Забележка в ДГ

  • 4 802
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 491
Офффф, Клеопатра си мрънка още от преди да роди. За всякакви неща. Та не знам учителките ли са криви, тя ли.....

# 16
  • Мнения: 12 033
Синът ми е дете, което от бебе ходи по-леко облечен, тъй като се поти много. Та се опитваха всяка година да подмятат, че е без потник зимата или пролетта твърде рано по къс ръкав. Неговите учителки бързо свикнаха, от другите слушах коментари. Ама и на него са си позволявали да казват.
Доколко учителките знаят по-добре. Дъщеря ми пък е дете, което до преди месец изобщо не се потеше, лятото и на жега в басейна посиняваше за 15-20 минути. Беше трета или четвърта група, май месец. Водя я сутринта (15-16°) по тънка блузка с дълъг ръкав, вероятно и потник е имала отдолу и грейка. Учителките й бяха много зиморничави и извеждаха следобед децата в пълно бойно снаряжение от сутринта. Отивам да я взема. 25-26° и тя на слънцето с дългия ръкав и закопчана до горе грейка. Преоблякох я светкавично, на спирката забелязах, че се е обринала от топлото. Половин час по-късно, вече пред нас повърна и я втресе. Детето беше получило топлинен удар. Действието се развива преди почивните дни. В понеделник говорих с учителката, казах какво е станало и я помолих да не се повтаря. Отговорът беше "Че кога е била с грейка на слънцето? Не съм забелязала." Тя беше до пързалката, на която пък беше дъщеря ми, когато я вземах!

# 17
  • Мнения: 6 764
Мисля, че съм достатъчно разумна ако ми се направи коментар да преценя уместен или неуместен е. Случвало се е да ми се прави коментар за нещо, свързано с детето, не ми е драма. При нас забележки на всички и постоянно правеше мед. Сестрата. Тя е от старата школа и с мнение за всичко. Имахме "драма" относно фибите на детето, приех и се съобразих. После аз имах драма с нея, защото й беше обърнала леглото към стената. Говорих с детето, разбрахме се и с нея и толкова. В крайна сметка тези хора са цял ден с децата, имат някакъв поглед. Дори и да грешат, може да се дискутира с тях и толкова. Сега за една блуза чак оплакване до директор и т. Н ми се вижда безумно.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 726
То едно нещо прелива чашата не, че е заради блузка или фиба Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 249
Аз се чудя защо такива родители не си гледат децата у дома?
Как пък все кусури се намират на хората на които поверяеате децата си по 8 часа на ден.
Може госпожата да се притеснява, че детето ще настине/ ще се прегрее. Може да не й е удобна тази дреха за събличане/обличане на детето. Може като човек отгледал 100 чужди деца да счита, че е опасна щото детето може са се задуши в презрамките докато я сваля а тя да помага на друго дете.
Вместо да си губите времето с глупости по форума, просто сменете дрехата.

# 20
  • Мнения: 1 943
Не правят, а смятам че е редно да дадат съвет. Сега в топлото време за шапки за слънце, а в хладното за връхна дреха. Често цялата група седи затворена през зимните месеци, защото някое дете е с неадекватно за сезона облекло.
Лятото как да е, винаги може да се съблече нещо, но зимата от колата в градината по тънко якенце и хайде всички вътре...

# 21
  • София
  • Мнения: 6 726
Не правят, а смятам че е редно да дадат съвет. Сега в топлото време за шапки за слънце, а в хладното за връхна дреха. Често цялата група седи затворена през зимните месеци, защото някое дете е с неадекватно за сезона облекло.
Лятото как да е, винаги може да се съблече нещо, но зимата от колата в градината по тънко якенце и хайде всички вътре...

Има си родители, които умишлено обличат така децата си зимата, за да не ги извеждат. Та драмата с неизвеждането зимата го има и от двете страни. Мен лично ме дразни изказванията по повод на взимане на детето. Те искат в 4 да е взето... Абсурдно е за нас, защото и двамата работим до 17:30, а тяхното работно време е до 19:00. Вьимаме колкото се може по-рано, но в 16:00 няма как

# 22
  • Мнения: 1 124
Е как ще получи хрема от настинка в тези жеги, да не стои изпотено на климатик детето?
В момента освен, че е жега ами върлува и някакъв брутален вирус с кашлица, хрема , температура и т.н.
В групата на детето ми има деца, спящи с пижама с дълги ръкави и крачоли, а в стаята няма климатик и е на втори етаж. Така са преценили родителите, но учителят носи отговорност за живота и здравето на детето докато е там.
Аз обличам по принцип детето си по-леко от мен. Боледува не от изстиване, а от вирусите в ДГ.
Ако детето на авторката може да се съблича самО, без подканяне от учител и самО да прецени кога се поти и т.н. не виждам проблем.
Онзи ден пред кабинета на ЛЛ видях една баба с детенце, облечено с дълъг ръкав + дънково яке, а ние бяхме по тениски и къси панталони. Явно е, че беше болно детето с температура и кашлица, но това мнение, че децата изстивали и затова са болни е абсолютна заблуда.
П.П. Изглежда сме случили на учители, никакви намеци не ни правят, директно казват какво има Simple Smile)

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 13:35 от Lilka N.

