Гобленарски раздумки - 147

  • 52 382
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 352
Обещаващо начало на годината. Запомням как всеки ще се стреми  към по-редовен отчет в темата! Smile
Вълците са прекрасни!
Ето и от мен нещо четвъртъчно:
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:
Надявам се да одобрите идеята. Smiley

# 646
  • Мнения: 265
Здравейте и от мен и честита нова година! Дано имаме повече време за хобито ни през тази година Simple Smile. Много ми харесаха проектите, които сте почнали момичета, особено лятното пейзажче на teddybearm!

Аз последните два месеца правя бродерии (свободни, релефни, не знам как да ги нарека) и всички гоблени са на заден план.

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 05:57 от Calli

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте момичета и за много години! Най-хубавата тема Heart
Хибискус липсваше ни! Добре дошла:kissing_heart:
Сега ..... до къде съм стигнала

Трябва да стане това:

Иначе от един месец и малко чакам  да пристигне един семплер на Victoria Sempler, но почвам да се отчайвам...Та това е около мен...

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 07:50 от pyypi

# 648
  • Мнения: 3 961
Бяло цвете, очите ми останаха в чантата. Прекрасна е!

# 649
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Tsve Ty, въобще не е труден даже. Няма единични бодове, схемата е много прилична (не като цветните на Овен), цветовете не са много - 30 основни и няколко бленди, но пък изглежда ефектно. Много ми харесва модерния му привкус - ето ушито от нета
Ще се радвам да го шием заедно.
Като брой цветове не звучи зле, ама първо трябва да завърша почнатите и второ да купя този  Wink самокомплектоването не ми е силна страна.
А някой в България продава ли го? Аз не съм го срещала, въпреки че съм в няколко гобленарски групи.

Да, имат представител в България


Но аз съм го купувала с обща поръчка из гобленарските групи. Цената май е същата. Аз също предпочитам готови комплектовки, защото нямам налични конци, а и панамите са различи. Тази например е синьо-сива, макар че не намирам смисъл да е цветна предвид това, че цялата схема се запълва.

# 650
  • Мнения: 7 106

Пипе, Зори, какво бодете вие? Не съм забравила, че все много “мои” неща правите, та си идвам най-нахално с искане на снимки, за да пълня очите Bowtie

Здравейтее Relaxed.  Не съм влизала тук повече от месец, защото службата ме беше натиснала много сериозно, добре, че едно птиченце ми подшушна, че го има форума Relaxed Relaxed.
Не съм и шила поради тази причина, но от няколко дни отново съм на линия и ми е останало още много малко и ще покажа над какво се забавлявах до тук.
Сега се връщам назад, за да ви прочета и да оплакна очите с красотите, които се натворили през декември.

# 651
  • sof
  • Мнения: 437
Здрасти и в новата година! За начало подхванах Офелия, като излезе миналата година я взех и не й дойде ред.
Доста ме изненада зададения цвят лен, щото е много топло зелен, и смених със Stoneypoint, който е студено синьозелено и подхожда повече на една удавница, сигурно се превземам, ама си отива и с цветовете. Моделът е мъничък 170x240 и ще стане на половин отрязък 50x70cm лен, може да нарежа останалото за бискорнюта. Иначе Mirablia вече пуска разни глупотевини и самопрекопирани и прегримирани неща, добре че има няколко от първите готини, които още не съм ушила, та да си се наслаждавам още малко. Сюжетът си е особен, едно време пиесата се учеше в гимназията, най-удивителното, поради което я четох внимателно Няколко пъти е, че действието не може да се определи дали в един ден или в продължение на година/и се случва; макар че тогава си мислех как един инертен отнесен смотльо с делюзиите си поощрява интригантите около себе си и в частност докара едно наивно честно момиче до лудост... поезия...

# 652
  • Мнения: 7 106
Динков, цвета на лена, който си подбрала е прелест. Според мен ще стане страхотен, ще те наблюдавам с удоволствие Heart Eyes

# 653
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
и аз, и аз. Simple Smile Simple Smile
много хубави нови проекти видях и много красиви завършени такива.
Simple Smile морският свинчо е разкошен

# 654
  • Мнения: 328

На кого да благодаря най-напред?
На ВСИЧКИ вас защото винаги сте се отзовавали на молбите ми.
Ваня Божинова ,Реа,Бяло Цвете,Флаш,Зори/Боже колко пъти и дотягах.../Инат,Манзелка,Пепа Вулева...
Бъдете благословени,мили съфорумки.Моля да ми простят тези,които не споменавам,не е ...

# 655
  • Мнения: 707
В деня на думата "Благодаря" - картичка с бродерия, която направих за моята майка . Simple Smile

# 656
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте!
Извинявайте, че така ви нахлувам в темата, но имам нужда от помощ. Имам 20тина гоблена, които желая да продам. Запазила съм 3-4, които има къде да сложа. Не съм запозната въобще с гоблените, цените и начина им на образуване. За моите гоблени съм чувала, че са шити по схема на Вилер, баба ми шиеше с някакъв ситен бод, незнам дали така се нарича.
Ако някой е наясно с цените, моля да ми пише на лично, за да не спамя темичката ви със снимки, не искам да ги продавам тук, а да се информирам. Благодаря на отзовалите се!

# 657
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
трудно, до невъзможност е да се продадат гоблени.
не се ценят като преди, няма търсене, а приказките, че някъде дават по 100 евро на квадратче са си само приказки.
съжалявам.

# 658
  • Мнения: 12 127
Ако изобщо се продадат, цената едва ли може да покрие стойността на материалите, а за труда и не отваряме дума.

# 659
  • Мнения: X
Вероятно могат да се продадат, но ако имате нерви да чакате доста, ако ги давате евтино и са с много добро качество, т.е. ако например са наистина немски, а не български комплектовки, т.е. конци. Продава се ужасно много боклук - въпреки че трудът е много, резултатът мега зле, защото някои от българските "вилерови" гоблени, и от соца, и от по-ново време, са с потресаващо лоши цветови комбинации.
За /безбожни/ цени вижте във фейсбук "базар за ушити гоблени", сигурно има и много други групи за продажба.
В групата, която посочих, вече доста хора крият цените, защото или следват подигравки, ако е нещо от сорта на 500 лв за парцал за под, или ако нещо е с умерена цена - клетви "как можете да продавате наследството си", "ценете си труда" и т.н. Забелязвам обаче, че има продажби, или поне от време на време се обявява нещо за продадено.
Ако вашите са оригинални немски, цветовете и цените на оригиналните вилерови комплектовки можете да видите тук: https://www.wiehler-gobelin.com/de/wiehler-sticksets-gobelin-und … ich/alte-meister/

Общи условия

Активация на акаунт