На море в Гърция 2021 - III

  • 50 652
  • 804
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 347
BettyBoop, ами аз мислех да отидем на екскурзия до Паксос/Антипаксос с корабче от Корфу. Вие сте отсядали за повече дни на тези острови ли?
Ако да - къде и как се стига, освен през Корфу?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 628
Ние спахме една седмица в Парга и от там пътувахме до островите. Има корабчета, като горещо препоръчвам Marco Polo Sailing Boat. Големи сладури са. Мои приятели отсядат всяка година на Паксос и мисля, че си заслужава да се спи няколко нощи и там. А зсъщо започнах да се разколебавам за Корфу. Струва ми се, че гърците са вдигнали доста цените тази година. Може би, защото е посещаван острова предимно от италианци.

# 47
  • Мнения: 11 088
BettyBoop, ами аз мислех да отидем на екскурзия до Паксос/Антипаксос с корабче от Корфу. Вие сте отсядали за повече дни на тези острови ли?
Ако да - къде и как се стига, освен през Корфу?
Има редовен ферибот от Игуменица, на който можеш да се качиш с кола. Но не е като за Корфу през час, а е веднъж на ден. Това за Паксос.
Антипаксос, който е необитаем и се ходи само на плаж, е с водно такси от Гайос или в рамките на екскурзиите от Корфу/Парга.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 688
Доколкото ми е известно, за деца от 6 до 11 г. при качване на фери към остров трябва да си направите самотестуване с тест от аптеката и да попълните декларация. Възможно е и да не ви го поискат.
Това реално как се доказва? Какво ми пречи да си попълня декларация без да правя тест? Питам сериозно, защото обмислям пътуване до Корфу.
Ами, не се доказва. На доверие е. Ако не ти пречи да излъжеш (мен лично ме е срам), вероятно ще минеш. На ферито за Амуляни и в двете посоки не проверяваха кой си е купил билет - особено за пасажерите. Рай за българските тарикати. За автомобилите са дава номер и предполагам са ги проверили, защото не бяха толкова много.

# 49
  • София
  • Мнения: 14 683
Аз претръпнах за Корфу и се настройвам да си напълня очите и душата. Плаж може и да няма, както обичам, по цял ден с книга и фрапе, поне незабравими гледки ще има.

Благодаря за споделената книга, другата седмица ще си направя подарък по случай края на седмокласната сага. 😀 Всеки петък чета с удоволствие рецензиите на авторката, ще прочета с кеф и книгата. 😉

# 50
  • Мнения: 805
Тодоричка, а на кой остров би се върнала?
Искаме да отидем на остров с изумрудена вода, прекрасни заливи, подводен свят, възможност за посещение по море на плажове, пещери и т.н. Корфу ми се струваше добър вариант, но ти ме разколебаваш.
Разгледайте Кефалония.

# 51
  • Мнения: 7 159
Моля, ако има някой доволен от  заведения в Никити да сподели,  държим на вкусна храна и приятна атмосфера.
Blue sea- задължително опитайте И коктейлите. "Маргарита"-та им е чудесна.

Το κοχύλι / Restaurant- намира се на много хубаво и просторно място, близо до пристанището.
Скрит текст:

Алмира- също добро заведение.

От прехваления "Арсанас" не сме доволни. Романтично и вкусно е, но са бавни в обслужването и трябва предварителна резервация.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 16:32 от Фран

# 52
  • София
  • Мнения: 1 247
Тодоричка, а на кой остров би се върнала?
Искаме да отидем на остров с изумрудена вода, прекрасни заливи, подводен свят, възможност за посещение по море на плажове, пещери и т.н. Корфу ми се струваше добър вариант, но ти ме разколебаваш.

Ще се върна със сигурност някой ден надявам се на Крит, Лимнос, Сифнос, евентуално Кефалония, а на любимата Евия се надявам някой ден да си изкарам старините Simple Smile Не бих се върнала на Корфу и Санторини. Изумрудена вода, пещери и т.н. както е препоръчал и salex_n2 на Кефалония, може би и на Итака (не съм го посещавала) Като цяло Йонийско не е моето място, с евентуално изключение Кефалония и Парга.

