Тренировки в домашни условия - 112

  • 39 316
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 750
No Frame, това е програмата за абсолютно начинаещи.
Aaaaa ясноооо....
Добавям и йога за сколиоза и плуване 30мин.

# 691
  • Мнения: X
Момичета, нямаме ли от някъде програмата за бременни на beachbody ? Сигурна съм, че е супер, но така да не ми се дават 100 паунда...


Коя програма именно? Ето две, за които аз знам, но може да има друга програма:
Скрит текст:
Total body pregnancy
https://yadi.sk/d/N4eNTyIy2X-8HQ

Pre/Postnatal Barre Blend
https://yadi.sk/d/iPxkbesB1TXrkw

Но Фрейм, и мен ме дразни монтажът на програмите, но не съм се отказала да направя някоя от тях. Стоят и отлежават. Абонаментът ми изтича в края на май, дотогава се надявам да направя поне една.

Агент, с глас се смях четейки твоето описание за нивата. Съвети за раждане и отглеждане на деца не давам. Идеи събирам, но мненията ги пазя за себе си Blush

Gingerina, дай си малко почивка да отшуми болката, модифицирай при подскоци, клякания, т.н.

# 692
  • Мнения: 4 750
Днес направих това на Клои и още една 10 Минутка на Каролин преди това и двете с ластик ,колкото да си оросявам ставата ,че без нищо още повече  ми прави проблеми.
Клои много приятно ме изненада - страхотен изчистен , интериор,таймери ,вкл и за прогрес ,точни инструкции и субтитри .Много Профи ,браво! https://youtu.be/D_IfSPyTwRE
Edit: добавих и това ❤️
https://youtu.be/UXz5Z7cjkuM

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 11:27 от No_frame bitch

# 693
  • Мнения: 10 012
Днес имах голям прозорец, и го оползотворих с йога, 2ч и 30мин за целия човек.
Сурия Намаскар и стоящ цикъл излизат около 30мин.
Седящ цикъл- с-са 30мин
За таз-  около 40мин
Навеждания назад- 20мин
Инверсии + завършващ цикъл 30мин.
Отделно Шавасана, и излиза почти 3 часа.
Хапнах богата пилешка супа с доста месо и зеленчуци, и си варя яйца за "десерт" с домати. Само със супа не се нахранвам, колкото и да е "богата".
Едно ми е спокойно.... като след йога. 😇

# 694
  • Мнения: 2 878
Аз се завръщам след почивката с една тренировка за цяло тяло с тежести на Керълайн, която е хубава като замисъл, но малко лоша като комбинация, така че направих леки промени. Керълайн я прави  с по 10 кг. Аз някои упражнения въобще не съм сигурна дали мога да направя с толкова, да не говорим за 100+ повторения на клек с раменна преса.
НФБ, аз бях попадала преди време на програма на Усманова, която най-вероятно също е била за начинаещи, защото и там имаше доста големи паузи. Но е била по-стара, така че по време на паузите тя основно говореше.
Клоуи ми харесва в тренировките за долна част, но при корема го дава малко джаста-праста. Има грешки в изпълнението, претупва го. За горна част пък няма почти нищо.
https://youtu.be/-Z0UWWNMEZ4

# 695
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Някой правил ли е 12 - седмичната програма на Хедър.Мисля,че преди време май се споменаваше за нея.Ако може някакви отзиви за нея.

# 696
  • Мнения: 1 402
За днес full body compounds - ден 29...много ми допадат подобен тип упражнения... Цялата тренировка беше от комбинации от няколко упражнения - например мъртва тяга + щангистко обръщане + клек + раменна преса.... Със сериозни тежести, човек може да се изцеди за по малко от 40 минути. 🙂

# 697
  • Мнения: 57
Аз съм правила програмата на Хедър миналата зима,  хареса ми. Нямам специфични цели и за мен  беше много подходяща.

Последна редакция: пт, 27 авг 2021, 08:36 от kick buttowski

# 698
  • Мнения: 63
Привет на всички трениращи! 🙂
Следя темата, но не съм се включвала досега.
Имам нужда от съвет от дами, които са се сблъсквали с въпросното "skinny fat".

Малко инфо за мен: 167 см. , в момента съм 51 кг.
Тренирам от 8 месеца - основно със Сидни, Керълайн или Анна (growingannanas).

В началото бях толкова зле, имах по 3 дни мускулна треска от леко кардио.
Една лицева опора не можех да направя и се задъхвах много.
Определено има значителна промяна в издръжливостта ми и дори тук таме се оформиха мускули. В момента тренирам с гири по 5 кг., мога да правя лицеви опори, да издържам на планк и много други упражения, които преди бяха непосилни.

Програмата ми е следната- 1 ден в седмицата кардио,  1 ден горна част, 1 ден цяло тяло, 1 ден крака, 1 ден дупе+ корем.

Проблемът е следният и за жалост не виждам особена промяна в определени части на тялото.
От кръста нагоре съм много слаба, почти нямам бюст, виждат ми се ребрата, ръцете ми са като клечки (в момента обаче пооформени и с малки видими мускули).
От кръста надолу имам типичната крушовидна форма, широк ханш, ужасни бричове на бедрата, комбинирани с видим целулит отзад и на дупето.
Дупето се оформи и повдигна, но още е меко.
Краката ми се постегнаха на места, но бричовете и целулитът не помръдват.
Вътрешната част на бедрата също ми е много мека и се люлее Sad
Само да уточня, че преди няколко месеца бях 49 кг. и бричовете и целулитът си бяха същите.

В момента съм на калориен дефицит от 1200 калории с надеждата да стопя малко мазнини, но знам, че няма как да се стопят точно от там, където искам.
Като стисна брича с ръка, буквално хващам една топка мас. Което ме навежда на мисълта, че трябва да отслабна, но като стигна до 49 кг. съвсем приличам на скелет, лицето ми се изпива и т.н...

Някоя от вас с подобна структура на тялото дали е имала успех и може да даде насоки какво да правя/не правя?

Благодаря! Simple Smile

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравей,
Ами според мен трябва спешно да отслабнеш, може би 46 кг са идеални за теб. 1200 калории са много, около 700 ги направи.
А сега сериозно - за мен нямаш нужда от калориен дефицит, а по скоро трябва да наблегнеш на силови тренировки с големи тежести и храна, богата на протеини, прости въглехидрати и не 1200 калории, а поне 1500-1700. Корекции се правят не с глад, а с подходящ режим, изключващ глад. Няма как да натрупаш някаква мускулна маса, мускула има нужда да се храни все пак. Очевадно нямаш нужда от сваляне, целите трябва да са други.
За съжаление нямам опит, друг тип ми е фигурата, но по принцип не се прави така. Особено ако човек иска поне малко да си пооправи композицията на тялото.

# 700
  • Мнения: 63
Здравей,
Ами според мен трябва спешно да отслабнеш, може би 46 кг са идеални за теб. 1200 калории са много, около 700 ги направи.
А сега сериозно - за мен нямаш нужда от калориен дефицит, а по скоро трябва да наблегнеш на силови тренировки с големи тежести и храна, богата на протеини, прости въглехидрати и не 1200 калории, а поне 1500-1700. Корекции се правят не с глад, а с подходящ режим, изключващ глад. Няма как да натрупаш някаква мускулна маса, мускула има нужда да се храни все пак. Очевадно нямаш нужда от сваляне, целите трябва да са други.
За съжаление нямам опит, друг тип ми е фигурата, но по принцип не се прави така. Особено ако човек иска поне малко да си пооправи композицията на тялото.

Много благодаря за мнението Simple Smile
Относно тежестите - за тренировки в домашни условия какви ползвате повечето дами тук?
Аз стартирах с гирички по 2 кг., а сега с 5-те кг. мога да правя само някои упражнения за горната част, за други ми идват тежки.
За долна - клекове, напади, мъртва тяга и др. 10 кг. малко ли са?
Имам и една пудовка от 8 кг., която също ползвам. Както и glute resistance band.

# 701
  • Мнения: 1 552
А сега сериозно - за мен нямаш нужда от калориен дефицит, а по скоро трябва да наблегнеш на силови тренировки с големи тежести и храна, богата на протеини, прости въглехидрати и не 1200 калории, а поне 1500-1700. Корекции се правят не с глад, а с подходящ режим, изключващ глад. Няма как да натрупаш някаква мускулна маса, мускула има нужда да се храни все пак. Очевадно нямаш нужда от сваляне, целите трябва да са други.

Може би имаш предвид сложни (комплексни) въглехидрати? Простите са захари и би трябвало да се консумират ограничено.
Всичко друго подкрепям напълно.
С добре балансирано меню с калории като за задържане на тегло и редовни силови тренировки се постига рекомпозиция на тялото, при която едновременно се намаляват мазнините и се изгражда мускулатура.
Бих заложила на 40% протеини, 40% въглехидрати и 20% мазнини през първите 2-3 месеца, а после, вече за постоянно (или поне за дълъг период) бих преминала на "класическите" 30-40-30.

Цитат
Относно тежестите - за тренировки в домашни условия какви ползвате повечето дами тук?

За всеки е различно според нивото на подготовка и възможностите.
Избираш такива тежести, при които да можеш да направиш съответния брой повторения с правилна техника, като последните 2-3 повторения на последната серия да са ти супертрудни, като за "последно".
Дано да обясних добре.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Да,ветрена,хахаха,разбира се че става въпрос за комплексни, амаааа с шоколад е най-добре, кво ,ухх@

# 703
  • Бостън
  • Мнения: 13 529
Kick Buttowski, завидна форма, респект!

Twilight, трябва ти рекомпозиция, но съм с телефон само във ваканция, ще пиша при първа възможност.

# 704
  • Мнения: 57
Благодаря Агент,  във ваканция съм този месец и бирата на плажа се отразява на корема. Септември отново, сега мисля с какво да започна.

Общи условия

Активация на акаунт