Права при съвместно съжителство

  • 5 175
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 845
Невена, в хипотетичния случай, хипотетичното дете е нежелано, той бащата няма да го вижда а ти пък съвсем. Само за пари става дума. За наследство де.
Ооо Blаck Catи аз се старая да разсъждавам логично. Опитвам се да измисля причина поради която справедливо да лиша някой от запазена част и не мога. Това с мъжа дето не искал детето не минава. Дай друго да разнищим.
Нито ме е яд нито емоции влагам. На мен закона не ми пречи. Нямам нужда да пиша завещание. Според възрастта си си подреждам нещата, пък квото стане.

Аз съм жена, но умея да shapeshift-вам, демек – да се поставям на мястото на другия и да изпитвам неговите емоции. И честно ти казвам, ако бях мъж и някоя ми натресе нежелано дете ..., Господ да ѝ е на помощ. Мисля, че така разсъждават и доста голям процент от господата.
Иначе, написах вече – за мен т.нар. "запазени части" просто не са справедлив инструмент. Оттам-нататък, няма какво повече да допълня по темата с унаследяването.
Изобщо не смятам, че ми влиза в работата дали някой поддържа, или не поддържа връзка с биологичните си деца. Това не ме касае по никакъв начин и не бих си правила изводи за въпросния човек, без да го опозная. Естествено, не бих го избрала за партньор, по обясними причини.
А поставяш ли се на мястото на нежеланото дете? Господ да е на помощ на родителите? Или shapeshift-нето ти стига само до мъжете?

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 01:32 от Пансита

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
Детето може да го остави в център за деца лишени от родителска грижа. Няма сила да го накара да го вземе у дома и да го гледа, ако толкова не го иска. Обаче, детето ако не е съвсем лишено от късмет и бащата остави нещо освен дългове то ще бъде овъзмездено.

Тя не би пипнала такъв, но го жали, че нежеланото дете ще го наследява?

Аз също се поставям на мястото на мъжа. Знам как стават бебета. Ако ми се случи си поемам отговорността. Няма да търся начин да лиша от наследство невинно дете, щото не съм внимавал и  съм боцкал кофти мадама.

Ти би ли се оженила за мъж, който си е метнал нежеланото дете в център за деца без родителска грижа и не ходи да го види, нито го взема за ваканции и уикенди? А ако моделът се хареса на вашият син или дъщеря и един ден почнат да мятат децата си по домове? ОК ли си внуците ти да растат в дом, защото някое от децата ти не ги желае?

То пък голям праз да наследиш една четвърт или една трета от апартамент, примерно, когато си израстнал по домове!

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
А поставяш ли се на мястото на детето? Господ да е на помощ на родителите? Или shapeshift-нето ти стига само до мъжете?

Всеки от нас можеше да се е родил със съдбата на "детето". И? Сигурно е ужасно да не си желан от единия си биологичен родител, но в крайна сметка, това не е нещо, което можеш да промениш.
А и по-голямата вина за това положение носи този, който е решил, че на всяка цена трябва да те материализира на този свят, независимо от обстоятелствата.

# 78
  • here and now
  • Мнения: 4 319
Именно не бих. И не бих го жалила, че ще го наследява дете, независимо дали го е искал или не. Щото според Blаck Cat е редно той да избира кой да го наследи. Аз обаче смятам, че и запазената част за това дете е малко.

Детето ще наследи и този, който е решил, че на всяка цена трябва да те материализира на този свят, независимо от обстоятелствата. Щото по твоята логика, може да размисли и да напише завещание на новото си дете от новия мъж.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Между shapeshift-ването и емпатията има океан разлика. Мен принципно за никого не ми е жал.

# 80
  • here and now
  • Мнения: 4 319
Между shapeshift-ването и емпатията има океан разлика. Мен принципно за никого не ми е жал.

А като shapeshift-ваш би ли допуснала да "забремениш" някоя и тя да роди от теб? Съмнявам се.
Щото аз не бих. Но ако случайно да, то ще си понеса последствията мъжки, а няма да си търся извинения.

Използвала съм "жалила", да поясня че се има предвид да го оправдавам, че се поставил в таква ситуация.

