Бързи здравословни въпроси и отговори – 30

  • 28 888
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 449
Благодаря за дозата успокоение! Тя не заради парите, а просто си е инат... Най-трудната работа ми е да накарам родителите си да направят нещо, свързано със здравето им.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Има и винаги е имало други вируси.

# 722
  • София
  • Мнения: 2 621
Нека си направи тест. Свекърът ми така се опъваше, накрая покрай него се разболяхме още 4-ма човека, включително и детето. Слава Богу го минахме нормално вируса, но той разви двойна бронхопневмония, докато чакаше да му мине.

# 723
  • Мнения: 12 109
От скоро съм сексуално активен и малко съм се филмирал, от тези венерически болести. Искам да се тествам за полово предавани болести. Досега без презерватив единствено съм получавал орална любов. Всичко друго е с предпазни средства, но като чета из нета и това не го дават като напълно безопасно. След първият ми път, следващите 2 седмици бяха кошмарни. Напълно забравих как си прекарах и единствено си мислех, какво може да ми се случи днес или утре сутринта. Последният ми контакт беше преди 2 месеца и половина и да чукна на дърво, не съм забелязал нещо нередно, но страха си остава. Страх ме е и да правя каквито и да е контакти. Чета че много болести можели да се проявят чак след 6 месеца, а повечето дори били без симптоми. 
Някъде предлага ли се пакет, които да обхваща повечето болести или трябва да правя по 10 теста? Примерно тест за хив, сифилис, гонорея и хламидия. За други в момента не се сещам, но знам че има десетки. Нещо с което да съм сигурен и да мога да спя спокойно, че няма да заразя следваща приятелка или пък случайно няма да остана стерилен. Grinning
Вие тествате ли се, след като приключите връзка с един партньор? Какъв е етикета? Grin Цялото ми преживяване изобщо не беше това за което си мислех и сега даже ми се иска изобщо да не ми се бе случвало.
В почти всяка лаборатория има пакети, за мъже и за жени, за болести предавани по полов път. Иначе има и безплатно и анонимно тестуване за ХИВ/СПИН, в РЗИ.

# 724
  • Мнения: 10 256
Благодаря за дозата успокоение! Тя не заради парите, а просто си е инат... Най-трудната работа ми е да накарам родителите си да направят нещо, свързано със здравето им.
Ъх…., напълно те разбирам. Имам двама на по 80г. По смъртно не мога да ги накарам да оттидат на доктор. За всичко са контра “ аз на доктор не ходя и захар нямам” - отговор. И не става дума за пари.

# 725
  • Мнения: 449
Успях да я навия поне за антигенен, отрицателен е, дано да е и достоверен.

vici75, много е трудно, дано и ние не станем така някой ден...

# 726
  • Мнения: 54 355
Майка ми е наобратно. За най-дребното иска да ходи на лекар и да се изследва.
И така не е добре.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 621
Успях да я навия поне за антигенен, отрицателен е, дано да е и достоверен.

vici75, много е трудно, дано и ние не станем така някой ден...
Зависи как е взета пробата. Мъжът ми си направи в домашни условия и беше отрицателен, на другия ден в лаборатория излезна положителен. Имайте предвид, че антигенните хващат вируса не  по-рано от 3-4 дни на симптоми.

# 728
  • Мнения: 449
Майка ми е наобратно. За най-дребното иска да ходи на лекар и да се изследва.
И така не е добре.
Сестра ми е същата! Вторачва се във всяко едно нещо и при най-малкото тича на лекар. И да, и обратното не е хубаво.

BettyBoop, ужас! Ами на нея реално днес ѝ е 3 ден, защото ми призна че всъщност от по-рано я е започнало гърлото. Да се молим, че я е отчело правилно 😞 Дано успея да се преборя да я накарам да отиде и на лекар... Каза, че нямало да ходи, ако се чувства по-добре... Аз много бих искала и една снимка да ѝ се пусне, защото като малка е карала много пневмонии и има сраствания.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 21:16 от shlqpchy2

# 729
  • Мнения: 10 256
Майка ми е наобратно. За най-дребното иска да ходи на лекар и да се изследва.
И така не е добре.
Девичка, не е добре но явно жената мисли и за теб. Да не клекне и после на твойта глава. Ти знаеш аз къде съм. Никой не мисли в една ситуация какво ще правя.

Shlqpchy2 дано не станем като тях и да сме по-осъзнати.

# 730
  • Мнения: 658
Добър вечер група, преди няколко дни бях споделила, че си напипах топче на гърдата горе високо ,тъй като отидох до личната и тя ме погледна каза ,че няма нищо притеснително понеже целите гърди са ми почти в млечни жлези , които се усещат много, но аз все пак си записах час и съм чак на 29 живи и здрави.Мислълта ми е , че пак почнах да го мисля и да се опипвам ,даже днес имам лека болка не точно там ,но не мога да определя от какво е и ме хвана страх ... ще се побъркам до 29ти

# 731
  • Мнения: 5 832
И да се побъркваш, и да не се побъркваш, няма да го унищожиш, така че избери да не се побъркваш. 😉

# 732
  • Мнения: 54 355
Лошите неща рядко болят, ако това ще те успокои до 29.
Не го мисли предварително.

# 733
  • Мнения: 9 776
Добър вечер група, преди няколко дни бях споделила, че си напипах топче на гърдата горе високо ,тъй като отидох до личната и тя ме погледна каза ,че няма нищо притеснително понеже целите гърди са ми почти в млечни жлези , които се усещат много, но аз все пак си записах час и съм чак на 29 живи и здрави.Мислълта ми е , че пак почнах да го мисля и да се опипвам ,даже днес имам лека болка не точно там ,но не мога да определя от какво е и ме хвана страх ... ще се побъркам до 29ти

Целите ти гърди със сигурност не са почти изцяло в млечни жлези, а най-вероятно в кисти. Изчакай си прегледа, спри да пипаш и дишай. Да повторя - спри да пипаш. Успех!

# 734
  • Мнения: 13 532
И аз те съветвам да спреш с опипването и натиска по гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт