Редно ли е учителят да постъпва така?

  • 6 231
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 280
При условие ,че си имала само тройки,една шестица не оправя нещата.И това,че ти е писала 5  е много добър вариант .
А ти вместо да си доволна,че оценката е 5,а не 4 ,гледаш в чуждата паничка.Казваш,че на другото дете тя е писала отново 6...значи не е първата шестица.
Не можеш да имаш срочна или годишна  оценка 6,след като цяла година си редила тройките...
Ако наистина се стараеш , гониш цели и искаш да се бориш за бъдещето си,тогава защо допусна да получаваш тройки?Защо чак накрая се стегна?

Не съм се стягала, винаги съм си знаела толкова, колкото си знам . Няма значение, вече че ми е писала 5, така или иначе съм с най-висок резултат и това ще ми се впише в дипломката. Доволна съм от себе си, а от учителката изобщо, защото съм си самоука ....но това е друга тема.Аман от глупави учители хахахаха

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Радвай се, че учителката ти е подарила оценка, която не заслужаваш!  Трябвало е да ти остави оценката, която заслужаваш според резултатите, а не да ти прави подаръци. Нямаш никакви основания да недеволстваш. Имаш късмет и че не учиш по западняшки системи, в които има точно определени проценти, които формират крайната оценка и автоматично те отрязват, ако не достигаш минимума.

# 32
  • Мнения: 280
Кой е глупав човек?
Колко повече заслужаваш? Като заслужаваш повече, можеш да се явиш за повишаване на оценката. Така се прави - тогава доказваш, че заслужаваш повече.

Накратко каквото съм показала на изпита това да ми се внесе като годишна оценка. Така или иначе ще се внесе и ще получа сертификат за почти максималния си брой точки. Чаках този момент цяла година ..... и успях

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава от какво се оплакваш? Получила си точно това, което си искала.

# 34
  • Мнения: 6 584
Щом ти е важен само сертификатът и си успяла, за какво е драмата?🙂
Ако смяташ, че си подготвена за 6, можеш да се явиш на изпит за повишаване на оценката, но тогава автоматично губиш 5- та, и каквото изкараш, такова остава като резултат.

# 35
  • София
  • Мнения: 30 107
Аз пък съм с друго усещане. Няма как да се стегне за един тест само. Просто учителката вероятно действа по симпатии. Такива, за съжаление, с лопата да ги ринеш. Има и страшно свестни учители, но има и точно като описаната. Като слушам какви дивотии се вършат- подаръчета, услуги и детето е с 6-ца, но без знания. И обратен вариант- деца със знания, но с ниски оценки, защото учителят реши ли да им търси цаката, ще я намери. Тенденциозно отношение, но аз на мястото на авторката не бих се занимавала изобщо. За съжаление ѝ предстоят доста подобни "срещи" в ежедневието и в работната среда след време.

# 36
  • Мнения: 280
Аз пък съм с друго усещане. Няма как да се стегне за един тест само. Просто учителката вероятно действа по симпатии. Такива, за съжаление, с лопата да ги ринеш. Има и страшно свестни учители, но има и точно като описаната. Като слушам какви дивотии се вършат- подаръчета, услуги и детето е с 6-ца, но без знания. И обратен вариант- деца със знания, но с ниски оценки, защото учителят реши ли да им търси цаката, ще я намери. Тенденциозно отношение, но аз на мястото на авторката не бих се занимавала изобщо.

Много благодаря за адекватния коментар . Аз няма да се занимавам повече, защото съм показала каквото е трябвало и това за мен е достатъчно . Пък и реално погледнато матурата е дооста трудна и включва тест и практическа задача ,за да изкараш 6, трябва да имаш знания не само от 10 клас ами и от други години(за всички, които си мислят, че тази оценка не значи и не показва нищо)

# 37
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Аз пък съм с друго усещане. Няма как да се стегне за един тест само. Просто учителката вероятно действа по симпатии. Такива, за съжаление, с лопата да ги ринеш. Има и страшно свестни учители, но има и точно като описаната. Като слушам какви дивотии се вършат- подаръчета, услуги и детето е с 6-ца, но без знания. И обратен вариант- деца със знания, но с ниски оценки, защото учителят реши ли да им търси цаката, ще я намери. Тенденциозно отношение, но аз на мястото на авторката не бих се занимавала изобщо.

