сърцебиене и бременност

  • 22 581
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
Имах сърцебиене още щом отпиех една глътка кафе от началото на бремеността си и го спрях,че ми действаше ужасно.Мисля ,че е напълно нормално,гаденето,сърцебиенето,повръщането са неразположения  свързани с първият триместър от бремеността.От 4-ти-5-ти месец ще се чувстваш много по-добре Praynig

# 16
  • Мнения: 5 370
Будила съм се посред нощ, задушавайки се, точно от сърцебиене.
Започна от края на 7 месец, та докрая.
Стигала съм до пулс 110 някъде-за мене е нещо невероятно високо.
Смучех драженца валидол....помагаше ми почти веднага и не е вредно.
Капки не помня дали пих-валериан, глог и мента-но ако попиташ лекаря си и не вредят-много помагат.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 067
И аз имах такова сърцебиене доста време, но не го лекувах.
Бях чела, че е нормално за бременните, понеже нали сърцето изпомпва кръвта на майката и на бебето. Неприятно е, но при мен поотмина и сега се случва рядко.

Успех и лека бременност!

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз имах по време на бременността, в болницата преди секциото ми правиха ЕКГ- всичко си беше наред! Ако се притесняваш много поискай си направление от ЖК И отиди на преглед.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Точно в началото ан бременността си като тебе до 12-13 г.с. имах и а зсърцебиене и бях много притеснена. Ходих на лекар и той ми обясни, че това е често срещано при бременните. Така че не се притеснявай. Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 119
ох ,и на мен ми се беше случило няколко пъти по време на бременността ...може би беше от твърде ниското и кръвно.Консултирай се с лекар.

# 21
  • Мнения: 6 461
И при двете ми бременности съм имала сърцебиене, но при мен се дължи на заболяване и съм приемала нужните лекарства за това.
А  при теб ако е от сега направи консултация с лекар.УСПЕХ Peace

# 22
  • Мнения: 3 248
И аз тази вечер имам сърцебиене ... не го отдавам на бременността, по-скоро на умора + гнусния грип, който ме е тръшнал. Tired

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Разбирам, че е нормално да се ускори пулса, да получаваш силно сърцебиене при по-голямо натоварване, но всичко друго ми се вижда малко .... не много в ред.
Аз от една седмица съм със споменатите симптоми. Само вечер като си легна, когато максимално си отпусна тялото пред заспиване ... и изведнъж започва да лопка сърцето и все една някой ти натиска гърдите- задушаване. Е, не мисля, че е много нормално да не можеш да заспиш с часове или да се мъчиш да спиш седнал. Това си е кошмар. По принцип съм с ниско кръвно и много бавен пулс.
Вчера бях на консултация и питах док, а той ми каза, че в моя случай е много рано за подобен симптом, защото бебо е още ниско в корема. По-чсно вече можело да се случи, когато органите притискат сърцето.
Другата седмица мисля да посетя кардиолог и ще проверим колко е нормално.

# 24
  • Мнения: 5 026
 аз имах около 5-6 месец и бях доста притеснена. Ходих на лекар и всичко беше ОК. Нормално било. Казаха ми повече разходки и релакс. Премина незнайно как!

# 25
  • Мнения: 277
Бременна сам в 11 г.с, но имам сърцебиене, предимно във вечерните часове и не мога да заспивам .Не знам дали е нормално и как се оправя това?Чувствам се направо ужасно! Някой имал ли е подобен проблем?Благодаря предварително! Cry

Нормално е. И аз бях така, макар и в доста по-късен етап от бременността ми. Правих ЕКГ - не беше добро и все пак кардиологът каза, че след раждането нещата ще се нормализират и няма нещо обезпокоително. Оказа се прав. Все пак по-нататък по време на раждането ти сподели с екипа за това състояние. Аз раждах секцио и се оказа от значение. Не знам точно защо...но по време на операцията наклониха масата под 30 градуса, освободиха ръцете ми и ми сложиха кислородна маска, щом разбраха за сърцебиенето, задуха и прилошаването (всъщност през цялото време слушаха пулса и мереха кръвното, ама какво точно ставаше за мен си остана неясно).
Днес обаче съм бомба, тъй че просто приеми, че това е твоята вноска за данък "ще си имам бебе" и си бременей щастливо!

# 26
  • Мнения: 480
Много ви благодаря моличета! Успокоих се малко,  но все пак и аз ще отида другата седмица на лекар, за да видим дали има проблем или не!
Леко бременеене на всички и   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 039
И аз имам в някои моменти, но не много често. Според лекара, с който се консултирах, това се дължи на увеличението на кръвната маса или нещо подобно ми обясниха.Направи консултация.
И аз тъй  Hug

# 28
  • Мнения: 6 164
В началото и аз не съм имала. Към края и най-много два пъти да ми се е случвало.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 691
Аз все още не съм бременна но си имам сърцебиене което го докарва от към нерви. Доста е непроятно. последния път като ходих при jp всичко ми беше в нормата и ми исписа хапченца които се слагат под езика. пишеше че могат да се вземат и от бременни но мен ме притеснева че всеки път като трябва да ходя на лекак и това си почва да тупти яко. Някой успял ли е да си наложи контрол "по спокойно всичко ще е наред"?

Общи условия

Активация на акаунт