Обсъждане на имотни обяви-23

  • 42 094
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 10 512
Харесах имот под тераса ново строителство. Собственика твърди, че е правен ремонт на терасата отгоре. Как мога да проверя дали нещо има да се прави допълнително, преди да започна ремонт вътре.
Такъв имот бих взела само ако терасата отгоре е остъклена или усвоена. Сестра ми си усвоиха балкона, както всичките им съседи под тях и само апартамента, който те взеха и този над тях не бяха. Уж обработваха отдолу, протече им, с 300 зора успяха да открият собственика, който се оказа в чужбина, но бил оставил ключ на някаква жена и пак, че човека излязъл нормален и им позволи да работят отгоре и да му оправят терасата, разбира се за тяхна сметка и за майстори и за материали.  Той собственика така ще ви каже, за да се отърве от апартамента, това винаги ще е минус, дори когато вие решите да продавате апартамента след време.

# 691
  • Мнения: 7 746
Харесах имот под тераса ново строителство. Собственика твърди, че е правен ремонт на терасата отгоре. Как мога да проверя дали нещо има да се прави допълнително, преди да започна ремонт вътре.

аз живея над такъв
над плочките е наливана два пъти изолация
3 тераси, мин месец къртихме 2те до голо и всичко наново
3тата не тече, но и нея ще я къртим другото лято

съседът под нас си продава апартамента

не искам да те отказвам, защото знам колко е трудно да харесаш нещо, ама много хубаво си помисли
при нас просмукваше ниско в стените, в долния апартамент мухлясваше

на мен ми харесва да си прекарвам живота на терасата, няма да ги усвоявам

Последна редакция: нд, 15 авг 2021, 22:56 от Herzen

# 692
  • Мнения: 2 804
Живяла съм под такъв, строителство 00' години. Влага навсякъде, имахме скосения, по тях течеше, боя се надигаше и лющеше, като почнат пролетта дъждовете евакуирахме книги и други неща от ъглите. Съседката отгоре ѝ беше абсолютно все тая, не даде и да се оправя, че си била харесвала плочките на терасата и нямало да ги разбива. Хазяинът накрая ремонтира и застрахова, ще се оправят застрахователите с нея. Мъка е, с две думи.

# 693
  • Мнения: 969
Не мога да повярвам - луксозна гарсониера за 300 000, а каква схема: https://www.facebook.com/commerce/listing/1203359430141645/?medi … =share_attachment

Бе тия брокерчета направо се задавиха напоследък ...

# 694
  • Мнения: X
Не мога да повярвам - луксозна гарсониера за 300 000, а каква схема: https://www.facebook.com/commerce/listing/1203359430141645/?medi … =share_attachment

Бе тия брокерчета направо се задавиха напоследък ...
Ама парадоксът е, че ще се продаде на тази цена.

# 695
  • Мнения: 1 088
Не мога да повярвам - луксозна гарсониера за 300 000, а каква схема: https://www.facebook.com/commerce/listing/1203359430141645/?medi … =share_attachment
Е 300 000, ама лева.
И това, което наричаш гарсониера, се води двустаен по "новите стандарти". Не пише квадратура, ама ако е към 60-70 кв.м. с общите части, идва малко над 2000 евро на квадрат, което е нормално за Артекс. Не виждам къде е драмата.
Не че одобрявам цената, няма спор че е умопомрачителна, но при тоя инвеститор е така навсякъде.

Мен ми е по-интересно какво прави тая оферта при Хоум2Ю. Артекс не си ли продават сами всичко?
Освен да е някой дето е купил на зелено и сега препродава, все още на зелено. Ама дори така да е, защо точно през  Хоум2Ю...

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Абсолютно нормална цена за Артекс, за жилище в този район. Тристаен апартамент в този комплекс имаше и над 450 000лв. Имат и много по-скъпи. Освен това въпросния апартамент е двустаен. Преди 1 година така се говореше масово и за двустайни над 80к евро.

# 697
  • Мнения: 1 881
На мен не ми се отваря последната обява. Може ли скрийншот

# 698
  • Мнения: 1 088
На мен не ми се отваря последната обява. Може ли скрийншот
ако имаш предвид тази във Фейсбук, заповядай:

# 699
  • Мнения: 969
Не мога да повярвам - луксозна гарсониера за 300 000, а каква схема: https://www.facebook.com/commerce/listing/1203359430141645/?medi … =share_attachment
Е 300 000, ама лева.
И това, което наричаш гарсониера, се води двустаен по "новите стандарти". Не пише квадратура, ама ако е към 60-70 кв.м. с общите части, идва малко над 2000 евро на квадрат, което е нормално за Артекс. Не виждам къде е драмата.
Не че одобрявам цената, няма спор че е умопомрачителна, но при тоя инвеститор е така навсякъде.

Мен ми е по-интересно какво прави тая оферта при Хоум2Ю. Артекс не си ли продават сами всичко?
Освен да е някой дето е купил на зелено и сега препродава, все още на зелено. Ама дори така да е, защо точно през  Хоум2Ю...
Не коментирам апартамента, а нескопосаната  скица. За 300 000 * 0.03 =  9 000 потенциален комисион да бяха платили 50 лева на някое студентпе да им направи свестен чертеж.
Edit: За пореден път се убеждавам, че агенциите четат нашия форум. Схемата вече не е това дърво, което беше снощи 😃.
Пипнали са в.

# 700
  • Мнения: 1 088
Това обикновено се прави умишлено, за да не се виждат точните размери на помещенията и да не вземе случайно клиентът да разбере за колко малка квадратура става дума. Идеята е само схематично да се покаже какво е разпределението. Поне така си обяснявам аз нещата, защото такива "нескопосани" схеми се срещат често. Иначе разбира се инвеститора/продавача си има и проектния чертеж, където всичко си е нанесено от архитект както трябва.

Edit: А, искаш да кажеш, че е била още по-дървена и от това ли? Simple Smile
Не е нужно да четат нашия форум, просто се качва нещо набързо, за да се пусне обявата, и после нещата се дооправят в движение.

# 701
  • Мнения: 41 010
Схемата все пак е доста ясна, като махнем липсата на размери. Виждала съм едни други копия на строителни чертежи, където от размерни линии, инсталации и прочее всъщност се вижда една дантела и човек трябва да се взира за да схване кое какво е, но не може да възприеме ясно цялото. Особено ако е малка, едноцветна и с лоша разделителна способност. Най-добре са подобни чертежи, не знам идеен проект ли са или какво:

# 702
  • Мнения: 9 664
Оф много ме дразнят тези картинки без размери, за чий са ми? Уж като да има схема, ама то тя за нищо не служи.

# 703
  • София
  • Мнения: 23 098
Схемата е покъртителна. Grin Снимки няма ли?
Когато си купувахме жилището, наш приятел - строителен инженер, дойде с нас. Човекът влезе навсякъде, цял час вземаше размери и след няколко дни ни връчи схема на апартамента с размерите до милиметър. Оказа се доста полезно при ремонта и обзавеждането, а и при новата ел. инсталация.

# 704
  • Мнения: 2 046
Схемата все пак е доста ясна, като махнем липсата на размери. Виждала съм едни други копия на строителни чертежи, където от размерни линии, инсталации и прочее всъщност се вижда една дантела и човек трябва да се взира за да схване кое какво е, но не може да възприеме ясно цялото. Особено ако е малка, едноцветна и с лоша разделителна способност. Най-добре са подобни чертежи, не знам идеен проект ли са или какво:


Архитектурна схема е това

Общи условия

Активация на акаунт