Забележка в ДГ

  • 4 800
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 563
Да не ти се случва... В съседна тема една интелигентна и добра майка търси помощ за проблеми с 16-годишната си дъщеря. Казва, че е имала прекрасно дете и в един момент пълен обрат след събиране с 'готина компания'. Не знам и защо направи отпратки към наркотици във връзка с инатливи 3-годишни, нито към кърменето и креативността... Но си права, че това няма общо с темата.

# 31
  • Мнения: 8 248
Да не ти се случва... В съседна тема една интелигентна и добра майка търси помощ за проблеми с 16-годишната си дъщеря. Казва, че е имала прекрасно дете и в един момент пълен обрат след събиране с 'готина компания'. Не знам и защо направи отпратки към наркотици във връзка с инатливи 3-годишни, нито към кърменето и креативността... Но си права, че това няма общо с темата.
Точно това казвах и аз -ако не можеш да контролираш 3 годишно за една блуза, как ще контролираш 16 годишно. То всички малки са готини и не правят нищо кой знае какво...но с годините нещата който правят стават доста по-различни.
А отпратката ми е защото пътя в един...почва се от кърменото и се стига...
Просто се нагледах. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 311
Нагледа се на вредите от кърменето по възпитанието на децата? Grinning Малко се обърках, разбрах ти идеята иначе.

Към sylviana, с моя син често имаме такива драми, и аз като теб си подбирам битките. Това, което помага наистина много е да му давам избор. Примерно за блуза, хващам 3 блузи от тези, които трябва да носи и му казвам да си избере коя от тях иска да облече. Също и сам си сгъва и подрежда прането, знае че в този край са дрехи за излизане, в другия дрехи за в двора и т.н. Сега че сгъването му е смачкване е отделен въпрос, все пак е на 3 и го считам за постижение Grinning

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 23:24 от Glossycherry

# 33
  • Мнения: 548
Бих попитала какъв е проблемът и бих обмислила отговора. Например -ако детето е с много бяла кожа могат да се притесняват, че ще изгори дори и на шарена сянка като е по презрамки /две от внучетата ми са така/. Или при сядане на тоалетната не си вдига  роклята отзад.

# 34
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Основно към майките на момиченца съм чувала "критики" за обличането с рокли, бухнали поли и подобни. Ако детето се облича само може би е ок, но ако лелята трябва да обуе 15 чорапогащника и да облече тоалетите (плюс да пооправи прическите), то си е занимавка. Затова масово не се одобрява носенето на рокли. При нас не даваха и бодита в яслата, както и панталони с копчета, докато не се научат да се разкопчават и закопчават сами. Синът ми изкарваше зимите по тениска, като учителките ми казваха да го обличам така, а не с дълъг ръкав. Не са го правили с лош умисъл, а точно обратно - за да е по-удобно на детето, което не обича да му е топло. Чувала съм да правят и "забележки" за зимни пантофи през юни Simple Smile
Ако не виждате причина за забележката, то поговорете с учителката какво предлага тя като облекло.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
В градината детето се облича така, както са казали родителите. Дали му е топло, дали му е студено - родителят щом е казал, значи така ще се облече.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 518
Ние имахме една сестра в яслата, всяка божа сутрин се заяждаше за нещо - дреха, шапка, бележка, храна....абе и аз не помня вече.

# 38
  • Мнения: 1 501
При нас е точто обратното. Аз винаги съм обличала дъщеря ми с тънки дрехи и постоянно учителката ми пряви забележка колко тънко била облечена и как трьбвяло с дълъг клин и чорапи. А то примерно е 35 градуса. Това за мен е безумие и не смятам да навличав детето ми. Тя и без това от раждането си е обличана тънко и не обича да и е топло изобщо. А даже и слагам късо клинче до под коляното, за да нямя проблем ако падне с колената, но въпреки това знаете по-възрастните учителки като бабите все искат да не "настине" детето.

# 39
  • Мнения: 8 248
При нас е точто обратното. Аз винаги съм обличала дъщеря ми с тънки дрехи и постоянно учителката ми пряви забележка колко тънко била облечена и как трьбвяло с дълъг клин и чорапи. А то примерно е 35 градуса. Това за мен е безумие и не смятам да навличав детето ми. Тя и без това от раждането си е обличана тънко и не обича да и е топло изобщо. А даже и слагам късо клинче до под коляното, за да нямя проблем ако падне с колената, но въпреки това знаете по-възрастните учителки като бабите все искат да не "настине" детето.
Ами ако общината не е обезпаразитила двора на ДГ. И учителката се притеснява, че не е ясно какво ще изяде детето и каква алергична реакция ще направи?

# 40
  • Мнения: 6 563
Оф, бе, Хоуп, на първо четене разбрах коментара ти в смисъл, че не се знае какво ще изяде самото дете, а не че детето може да бъде нахапано, и се зачудих срещу какви ядливи алергени обезпаразитява общината Smiley Даже леко се и замислих що пък клинчето да има отношение към яденето Satisfied

# 41
  • Мнения: 8 248
Оф, бе, Хоуп, на първо четене разбрах коментара ти в смисъл, че не се знае какво ще изяде самото дете, а не че детето може да бъде нахапано, и се зачудих срещу какви ядливи алергени обезпаразитява общината Smiley Даже леко се и замислих що пък клинчето да има отношение към яденето Satisfied
Ха..ха...ми пак писах в колата и явно губя мисълта между две преки.

# 42
  • Мнения: 1 501
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

# 43
  • Мнения: 8 248
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Извинявам се, предполагах че всички живеят в София и са наясно, че в тревни площи които не са пръскани за кърлежи се ходи с дълги панталони и с чорапи Simple Smile
Ама явно съм се объркала Simple Smile На един първи юни в парка всички деца с къси гащи се оказаха с кърлежи.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 726
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Защото не е нормално попринцип дете на 35 градиса да стой с дълъг панталон навън... Аз също слагам до колената, че е цялата синя.

Общи условия

Активация на акаунт