Забележка в ДГ

  • 4 803
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Искам да отворя тема :Правят ли вашите учителки забележки на тема как са облечени децата ви сутрин. В смисъл навлечени ли са, или леко облечени.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Не.

# 2
  • Мнения: 373
Чудесно е, че не Ви правят. При нас единия преподавател постоянно. Все пак мисля, че аз съм родителя и преценявам как да я изпратя от вкъщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
А защо обръщате внимание? Другият вариант е да се оплачете на директорката. Нямам идея точно каква е забележката, но дали не е свързана ако нещо ги извеждат и не е било с подходящи дрехи?

# 4
  • Мнения: 373
По принцип не обръщам. Но няколко дни е с тънки рокли и отгоре една тънка блузка се облича. После я съблича там. Целта ми е да не истине.после пък почват имат хрема да си стоят вкъщи.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Не водя с рокля, защото при нас е забранено. Пречи им роклята ли нещо или просто им се вижда много леко облечена понеже вече е 32 градуса все пак...

# 6
  • Мнения: 46 520
В момента са зверски жеги. Потник и къси гащи или тънка рокля е достатъчно. И блуза отгоре е излишно.

По принцип не давам акъл, но понеже ти повдигаш въпроса, ще си кажа. Навличането увеличава броя на настинките, разсъбличането ги намалява. Учителката има наблюдение върху много деца и е наясно с това, дала ти е добронамерен съвет. Натам решението е твое.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
В момента са големи жеги. Предполагам, че учителката се притеснява да не получи топлинен удар, ако ги извеждат навън.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Е тя е с рокля от какво да получи топлинен удар... Блузата нали се махала уж. Макар, че за мен по-удобният вариант е тениска и 3/4 панталон понеже колената все са сини при нас.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 992
Изказвам предположение. Според авторката може роклята да е тънка, а според учителката - да е предостатъчна за игра навън. Днес навън е 36 градуса, ако видя дете с блузка върху роклята, аз също ще се озадача. Явно има нещо, за да се обръща внимание няколко пъти.

# 10
  • Мнения: 6 150
Ако роклята е без ръкави, с тънки презрамки, какво лошо има сутрин да е с блуза? Все пак тогава не е 36, а 21-22.
Но съм съгласна, че учителката има повече наблюдения и едва ли е искала да обиди със забележката.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Изказвам предположение. Според авторката може роклята да е тънка, а според учителката - да е предостатъчна за игра навън. Днес навън е 36 градуса, ако видя дете с блузка върху роклята, аз също ще се озадача. Явно има нещо, за да се обръща внимание няколко пъти.
Познавам и доста мърморещи учителки (не за дрехи) и честно казано не съм склонна да не им вярвам. Но да монетата има 2 страни винаги и така е трудно да се прецени.

# 12
  • Мнения: 373
Evencee е най-точна в предположението. Роклята е с тънки през рамки и отгоре обличам една тънка блузка от вкъщи до градината. Там да се съблече. Нищо немислимо не е станало. Но се правят забележки...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
А с какво предлагат да я облечете?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 607
И защо изобщо ви пука от забележките...

# 15
  • София
  • Мнения: 11 491
Офффф, Клеопатра си мрънка още от преди да роди. За всякакви неща. Та не знам учителките ли са криви, тя ли.....

# 16
  • Мнения: 12 034
Синът ми е дете, което от бебе ходи по-леко облечен, тъй като се поти много. Та се опитваха всяка година да подмятат, че е без потник зимата или пролетта твърде рано по къс ръкав. Неговите учителки бързо свикнаха, от другите слушах коментари. Ама и на него са си позволявали да казват.
Доколко учителките знаят по-добре. Дъщеря ми пък е дете, което до преди месец изобщо не се потеше, лятото и на жега в басейна посиняваше за 15-20 минути. Беше трета или четвърта група, май месец. Водя я сутринта (15-16°) по тънка блузка с дълъг ръкав, вероятно и потник е имала отдолу и грейка. Учителките й бяха много зиморничави и извеждаха следобед децата в пълно бойно снаряжение от сутринта. Отивам да я взема. 25-26° и тя на слънцето с дългия ръкав и закопчана до горе грейка. Преоблякох я светкавично, на спирката забелязах, че се е обринала от топлото. Половин час по-късно, вече пред нас повърна и я втресе. Детето беше получило топлинен удар. Действието се развива преди почивните дни. В понеделник говорих с учителката, казах какво е станало и я помолих да не се повтаря. Отговорът беше "Че кога е била с грейка на слънцето? Не съм забелязала." Тя беше до пързалката, на която пък беше дъщеря ми, когато я вземах!

# 17
  • Мнения: 6 764
Мисля, че съм достатъчно разумна ако ми се направи коментар да преценя уместен или неуместен е. Случвало се е да ми се прави коментар за нещо, свързано с детето, не ми е драма. При нас забележки на всички и постоянно правеше мед. Сестрата. Тя е от старата школа и с мнение за всичко. Имахме "драма" относно фибите на детето, приех и се съобразих. После аз имах драма с нея, защото й беше обърнала леглото към стената. Говорих с детето, разбрахме се и с нея и толкова. В крайна сметка тези хора са цял ден с децата, имат някакъв поглед. Дори и да грешат, може да се дискутира с тях и толкова. Сега за една блуза чак оплакване до директор и т. Н ми се вижда безумно.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 726
То едно нещо прелива чашата не, че е заради блузка или фиба Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 249
Аз се чудя защо такива родители не си гледат децата у дома?
Как пък все кусури се намират на хората на които поверяеате децата си по 8 часа на ден.
Може госпожата да се притеснява, че детето ще настине/ ще се прегрее. Може да не й е удобна тази дреха за събличане/обличане на детето. Може като човек отгледал 100 чужди деца да счита, че е опасна щото детето може са се задуши в презрамките докато я сваля а тя да помага на друго дете.
Вместо да си губите времето с глупости по форума, просто сменете дрехата.

# 20
  • Мнения: 1 943
Не правят, а смятам че е редно да дадат съвет. Сега в топлото време за шапки за слънце, а в хладното за връхна дреха. Често цялата група седи затворена през зимните месеци, защото някое дете е с неадекватно за сезона облекло.
Лятото как да е, винаги може да се съблече нещо, но зимата от колата в градината по тънко якенце и хайде всички вътре...

# 21
  • София
  • Мнения: 6 726
Не правят, а смятам че е редно да дадат съвет. Сега в топлото време за шапки за слънце, а в хладното за връхна дреха. Често цялата група седи затворена през зимните месеци, защото някое дете е с неадекватно за сезона облекло.
Лятото как да е, винаги може да се съблече нещо, но зимата от колата в градината по тънко якенце и хайде всички вътре...

Има си родители, които умишлено обличат така децата си зимата, за да не ги извеждат. Та драмата с неизвеждането зимата го има и от двете страни. Мен лично ме дразни изказванията по повод на взимане на детето. Те искат в 4 да е взето... Абсурдно е за нас, защото и двамата работим до 17:30, а тяхното работно време е до 19:00. Вьимаме колкото се може по-рано, но в 16:00 няма как

# 22
  • Мнения: 1 124
Е как ще получи хрема от настинка в тези жеги, да не стои изпотено на климатик детето?
В момента освен, че е жега ами върлува и някакъв брутален вирус с кашлица, хрема , температура и т.н.
В групата на детето ми има деца, спящи с пижама с дълги ръкави и крачоли, а в стаята няма климатик и е на втори етаж. Така са преценили родителите, но учителят носи отговорност за живота и здравето на детето докато е там.
Аз обличам по принцип детето си по-леко от мен. Боледува не от изстиване, а от вирусите в ДГ.
Ако детето на авторката може да се съблича самО, без подканяне от учител и самО да прецени кога се поти и т.н. не виждам проблем.
Онзи ден пред кабинета на ЛЛ видях една баба с детенце, облечено с дълъг ръкав + дънково яке, а ние бяхме по тениски и къси панталони. Явно е, че беше болно детето с температура и кашлица, но това мнение, че децата изстивали и затова са болни е абсолютна заблуда.
П.П. Изглежда сме случили на учители, никакви намеци не ни правят, директно казват какво има Simple Smile)

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 13:35 от Lilka N.