Много благодаря за адекватния коментар . Аз няма да се занимавам повече, защото съм показала каквото е трябвало и това за мен е достатъчно . Пък и реално погледнато матурата е дооста трудна и включва тест и практическа задача за да изкараш 6, трябва да имаш знания не само от 10 клас ами и от други години(за всички които си мислят, че тази оценка не значи и не показва нищо)
Карай напред и я забрави учителката. Да се оправя.
Както казах вече, за съжаление те очаква подобна "справедливост" и в живота. Това е положението.
Скрит текст:
Върна ме години назад към учителката ми по математика. Жената беше самотна майка и изобщо не ѝ дремеше какво се случва в класната стая. Не я упреквам, гледаше да си отгледа децата. И там се действаше на принципа услуга, подарък, подмазване. Понеже моите родители не са по милите очи, вместо да дават подаръци, ме записаха на частни уроци, защото видяха, че с нейното преподаване само няма да стане. Тя изобщо нямаше хабер кой на какво ниво е. На изпитите след 7кл ги разбих с оценки. Влязох в езиковата гимназия по първо желание с космически бал за времето си. И досега като ме срещне случайно учителката (живее близо до жилището на родителите ми), навежда глава, а аз съвсем приятелски се усмихвам и казвам "здравейте, г-жо!".

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 12:17 от missence

# 38
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Кой е глупав човек?
Колко повече заслужаваш? Като заслужаваш повече, можеш да се явиш за повишаване на оценката. Така се прави - тогава доказваш, че заслужаваш повече.

Накратко каквото съм показала на изпита това да ми се внесе като годишна оценка. Така или иначе ще се внесе и ще получа сертификат за почти максималния си брой точки. Чаках този момент цяла година ..... и успях

Аз пък друго усещане имам. Точките от НВО не се преобразуват в оценки и не се вписват като такива. А авторката пише, "Така или иначе ще се внесе и ще получа сертификат за почти максималния си брой точки. Чаках този момент цяла година ..... и успях". Стана ми интересно как така успя?

# 39
  • Мнения: 280
Скрит текст:
Кой е глупав човек?
Колко повече заслужаваш? Като заслужаваш повече, можеш да се явиш за повишаване на оценката. Така се прави - тогава доказваш, че заслужаваш повече.

Накратко каквото съм показала на изпита това да ми се внесе като годишна оценка. Така или иначе ще се внесе и ще получа сертификат за почти максималния си брой точки. Чаках този момент цяла година ..... и успях

Аз пък друго усещане имам. Точките от НВО не се преобразуват в оценки и не се вписват като такива. А авторката пише, "Така или иначе ще се внесе и ще получа сертификат за почти максималния си брой точки. Чаках този момент цяла година ..... и успях". Стана ми интересно как така успя?




С голям мерак. Резултатите от матурата тази година са в проценти и в дипломата ми ще се внесат тези проценти, което мен лично ме удовлетворява и радва. И двойка да ми беше написала даскалицата, пак тези проценти щяха да са факт неоспорим .
Цяла година ме прецакваше въпросната учителка и накрая и показах коя съм и какво мога. Доволна съм.
Извинявам се за израза прецакваше!

# 40
  • София
  • Мнения: 30 107
Авторката, ако е читава, ще пробие напред без значение, дали това, което описва е истина. Тя си знае най-добре. В общия случай учителката по този или онзи предмет не може да спъне един кадърен човек, ако той наистина е такъв.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
За каква диплома говориш? Последно, кой клас си?

# 42
  • Мнения: 21 455
Десети. Удостоверение за завършен първи гимназиален етап. И процентите, и окончателната оценка по ИТ ще присъстват в него.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът ми е към момичето.

# 44
  • Мнения: 3 295
Значи си умно момиче, което ме навежда на мисълта че ниските ти оценки са заради отсъствия. Ако това е причината, не очаквай много симпатии от учители, като не им уважаваш предмета и те няма да те уважават. Казвам го защото аз бях такъв ученик и имах подобни ситуации.
Сега вече кое колко е честно е друг въпрос. Не знам каква е ситуацията при теб, но обикновено като всички други са виновни на някой, нещо се премълчава.

Общи условия

Активация на акаунт