# 81
  • Мнения: 845
А поставяш ли се на мястото на детето? Господ да е на помощ на родителите? Или shapeshift-нето ти стига само до мъжете?

Всеки от нас можеше да се е родил със съдбата на "детето". И? Сигурно е ужасно да не си желан от единия си биологичен родител, но в крайна сметка, това не е нещо, което можеш да промениш.
А и по-голямата вина за това положение носи този, който е решил, че на всяка цена трябва да те материализира на този свят, независимо от обстоятелствата.
Затова мъжът съзнателно и несъзнателно не трябва да допуска жената да забременява от него в никакъв случай.
Да стане параноичен, да се грижи за презервативите еднолично, да настоява да ходи с жената на гинеколог при най-малко съмнение за нежелана бременност и т.н.
А ако все пак белята се случи, да се погрижи нежеланото дете да живее достоен живот.

# 82
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
Именно не бих. И не бих го жалила, че ще го наследява дете, независимо дали го е искал или не. Щото според Blаck Cat е редно той да избира кой да го наследи. Аз обаче смятам, че и запазената част за това дете е малко.

Детето ще наследи и този, който е решил, че на всяка цена трябва да те материализира на този свят, независимо от обстоятелствата. Щото по твоята логика, може да размисли и да напише завещание на новото си дете от новия мъж.

Не само според Black cat. В много държави хората имат право да се разпореждат както искат с личното си имущество и пари, включая да ги сложат в pet trust, който да  плаща на персонал и да обслужва нуждите на кучетата, петлите и маймуните им, докато са живи (животните). Най-високите суми, "завещани" на животни:

https://www.everplans.com/articles/the-10-biggest-inheritances-ever-left-to-pets

Black cat разсъждава като държащ на партньора си, все още бездетен човек, който не би се оженил за човек с деца от предишна връзка и който живее в държава с ниски данъци и такси при наследяване. Не мисля, че тя би обезнаследила нейно дете в полза на съпруг. Аз поне не бих, а също държа на партньорските отношения и като нея не бих пипнала мъж с деца.

А нежеланото дете ще наследи само ако има какво да наследи, евентуално от майка си. Нов мъж и нови деца майка, която се пънала да се забременява от нежелаещ деца, едва ли ще има някога. Тя ако можеше да намери желаещ деца, нямаше да се излага и да се унижава, раждайки очевадно нежелано от бащата дете. Също и да обрича детето на живот без бащина грижа. 

А за желаните и нежелани деца - половината свят има деца, защото не знае как да ги няма, абортите са забранени, така трябва, но си ги гледа и обича.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Всички говорите, че едва ли не щом бащата не поглежда детето си, значи жената се е пънела да му роди насила, а ситуациите в живота са толкова много и не всяка жена е родила изначално нежелано дете. Имам пример с близък приятел. Докато майка му била бременна с него, баща му се влюбил в друга и се развел с нея. Заради брака детето е припознато, но той цял живот не е потърсен от баща си. Плащал е издръжка всеки месец, а е подминавал собствения си син на улицата ( живеят в малък град и всички се познават). Отнел му е толкова много от морална гледна точка и го е дал на дъщеря си, от любовницата, която в последствие му е станала съпруга. И казвате сега, че ако случайно това толкова ощетено от баща си дете наследи някакъв дял от имуществото му, ще е безсрамно и унизително да ходи да го търси или поне да иска да му го платят? Та тия хора толкова са му взели. Просто такива изказвания и то от жени, които никога не са застраховани, че няма да бъдат зарязани, заедно със силно желаните си деца... Тогава ще можете да кажете дали ще е срамно децата ви да очакват наследство, преди това е малко като тези, които се изказват твърде крайно относно възпитанието на деца, когато те самите нямат такива.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Той ги е генерирал или придобил, на него се пада правото на прецени как да ги разпредели приживе.
Значи за владелеца няма проблем, че ги е наследил, при настоящото положение на закона ти също ще наследиш. Аха.


Black cat разсъждава като държащ на партньора си, все още бездетен човек, който не би се оженил за човек с деца от предишна връзка и който живее в държава с ниски данъци и такси при наследяване. Не мисля, че тя би обезнаследила нейно дете в полза на съпруг. Аз поне не бих, а също държа на партньорските отношения и като нея не бих пипнала мъж с деца.
Вие няма, но много жени ще ги вземат и ще им родят още деца. И много мъже, които ще вземат жена с деца.  Аз например бих.

# 85
  • Мнения: 18 333
Ами наследството колко ще да е, че толкова да се замисля човек за него, че чак да отхвърли някой прекрасен човек, който има "история" и 1-2 деца?
Туй да му е кусурът, че имал дете от предишна връзка. Sunglasses Не говоря за случай, когато е зарязал същото и е ясно, че изобщо не е прекрасен, а супер безсърдечен.

# 86
  • София
  • Мнения: 580
Невена, в хипотетичния случай, хипотетичното дете е нежелано, той бащата няма да го вижда а ти пък съвсем. Само за пари става дума. За наследство де.

Да, обаче ако нещо се случи с майката е длъжен да го вземе и гледа. На главата си ли да го турим?

Наследството ми е най-малкият проблем. Вратички има, при това такива, че не само няма да помирише и 5 стотинки, ами и няма да може да намери кой, кога, какво е притежавал, та да оспорва.

За мене е проблем бащата да има дете, желано или нежелано и да не се грижи за него и да не го гледа. Даваме лош пример на общите ни деца. Ако веднъж е направил нежелано дете, каква е гаранцията, че няма да ме забремени и да ми каже, че не е момента и не желае детето?

Black cat пише, че не би пипнала мъж с предистория. То ако е само предистория, с мед да го намажеш. Детето изисква много грижа и внимание. Бих имала връзка с разведен, който (вече) не плаща издръжка на бившата, но с мъж с дете никога.

Не бих имала нищо против мъж с дете/с деца, особено такъв, който им плаща издръжка и се грижи за тях. Това показва, че проявява отговорност. Това, че бракът се е провалил не означава, че мъжът не трябва да полага грижи за децата си, по един или друг начин, независимо какви са били отношенията с жена му. Ако мъжът не плаща издръжка и не участва в живота на собствените си деца каква отговорност ще има към бъдещите си щом се стиска за тези, които вече е създал. Лично за себе си обяснявам причината за нежелание за плащане на издръжка, поради его, егоизъм или просто желание на мъжа да изтощи финансово предишната си жена и да й отмъсти - дали е масово или не, не знам, но е факт, че вече като че ли е нарицателно мъжете да не искат да плащат издръжка на деца от предишен брак. Много рядко съм срещала мъже, които са се грижили за децата си от предишни бракове, по-често съм чувала за другия случай.
Моят дядо, например, по майчина линия, е оставил баба ми с две деца и е отишъл при друга жена, която е имала две деца - също дъщери, на същата възраст като неговите. Една стотинка не са видяли майка ми и леля ми, нито от издръжка, нито по-късно от неговото наследство, защото всичко е дал на другите - доведени (дори не собствени) деца - обади се по телефона на леля ми след като получи удар, едвам говореше, за да й поискал прошка - явно съвестта му се е обадила преди смъртта, но каква полза, след като е съсипал три живота. Почина ден по-късно. Блек Кет, за какъв морал и право на мъжа тогава ми говориш, след като обезнаследява собствените си деца по такъв начин и отглежда чуждите ? За човек дори без деца си стряскащо наивна. Обикновено човек споделя и дава съвети, когато има опит - иначе просто ужасно много се излага.
Та си мисля, мъжът може и да не плаща издръжка, да не остави нищо на децата си, но смятам, че там дълбоко в него, съвестта му си знае работата и рано или късно ще напомни по един или друг начин, независимо дали той иска или не.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Аз пък, четейки много от постовете в темата, се сещам за поговорката: "На чужд гръб, и 100 тояжки са малко.".

Нямам какво повече да допълня засега, така че ви оставям на спокойствие и спирам да всявам повече смут в дискусията. Wink

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Е какви тояги, аз имам деца, имам имоти, някак естествено очаквам децата ми да ги наследят. Тук тояга няма.

# 89
  • Мнения: 18 630
Аз точно понеже имам малко дете, ако ми се случи нещо сега, предпочитам мъжът ми да ме наследи и да може да се разпорежда без проблем с имоти, коли и сметки. Имам приятелки, които останаха вдовици с малки деца, та съм мислила по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт