Кръстен на Иван

  • 5 148
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 917
Иванин
Ивалин
Иво

И също тези, които са с първа буква И, но нямат общо с Иван
Искрен
Игнат/Игнатий
Илиян/Илия
Ириней

# 31
  • Мнения: 1 580
Инан е хубав име Simple Smile
 Предложението за Иван-Александър много ми допадна. Две класически имена, които звучат хубаво едно друго и някак балансирано Simple Smile
 Сещам се да предложа
    ивиан

Това дете все пак и на градина, и на училище ще ходи... Не искам да знам колко подигравки ще отнесе с такива имена🙄

На мен Йоан ми е любимо.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 483
Най- добре да се казва Гошко, така поне подигравките ще му бъдат спестени.

# 33
  • Мнения: 1 459
Хубаво е да се мисли в перспектива. Това дете ще е баща един ден. Неговото дете дали ще  е щастливо да се представя с презиме Айвънов, Инанов, Ивов, Ивунов и т.н? А и тази мода с галените имена като Иво, Тони, Пешо, да стават лични, не я разбирам. Затова казвам майката да отстоява името, което тя иска, а не някой да се налага, че задължително трябва да се повтори името на дядо Иван.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 977
Най- добре да се казва Гошко, така поне подигравките ще му бъдат спестени.
Не виждам нищо за подиграване в хубавото силно мъжко име Георги.
Виж изгъзиците като Иваил, Иванин, Ивиан са просто без коментар, дори не мога да повярвам, че някой ги предлага сериозно.

# 35
  • Мнения: 774
Моите извинения,но Иваил,Иванина,Иван или Айвън са абсолютни измишльотини.Звучат несериозно.

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Чувала съм Инана-шумерска богиня.
Ама Инан що за име е?

Иван Александър звучи добре.
Но не си го представям като бащино име...

# 37
  • София
  • Мнения: 1 483
Най- добре да се казва Гошко, така поне подигравките ще му бъдат спестени.
Не виждам нищо за подиграване в хубавото силно мъжко име Георги.
Виж изгъзиците като Иваил, Иванин, Ивиан са просто без коментар, дори не мога да повярвам, че някой ги предлага сериозно.

Изобщо не се подигравам! Подригравам се на Инан, Иваниел и всички други глупости, които прочетох.
Георги и Иван, заедно с Петър, Димитър, Тодор и т.н. са си чудесни имена, които харесвам. И Гошко повече ми харесва от Жорко Simple Smile
Казах го с идеята, че по- добре което и да е друго, нормално име, вместо с тези извратени "производни".

# 38
  • София
  • Мнения: 1 977
Най- добре да се казва Гошко, така поне подигравките ще му бъдат спестени.
Не виждам нищо за подиграване в хубавото силно мъжко име Георги.
Виж изгъзиците като Иваил, Иванин, Ивиан са просто без коментар, дори не мога да повярвам, че някой ги предлага сериозно.

Изобщо не се подигравам! Подригравам се на Инан, Иваниел и всички други глупости, които прочетох.
Георги и Иван, заедно с Петър, Димитър, Тодор и т.н. са си чудесни имена, които харесвам. И Гошко повече ми харесва от Жорко Simple Smile
Казах го с идеята, че по- добре което и да е друго, нормално име, вместо с тези извратени "производни".
Извинявма се не съм ви разбрала. Напълно споделям мнението ви!

# 39
  • Мнения: 828
Само дето Иваил не е измишльотина или изгъзица. Иваил е оригиналното име на цар Ивайло. Тоест той е бил цар Иваил, в последствие изопачено на Ивайло. Не говорете ей така празни приказки.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 977
То и Котраг е реално име, но ако някой си кръсти така детето в наши дни за мен ще си е изгъзица.
А и проверих за Ивайло има спор и не е доказано и Въла Ивъла и т. н. византийците слагат едно ла и станало Ивъла - Иваила, но е факт, че не е никак благозвучно, странно е и реално си е измислица пак.

# 41
  • Мнения: 783
Защо непременно не толкова утвърдени и класически имена /на които аз лично съм фен/ трябва да са основание за подигравки.
 Предложих ивиан не защото ми харесва повече от Иван, а защото майката търси варианти. Конкретизирала е какво не иска, на не видях някъде да пише, че не харесва по-изчанчени имена.

# 42
  • Мнения: 1 580
Само дето Иваил не е измишльотина или изгъзица. Иваил е оригиналното име на цар Ивайло. Тоест той е бил цар Иваил, в последствие изопачено на Ивайло. Не говорете ей така празни приказки.

Преди кажи-речи 700 години, ако не бъркам много.
Несериозно е това да е аргумент, че името не е измислица.

# 43
  • Мнения: 828
А вие защо смятате ,че вашата представа за хубаво име е някакъв критерий кой как да си кръщава децата?
Авторката търси производно, съответно и се дават идеи и вие коментирате "ами не, това е смотано, дай по-добре да си е Иван" .. или още по-зле , давате идеи ,които даже не са близки до Иван. Тя авторката е казала какво иска, ама вие решихте ,че е смотано и измишльотина и дайте сега да плюем наред.

# 44
  • Мнения: 1 580
А вие защо смятате ,че вашата представа за хубаво име е някакъв критерий кой как да си кръщава децата?
Авторката търси производно, съответно и се дават идеи и вие коментирате "ами не, това е смотано, дай по-добре да си е Иван" .. или още по-зле , давате идеи ,които даже не са близки до Иван. Тя авторката е казала какво иска, ама вие решихте ,че е смотано и измишльотина и дайте сега да плюем наред.

Ееее, чак пък плюене наред.. Wink

Пийс! ✌️

Общи условия

Активация на акаунт