# 23
  • Мнения: 6 563
Ако детето е в периода с предпочитанията какво да облича, е много трудно просто да се смени дрешката. Моят сега е във фаза - носи само 2 чифта дълги панталони, 3 блузи с животни и едни черни кецове. Нищо друго, ако ще и 50° да е. Къси панталони, потници, шапки, сандали - не, та не. Вчера бързахме, всичките му любими бяха за пране - излезе само по гащи и кецове 😂

# 24
  • Мнения: 3 311
Не са ми правили забележка за облеклото, защото го обличам както са ми казали. Даже и дънки не съм му слагала, винаги с максимално удобни дрехи за обличане и събличане. Така или иначе ако искам да отидем някъде след градината трябва да го преоблека, защото е почти винаги залят или изцапан, честно не разбирам защо искат от нас да носим по 4 резервни тоалета в раницата, след като никога не му сменят дрехите.

# 25
  • Мнения: 9 533
Ако детето е в периода с предпочитанията какво да облича, е много трудно просто да се смени дрешката. Моят сега е във фаза - носи само 2 чифта дълги панталони, 3 блузи с животни и едни черни кецове. Нищо друго, ако ще и 50° да е. Къси панталони, потници, шапки, сандали - не, та не. Вчера бързахме, всичките му любими бяха за пране - излезе само по гащи и кецове 😂

ако родителят го оставя да командва парада, много ясно, че ще се налага. дори не мога да си представя нещо подобно честно казано, пък не едно дете съм отгледала.
честно да ви кажа, чак цяла тема за подобна глупост да се направи ми е чудно. всички нещо са станали твърде чувствителни - и родители, и деца. не им правите услуга на децата, да знаете.
при нас сестрата мрънкаше ежедневно - хич не ми дремеше и си я пусках покрай ушите най-любезно и усмихнато. в началото ми обърнаха внимание, че само дребният е без потник през зимата, аз им казах, че той не носи и няма да му сложа и приключихме. както и не съм му слагала блуза с дълъг ръкав никога. иначе когато ми се обърне внимание за нещо, първо се замислям дали пък аджеба не са прави тези учителки.
предполагам забележката е била добронамерена, че детето е неадекватно навлечено. което не е рядко. също толкова безумно като врещенето на някакви истерични майки как децата не трябва да се извеждат през зимата или че не трябва да се отварят прозорците....

# 26
  • Мнения: 6 563
Е, ти какво предлагаш? Да му насвия два шамара и да го облека насила ли? 😥

# 27
  • Мнения: 8 249
Е, ти какво предлагаш? Да му насвия два шамара и да го облека насила ли? 😥
Винаги съм се изненадвала от родители които не могат да намерят път към детето си когато е на 2-3-4 години. Изумявам се какво ще правят в пубертета или ако реши да се дрогира, пие и пуши, кротко ще го оставят.
Има хиляди възможности да накараш дете да прави това което ти като отговорен родител искаш. Ама така е по-лесно....нали?

# 28
  • Мнения: 6 563
Има един период, в който детето отстоява граници и се заявява. В такъв случай родителят трябва да си избира битките. Ако няма да пострада, не виждам защо да не го оставя да тества и експериментира, дори да отнесе подигравка или да трябва да защити избора си. Радвай се, че имаш сговорчиво дете, Хоуп. Първото ми беше такова, обяснявах, вслушваше се в аргументи, по-предпазливо и разсъдливо. Второто ми показа, че няма такова нещо като "родител с опит".

