Обсъждане на имотни обяви-23

  • 42 019
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 754
А това с многото линии и размери, но без цветове за фон и без мебели - как се казва? Чертеж? Ама какъв?

# 706
  • Мнения: 1 088
Мандарин, според мен това, което имаш предвид, и това шаренкото с мебелите, всъщност е едно и също като вид схема/чертеж, просто едното е по-разкрасен вариант. Класически, т.е. от преди компютрите, тия чертежи се правеха на едни огромни папируси от оризова хартия, с молив, пергел и линия, та затова са черно-бели. И естествено никой не се занимава да рисуве мебели на ръка. Сега като има съответния софтуер е по-лесно да се наклика с финтифлюшки и шаренийка.
Впрочем мен тия мебели по рисунките ме дразнят, защото на пръв поглед искам само да знам разположение и размери, пък къде ще си сложа дивана и телевизора имам предостатъчно време да мисля като му дойде времето.

# 707
  • Мнения: 10 487
Харесвам схеми като публикуваната от ЧС. Човек може да добие ясна представа за цялото жилище.

# 708
  • Мнения: 7 723
черно-белите с размерите са кофражния план
и пред и след компютрите изглеждат почти еднакво

# 709
  • Мнения: 1 088
черно-белите с размерите са кофражния план
и пред и след компютрите изглеждат почти еднакво
Не знам какво точно е кофражен план, но ето един пример за черно-бял чертеж, с много размери, от тия дето някой по-горе каза, че гледаш и не виждаш нищо, и същевременно с нанесени мебели там. Такова нещо преди 50 години почти сигурно никой не е правил:



Самият чертеж според мен е много информативен (това е малка извадка, иначе файла обхваща целия етаж в големи подробности), но тия мебели е могло да си ги спестят, защото само правят навалица на и без друго претрупания чертеж.

# 710
  • Мнения: 9 754
И за който не знае - в т.нар. визуализации с мебелите (тези шарените чертежи) "мащабира"ли мебелите, т.е. смалявали ги на размери, за да изглежда хем възможно, хем просторно за клиентите, които се объркват или не могат да преценят от чертеж само с линии и размери. Това сме го обсъждали преди 1-2 години. Особено критично е в спалните - ширината. Там слагат спалня напряко, на ширина 298 или 302 по чертеж, т.е. зидарски размери, без замазка и шпакловка. Пред спалнята - скрин (евентуално с телевизор). Но трябва да извадиш от ширината примерно 8-10 см. за замазка и шпакловка и да имаш чиста ширина. Една спалня външни размери е с дължина 2, 10-2,15 см. Съответно скринът трябва да е 30 см. само широк, за да може да останат поне едни 50 см. проход за минаване между скрина и спалнята.  В холокухнята също е важно да си видиш (много е лесно в Гугъл) дължината и ширината на трапезна маса (масово ги рисуват по картинките като за 6 и повече човека), да добавиш размерите на 3-ен диван или ъглов, за да видиш, че такава голяма трапезна маса и наистина голям и удобен диван като за семейство няма как да се съберат в това помещение, често с площ плюс-минус 20 квадрата, включително кухня, която не е 2,40 м. дължина, която като размер става за сам или млада двойка, която не готви много-много в къщи. Разбира се, не включвам "компактни" дивани като за отдаване под наем. Говоря за диван, на който комфортно ще се събере 3-4 членно семейство за пред телевизора, а не да седят плътно един до друг, без да мърдат, като на лекция. В баните - същото. Знаят, че е модерно да има параван/душкабина и пляскат на баня с размери 1,60/1,70 м., с висяща структура (също смалена) и мивка, която трябва да е с размери 50 см. макс.
И да, знам, че такова е масовото предлагане, ама 2-3 часа пред компютъра във вадене на размери на мебели и обзавеждане като масови размери и след това съобразяване с дължина и ширина на помещенията ще даде много по-реалистична представа какво може да се сложи в жилището. За да няма след това разочарование от живата реалност.

