Мисля само за това! *Б*

  • 5 567
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 660
Хей,здравейте всички готини бъдещи и още не майчета!
Открих ви преди 2 месеца, а иначе от 3м. правим бебе.Откакто установих,че не става EFN  само за това мисля...защо,къде е проблема и още куп глупости....не ми се работи,не ми се празнува,нищо не ми се прави.
Не че търся съвет,но както повечето момичета тук просто искам да си го кажа...може би напрежението ще намалее,че в момента съм нетърпима
 af .Още повече,че не говоря с никой затова....само таткото се досеща,че има проблем,но си го обяснява с нередовния luvbed Тия мъже не са ли чували за овулация. #2gunfire и че след това нищо не може да стане.
Ей такива работи.Сори,че стана дълго,но и без това нищо не се хващам да свърша(дано не ме уволнят)поне да си кажа болката на вас. newsm45
Дано 2005г. е по-плодоносна за всички нас!

# 1
  • Мнения: 2 489
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!

# 2
  • Мнения: 7 716
Може би наистина проблемът е в неулучването на подходящия момент. Ти как си определяш овулацията?

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат на: sunny_zt
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!

Съгласта съм със Сънито.

За да бъде диагностициран стерилитет трябва да мине поне година без забременяване. Мисля, че е рано да се притесняваш. Знам че е трудно да не мислиш за това, но опитай. Нямаш място за притеснения все още.

# 4
  • Мнения: 2 489
А пък сега видях, че имаш и детенце! Спокойно, сигурна съм, че скоро ще се похвалиш!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Ей, Милан, не се отчайвай! Ние с мъжа ми "работим" от април, а нищо не става. При това изследванията и на двамата са отлични. Гинеколожката каза, че 50% от стерилитета е на психологическа основа, т.е. от много мислене. Ама как да не го мисля като го искам много, а времето тече... Така че не си само ти с тия мисли. Пиши по-често при нас и ще ти олекне! Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 498
Скъпа Милан , не ти е лесно знам Confused
При това , че съм като тебе с мъж , който си  мисли че било божа работа  и , че на втория ден след цикъла  можеш да хванеш   и такива работи.
Разбирам те напълно , но не мога да ти помогна с друго освен със съвета да мислиш колкото можеш по- малко за  това  кой е деня,  дали ще стане или няма. Наложи си го , не брой дните , прави го за удоволствие , не за идеята да забременееш и говори с мъжа си , не дръж  гнева и  мъката в себе си . Това е .
Лесно ми е да ти го кажа , но ми е трудно да го направя самата аз.
Успех, вярвай в случайностите.... Laughing

# 7
  • Мнения: 660
Пуснах темата,защото ми е кофти и както си и очаквах винаги сте наоколо,когато на някоя от нас ни е "черно пред очите".
Трябва да не мисля...но сега отивам до аптеката за нов тест....по-силно е от мен.
Лали,сигурно имаш предвид тестовете за ову...не, не съм ги пробвала още,не съм мислила,че ще опра до тях...сега ползвам W.desktop.
Тръгвам си...утре ще ви кажа какъв е теста...сигурно отново  ще е EFN
Лека вечер!

# 8
  • Мнения: 7 716
Не, имам предвид меренето та температурата евентуално. Аз лично много не вярвам на тестовете.

# 9
  • Мнения: 3 376
Милиан, нека те успокоя малко като ти кажа, че ако се проточи във времето (дай Боже обаче да не се проточва) твоето забременяване, постепенно ще се научиш от самосебе си да не мислиш постоянно за бебето. Всъщност, всички ти повтарят как 3 месеца са нищо, но именно първите месеци са най-трудни и тръпката е най-голяма. Но и аз ще трябва да ти повторя това, което вече знаеш: живей си живота, не спирай да живееш заради напрегнатото очакване. Доставяй си удоволствия, чети книжки, намери си някакво хоби... И докато се усетиш, бебето ще е станало #Milti

# 10
  • Мнения: 3 394
Цитат на: sunny_zt
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!


Правилно!! И успех в бебеправенето! Нова година, нов късмет!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Цитат на: Milian
..не съм мислила,че ще опра до тях...сега ползвам W.desktop...


Милиан , няма да повтарям момичетата.
Искам само да ти кажа , че се надявам сред нас да ти минава по - бързо времето до мечтаните 2 чертички .
   Уоман декстоп - а и аз го ползвам , но нищо не струва пред Фртилити - то . Препоръчвам ти го( фертилити - то де  Simple Smile  ) . И аз не вярвах , че ще стигна до него и все още не смятам , че съм " стигнала".  Simple Smile  Аз всъщност започнах да меря БТ , точно в месеца  , в който почивахме .

Дано утре имаш  EFP  !  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 399
Цитат на: klia
Аз лично се замислям за въпросните изследвания и ми се искаше да попитам от къде се започва - какво изследват в началото и с какви изследвания се продължава - ако е възможно момичета опишете през какви изследвания сте минали /в случай че си спомняте и на какви интервали/.


Клиа, в дебелите книжки пише Че ако си под 35 години и нямаш някакви явни проблеми е по-добре да изЧакаш 1 година преди да запоЧнеш с изследванията. Моето мнение е същото, защото тръгнеш ли по изследвания, още повеЧе се затормозяваш. Все пак съм Чела също, Че ако в продължение на 6 месеца си мерила температурата и сте използвали подходящото време, можеш да запоЧнеш с изследванията и по-рано. Въпрос на лиЧна преценка, но аз не познавам някой който да е станал по-спокоен от това Че е тръгнал по лекари. Simple Smile
По отношение на последователността, всиЧки съветват да се запоЧне със сперматограма, защото е най-евтина, най-лесна за изпълнение, става бързо и се елиминират 50% от възможните проблеми. Следват хормонални изследвания при жената. Първо се правят няколко хормона в наЧалото на цикъла, около третия ден и след това прогестерон и естроген 1 седмица след овулацията. Успоредно с тези изследвания мен ме изследваха за хламидии и ми пуснаха и всиЧки възможни микробиологиЧни проби. Как ще продължат изследванията ти зависи от резултатите ти. Ако има някакви хормонални проблеми, може да се наложат някои биохимиЧни изследвания в допълнение. Ако няма проблеми, можеш да направиш няколко месеца фоликуметрия, защото все пак това е най-сигурния наЧин за проследяване на овуто. ВсиЧки изледания от тук натам са по-инвазивни и лекарят ти трябва да прецени с какво и кога да продължи, но ти пожелавам да не ти се налага да се запознаваш с тях. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 399
Цитат на: klia
...при мен рядко нещата стават безпроблемно - дано да греша този път.


Я без такъв песимизъм, Че той е най-големия враг на бебеправенето!  Laughing

Както казах, въпрос на лиЧно решение е кога да запоЧнеш с изследванията. За времето не се притеснявай, при добра организация всиЧки лабораторни изследвания се вместват в рамките на 1 цикъл. Ако искаш пълен списък на хормоните, ми пиши и ще ти ги пратя.

И възрастта не я мисли толкова. Аз съм на 32 и се вайках пред една лекарка, а тя ми каза, Че възрастта ми не била приЧина за притеснения. Възрастните им пациенти били на 45-48 години.  Shocked Това на нас може да ни звуЧи и странно, но истината е Че в Западна Европа повеЧето от жените с висше образование раждат първо дете след 35. Така Че не сме престарели и ние.  Laughing

# 14
  • Мнения: 7 716
Клиа, може да не чакаш. Може да си направиш например хормоналните изследвания без лекар - така ще се поуспокоиш. Хубаво е и спермограма да се направи. Това също може без лекар /в смисъл отивате в лаборатория и правите/. После според резултатите - консултация с лекар. Аз мисля, че правенето на самите изследвания /при добри показатели, разбира се/ внася успокоение и резултатът се появява.

# 15
  • Мнения: 660
Не успях да си взема тест-малкия ми е болен и ми излезе от ума,че трябва да скокна до аптеката.И без това има още 2 дни до включването...сигурно ще изчакам.
За изследвания...хм,и аз като  Вяра мисля, че тръгна ли по лекари още отсега,ще се затормозя още повече....

# 16
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Milian
За изследвания...хм,и аз като  Вяра мисля, че тръгна ли по лекари още отсега,ще се затормозя още повече....

Вярно е, ще се затормозиш повече!
Аз избягвам да чета дори разни бремелински сайтове в мрежата. Ако започна, 300 болести ще си открия  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 6 472
Милиан и твърдо подържам мнението, че 3 месеца са абсолютно нищо. Дъщеря ми я правих над 1 година. Не че сме си давали много зор, ама това си е повече от 1 година. Пък и ти имаш и друго детенце. Не мисля, че имаш основание за притеснение Simple Smile

Клиа, честно казано и аз бих постъпила по същия начин като теб Simple Smile Най- малкото ще се успокоиш, когато ти кажат, че всичко е ок и ще ти позволи да гледаш доста по- оптимистично на нещата Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 998
Милиан, и аз само за това мисля, а ние дори не правим опити, чакаме още 2 год.Обаче на мен не ми пречи да мисля само за бебета,че даже и да се разплаквам понякога.Ще стане, не се притеснявай.Бебето ще улучи най-подходящия момент, за да дойде Simple Smile

# 19
  • Мнения: 660
Цитат на: Eowyn
Милиан, и аз само за това мисля, а ние дори не правим опити, чакаме още 2 год.Обаче на мен не ми пречи да мисля само за бебета,че даже и да се разплаквам понякога.Ще стане, не се притеснявай.Бебето ще улучи най-подходящия момент, за да дойде Simple Smile


Чувството не е точно притеснение,а някакво тъпо напрежение и разочарование.Всъщност няма и точна дума за това как се чувствам...важното е,че има място като това тук,където се разбираме и без думи...всяка знае какво е усещането при  EFN
и очакването следващия месец да е  EFP

# 20
  • Мнения: 660
Момичета,не знам дали някоя от вас прочете една моя история в "Бъдещи майки",но става дума за това,че си имам изненадващо още една племенничка newsm44 .Малко ми е кофти,но като цяло е безкрайно позитивна емоция и засега мисля да оставя мрачните мисли за по-късно.
Просто ми се искаше да ви го кажа.
Поздрави на всички.

