МНОГОДЕТНИ МАМИ № 72

  • 31 827
  • 364
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 608
Ей Жанинче, минах го и аз веднъж кандидатстването. Др година две в едно седми и дванадесети.
Успех ви желая да попадне в желано училище и бърза адаптация.
Черни серии и ние завъдихме в резултат и аз нещо поизлязох от строя да се надяваме отминава.
Иначе не съм ги оставяла, искало ми се е, но няма къде. Баща ми тъкомо се пенсионира и се разболя. Та така, няма и да ги оставям. То големия иска вече сам, но аз все не се решавам.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
И при нас сега са предимно на двора и въпреки това, преди 22:30 рядко си лягат, което е изтощително, защото се получава, че нямаме време без деца. С тях лягаме и заспиваме..
Есента най-малкия тръгва на ясла и аз оставам сама! Е, работа вкъщи винаги има, ама доколкото се познавам, бързо ще ми омръзне и ще се огледам да работа. Да сме живи и здрави само, че след тази серия от неприятности…

Sweetkids, видях във фб , че детето ще се занимава с пеене 🥰 то с такива родители, няма как да не е музикална ☺

Alex, децата ми са родени 2008, 2012, 2015, 2019, 2020.. толкова често някой казва , че сме били в отчетно заедно,  ама аз тези теми ги чета по диагонал и не помня никого след това 🤪

# 182
  • Мнения: 743
И аз ви чета и ви се радвам, но не пиша. От есента насам много нещо ни мина през главата. Имаше много проблеми в семейството на ММ, които се отразиха и в нашето. Брат му създаваше проблеми, баща му боледува 1 година и след известен престой в болница почина, баба му се залежа изведнъж, точно като бяха в болницата родителите му и я прибрахме у нас. 10 дена след баща му и тя си отиде. Абе такава тежка зима не сме имали никога. Но важното е, че оцеляхме и продължаваме напред. Сега съм в "почивка", момичетата са на село от 2 седмици, след седмица се прибират. Синчето и то активно почива. Хич не го тревожи наближаващият 7ми клас. Момичетата завършиха успешно 1 и 2 клас. Възхищавам се на тези от вас, които са с повече от 3 деца. Аз няма да имам сили за повече. Тази седмица ММ ми донесе 3 котета сирачета от село. Майка им ги родила, но била твърде слаба и след няколко дена починала. Кажи речи като да имам 3 бебета вкъщи. Денонощно хранене, ежедневно чистене и пране на парцалите, които цапат... пфууу. Дано оцелеят под моите грижи, че ми е за пръв път да се грижа за толкова малки котета.

# 183
  • Мнения: 4 255
Аз съм в ремонт и котетата, кучетата не мога да си представя, като гледам колко труд е и пари.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 365
Почивка само двамата ми се струва немислимо. Аз в момента съм на море сама с тримата. ММ ще тръгне довечера, че е на работа и ще се присъедини при нас чак в петък. Ами, отвори ми се възможност, рекох си, сега или никога и така. Малкият проходи миналата седмица, батко му е като изпуснат, само ходя и викам по него (9 год.), Добре че между тях имам момиче, та ми е мехлем на душата.
За да не ми върви всичко по вода, когато пристигнахме на морето установих, че сме забравили сака с дрехите на децата. Scream
Веднъж така преди години бях забравила моя багаж, та не ми е за пръв път. Имам чувството, че грижите ми са прекалено много и затова имам такива пропуски. В рамките на няколко месеца загубих едни ключове и едно портмоне.
Просто, наистина, 24/7 около мен е подвижен цирк, в средата на който се очаква аз да съм едновременно дресьора и клоуна. А са само 3!

# 185
  • Мнения: 743
Аз съм в ремонт и котетата, кучетата не мога да си представя, като гледам колко труд е и пари.
И на мен ми идват в повече, ама как да ги оставиш да загинат?! След около месец би трябвало да минат на храна, различна от млякото, та тогава мисля да им търся нов дом. Ще ги подарим или ще отидат на село.

