Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 7

  • 32 095
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Дъщеря ми е в Национално средно училище - София в паралелка с рисуване и ИТ.
 Едва днес за първи път са успели да се видят с преподавателите по рисуване, тъй като по програма часовете са в сряда, а миналата сряда беше празник.
Тази година ще имат един допълнителен час по цветознание и комбинаторика седмично. От 9 клас часовете за ИИ ще се увеличават.
Часовете се провеждат в ателие, а не в класна стая. Като цяло е въодушевена. Дано е така и занапред.

# 706
  • Мнения: 9
Децата ни са приети в ПГИИ “Николай Райнов”.Много са доволни от средата в която попаднаха/децата са страхотни/,от учителите и класният им.Всеки ден се прибират много щастливи и доволни.А това за нас като родители е най-важното!Има страхотна атмосфера в училището!

# 707
  • Мнения: 6
Здравейте, може ли да ми препоръмате учител по рисуване за подготовка за Св. Лука. Благодаря предравително.

# 708
  • Мнения: 192
Здравейте, моето дете се чувства все по-добре в НУИИ. Впечатлена съм от учителите, децата също са страхотни. 😃 Въпреки че в някои дни е по-натоварено - напр. в сряда са от 7:45 до 16, а междучасията са много малки, тя не се оплаква, казва, че времето и минава бързо. 
Разбира се имаше и малко драма в началото. На 16.09 ми се обади разплакана, защото бяха имали някои от общообразователните предмети и са били в стаи със стативи. И не било удобно за писане, нямало столове за всички, мъкнели от другите етажи постоянно. Беше разстроена, че не може да учи в училище без чинове още 5 години. 🙄 Слава Богу, на следващия ден откри, че има и стаи с чинове. 🙃 Нещата вече са на наред, адаптира се и се чувства все по-добре.

# 709
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
В училищата към МК преподавателите,  обстановката и "въздухът" са по-различни. Децата, които учат в тях - също. Там те се чувстват в "свои води". Може да има дребни несгоди, но къде ги няма?! Децата свикват бързо и се отдават на интересите си.

# 710
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте. Влизам с въпрос: как се работи с тушовка? Нещо като пинсета и пергел в едно...с куха тръбичка която не можах да развия...гледам като индианец и се чудя как да вкарам черната боя вътре....Sweat Сори, ама и аз се уча:) Търсих клипове за работа с тоя наглед елементарен инструмент и не намирам. Госпожата обяснила, нашето не разбрало.....Blush Може ли линк или насоки...във вас ми е надеждата. Благодаря!  Grinning

Намерих - по точно от магазин Слънчоглед ме консултираха;))) :
https://www.youtube.com/watch?v=JGOiJB4Rfs8
За интересуващите се - около минута 3 е това чудо Wink

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 12:05 от Elida

# 711
  • Мнения: 192
Здравей, момичета! Отново с молба за помощ - пак издирвам Бамес, но Пластична анатомия на животинското тяло. Ново издание няма, навсякъде е изчерпана - ако някой случайно има екземпляр и иска да се раздели с него, моля да ми пише. Някакъв електронен ресурс също ще ми е от полза ( а предполагам и за другите дечица от НУИИ, защото учебникът им е необходим по скулптура).

# 712
  • Варна
  • Мнения: 355
Здравей, момичета! Отново с молба за помощ - пак издирвам Бамес, но Пластична анатомия на животинското тяло. Ново издание няма, навсякъде е изчерпана - ако някой случайно има екземпляр и иска да се раздели с него, моля да ми пише. Някакъв електронен ресурс също ще ми е от полза ( а предполагам и за другите дечица от НУИИ, защото учебникът им е необходим по скулптура).
Наскоро го свалих от Замунда, беше споделено в темата.

# 713
  • Мнения: 5
Здравейте, може ли да ми препоръмате учител по рисуване за подготовка за Св. Лука. Благодаря предравително.

Милена Атанасова 0888765715
Подготвя малко деца, до момента всички нейни деца са приети.

# 714
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Здравейте, може ли да ми препоръмате учител по рисуване за подготовка за Св. Лука. Благодаря предравително.

