Осми клас 2020 /21 - Успешно осмокласникът приключва и на вълна ВАКАНЦИЯ се включва

  • 24 851
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 208
Да се запиша в новата тема и аз. Не бива да ви лишавам от своите възгледи за живота, вселената и всичко останало. 😂
От рано ме нарече жегата...

Прибираме се с ММ от пазар, напечени от слънцето. Малкото ни посреща усмихнато на вратата. Баща й си съблича машинално дрехите и по едно време дребното пита: "Тате, защо си си хвърлил тениската в кофата за боклук?" Та те така... Дали ще е в коша за пране или в кофата за боклук няма особено значение 😂

Зазу, благодаря за новата тема! 🌞

# 16
  • Мнения: 6 926
Simple Smile хах, ще ви мъча още Simple Smile, аз съм безхарактерна и току-така не мога да спра, но трябва да се науча да се формулирам.

HeleneS, нищо не зная за 30.06. Първоначално е имало уговорка, после е станала някаква кофти история и класната се е обидила на класа. Сега не се знае какво ще бъде. Дори за вторник не ми е ясно какво ще е. От мама Мони разбрах, че няма да се учи (не разбрах защо), но пък ще има рисуване в клуба по рисуване на фег. Видях, че ще има 2 лагера. Този с класната съвпада с нашето приключение и ще го пропусне, но на този с рисуването ще отиде. Разбрах, че учителката по мат догодина ще е друга, Ния е питала коя ще е новата и отговорът е бил: не се притеснявай, всички са добри. Ния няма спомен да е попълвала заявления за фуч и иуч. Това ми е цялото инфо.
Вчера като се прибра беше супер възмутена: тая па *** е зарязала Митко, а той е толкоз свестен!

# 17
  • Мнения: 1 951
Привет и от мен!
От поне три теми не съм чела и писала. То бива бива преместване, ама това нашето се проточи много и се изморих като куче Grinning
Вчера Сани ме ритна най-безцеремонно, че това на нищо не прилича и че се организира среща. Това ме отрезви на секундата, хаха.
Момичета, изключително ще ми е приятно да се съберем и побъбрим "на живо". Гласувах в анкетата за 29.06., защото на 16.07. вече ще сме на Арапя.
Без претенции съм за място. Видях, че някой спомена около Орлов мост. В  "Ариана" ходим много често,  приятно е, не е лукс, нито пък гурме, обичайна кухня, има всичко необходимо за спокойна вечер на брега на езерото.
Но където се реши от мнозинството ще съм там Heart

Наборът вече е на ваканционна вълна, оформен е почти по всичко. В сряда ще ходят на екскурзия с класната и други учители до Мелник. Свърши тази шантава учебна година. Като цяло съм доволна. Той е щастлив, ходи с желание, оформиха се приятелска компания, с преобладаване на момичетата Grinning Ако някак с магическа пръчка се появи и читав учител по математика в това училище може би ще кажа, че няма какво повече да искам. Но от коментари в други теми, разбирам, че с мечтата ще си остана.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 855
Мария, благодаря за информацията! Доста съвпада с моята. 😂 Този лагер с класната не е много сигурен, но ще видим. Радвам се, че по математика ще бъдат с друг учител. Преподаване от директор /зам.директор не си е работа.

# 19
  • Мнения: 569
Ей тази снимка от първа страница от кога я чакам, само ако може на сянка и без шапка.
У нас всички още спят. Нямаме ток😁, а днес ще имам гости.
Чета ви и си мисля за образователната ни система.
За мен е безнадежно. И ако сега си следим децата какво знаят, колко учат, как се държат, то после е страшно. Имам колеги (в момента завършват магистратура в специалност тясно свързана с математика) които не знаят елементарна математика за 4ти клас, но пък са важни, наперени с високо самочувствие. Само да не си отварят устата.
Та като ги гледам тях, нашите деца са направо златни.
За учителите не ми се пише, там са като Ин и Ян или са страхотни, или пълна трагедия. Изобщо, чудя се как е възможно да държат слаб учител. Нали уж тия дребните са ни бъдещето, приоритети, думи, думи и накрая zero.
Аз за себе си съм намерила решение, а и на хлапето му се учи, но тя също харесва предметите, при които има добри учители. Учи и по другите, но защото трябва. Влияе се много, това искам да кажа.
Понякога така мъчно ми става, че се налага на 14 години вместо да учи спокойно и да си живее живота, да се тревожи, че не са й предадени последните 2 раздела по нещо си и на това отгоре да слуша лекция как били мързеливи и не се справяли.

Край! Тока дойде😁 Изчезвам

# 20
  • София
  • Мнения: 7 190
Айде тогава среща на Ариана, в понеделник да се броим и да правим резервация. Кажете и час.

# 21
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Добро утро!

Поздрави от морето!



Снощи имаше оооогромна ягодова луна, много красива, но не се хваща с телефон.

Ема приключи вече с оформянето. Много съм горда с нея, пълна отличничка е тази година.

Гел лак съм разрешавала няколко пъти.