# 711
  • Мнения: 1 088
Точно затова казвам, че тия мебели на скиците са в най-добрия случай излишни, а в по-реалистичния заблуждаващи. Аз лично полагам усилия да ги игнорирам, затова ме дразни, че ми се пречкат, но ако някой ги ползва за реален ориентир как да си подреди мебелите, значи... не е ментално подготвен да харчи 6-цифрена сума (според мен).

# 712
  • Мнения: 40 740
И за който не знае - в т.нар. визуализации с мебелите (тези шарените чертежи) "мащабира"ли мебелите, т.е. смалявали ги на размери, за да изглежда хем възможно, хем просторно за клиентите, които се объркват или не могат да преценят от чертеж само с линии и размери. Това сме го обсъждали преди 1-2 години. Особено критично е в спалните - ширината. Там слагат спалня напряко, на ширина 298 или 302 по чертеж, т.е. зидарски размери, без замазка и шпакловка. Пред спалнята - скрин (евентуално с телевизор). Но трябва да извадиш от ширината примерно 8-10 см. за замазка и шпакловка и да имаш чиста ширина.

Съвсем права си, но все пак тези чертежи са само за първо впечатление. Много е ясно, че после се ходи с рулетката и се мери каква е хавата наистина. И все пак дебелината на шпакловка и замазка в НС (с право зидани стени) е до 3 см, значи вадят се 5-6, а не 8-10. Но си зависи. 
Иначе наплесканите мебели помагат, защото са наслагани все пак в съгласуване с ВиК, врати, изводи за контакти и полилеи, не са плеснати просто ей така. В моето жилище колкото и да се старах, практически нищо не промених в холокухнята и спалнята, защото всичко си беше перфектно позиционирано. И после съм местила само един контакт, останалите пак си бяха проектирани идеално функционално. Също и изводите за лампи. В детската вече концепцията беше съвсем различна.

# 713
  • Мнения: 9 754
ЧС, разбираш, че не за това говоря. Когато купуваш на зелено, трябва да си бдителен и внимателен, за да имаш реалистична представа какво ще получиш като краен продукт. За да няма разочарования - ама аз гледах 2 дивана, маса за 6-8 човека и т.н., а сега получавам една кутийка, в която мога да поместя 1 диван и маса за четирима, за да можем да се разминаваме покрай мебелите. След това е след това, рулетката тогава влиза в действие. Но 2, че и повече години имаш само чертеж и/или визуализация, в ума си обзавеждаш туй пространство.

# 714
  • Мнения: 9 633
Съгласна с мандаринка. В тез картинки правят правят така, че уж можеш да си събереш всички мебели и пак да е просторно, а реално като видиш размерите в холокухнята не можеш да събереш трапезна маса, например Grinning аз наистина вече съм ги понаучила размерите на мебелите и си смятам къде какво може да се сложи...

# 715
  • Мнения: 40 740
Ама нали все пак има размери и се вадят там 6 см и си мислите какво влиза. Това ако е съвсем на зелено и няма още зидове. Най-малкото ако ви е сложил масата тук, можете да се сетите, че там отгоре ще има и извод за полилей. И ако искате масата там, можете навреме да поискате местене. И с кухнята е така - изводите за ВИК са според идейния проект и ако искате друго е хубаво да кажете. За мен картинките не пречат, стига човек да знае как да се възползва от тях. Най-проблемното им е, че както се писа, всички мебели са супер минимални по размер.

# 716
  • Мнения: 969
Наемите скочиха:

# 717
  • Мнения: X

Тва с депозит в размер на 2,5 месечни наема ли е? За един приятел питам Simple Smile

# 718
  • Мнения: 10 487
Ай стига, това е от по-качественото строителство, сигур за това.

И да се раздвижи малко темичката пускам една обява да си почешем клавиатурите Simple Smile

https://www.luximmo.bg/imot/34274 - Апартамента на оперната певица Мила Михова за продажба.

Видях обявата в Звездни компромати, публикувана от съфорумката alethea, ама я слагам тук, все пак си е имот Simple Smile

# 719
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 942
Хубав, ама тая панорамна гледка на каква цена е?

Общи условия

Активация на акаунт