Милена Атанасова 0888765715
Подготвя малко деца, до момента всички нейни деца са приети.
По начина, по който я рекламирате, не й правите услуга. Може да е ок жената, но....

# 715
  • София
  • Мнения: 393
Здравейте, може ли да ми препоръмате учител по рисуване за подготовка за Св. Лука. Благодаря предравително.

Милена Атанасова 0888765715
Подготвя малко деца, до момента всички нейни деца са приети.
По начина, по който я рекламирате, не й правите услуга. Може да е ок жената, но....
Някак подозрително звучи. Потребител с 3 мнения, две от които със сигурност видях, че са координатите на учителката...

# 716
  • Мнения: 13 781
Намерих - по точно от магазин Слънчоглед ме консултираха;))) :
https://www.youtube.com/watch?v=JGOiJB4Rfs8
За интересуващите се - около минута 3 е това чудо Wink

Адски много благодаря. Не разбрах мастилото във вашата тушовка се слага в контейнер или рейсфедера ( тушовката) се топва от мастилница. Питам защото аз това с мастилницата го знам но видях че има нови тушовки с контейнер който хората пълнят със спринцовка. Като каза че има тръбичка, която не се отвива и си помислих че сте с контейнер. Майка ми навремето ползваше в работата си рейсфедер и знам как се ползва с'ъс мастилница. По-късно им го замениха с едно като писалка с различни по Фи върхове , където мастилото което се вкарваше с помпичка в един контейнер в корпуса.

Добре че взех Бамеса овреме...

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 17:40 от _re_ge

# 717
  • Мнения: 1 195
Здравейте, моето дете се чувства все по-добре в НУИИ. Впечатлена съм от учителите, децата също са страхотни. 😃 Въпреки че в някои дни е по-натоварено - напр. в сряда са от 7:45 до 16, а междучасията са много малки, тя не се оплаква, казва, че времето и минава бързо. 
Разбира се имаше и малко драма в началото. На 16.09 ми се обади разплакана, защото бяха имали някои от общообразователните предмети и са били в стаи със стативи. И не било удобно за писане, нямало столове за всички, мъкнели от другите етажи постоянно. Беше разстроена, че не може да учи в училище без чинове още 5 години. 🙄 Слава Богу, на следващия ден откри, че има и стаи с чинове. 🙃 Нещата вече са на наред, адаптира се и се чувства все по-добре.
Веси, моя пък точно от това беше много впечатлен в началото. Нямало места и сядали по земята,  което мен ме втрещи. НООО.... Той никога не е ходил с такива удоволствие на училище!!  Simple Smile
Чудя се обаче по скулптура няма ли да е добре да са с някакви престилки, че последния път се беше омазал..

# 718
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Моята склуптура не е имала, но по живопис също се омазваха с бои и бракува една риза за целта. Вместо престилка.

# 719
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
_re_ge,  нашето е това най -елементарното от показаните- базовия модел. Затова го определих между пинсета и пергел:) Заблудата, че вътре е кухо, се оказа моя.. Smirk Тръбичка е, но няма отвор към писеца отдолу, за да го захрани с мастило/боя. За момента топят или с четката за рисуване пъхат боя вътре....няма да коментирам колко нещо омаза. Трябва прави линии да направят, без да излизат....мастилото свършва, после продължението стои като недобре снадено.....ама то има такива страхотни тънкописци за тая работа....Rolling Eyes
И варианта с пъхане на мастило вътре видях, в нещо като перодръжка - благодаря на Странна птица, която ми прати линка, но никога не съм ползвала такива пособия и затова следя тия новости в училище с интерес. И да ви развеселя малко: Ходих да купувам перодръжка. Дава ми я момчето и аз търся перото - вътре било...гледам някаква метална пластинка.....Ама аз за перо питам - от гълъб, от патка....не сте ли виждали снимки на Софроний и Паисий....как топят в бурканчето....Smile Умря от смях човека....  Добре че девойката не беше с мен, че после нямаше да иска да стъпи в магазина от срам.

Общи условия

Активация на акаунт