# 53
  • Мнения: 21
Някои хора така празнуват преминаването на границата:
https://www.facebook.com/100009122580319/videos/2829831340664258/

# 54
  • Мнения: 1 109
Здравейте, може ли малко реални отзиви за къмпинг Tsitreli?
Главно ме интересува какъв е плажа и какви са wc и тоалетна.

Всеки отзив би ми бил от полза Simple Smile

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Привет от Скиатос


Отседнали сме в Кукунариес. В неделя като пристигнахме беше ужасно пълно с хора, но е разбираемо гърците имаха празник. И в понеделник беше лудница, но ние тогава бяхме на разходка с корабче Калипсо около острова . Вечерта повечето гърци се изнесоха с ферибота и стана спокойно.
Вчера релаксирахме спокойно на Кукунариес от страната на мостчето. Дъщеря ми и мъжа ми се забавляваха с джет.
Третата по големина яхта на Катарския емир е акустирала в залива Кукунариес - голяма атракция. 

Днес си наехме моторна лодка и обикаляхме девствени плажове, скачахме, гмуркахме се с подводния ни скутер. . Обиколихме острова
.
И завършихме в Diamandis Beach
https://maps.app.goo.gl/YiXtDceTGuJKmKSt6
В петък ще се прехвърлим на Скопелос, там било по спокойно, и не толкова туристик като тук ни казват всички, но сега през седмицата е тихо. Вчера бяхме в Скиатос града, по главата улица хората се брояхме на пръсти.

На някой може да му е от полза разписанието на фериботите.


Има и до Солун всеки понеделник, петък, събота и неделя

# 56
  • Мнения: 805
Тодоричка, а на кой остров би се върнала?
Искаме да отидем на остров с изумрудена вода, прекрасни заливи, подводен свят, възможност за посещение по море на плажове, пещери и т.н. Корфу ми се струваше добър вариант, но ти ме разколебаваш.

Ще се върна със сигурност някой ден надявам се на Крит, Лимнос, Сифнос, евентуално Кефалония, а на любимата Евия се надявам някой ден да си изкарам старините Simple Smile Не бих се върнала на Корфу и Санторини. Изумрудена вода, пещери и т.н. както е препоръчал и salex_n2 на Кефалония, може би и на Итака (не съм го посещавала) Като цяло Йонийско не е моето място, с евентуално изключение Кефалония и Парга.
Оф, това за Евия и на нас ни се върти из главата. Една къщичка в Limini, Rovies или Ilia.... Но южен Пелион, някак си ни влече още повече на сърце, някъде на юг от Милина.....

# 57
  • Мнения: 18 447
Здравейте, може ли малко реални отзиви за къмпинг Tsitreli?
Главно ме интересува какъв е плажа и какви са wc и тоалетна.

Всеки отзив би ми бил от полза Simple Smile

Плажът е този на Каламици. Повечето хора го харесват, за мен в сезон е прекалено пренаселен. Ние сме били веднъж на гости на приятели в Г-образните каравани в Тситрели, веднъж в студиата, които дават под наем и веднъж сме спали там в мобилните къщички. Като цяло няма простор в този къмпинг, с изключение на мобилните къщи всичко ми се струва нагъчкано. От бани и тоалетни нямам лични впечатления, защото мобилните къщи са със самостоятелен санитарен възел, но препдполагам, че си ги поддържат. Собствениците са много любезни, продават хубав домашен зехтин.

На Ситония този юни е ужасен фраш. Явно хората са зажаднели за море, защото няма нищо общо с юни преди пандемията. Пълно е с румънци и сърби, доста словаци, даже българи толкова няма. Мислех, че поне през юни ще става, но уви, остава само за извън лятото.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 727
Лейдис, някой вече пробва ли да се върне в България с антигенен тест? Човек лети със самолет и е влязъл в Гърция с отрицателен PCR. Някой правил ли е антигенен тест на гръцко летище и евентуално на каква цена?

# 59
  • Мнения: 4 571
Антигенните тестове са с фиксирана цена от 20 евро. НСъмнявам се някой да си прави тестове в Гърция, все пак има вероятност да не го пуснат да се прибере в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт