На море в Гърция 2021 - III

  • 50 673
  • 804
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 421
Обърках номера на колата в PLF -а. Вместо СВ, написах СА . Май не може да коригира? Какво да правя?

# 766
  • София
  • Мнения: 11 990
Обърках номера на колата в PLF -а. Вместо СВ, написах СА . Май не може да коригира? Какво да правя?

Може да се коригира.

# 767
  • Мнения: 421
Някъде дали има информация как става корекцията?

# 768
  • София
  • Мнения: 11 990
Влизате в сайта с паролата си, в горния десен край има My Dashboard. Там са попълнените ви формуляри. Кликвате на моливчето и коригирате.

# 769
  • София
  • Мнения: 15 232
Вчера минахме границата в посока България. Отне има-няма 20-25 минути. Един гражданин (така и не успях да определя дали беше нашенец или грък) погледна личните ни карти, без да си прави труда да огледа физиономиите на пътуващите. Това беше всичко.
Обаче аз - като много чела и всичко знаеща,  пратих мъжа ми и сина ми да си правят антигенни тестове - да ги пращаме на РЗИ Благоевград. (Слава Богу - отрицателни са, та поне да си знаем).

Влизайки в сайта на РЗИ Благоевград https://www.rzibl.org/ , прочетох това: "Във връзка с отмяна на наложена карантина използвайте следните телефони и имейл: 0878434267; 0878434286; 0883201472, rzibl@rzibl.org " - и си дадох сметка, че на тях никой не им наложи карантина.
Обадих се на единия от горните номера, любезна жена провери по ЕГН-тата им дали имат карантина - нямат, разбира се - и ми каза, че няма нужда да изпращам резултатите от тестовете.

Пиша толкова подробно, защото преди заминаването ни в темата се коментираше дали се считаме или не се считаме за карантинирани и дали сме или не сме нарушители, ако не си направим тест след влизането в България и не го изпратим в РЗИ.

# 770
  • Мнения: 421
Благодаря змия ! Коригирах номера! Безценни сте! Запътили сме се към Gialova. Приемам съвети за хубави плажове и места за посещения. Обещавам да черпя снимки.

# 771
  • Мнения: 434
Понеже от West Ferry ми писаха, че нямат места в обедния курс Нидри-Фискардо, мога ли да се надявам на място, ако отида по-рано там? А относно ферито Астакос-Сами как става запазването на места?

# 772
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Имам въпрос. Ако антигенния тест даде положителен резултат докато сме на Тасос, мога ли да се кача на ферибот, за да се прибера в България?

# 773
  • София
  • Мнения: 2 630
Едва ли. Нали идеята е да не се качват положителни? Вероятно ще Ви карантинират. Имате + тест ли?

# 774
  • Русе
  • Мнения: 119
Петани от днес

# 775
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Едва ли. Нали идеята е да не се качват положителни? Вероятно ще Ви карантинират. Имате + тест ли?
Нямам, но отиваме там в понеделник, живот и здраве. Аз съм го карала, но все пак си мисля за връщането, с пет деца сме 🤪

# 776
# 777
  • София
  • Мнения: 14 718
Едва ли. Нали идеята е да не се качват положителни? Вероятно ще Ви карантинират. Имате + тест ли?
Нямам, но отиваме там в понеделник, живот и здраве. Аз съм го карала, но все пак си мисля за връщането, с пет деца сме 🤪
За връщане от острова няма тестове, само здравна декларация.

# 778
  • София
  • Мнения: 5 364
Понеже от West Ferry ми писаха, че нямат места в обедния курс Нидри-Фискардо, мога ли да се надявам на място, ако отида по-рано там? А относно ферито Астакос-Сами как става запазването на места?

Винаги пускат пътниците/ колите първо с билети.
Дали ще остане място едва ли. Там съм виждала страшни опашки. Няма ли по- късен ферибот за който да вземеш билети предварително?

# 779
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Едва ли. Нали идеята е да не се качват положителни? Вероятно ще Ви карантинират. Имате + тест ли?
Нямам, но отиваме там в понеделник, живот и здраве. Аз съм го карала, но все пак си мисля за връщането, с пет деца сме 🤪
За връщане от острова няма тестове, само здравна декларация.
Защото мъжът ми е прочел, че за ферибота трябва. Ще разберем на място.

Общи условия

Активация на акаунт