На море в Гърция 2021 - III

  • 50 623
  • 804
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 347
Цитат
Добра ви е локацията.
В източната част на острова нищо ли не хареса?

Не че няма, но тази вила е с плащане на място и възможна канселация - предвид ковид ситуацията, искам да не плащам предварително и това ограничава избора.

# 796
  • Мнения: 564
В момента сме в Крит. Обикаляме вече от две седмици. Бяхме и в източната и западната част, но мога да кажа, че никакви мерки не видях. В големите градове носят маски продавачите в магазините на закрито и сервитьорите в таверните. В малките населени места никой никъде не носи маска или други рестрикции. Като цяло ми се вижда малко празно за средата на юли месец, защото навсякъде има места, дори много от плажове са пусти.

# 797
  • Мнения: 3 638
Имаше изискване за тест, но го отмениха.
Това съм го изпуснала. Значи тест за ферибота ни трябва само на отиване към островите, а за връщането попълваме само здравна декларация?
Понеже нашите мечти за тази година бяха Итака - Кефалония  и от там с ферибот за България през Левкада, при този вариант за къде ще ни трябва тест? Ще ни искат ли тест за ферибота от Итака до Кефалония?
За разните корабчета с разходки искат ли тестове, че от миналата година съм си заплюла разходка с корабче и BBQ и ако решим да нямаме нощувки на Итака ще искам и до там да ида с туристическо корабче.

# 798
  • София
  • Мнения: 14 659
Остров - остров със селфтест; остров - континент само декларация. Засега.

# 799
  • Мнения: 434
А от Кефалония за Лефкада какви са изискванията?

# 800
  • Мнения: 3 638
Остров - остров със селфтест; остров - континент само декларация. Засега.
Кефалония - Левкада за остров - континент ли го броят, че последно нали и Левкада я бяха включили в списъка за където искаха тестове?
За разходка с туристически корабчета нали нищо не искат, поне не съм попадала на такава информация до сега.
Може ли някой да даде и малко информация за тези селф тестове, какво представляват, за колко време излиза резултата, как доказваш че този тест си е твоя и какви са им цените?

# 801
  • София
  • Мнения: 14 659
За Лефкада - селфтест.
Купуват се от аптеките, твърдят, че са около 8Е. Правят се от лицето и се описват в декларация. Оттук, вторият линк в ПДФ https://self-testing.gov.gr/#test_eligible

# 802
  • Мнения: 3 638
yovanka благодаря. Аз се заблузих, че за Кефалония - Левкада няма да ни трябва тест.

# 803
  • Мнения: 5 776
По 4-5 евро съм взимала селфтестове, отнема минутка за да си го направиш, резултата се отчита след още 15. Реално никой не може да провери дали наистина си правил, просто попълваш декларация и я приемат на доверие.

# 804

Общи условия

Активация на акаунт