# 29
  • Мнения: 8 249
Има един период, в който детето отстоява граници и се заявява. В такъв случай родителят трябва да си избира битките. Ако няма да пострада, не виждам защо да не го оставя да тества и експериментира, дори да отнесе подигравка или да трябва да защити избора си. Радвай се, че имаш сговорчиво дете, Хоуп. Първото ми беше такова, обяснявах, вслушваше се в аргументи, по-предпазливо и разсъдливо. Второто ми показа, че няма такова нещо като "родител с опит".
Тук ще се оказа супер не съгласна Simple Smile
С три броя на 26, 20 и 11 е имало доста моненти в които са се опитвали да се отстояват /правят глупости/, но никой от нас не е абдикирак като родител. И това не включва два шамара зад врата. А пък сговорчивост е далеч от ежедневието. Но модерните лежерни майки първо са вманячени в кърменето, после в отстояването, после в креативността и накрая имаме безхаберни/безотговорни деца.
Но понеже не съм по темата - спирам Simple Smile

# 30
  • Мнения: 6 563
Да не ти се случва... В съседна тема една интелигентна и добра майка търси помощ за проблеми с 16-годишната си дъщеря. Казва, че е имала прекрасно дете и в един момент пълен обрат след събиране с 'готина компания'. Не знам и защо направи отпратки към наркотици във връзка с инатливи 3-годишни, нито към кърменето и креативността... Но си права, че това няма общо с темата.

# 31
  • Мнения: 8 249
Да не ти се случва... В съседна тема една интелигентна и добра майка търси помощ за проблеми с 16-годишната си дъщеря. Казва, че е имала прекрасно дете и в един момент пълен обрат след събиране с 'готина компания'. Не знам и защо направи отпратки към наркотици във връзка с инатливи 3-годишни, нито към кърменето и креативността... Но си права, че това няма общо с темата.
Точно това казвах и аз -ако не можеш да контролираш 3 годишно за една блуза, как ще контролираш 16 годишно. То всички малки са готини и не правят нищо кой знае какво...но с годините нещата който правят стават доста по-различни.
А отпратката ми е защото пътя в един...почва се от кърменото и се стига...
Просто се нагледах. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 311
Нагледа се на вредите от кърменето по възпитанието на децата? Grinning Малко се обърках, разбрах ти идеята иначе.

Към sylviana, с моя син често имаме такива драми, и аз като теб си подбирам битките. Това, което помага наистина много е да му давам избор. Примерно за блуза, хващам 3 блузи от тези, които трябва да носи и му казвам да си избере коя от тях иска да облече. Също и сам си сгъва и подрежда прането, знае че в този край са дрехи за излизане, в другия дрехи за в двора и т.н. Сега че сгъването му е смачкване е отделен въпрос, все пак е на 3 и го считам за постижение Grinning

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 23:24 от Glossycherry

# 33
  • Мнения: 548
Бих попитала какъв е проблемът и бих обмислила отговора. Например -ако детето е с много бяла кожа могат да се притесняват, че ще изгори дори и на шарена сянка като е по презрамки /две от внучетата ми са така/. Или при сядане на тоалетната не си вдига  роклята отзад.

# 34
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Основно към майките на момиченца съм чувала "критики" за обличането с рокли, бухнали поли и подобни. Ако детето се облича само може би е ок, но ако лелята трябва да обуе 15 чорапогащника и да облече тоалетите (плюс да пооправи прическите), то си е занимавка. Затова масово не се одобрява носенето на рокли. При нас не даваха и бодита в яслата, както и панталони с копчета, докато не се научат да се разкопчават и закопчават сами. Синът ми изкарваше зимите по тениска, като учителките ми казваха да го обличам така, а не с дълъг ръкав. Не са го правили с лош умисъл, а точно обратно - за да е по-удобно на детето, което не обича да му е топло. Чувала съм да правят и "забележки" за зимни пантофи през юни Simple Smile
Ако не виждате причина за забележката, то поговорете с учителката какво предлага тя като облекло.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
В градината детето се облича така, както са казали родителите. Дали му е топло, дали му е студено - родителят щом е казал, значи така ще се облече.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 522
Ние имахме една сестра в яслата, всяка божа сутрин се заяждаше за нещо - дреха, шапка, бележка, храна....абе и аз не помня вече.

# 38
  • Мнения: 1 501
При нас е точто обратното. Аз винаги съм обличала дъщеря ми с тънки дрехи и постоянно учителката ми пряви забележка колко тънко била облечена и как трьбвяло с дълъг клин и чорапи. А то примерно е 35 градуса. Това за мен е безумие и не смятам да навличав детето ми. Тя и без това от раждането си е обличана тънко и не обича да и е топло изобщо. А даже и слагам късо клинче до под коляното, за да нямя проблем ако падне с колената, но въпреки това знаете по-възрастните учителки като бабите все искат да не "настине" детето.

# 39
  • Мнения: 8 249
При нас е точто обратното. Аз винаги съм обличала дъщеря ми с тънки дрехи и постоянно учителката ми пряви забележка колко тънко била облечена и как трьбвяло с дълъг клин и чорапи. А то примерно е 35 градуса. Това за мен е безумие и не смятам да навличав детето ми. Тя и без това от раждането си е обличана тънко и не обича да и е топло изобщо. А даже и слагам късо клинче до под коляното, за да нямя проблем ако падне с колената, но въпреки това знаете по-възрастните учителки като бабите все искат да не "настине" детето.
Ами ако общината не е обезпаразитила двора на ДГ. И учителката се притеснява, че не е ясно какво ще изяде детето и каква алергична реакция ще направи?

# 40
  • Мнения: 6 563
Оф, бе, Хоуп, на първо четене разбрах коментара ти в смисъл, че не се знае какво ще изяде самото дете, а не че детето може да бъде нахапано, и се зачудих срещу какви ядливи алергени обезпаразитява общината Smiley Даже леко се и замислих що пък клинчето да има отношение към яденето Satisfied

# 41
  • Мнения: 8 249
Оф, бе, Хоуп, на първо четене разбрах коментара ти в смисъл, че не се знае какво ще изяде самото дете, а не че детето може да бъде нахапано, и се зачудих срещу какви ядливи алергени обезпаразитява общината Smiley Даже леко се и замислих що пък клинчето да има отношение към яденето Satisfied
Ха..ха...ми пак писах в колата и явно губя мисълта между две преки.

# 42
  • Мнения: 1 501
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

# 43
  • Мнения: 8 249
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Извинявам се, предполагах че всички живеят в София и са наясно, че в тревни площи които не са пръскани за кърлежи се ходи с дълги панталони и с чорапи Simple Smile
Ама явно съм се объркала Simple Smile На един първи юни в парка всички деца с къси гащи се оказаха с кърлежи.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 726
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Защото не е нормално попринцип дете на 35 градиса да стой с дълъг панталон навън... Аз също слагам до колената, че е цялата синя.

# 45
  • София
  • Мнения: 38 522
Предположението, че в ДГ не се пръска за кърлежи е далеч от истината и още по-далеч от причините лелките да правят забележки за щяло и нещяло.

# 46
  • Мнения: 1 501
Да в София сме.
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Извинявам се, предполагах че всички живеят в София и са наясно, че в тревни площи които не са пръскани за кърлежи се ходи с дълги панталони и с чорапи Simple Smile
Ама явно съм се объркала Simple Smile На един първи юни в парка всички деца с къси гащи се оказаха с кърлежи.

# 47
  • Мнения: 155
Аз се чудя защо такива родители не си гледат децата у дома?
Как пък все кусури се намират на хората на които поверяеате децата си по 8 часа на ден.
Може госпожата да се притеснява, че детето ще настине/ ще се прегрее. Може да не й е удобна тази дреха за събличане/обличане на детето. Може като човек отгледал 100 чужди деца да счита, че е опасна щото детето може са се задуши в презрамките докато я сваля а тя да помага на друго дете.
Вместо да си губите времето с глупости по форума, просто сменете дрехата.
Най-подходящите дрехи за лятото на децата, които посещават градина е къси гащи и тениска( потник), тънка блузка с дълъг ръкав за сутринта, когато е по-хладно и това е. С рокли не е практично и е неудобно на пързалката, в пясъчника и по люлките, това обяснявам  при всяка удобна среща на майките, представете си да се пускате на пързалката с рокля ... същото важи и за разни тесни дънки, децата се оплакват, че ги стискат. Много неудобни са и чехлите и джапанките, с които ги водят - децата тичат и се спъват, после кой е виновен? Помислете ако вие трябва да играете, да тичате как бихне се облекли Simple Smile Споделям опита си на учител и родител, най-обикновени къси клинове, къси панталонки и тениски, това е облекото за вашите деца през летния сезон в детската градина. Извън нея няма значение как е облечено.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 726
Блуза с дълъг ръкав сутрин на 25 градуса не ми изглежда подходящо ама изобщо... Оставяме децата винаги с къс ръкав, а при дрехите винаги има жилетка за всеки случай.

# 49
  • Мнения: 6 150
Аз си признавам, че я обличам с рокля понякога, но това е продиктувано от начина на обличане на останалите госпожици, които сякаш за ревю ги пускат там. Че даже повечето са все с тюлени рокли .. уфх. Обаче винаги под роклята слагам и къс клин за удобство на пързалката. Иначе ако няма мрънкане за рокля, та рокля ... клин и тениска.
По-неприятното, както вече отбелязаха, че и зимата пристигат така в най-големите студове - тъничко чорапогащниче, което едва обуват, и рокля полу-лятна. Но при нас поне са комбинативни и ако има такива изцепки им намират дрехи от другите деца или ги карат да си облекат резервните, че да излязат навън.

# 50
  • Мнения: 155
Блуза с дълъг ръкав сутрин на 25 градуса не ми изглежда подходящо ама изобщо... Оставяме децата винаги с къс ръкав, а при дрехите винаги има жилетка за всеки случай.
Променливо време, в различните райони  на страната времето сутрин е различно. В средата на юни си беше  хладно, лесно се събличат, но ако стане хладно се чудим с какво да ги облечем. Удобното облекло  е най-важно.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 726
Говоря за 25 градуса не за Юни месец, който повече на зима приличаше от колкото на лято. За чуденето хич не се чудят даже имат по 1 торба с дрехи и заръки, а винаги ми я връщат оцапана от глава до пети без даже да е излизала Simple Smile

# 52
  • Мнения: X
В жегите и аз обличах нашето дете с тънки светли (бели) свободни дрехи с дълъг ръкав, късо капри клинче и широкопола шапка, за да не я мажа цялата в слънцезащитен крем постоянно. Никога не е навличана и винаги е била леко облечена. Извеждана е всеки ден навън, без оглед климатичните условия.
 Хората в много топлите страни са го измислили как да се обличат за да им е максимално хладно и да не прегряват или изгарят.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 18:20 от Анонимен

# 53
  • София
  • Мнения: 861
Да, правили са ни забележки и на нас за облеклото. И то още от първата година в ДГ точно заради роклите. Дъщеря ми също е от тези, които се тръшкат за рокля и понякога дори се е заинатявала да не иска да излиза въобще без такава. Проблемът на учителките беше, че на малките деца им е трудно да ходят до тоалетна с рокля, както и сами да си свалят и дърпат добре чоропогащника. Иначе сме ѝ взели едно супер тънко шушляково яке, устойчиво на вятър и дъжд, което стои в градината, за да го сложи, ако времето се развали или захладнее при игра навън. Някои сутрини в София са си откровено студени, под 20 градуса, въпреки че на обяд става 30-40.

# 54
  • Мнения: 6 764
Свга се сетих за един случай като беше 2ра група. Два пъти баща й я прибира с блуза облечена наопаки. Разбира се, той не обърнал внимание. Оказа се, че когато са облечени с блузи, с тези сменящите се пайети, се разсейвали и постоянно си разменяли пайетите едно на друго. Като разбрах и спрях да обличам такива, въпреки че бяха много хитови и тя все ревеше за тях.

# 55
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Моето дете вече не ходеше на градина когато излязоха хитовите блузи с пайетите, но в градината на племенницата ми тези блузи бяха забранени.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 617
Опитаха се наскоро за сефте, ама хич не им мълча.
Минава 17.30, тичам с такси да го взема от ДГ и да се върна в офиса. Времето още беше студено, духа вятър, аз съм с риза и сако и протрепервам. Гледам го моя хубавец по тънка блуза с ръкав, без яке, навън. И госпожата нагло ме гледа и казва, че откакто са излезнали навън има сополи. Полудях. Направих им аз забележка, че не са го облекли, след което се опита да ми чете лекция, че го изнежвам. Забраних им да е без яке при такова време. Два-три дни след това пак тичам да го взема с такси, вече топло, навън 26-27градуса, същата тази госпожа му беше сложила якето. Въобще не искам да коментирам как се изпокарахме, защото детето вече беше с пъпки от претопляне по врата и гърба.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 491
Това последното или е силно преувеличено, или госпожата е дебил. По-скоро е първото.

# 58
  • Мнения: 12 034
Това последното или е силно преувеличено, или госпожата е дебил. По-скоро е първото.
Дъщеря ми беше трета или четвърта група. Май месец още сутрините са хладни (14-15° най-много), а в градината имаха навика да извеждат децата облечени с връхните дрехи. В гардеробчето на дъщеря ми има летни дрехи за преобличане. Дала съм инструкции, учителките са уведомени, че детето няма нормална терморегулация. Сутринта я водя с тънка блузка с дълъг ръкав и грейка, след обед я заварвам на слънчевата площадка на поне 25-26° навлечена като сутринта и със закопчана до горе грейка. Понеже не се поти я преболякох светкавично. 5 минути по-късно забелязах обрива, а половин година час след това повърна на площадката пред блока и вдигна температура. Детето беше получило топлинен удар, за щастие лек.
Няколко години по-късно в друга детска градина записвам сина си. Той пък се поти много. Водя го винаги без потник и по тънка блузка с къс или дълъг ръкав според сезона. Във втора група отивам да го взема и го сварвам навлечен с дебел пуловер! Попаднал по случайност в раницата му и лелята и учителката решили, че не могат да го изведат само по блуза, защото всички били с тънки якета и дълъг ръкав, пък той нямал. И понеже в първия момент се скарах на детето от какъв зор се е навлякъл, учителката после обидена, че те с лелята взели решение пък аз как реагирам. Ще реагирам и още как.

# 59
  • Мнения: 68 658
Изобщо не ме интересува нито госпожата какво казва , нито всички списващи тук.
Към авторката - ти си знаеш, не обръщай никакво внимание според мен, дори не си го слагай.
Акъли непоискани не обичам.
Моето дете имаше проблем и се налагаше да ходи с дълги тънки панталони. Не смятам че е работа нито на госпожата, нито на някой тук да обяснявам какъв е проблема.
Щом съм решила и преценила че така е добре за детето ми, не приемам непоискан съвет. Може да попита - ще й отговоря. Но да настоява-не приемам.

# 60
  • София
  • Мнения: 11 491
Чакай сега. Не всички са като теб. Ако знаеш колко неадекватни родители има......

# 61
  • София
  • Мнения: 6 726
То и учители ама...

# 62
  • София
  • Мнения: 5 617
Това последното или е силно преувеличено, или госпожата е дебил. По-скоро е първото.

Въобще не се впечатлявам от хора, които не са били свидетели, но се държат като пълни форумни тролове, отричайки всичко, което е извън тяхното мислене и гледна точка. Време е масово българите да разберат, че да имаш мнение е едно, но да налагаш, че то е меродавно във всички случаи, е грозно.
P. S. Госпожата наистина е дебил, мога още много да пиша, но е извън темата. А дали някой ми вярва, че детето ми е било претоплено, не ме интересува. Аз знам как съм го взела от градина.

# 63
  • София
  • Мнения: 11 491
А, да, да, сигурно. Точно като са излезнали за минути е "получило" сополи детето, пък другия път за минути пак са му излезли пъпки от претопляне.
А и вашето - с яке, без яке, може да обърква дебилната госпожа.

# 64
  • Мнения: 12 034
А, да, да, сигурно. Точно като са излезнали за минути е "получило" сополи детето, пък другия път за минути пак са му излезли пъпки от претопляне.
А и вашето - с яке, без яке, може да обърква дебилната госпожа.
Ами моето не знам колко време е стояло на слънце и със закопчана грейка, ама понеже не му работи терморегулацията и не се поти получи топлинен удар, за щастие на госпожата не стигнахме до болница, че щеше да й изстине мястото.
"Сополите" може да са и ликвор. И аз, и баща ми дори при съвсем леко захлаждане бяхме с течащ нос, но без хрема, т.е без да сме болни.

# 65
  • Мнения: 6 150
На родителска за първа група в друга градина госпожите казаха - ние сме пе-да-го-зи!, не обслужващ персонал по обличане и събличане, тъй че трябва да ги могат и сами тия работи, нямало кой да се занимава с тях. И сега се замислих, ако на Мария майката казаха че под 16 градуса трябва да ѝ е студено, пък над 17 топло; на Гошко - да е с яке на 20 и без яке на 22 и т.н. и т.н. таман 30 броя така ... еми, верно за дебил си е работата.

# 66
  • Мнения: 12 034
Те затова в групата на дъщеря ми ги извеждаха последни и навлечени както са били сутринта. И дебелина си е да запомнят, че имат 1-2 различни деца в групата, към които да са с 1 на ум. А моите по неизвестна за мен причина в градината изпълняваха стриктно каквото им е казано и не смееха да си кажат, ако нещо не им е наред. Между другото, в останалите групи децата си стоварваха на пейката якетата, ако е топло, в нашата - винаги бяха на гърбовете им.
Дебелина или не, но учителките носят отговорност за децата.
Един от критериите ми, когато избирах градина на щерката беше и това дали персоналът помага на децата при нужда - помощ с дреха или дохранване. И понеже директорката беше запозната със случая ни месеци преди да я приемат, когато отидох да я запиша ми предложи избор, че се освободило още едно място в друга група. Помолих я тя да прецени и тя на рани избора къде ще е по-добре за дъщеря ми.
Случаите, описани от авторката на темата, обаче говорят за тенденциозно / демонстративно отношение.

# 67
  • Мнения: 5 381
Живея на една пресечка от голяма детска градина и ако имах момиченце, не бих го пуснала с рокля.
Всеки ден (през топлите сезони) минавайки покрай оградата виждам как дечицата се катерят, включително на едни катерушки, където може да се виси с главата надолу. Редовно на тях висят момиченца с роклички и полички и буквално остават по гащички.
На мен би ми било некомфортно разни индивиди минавайки покрай градината да гледат дъщеря ми така.

# 68
  • Мнения: 3 311
Аз съм с момче, но имам доста племеници, и сестрите ми го карат на клин (дълъг или къс) + блузка. Гледам и доста други деца са така, изглежда ми доста удобно за детето, също така има и огромен избор от сладурски модели, които и детето да харесва.
Моя син винаги е със спортни дрехи, освен ако не е за РД или друг повод.

Общи условия

Активация на акаунт