Как да спра това поведение?!

  • 10 927
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Той не иска да ти е гадже, не иска да се съобразява с теб. Много му е добре да си запълва свободното време, да получава секс и да няма никакви ангажименти. Четка си егото.

# 46
  • Мнения: 18 295
Е, ако беше (гадже), щеше да е по-мотивиран да угажда. Grinning
Къде пише, че получава секс?

# 47
  • Мнения: 18
Ами излиза, че никой не иска да ми е гадже или приятел тогава. Нали това е проблемът и го търся в себе си.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Бъди по-агресивна. Нямам предвид да ходиш след мъжете, а да отстояваш себе си. Казвай какво искаш. Аз в подобна ситуация бих казала, че сега е с мен и искам да сме еди си къде, ако иска прекрасно, ако не  - ок, приятно изкарване и ще се врътна. След това внезапно щях да стана много заета за всякакви срещи с въпросния.

# 49
  • Мнения: 12 473
Глупости, как си го измисли?

С тръгване - ще се заявиш сама себе си. Ще покажеш  и а себе си и на другите, че си ценна. И ще започнат да те ценят и те.

П.С - хич не ги гали мъжете, те всъщност - доста обичат "капризните" жени. Жена, която изисква от тях да е на нейното, печели уважението им, а и ги предизвиква да бъдат дашни и закрилници.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 984
В случая не е цупене да си тръгнеш. Имали сте уговорка двамата. Гладна си. Той иска с приятелите и някъде, където не ти се ходи. Сори, пич, уморих се, спи ми се, не ми се ходи с еди кои си хора, ще си бягам. Ще се чуем, радвам се, че се видяхме, гуш, гуш, в идните 200 години съм заета (последното не съобщаваш).

# 51
  • Мнения: 18
Благодаря ви Янтра и Милинка за нагледния пример. Наистина не знам как да реагирам в ситуации, просто не ми идва отвътре. Явно съм расла в саксия.

@ Angel_wing, дано си права. Но аз май го нямам в себе си да съм положително капризна.

Нека не се съсредоточаваме върху това какво точно получава. Не получава секс. Просто пример беше. Мога много такива да разкажа , но всички се въртят около същото. Една приятелка или позната не знам явно веднъж ми казва 'хайде да идем до еди- кой си мол, че съм си харесала една рокля и псоле ще седнем и хапнем да си поговорим' и като си взе роклята, ме заряза. Така и така не ѝ се ядяло и разхождало. И като й казах, че не е окей така ми рече че хората си променяли мнението. Аз не бих направила така или поне бих се извинила, ако знам, че човекът реално няма своя работа а ме е придружил.

# 52
  • Мнения: 3 505
Ама той не ми е гадже. Аз затова казах, че реално нищо не ми дължи, но това е просто една случка от много. Не само с него е така. И винаги хората могат да ти казват- ние сме просто гаджета, не сме съпрузи или ама ние не сме гаджета, още нямаме нищо или ние сме добри познати, не приятели и да тиблокират каквито и да било изисквания и стандарти.

@Angel_wing, мен това ме плаши. Но аз ако си тръгна от всички такива прояви, трябва да остана с мама и тати до гроб. Струва ми се неприятна перспектива.
Както те могат да кажат, така и ти можеш. Ако сте се разбрали с някого (дори и да не ти е гадже) да излезете само двамата, той е поел ангажимент да не мъкне други на срещата ви.

# 53
  • Мнения: 12 473
Да си кажеш ясно какво искаш/предпочиташ не е каприз. Заявяване е.

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 18:10 от Angel_wing

# 54
  • Мнения: 18 295
Хапване с дама в заведение с градина в центъра на София или обикаляне на квартала с приятели?
Едното струва пари, другото не.
Така може да се обясни избора му. Smiling Imp (Не е много заинтересован от дамата, това е ясно.)

# 55
  • Мнения: 18
Дори да отреагирам по подобен на вашите съвети начин в някоя ситуация, после хората като дойдат и се държат за малко добре, аз пак излизам с тях.
Благодаря, че коментирате конкретните случки, макар да са просто пример. Вие няма как дапокриете всичките ми случки със съвет, а аз явно не мога да осъзная каква трябва да е линията ми на поведение в множество случки. В една -две- три ще знам как да реагира, мо като не ми идва отвътре в останалите 10 няма да отреагирам със самоуважение.

Аз също така го чувствам, Lorellada, затова като някой с такова поведение дойде да ми каже, че шефът му го тормози, и ми обяснява бих казала това, на което сте се възмутила - ходи си при хората, които уважаваш . С тях да си хапва, а с мен?! Дребнаво звучи, може и да не съм съвсем права, но съветите ви тук ми дават надежда, че може да се поправи частично.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Значи съветът е един - заявявай и отстоявай желанията си. Изработи си правило - до 2 разочарования от приятел (защото идеални хора няма), на третото - режеш. И после трябва да ти се доказват. Ще останеш с малко хора около себе си, но по-качествени.

И не се обяснявай какво и защо. Просто си заета, нямаш време, имаш много работа, имаш ангажименти. Обясненията не водят до промяна в отношенията.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 984
Имам приятелка, с която си запълвахме дупки във времето, когато бяхме млади и неангажирани. Имам 1 час до срещата с Х, искаш ли да пием кафе? На такава покана не бих се обидила, защото ясно е поставен времевият диапазон.
Но да имам уговорка, да си правя планове според нея и после някой да ме метне, определено не е моето. Най-малкото ще се изкуша да върна жеста или просто няма да повторя. Имам много познати и приятели, но на никого досега не съм позволила да разполага с времето ми, освен ако аз не съм склонна да го отделя.
Най-малкото можеш да питаш какви са плановете, за да знаеш как да си разпределиш вечерта. Така хората се научават, че не живееш изцяло в тяхна угода.

# 58
  • Мнения: 3 505
Блейз, и аз имах някакъв бъг, който ме караше да се изживявам като майка Тереза. В резултат на това бях навъдила един куп паразити около себе си. Една година ходих при психолог, като това са най-добре похарчените пари в живота ми. Когато обърнах палачинката, маса маймуни изпаднаха.

# 59
  • Мнения: 18 295
Аз щях да си взема дюнер (или нещо такова) из квартала. Няма да стоя гладна и недоволна, я! Smile
Също предполагам, че такъв е стилът на живот на момъка. И в моя квартал виждам млади мъже и жени люпят семки по пейките и пият бира. Чакай някой господин от тайфата да се облече елегантно и да те води на изискано заведение. Просто различен лайфстайл. И в това няма нищо лошо, просто като имаш други изисквания, търси някой любител на твоя стил на живот.

Общи условия

Активация на акаунт