Получих welcome letter за американския й лагер - 3 пълни страници. Ема много се впечатли от това, че ще спи с деца от други националности в стая и няма търпение.

Успявам горе-долу да чета темата, но докато успея да се включа, забравям на кой какво трябваше да кажа.
Помня за хормоните на Ния - радвам се, че са в норма. За децата издържали изпити за ниво, поздравления. Имаме и дете от темата, прието в АК сега, честито!

Срещата нали е във вторник? Аз ще мога след 19.00 да се включа.

# 22
  • Мнения: 607
Привет момичета,
Не помня от кога не съм писала, но щателно ви чета. Радвам се и страдам заедно с вас и децата. Толкова прекрасни, целеустремени, умни, щури и талантливи деца има между изписаните редове. Дано да имат най-прекрасното лято! Заслужиха си го!
На мен последните 2 месеца са ми като в мъгла. Болни роднини, предстояща смяна на работа, наборката учеше като луда за тестове и изпити. Рев и тръшкане ако нещата не се увенчаят с успех. Разгеле всичко се нареди при нея😄 Още 2 оценки чакаме за годината и the end! От септември ново училище, нов късмет…
В цялата тази лудница добре, че бяхте вие… Всичко което споделяте за децата изключително много ми помага да си сверявам часовника и да съм спокойна, че хормония я друсат така като си трябва😄

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Агент 007, милейди има нужда от Вас, та място да отстъпвате - няма. Wink
Обичам тази многопластова тема. Всеки допринася с нищо в нея, за това ми е толкова добре тук.
Наборът си направи сандвич, наля литър вода и затвори вратата от външната страна. Аз започвам второ кафе, суша кучето от наджвакването в Марица и гледам кримки.
Покрай седмокласниците се вълнувам за няколко близки деца. Едното ми е много свито за него, защото е умно, но много объркано и без самочувствие хлапе. Смачка го раздялата и пресен развод на родителите в началото на месеца. Като цивилизовани хора се разделиха, но децата си го преживяха.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Записвам се и аз в темата-обикновено се вкл след каквато и да е дискусия,но има дни,в които се развихряте да пишете и много трудно ви следя.
Мъж ми е от тези,които са със средно специално образование-не е завършил висше-ел.техник е и за града ни взима чудесна заплата,а и работи и допълнително,когато има възможност.У нас той си е лепил плочките в банята,парното също сам е направил-само взе за два дни инструменти от приятел.Барплотътв кухнята също е негово дело,понеже живеем на 5етаж и то без асансьор преди години направи малък външен асансьор да изкачваме по-тежки неща-тогава бяхме на дърва за отопление. С поправката на домакински електроуреди също се справя. Аз съм с две леви ръце и смятам,че хора като нето просто си могат и им идва отвътре,а не е процес на дългогодишно учене.За съжаление нито едно от двете деца не е наследило уменията и интересите му.

# 25
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата! И за отговорите за гел лака. Simple Smile
Наборите да завършат с удовлетворение учебната година и да стартират страхотна лятна ваканция!

При нас някои учители са спали и сега се чудят как да оформят с една оценка!?

Стана ми интересно какъв е случаят с много високите резултати от НВО в 10 клас в Елхово и Неделино?

# 26
  • Мнения: 569

Стана ми интересно какъв е случаят с много високите резултати от НВО в 10 клас в Елхово и Неделино?
А, нищо случайно или нагласено. Просто са умни децата😁

# 27
  • Мнения: 7 387

При нас някои учители са спали и сега се чудят как да оформят с една оценка!?

Стана ми интересно какъв е случаят с много високите резултати от НВО в 10 клас в Елхово и Неделино?
                   Нищо интересно.В малките градове класовете са по-малки,като ученици.Работи се с децата без издевателства.Хората се познават и отношенията учител/родител не са ,като в големите градове.Там учителите по-рядко спят. Smiling Imp

# 28
  • Мнения: 8 229
Аз гледах справката, която беше пуснала Дидева. Сега, не помня за кое точно от двете училища беше, но явилите се десетокласници бяха 22, среден резултат почти 38т. Защо пък да не е възможно? Просто много малко са явилите се.
Така преди две-три години нашето училище беше на първо място в страната по резултати на ДЗИ физика. Един ученик се беше явил, изкарал шестица и съответно и училището е с резултат 6,00. Ако се бяха явили 10 или 20 ученици, резултатите щяха да са други.

# 29
  • Мнения: 2 022
И аз пропуснах почти цяла тема и половина. МамаМони, всички минават от там, тези емоции са път към порасването и осъзнаването, а са толкова чисти и силни. Бързо да го преодолява Митето.
По темата за реализацията, колкото повече ми стават годините, толкова повече ми се променят представите и усещанията ми за успешна реализация. Щастлив ли си да правиш това, спокоен, удовлетворен ли си? Дали ще слагаш плочки или ще смяташ сложни конструкции - няма значение.
При нас още чакаме оценки, не е светнало пълно школо. Госпожицата отиде да обещаното омбре за ваканцията. Ще видим как ще се получи. Две седмици няма да се говори за училище в къщи, но после ще се наложи запълване на дупки всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт