги скрият, нали работниците са в кухнята, най-малкото здравните книжки трябва да представят.

# 233
  • Мнения: 5 174
ИТ предупреждава собствениците,ден-два преди да отиде на проверка,независимо дали е по сигнал или не.

# 234
  • Мнения: 55 018
Анди, какви здравни книжки?
Те ТД нямат, ти за здравни книжки говориш.

# 235
  • Мнения: 5 174
Здравни книжки може да имат.И да иде проверка,което е малко вероятно,казват,че днес са започнали.И каква е ползата от здравната книжка,като никой не ти прави никакви изследвания?

# 236
  • Мнения: 55 018
Как не ти правят?
Нали се искат чревни?
Как ти я заверяват без изследвания?

# 237
  • Мнения: 5 174
Те и Васерман трябва да правят,ама не правят.Попълват и подпечатват.Нали си вземат парите.

# 238
  • София
  • Мнения: 62 595
В обектите за обществено хранене и магазините за хранителни стоки трябва да имат здравни книжки. Аз също имам здравна книжка, защото съм в социалните услуги и работя с деца. Правят се изследвания, всяка година я подновявам както е по процедура.
Това, че се шири практиката за менте-заверки без изследвания съм наясно. Няма да си сложа главата в торбата. Предпочитам да направя нещата както трябва, за да спя спокойно.

# 239
  • Мнения: 55 018
Васерман за ЗК не са ми искали.
Но чревни задължително.

Общи условия

Активация на акаунт