# 23
  • Мнения: 6 563
Ако детето е в периода с предпочитанията какво да облича, е много трудно просто да се смени дрешката. Моят сега е във фаза - носи само 2 чифта дълги панталони, 3 блузи с животни и едни черни кецове. Нищо друго, ако ще и 50° да е. Къси панталони, потници, шапки, сандали - не, та не. Вчера бързахме, всичките му любими бяха за пране - излезе само по гащи и кецове 😂

# 24
  • Мнения: 3 311
Не са ми правили забележка за облеклото, защото го обличам както са ми казали. Даже и дънки не съм му слагала, винаги с максимално удобни дрехи за обличане и събличане. Така или иначе ако искам да отидем някъде след градината трябва да го преоблека, защото е почти винаги залят или изцапан, честно не разбирам защо искат от нас да носим по 4 резервни тоалета в раницата, след като никога не му сменят дрехите.

# 25
  • Мнения: 9 532
Ако детето е в периода с предпочитанията какво да облича, е много трудно просто да се смени дрешката. Моят сега е във фаза - носи само 2 чифта дълги панталони, 3 блузи с животни и едни черни кецове. Нищо друго, ако ще и 50° да е. Къси панталони, потници, шапки, сандали - не, та не. Вчера бързахме, всичките му любими бяха за пране - излезе само по гащи и кецове 😂

ако родителят го оставя да командва парада, много ясно, че ще се налага. дори не мога да си представя нещо подобно честно казано, пък не едно дете съм отгледала.
честно да ви кажа, чак цяла тема за подобна глупост да се направи ми е чудно. всички нещо са станали твърде чувствителни - и родители, и деца. не им правите услуга на децата, да знаете.
при нас сестрата мрънкаше ежедневно - хич не ми дремеше и си я пусках покрай ушите най-любезно и усмихнато. в началото ми обърнаха внимание, че само дребният е без потник през зимата, аз им казах, че той не носи и няма да му сложа и приключихме. както и не съм му слагала блуза с дълъг ръкав никога. иначе когато ми се обърне внимание за нещо, първо се замислям дали пък аджеба не са прави тези учителки.
предполагам забележката е била добронамерена, че детето е неадекватно навлечено. което не е рядко. също толкова безумно като врещенето на някакви истерични майки как децата не трябва да се извеждат през зимата или че не трябва да се отварят прозорците....

# 26
  • Мнения: 6 563
Е, ти какво предлагаш? Да му насвия два шамара и да го облека насила ли? 😥

# 27
  • Мнения: 8 249
Е, ти какво предлагаш? Да му насвия два шамара и да го облека насила ли? 😥
Винаги съм се изненадвала от родители които не могат да намерят път към детето си когато е на 2-3-4 години. Изумявам се какво ще правят в пубертета или ако реши да се дрогира, пие и пуши, кротко ще го оставят.
Има хиляди възможности да накараш дете да прави това което ти като отговорен родител искаш. Ама така е по-лесно....нали?

# 28
  • Мнения: 6 563
Има един период, в който детето отстоява граници и се заявява. В такъв случай родителят трябва да си избира битките. Ако няма да пострада, не виждам защо да не го оставя да тества и експериментира, дори да отнесе подигравка или да трябва да защити избора си. Радвай се, че имаш сговорчиво дете, Хоуп. Първото ми беше такова, обяснявах, вслушваше се в аргументи, по-предпазливо и разсъдливо. Второто ми показа, че няма такова нещо като "родител с опит".

# 29
  • Мнения: 8 249
Има един период, в който детето отстоява граници и се заявява. В такъв случай родителят трябва да си избира битките. Ако няма да пострада, не виждам защо да не го оставя да тества и експериментира, дори да отнесе подигравка или да трябва да защити избора си. Радвай се, че имаш сговорчиво дете, Хоуп. Първото ми беше такова, обяснявах, вслушваше се в аргументи, по-предпазливо и разсъдливо. Второто ми показа, че няма такова нещо като "родител с опит".
Тук ще се оказа супер не съгласна Simple Smile
С три броя на 26, 20 и 11 е имало доста моненти в които са се опитвали да се отстояват /правят глупости/, но никой от нас не е абдикирак като родител. И това не включва два шамара зад врата. А пък сговорчивост е далеч от ежедневието. Но модерните лежерни майки първо са вманячени в кърменето, после в отстояването, после в креативността и накрая имаме безхаберни/безотговорни деца.
Но понеже не съм по темата - спирам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт