Парфюмни размисли и страсти (юли 2021 г.) - 262

  • 59 026
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 17 942
Днес пробвах най- сетне Wild Python и ми се стори много безличен, като орязана версия на Гучи Блуум.
Sensual Instinct ми се стори доста неприятен, лекарствен, ама не удов, а на развалено лекарство. За разлика от Instant Crush, който обаче има една идея повече прегоряла захар и все пак доста ми допадна.

In the mood for love e супер нежен парфюм. Много го харесвам и скоро ще го взема.

# 691
  • София
  • Мнения: 974
Amareto, благодаря за споделените впечатления и прекрасните скици, наслада за окото са. Heart Eyes И аз много обичам такива рисунки, преди време се натъкнах на скици на рокли, вдъхновени от формите и цветовете на парфюмните бутилки на стари класики (и не само), нарисувани от млад дизайнер (или поне предполагам, че е дизайнер). Mного се впечатлих:
 

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 01:36 от Klodilia

# 692
  • Мнения: 10 033
В такива жеги  вадя Слона - Kenzo Jungle L'Elephant! Heart Eyes
Само в такова време го ползвам.
Майтапиш ли се?
Онзи ден обзета от някаква носталгия го пробвах Слончето при летни температури, макар че при нас в момента е около 30, и беше наистина много по-хубав отколкото в студено време, съвсем различно се развива на топло 😊 и е наистина красив, ММ принципно не го понася но сега дори не го позна. Слончето е любим аромат на моя позната и от нея знам, че лятото е най-красив но все пак си е за "любители" както казват руснаците 😊

В Чешкия парфюмен форум Слонът е набеден за най-красив през лятото (разбирай 20-30°C) от много потребителки. Наистина се развива чудесно. Номерът е в количеството, и далеч от главата.

Почти довърших Burberry Her Intense, а като го купувах заедно с Burberry Her преди няколко месеца, го мислех за излишен. Развива се като силно черешов при мен, така си представях МЧР, която ми се губи, и не се разбира с моята кожа.
Не съм я пробвала на топло никога, да взема да я извадя, току виж ме изненадала. Навън вали като из ведро и е 19°.
Заедно с Интенс ще съм на -10 бутилки от началото на годината (3 довършени и 7 продадени). Продължавам с парфюмната диета, въпреки че имах и придобивки. Поне още 10 ще довърша до края на годината, защото има по около 10-15мл останало в тях.

# 693
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Благодаря ви за палчетата момичета. Не ми се беше случвало досега да забравя нещо но винаги има риск при пътуване в бързината нещо да се забрави. Научих си урока, за седмица ваканция не бих взела повече от малък семпъл или две, или травъл сайз. Нещо съвсем малко и компактно което спокойно може да се държи в някое малко джобче и на най-малката чанта. По-голямо количество от това дори не бих помислила повече.

Днес тъна в леко облаче LVEB L'eclat. Усещам го като нежна прегръдка, топъл, мил и добър. Кълбета ароматно блаженство се носят около мен при всяко движение. Тук не е чак толкова горещо но парфюма е много потентен, излъчва много.
С топли парфюми се чувствам най-себе си. Диор и Ланком - моите най-най измежду океана от марки Relaxed

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
Вчера вечерта и днес нося новия Idole Aura и ми харесва. Някак мек и нежен е, топъл, но не сладък, ненахален и с прилична трайност. Затвърждава се впечатлението, че е различен от другите два, даже днес на двете китки го сравнявам с EDP. Който не харесва първообразите, може би ще хареса този Simple Smile

# 695
  • Мнения: 51
Здравейте!
Търся Вашето мнение относно два аромата на Hermes:
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/L-Ambre-des-Merveilles-15949.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Elixir-des-Merveilles-3168.html

Обичам топли, сладки, гушливи с добра трайност аромати, повече дамски, отколкото унисекс.
Благодаря и хубава вечер!

# 696
  • София
  • Мнения: 4 501
И двата са ми много любими. Heart Eyes Но много хора ги намират за клонящи към мъжки аромати, отколкото унисекс. За моя вкус са повече към дамската страна. Но колкото хора, толкова и мнения. Wink

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
Здравейте!
Търся Вашето мнение относно два аромата на Hermes:
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/L-Ambre-des-Merveilles-15949.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Elixir-des-Merveilles-3168.html

Обичам топли, сладки, гушливи с добра трайност аромати, повече дамски, отколкото унисекс.
Благодаря и хубава вечер!

Обожавам втория! Нося си го и лятото в по-хладни вечери, адски уютен ми е. L’Ambre придобих от размяна, но пак го размених, някак ми бледнееше пред Елексира и не можах да се влюбя. Но определено е много хубав и той.

# 698
  • Мнения: 4 429
О, моля те разкажи за него. Чудих му се да го купя насляпо, но приликите с Бакара ме отказаха, писна ми всичко да е Бакара. Намираш ли прилики?

 Денси , не мога да го разнося добре още. Явно му е топло.Наистина има прилика с Бакара,  но е по -цветен,  нежен и лек. Йодната нотка е ефирна и цветна, не е копие на Бакара , но носи ДНК - то му.
На моята кожа и в тая жега почва да се губи..

# 699
  • София
  • Мнения: 547
Да се включа и аз с малко впечатления Simple Smile
Бях споделила преди време, че макар късно /,а и случайно/ пръснах на блотер Лайката на Гучи в магазин Нотино и се влюбих в него. Разбира се, възползвах се от 20%-ното намаление в Нотино и прибрах директно една 100-ца.
Това е първият парфюм, който ме завъртя на 180 градуса. При първото пръскане разбрах, защо толкова хора не го харесват - някаква какафония от изсъхнали до пепел треви, латексови ръкавици с талк и капки водка. Попитах на ум Алберто Морилас - "Човече, това творение някога на кожа нанесе ли?!?" Та този аромат на блотер беше божествен!!! В рамките на пет минути водката изчезна, ръкавиците бяха захвърлени в коша, а тревите живнаха и времето започна да тече наобратно. /Като в онзи филм, в който Брад Пит се роди старец.../ Появи се лека сладост като меден сок и постепенно разцъфна поляната с лайка. Много лайка, само лайка, под палещото слънце в 14:00 часа лятото. Да, лайката не е свежа, но е наситена, сладка и омайна. Прекрасен аромат! В летен ден, с леки пориви на вятъра, ще се носи като воал и ще зарежда с добри емоции.
Малка Червена обувчица на Каролина Херера дойде днес от Дъглас. Харесва ми дизайна на бутилчицата, като бижу е. Ароматът ми е сходен с Делина, но е по-заоблен и тих. На първо четене и монотонен. В тези жеги изчезва за 3-4 часа /то кой ли аромат може да държи/ и сте готови за нов аромат, ако сте свикнали да сменяте през деня. Харесва ми, ще го пробвам и в друг сезон. / Хрумна ми да си направя малка колекция от миниатюри - някои шишенца са много красиви. Тази обувчица може да отиде там освен, ако не се сдобия с още по-мъничък екземпляр./
Към поръчката от Дъглас ми бяха сложили мостричка на Солейл Кристал на Ланком. Хубав парфюм е, стилен. Кокос, слънце, сладост и вайба на Ла Ви е Белл. Бях го тествала и на кожа преди време, като ме остави равнодушна, макар да е много хубав. А хубави аромати има много на пазара. Като цяло харесвам всички /във всеки мога да открия красота/, но не мога да ги купя и изпръскам. Затова ще го давам по-кротко и ще продължавам да ги изучавам.
Впечатленията ми са закъснели за темата с оглед излизането на ароматите и отдавна написаното за тях тук, но винаги ми е интересно като чета как хората възприемат даден аромат.
С извинения за дългия пост! Благодаря за вниманието! Simple Smile

# 700
  • Мнения: 31 419
Благодаря ти много, моля те като разносиш да ми пишеш, че не смея, заради тази Бакара насляпо.

# 701
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Някой с впечатления за парфюмите на Liu Jo? 🤗

# 702
  • Мнения: X
Някой с впечатления за парфюмите на Liu Jo? 🤗
Аз. Само от тъмно синия с красивото шише и камъчето. Ами... в началото реших, че много ми харесва. Няма общо с Angel както пишат и от него ме отказа това, че зави в мъжка посока.

Имам си Интензивно Лайт Блу. Преоткрих го този парфюм. Ами аз си го обичам пак!
Имам малка 25 мл бутилчица от не интензивния и този, който получих от много мила дама с нейната първа размяна (благодаря ти, SssSofi 🌺), ми е още по-красив! ❤️ Показва по-осезаемо присъствие, но на мен и другият не ми е нетраен, просто е скин сцент.

# 703
  • Мнения: 7 247
В края на темата, да се включа и аз с новата си любов.
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Twilly-d-Hermes-Eau-Ginger-67667.html
Прелест просто! Heartbeat
Не мога да говоря красиво за парфюмите, които ползвам, но до преди малко си душих китката. Неустоим е просто, ще се вземем!

# 704
  • Мнения: 6 930
Vodica, много добре описа Мемоара! ❤️ При мен на първото пръс ми изби на мастило и някакъв химикал, но после край- влюбих се! Не прилича на нищо друго, което познавам.

BBeLLa,
 тъкмо преди малко се чудех с какво да се освежа вечерно и гледай какво съвпадение - посегнах към Milano Liu Jo (тъмносиньото шише с брокат) а сега виждам въпроса ти. Ами, много хубав парфюм. Писала съм, че нещичко ми напомня Angel Muse, обаче се замислям дали да не се разделя с втория и да си оставя само Миланото. Сега в топлото е много повече гурме, отколкото беше в студено време - тогава по-бързо идваше ветивера, а лешниците изчезваха. Но сега ми е чуден. Не е "домашен" аромат обаче, представям си най-добре за нощ навън .

Общи условия

Активация на акаунт