# 186
  • Мнения: 4 255
Те щом са бебета, няма да ти обикалят и да ти драскат в къщата.

# 187
  • Мнения: 427
Здравейте, майки-героини! Следя темата от известно време. Не съм многодетна майка все още, но много искам да бъда. Имам 2 породени момченца на 1,6 год и 3 мес. И двете са много кротички (засега поне, хаха) поради което с мъжа ми се замисляме за трето породено след няколко месеца. Има ли майки с три или повече породени дечица, които да кажат как е? Simple Smile Аз съм млада, но мъжът ми е на 35 вече и категорично не иска да става баща на 40, казва, че не иска като ходи по родителски срещи да го питат дали е баща или дядо на детето 😃 така че в общи линии ако искаме повече деца, трябва да действаме. Аз съм навита, винаги ми е било мечта да имам 4 дечица. Нооо ако са 4 с малка разлика просто се чудя как ще се справя хаха. Та, всякакъв съвет, окуражаване (или обезкуражаване, хаха) би ми бил от полза Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 170
Здравейте, майки-героини! Следя темата от известно време. Не съм многодетна майка все още, но много искам да бъда. Имам 2 породени момченца на 1,6 год и 3 мес. И двете са много кротички (засега поне, хаха) поради което с мъжа ми се замисляме за трето породено след няколко месеца. Има ли майки с три или повече породени дечица, които да кажат как е? Simple Smile Аз съм млада, но мъжът ми е на 35 вече и категорично не иска да става баща на 40, казва, че не иска като ходи по родителски срещи да го питат дали е баща или дядо на детето 😃 така че в общи линии ако искаме повече деца, трябва да действаме. Аз съм навита, винаги ми е било мечта да имам 4 дечица. Нооо ако са 4 с малка разлика просто се чудя как ще се справя хаха. Та, всякакъв съвет, окуражаване (или обезкуражаване, хаха) би ми бил от полза Simple Smile

Привет, аз съм една от многото оцелели с породени 😄 Личното ми мнение е, че стига да имаш възможност да ги гледаш и да им обръщаш внимание, няма нищо лошо в това да имаш повече  или пък породени.
Аз съм на 26, мъжът ми е на 31. От самото начало аз не исках деца много, много. После си определих граница до 26 каквото съм родила и това е (доста плиткоумно от моя страна😂). Децата ми са набор 2016, 2018, 2019, 2021. Справяме се. Естествено, има напрежение понякога, времето за почивка е по-малко, отговорността е по-голяма.

# 189
  • Мнения: 3 597
Жирафче , радвам се да те видя в тази тема 🫶

Моите не са породени и не мога да дам конкретно мнение по въпроса , но ти пожелявам едно момиченце за цвят и те поздравявам за решителността … а , когато е факт номер 3 , ако прецениш , че можеш и имаш сили , ще мислите за още .

Поздрави на Ицко и братчето 💙💙

# 190
  • София
  • Мнения: 6 259
Жирафчето, ако имаш помощ - баби, детегледачки ще се справиш и с 3 породени. Също, примерно, дали живеете в къща, близко до парк... Но, ако таткото работи нон стоп и трябва сама да ги гледаш, ще си е зор.
Има един момент с породените момчета - имат много енергия за изразходване през деня, Grinning та, ако трябва сама с цялата логистика и чистене в къщи, си е зор. Не, че няма да се справиш в крайна сметка, но и мама да остане психически здрава. Laughing

# 191
  • Мнения: 2 170
Това с момиченцата е опасна игра 😂
Синковецът е кротушан, спокоен, слуша и изпълнява. За сметка на това едната ми „принцеса” е като за 3 момченца, от дивите. Толкова енергия има, че като я гледам, чак аз се измарям. Най-малката пък е хленцало и отсега лют характер.

# 192
  • Мнения: 4 255
Ние винаги гледахме да живеем до големи паркове и в общи линии това помага доста.За 2 часа на скорост обикаляш парка и бебето кротко спи.Пеи мен за първите ми се помагаше, но като станаха три ги гледах сама.

# 193
  • Мнения: 427
Благодаря ви за отговорите!
Местим се в къща в момента, очаква се до края на годината да сме вътре, живот и здраве, та затова вече мислим за трето 😃 в апартамент просто няма да ми стигнат нервите да ги отгледам, убедена съм 😂
Относно помощта - донякъде имам помощ от баби. Моята майка не работи и е насреща да помага. Аз като цяло, много странно, но като се роди първото имах много повече нужда от помощ, като се роди второто за 1-2 седмици се окопитих и си влязох в ритъм за готвене, излизане на разходки и т.н. Единствено наехме жена веднъж седмично да идва да чисти, за първия месец, после почнах сама. Но и мм много помага, понеже работи от вкъщи. Има си доста работа, но винаги мога да му оставя едното бебе за малко, докато приспя другото например.

# 194
  • Мнения: 892
Относно родителството на 40 и 40+ смятам, че има доста добри примери и едва ли се чувстват престарели или дядовци на децата.
Мога да кажа, че е чудесно с три деца, даже като чета предните постове на мамите с 4-5 деца, почвам да се чувствам малодетна. Simple Smile
Относно въпроса за три породени - аз лично не бих си го причинила. Ясно е, че човек като има желание, ще се справи, но някак не си го представям как ще отделиш необходимото внимание на всяко дете. А всяко си иска своето.
Та както си решите, разбира се. Плюсът на децата с по-малка разлика е, че израстват по-близки (сигурно има и изключения).

Общи условия

Активация на акаунт