Toлерантни ли сме към насилието?

  • 17 108
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 17 854
Да се образовате

# 361
  • София
  • Мнения: 35 247
Необразовани ли ни наричаш? Laughing

# 362
  • Мнения: 20 059
Кечър, много си докачлива. Имаш нисък праг на емоционален отклик, приемаш твърде лично нещата. Сръдлива си и това те кара да експонираш. А всъщност, не е така. Твърде чувствителна си. Няма лошо, но не дава обективност.
Анди го каза – ако е дете, разбираемо, незрялостта се включва. Тогава трябва подкрепа и намеса от родителя, макар и впоследствие. Ако си инфантилна жена и реагираш като Криста, да, това е липса на рационалност и адекватност. И тя си поема последствията.

# 363
  • Мнения: 282
Всъщност не с души камбани - с души вселени е населена земята. Това, че някои обичат да играят само на капацитети и камбани си е тяхно ограничение. Съгласна съм, че всичко се изписа, при това много ясно, от всички страни.

# 364
  • София
  • Мнения: 17 854
Базила, няма да ти се получи с препратка към личността с цел да обезцениш мнението. Преди 5 стр. rant-на доста злобливо със сума епитети, определено изглеждаше като изпускане на нервите. Та не си точно атестат за стабилност >> не мога да приема забележката ти. Постовете ти са бъкани с епитети към другите. Не го намирам за възпитано и зряло.

Поантата с детето не е кой колко е зрял, а че аз мога да го набия така, както мен може мъж да ме набие. И ако някой човек се изплаши, може да реагира по даден, ако щеш незрял начин, но това не го прави лош, невъзпитан или неправилно реагирал.

От една страна - не всичко е насилие, прекалено са чувствителни хората.
От друга - нямат право да подминат, че да не наранят някоя егоцентрична душа.
Последно? В някои от постовете изобщо няма логическа нишка и последователност и бъкат от противоречия, редувани с краски за потребителите с цел подсилване на аргумента. Като цяло- доста слаба реторика от хора, претендиращи за обективност.

Горджъс, няма лошо в необразоваността за нещо. Може на някогоо да му е непознато. Аз също не бях запозната до някакъв момент и се чудех защо в конкретни ситуации реагирам винаги с адреналин и "бой", но и през ум не ми е минавало да определям другите като смотани, защото не реагират като мен. Според мен е много полезно човек да знае с кое от 3те реагира, за да си направи оценка на поведението и план в критични ситуации.

# 365
  • София
  • Мнения: 12 883
Оправдаваме собствената си докачливост и липса на елементарен контрол над примитивните реакции с чуждите Smile Любим прийом на агресорите е да изкарват жертвите манипулатори Wink Абе изобщо, всяка ситуация си е  за себе си, ама като започнат подигравките, личните нападки и преиначаването, вече изобщо не става дума за ситуацията.

# 366
  • София
  • Мнения: 35 247
Оуу, Кетч, това следва доста хора да го направят. На мен ми беше особено трудно, но пък го свърших в ранните 20.

Ранимите души са раними от всичко и всички, не може да се ходи на пръсти около тях непрекъснато. Доза суров прагматизъм понякога им дава начален тласък за горното.

# 367
  • Мнения: 20 059
Е защо тогава се обяснявате като смятате, че има лични обиди и нам кво. Има бутон, докладвай и не се обясняваш. Или как беше – подминаваш възпитано.

Нищо от казаното по-горе в постовете на двете дами не ме описва. Така ги виждате вие нещата. Така както аз имам право да дам оценка на вашата гледна точка и да я сметна за докачлива и с опити за "овладяна разумност", а всъщност прозира дълбока чувствителност.

# 368
  • София
  • Мнения: 17 854
Скрит текст:
Нищо от казаното по-горе в постовете на двете дами не ме описва. Така ги виждате вие нещата.
Good one.

Гордж, не знам вторият абзац дали има общо с първия, но това са си реакции на нервната система. Е, сигурно има някаква връзка с ранимостта ии т.н., но пък има и разни начини за модулиране и самодисциплиниране, научаване на тялото и мозъка да преминеш от един тип в друг. Интересно е, на когото му се чете, може да потърси Simple Smile
Аз не съм пробвала техники, но казват, че всъщност повечето хора са или fight, или freeze, а най- практически полезното е fleet в екстремни ситуации и е хубаво да притежаваш комбинативност на ума.

Самопознанието е важно, но какво самопознание има едно 17-8 годишно момиче. Повечето насилие се случва в тоя възрастов диапазон. 15-25. Идеята ми е, че наистина всеки човек реагира според прага на възможностите си. Никой не седи да чака да го бият или изнасилват. Наистина вече преливаме от пусто в празно.

# 369
  • Мнения: 20 059
Може ли на български?
Англицизмите не ми допадат в българския език и ги избягвам максимално.
Да кажеш на някого, прочети, за да ме/се разбереш, е като да си обърнеш главата на другата страна без да опиташ да влезеш в ситуацията и да разбереш отсрещния. Но благодаря все пак. Реалността си остава такава – добра, лоша, страшна, налага се да я живеем. Само с четене не става.

# 370
  • София
  • Мнения: 35 247
Приемането е проблем, приемането на нас си и достигане на някаква истинност за живота. Няма само розово, няма само черно. Къде съм аз и какво правя.
Извиненията са посевместни, точно както поговорката със зад*ика.

Така и с истинските жертви и с мнимите такива.
Едните приемат и продължават, другите често циклят в неправда.

# 371
  • София
  • Мнения: 62 595
За приемането - колко приемат? Никак. На думи твърдят, че приемат, дори себе си убеждават, че приемат, но на практика хич не го приемат, а го преживяват доста дълго време и същите или много близки емоции се събуждат при ситуации или хора, които напомнят за преживяното, особено ако не е поставена точката с наказанието. Или с отмъщението.

# 372
  • София
  • Мнения: 35 247
Психиатър ли си?

# 373
  • Мнения: X
За приемането - колко приемат? Никак. На думи твърдят, че приемат, дори себе си убеждават, че приемат, но на практика хич не го приемат, а го преживяват доста дълго време и същите или много близки емоции се събуждат при ситуации или хора, които напомнят за преживяното, особено ако не е поставена точката с наказанието. Или с отмъщението.
Напълно подкрепям. Толкова насилие съм преживяла и нищо не съм научила, нито да се защитавам, нито да отвърна, нищо. Само някой да вдигне ръка срещу мен и аз замръзвам, не знам как да реагирам и какво да правя. Не знам и дали някога ще се науча.

# 374
  • София
  • Мнения: 35 247
Анонимна, терапевтирана ли си?

Общи условия

Активация на акаунт