Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 10

  • 30 707
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 399
Всеки следващ лежиш в болница с някаква диагноза

# 676
  • Мнения: 1 844
И ако единия ми е до 15 примерно, другия  започва от 16 ли? И ме водят съответно в болницата от 16?

# 677
  • Мнения: 399
И ако единия ми е до 15 примерно, другия  започва от 16 ли? И ме водят съответно в болницата от 16?
Ако ти е до 15ти, на 16ти влизаш пак в болница и така до 45дневния

# 678
  • Мнения: 1 844
Ясно, благодаря ти много😁

# 679
  • Мнения: 227
И ако единия ми е до 15 примерно, другия  започва от 16 ли? И ме водят съответно в болницата от 16?
Ако ти е до 15ти, на 16ти влизаш пак в болница и така до 45дневния
Не може ли просто да се издаде продължение на предишния болничен ?

# 680
  • Мнения: 399
И ако единия ми е до 15 примерно, другия  започва от 16 ли? И ме водят съответно в болницата от 16?
Ако ти е до 15ти, на 16ти влизаш пак в болница и така до 45дневния
Не може ли просто да се издаде продължение на предишния болничен ?
Тогава мисля, че отиваш на комисия, не съм сигурна

# 681
  • Мнения: 1 844
И аз това се чудя, предния ми беше за 36дни,сега ми трябва само за 15,защото след това излизам в 45дневен

# 682
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ние също сме наникъде в избора на име. Няколко пъти си сменяхме мнението. Харесвахме си някое, а после се разколебавахме...

# 683
  • Мнения: 399
Може да искаш само за 15 дни, аз съм в болничен до 11.08, на 20 ти почва 45дневния,  реших от 12 до 19ти да си взема отпуска

# 684
  • Мнения: 421
Monika и при мен става така сега на 26.07 трябва да ми издадат само до 23.08 и евентуално трябва да им кажеш ,или мойта док сега ми закачи бележка на картона да видят ,че следващия болничен трябва да е до майчинството.

# 685
  • Мнения: 1 844
И аз на 23.08 трябва да излязла в 45дневен,значи сме заедно с теб

# 686
  • омъжена
  • Мнения: 589
[quote author=Dimi9
Здравейте, да ви попитам мога ли да приемам Ефизол?Да аз един блистър бях пила в началото и наскоро. Казаха не е проблем.  Да ви кажа нещо взех си тахан сусамов и всяка сутрин по две лъжици с две л.мед домашен. Е момичета глюкозата ми от 5.3 е 4.8 незнам дали е от това но няма от какво друго да съм свалила. А и вечерта се натъпках с направената от мен баклава с 400гр захар преди взимането на кръв

# 687
  • Мнения: 1 266
Притеснявам се за тегло, защото може би сме имали проблем с предишна бременност. Да, има щастливи по 45 кг, които влизат да раждат 60 и на втория месец нямат корем, но аз след втората бременност се бори 3 години да вляза пак във форма. Знам колко е трудно и колко усилия трябват и затова обръщам внимание и на теглото. Първо да качиш 30кг нито е здравословно, нито полезно за бебето. Второ, да има и по-важни неща като бебето да е здраво, но ако качваш много застрашава и него. Трето, аз се движа на ръба на гестационен диабет през цялата бременност и затова следя тегло, броя калории и тн. Тук не говорим просто за суета. На момичетата, които не сте се сблъсквали с това, може би ви е смешно, но на мен не ми е. Пожелавам ви винаги да ви е смешен този въпрос и никога да не ме разберете.

# 688
  • Мнения: 713
Момичета, да се отчета и аз след днешния преглед в 24+6гс. Бебчето си е перфектно, 790гр. е. Продължава да върви напред, но вече с 4 дни, а не цяла седмица. Главично разположено беше, но то това се променя на всеки преглед.
Бях пуснала изследвания преди прегледа, за да ги коментираме с АГ на място, доста неща излязоха нагоре-надолу извън норми, кое нормално, кое не чак толкова, та се сдобих с още хапченца за пиене. Ще взимам желязо, протеин, магнезий и пробиотици + всичко, което взимам в момента, а то е мултивитамини, Алеракт, Вит. Д, Вит. б12, Натаспин и Омега 3. И разбира се любимите ми инжекциики всяка сутрин Simple Smile
Ама каквото трябва, ще го правим.
Иначе всичко ми е наред, шийката си е непокътната, плацентата се е вдигнала, доплера е супер, кръвното ми е добре, глюкозата ми е 4.09. Питах я дали според нея трябва да правя обременяване и тя каза, че водите ми били ок и не виждала нужда. Та мисля да си го спестя на този етап това изследване.

Като килограми съм + 7кг, като започнах от 62кг. Не е малко, но не е и много, мисля че е в границите на нормално по разните калкулатори, които използвам.
Аз също мисля, че трябва да се внимава много с качването, най-вече от здравословна гледна точка за бебето и за самите нас. Не става въпрос за красота и за това, че е трудно свалянето после. Но пък всеки е различен, затова е хубаво да се следи да сме поне горе долу в позволените граници по препоръките.

За име и ние още не сме измислили. Имаме си два фаворита, но не можем да изберем все още. Чакаме да ни удари нещо, що ли, че да вземем решение Grinning Все си казваме, че има време.

# 689
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 303
Не мисля, че на някой му е смешно. Аз също не искам да качвам много, защото не е здравословно. Това яж за двама или сега ти се е паднало, не съм привърженик. Днес докато чаках на една мама й казаха, че трябва да внимава какво яде, защото качва много и не е добре за бебето и нея.

Общи условия

Активация на акаунт