ПГД ,,Елисавета Вазова"

  • 1 114
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте , предстои ми кандидатстване и бих желала да получа актуални мнения за гимназията , основно за паралеката с интериорен дизайн ИтЕ. На какво ниво са преподавателите , обучението , дисциплината и обстановката като цяло?

# 1
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
И аз ще следя за същото.
Успех на всички кандидат-гимназисти!

# 2
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Каква е разликата между РИЧЕ или ИИЧЕ ... И какво означават ?!?

# 3
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Каква е разликата между РИЧЕ или ИИЧЕ ... И какво означават ?!?
РИЧЕ - разширено изучаване на чужд език/12 ч. седмично/
ИИЧЕ - интензивно изучаване на чужд език/18 ч. седмично/

# 4
  • Мнения: X
Каква е разликата между РИЧЕ или ИИЧЕ ... И какво означават ?!?
РИЧЕ - разширено изучаване на чужд език/12 ч. седмично/
ИИЧЕ - интензивно изучаване на чужд език/18 ч. седмично/
Само в осми клас. В девети например при РИЧЕ часовете по първи чужд език са повече  от тези при ИИЧЕ.
По-съществената разлика е, че при РИЧЕ учениците си изучават учебния материал в съответния клас, докато при ИИЧЕ се налага учебното съдържание по редица предмети  ( много хора ги наричат разказвателни) от осми клас, да бъде покрито в девети. С други думи в девети клас се учи материалът за осми и девети по химия, физика, биология, история, география...

# 5
  • София
  • Мнения: 461
Има стара тема, погледнете я.
Иначе моята дъщеря е там, точно в този паралелка. Доволна съм. Има дисциплина и учителите са доста изискващи.  Има и правила за обличане в училище. Носят се дрехи само в 4 цвята - черно, бяло, сиво и синьо. Без скъсани дънки, къси поли и деколтета.

# 6
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Много Ви благодаря за отговорите, само не можах да разбера в Елисавета Вазова, разказвателните предмети (като Физика и Химия) на чужд език ли се изучават .... или просто езиковите часове са засилени като интезитет без да се засягат разказвателните предмети.

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 21:12 от fragal

Общи условия

Активация на акаунт