П.С.Все се каня да ви кажа колко готино изглеждате отстрани,като си знаете коя какво очаква през седмицата. newsm10

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Честито!
Да е жива и здрава и всички много да я слушате  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 489
Прочетохме я. Честито ти племенничка. Това са хубави новини.
Кой знае - да не ни изненадаш след девет месеца направо с новината, че имаш бебе!  Grinning  Това в кръга на майтапа.
Моето го чаках сума ти години и честно казано, бях твърде психясала, така че те разбирам напълно.
Радвай се всеки миг на рожбата си!

# 23
  • Мнения: 660
Цитат на: sunny_zt
Прочетохме я. Честито ти племенничка. Това са хубави новини.
Кой знае - да не ни изненадаш след девет месеца направо с новината, че имаш бебе!  Grinning  Това в кръга на майтапа.
Моето го чаках сума ти години и честно казано, бях твърде психясала, така че те разбирам напълно.
Радвай се всеки миг на рожбата си!


А-а,не...видя ли двете чертички първо тук ще кажа....и после целия свят ще разбере. #Milti
Пази се,Съни.

# 24
  • Мнения: 40
Мила Милиан, нека и аз да ти споделя моето житие-битие. С моя приятел решихме, че ще си имаме бебе още преди шест години. Правехме опити почти всеки ден, но уви. Посетих лекарката си, а тя ми пусна куп изследвания. Установиха, че нямям овулация и  не е беше сигурно, че въобще ще мога да забременея по нормален път. Но ето, че всичко се случи, че даже и два пъти. Първият път, преде две години, имах аборт. Сега съм бременна в 4 м. preggo
 Трябва силно да вярваш и да не се отказваш. УСПЕХ!!!   55

# 25
  • Мнения: 2 494
Цитат на: Milian

Чувството не е точно притеснение,а някакво тъпо напрежение и разочарование.Всъщност няма и точна дума за това как се чувствам...важното е,че има място като това тук,където се разбираме и без думи...всяка знае какво е усещането при  EFN
и очакването следващия месец да е  EFP


Много точно го каза, и при мен не е притеснение, а едно ужасно разочарование, когато се види EFN
Не съм споделяла за това, но преди време правихме опити с предишния ми приятел, и спомените ми са оттогава. Бях си направила какви ли не изследвания, всичко беше в нормите.Мерих си БТ, доста гадна процедура:( След 6 месеца започнах да пия Клостилбегит, за засилване на овулацията, въпреки че беше добре - лекарката каза че не е задължително, но е добре да се стимулира още, после ми биха Алое на инжекции .......Той си прави спермограма -също Ок. Но после се оказа че е имало грешка в спермограмата , освен това почти винаги когато го правехме той беше пил някакъв алкохол. Малко, но явно достатъчно....... beer  ooooh! Оказа се че това е имало също значение. А също и че той пушеше много. И така около година и нещо само  EFN  newsm45 и пак и пак....много от момичетата знаят какво е.
Разделихме се по друга причина  newsm78 .
Сега съм най-щастливия човек със сегашния ми приятел и вече знам че ИСКАМ БЕБЕ ОТ НЕГО!!!
Започнали сме бебеправенето от този месец и уж няма за какво да се притеснявам и правим всичко като по учебник, а и той много се старае  Embarassed АМА САМО ЗА ТОВА МИСЛЯ!!!
Опитвам се да не го правя фикс идея, чувала съм, че не е хубаво, пък и предния път го бях направила, честно казано!!! И на мен не ми се прави нищо, но се опитвам да гледам филми, да готвя, даже се хванах да си плета шал, за да се разсейвам!!!
Дано скоро всички имаме повод да се похвалим!

Май стана дългичко, сори, имах нужда да го споделя!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Цитат на: klia
...Не ми питайте каква е най-често срещаната мисъл в главата ми особено между ову и лелката  Thinking


Ти па Клиа !  Shocked
Що да не те питаме !?
Ми аз хич , ама хич не се сещам  Laughing !

# 27
  • Мнения: 4 358
Клиа, пускай!
Често се питат подобни неща във форума, нека са на едно място.

П.П. Не съм Моренка  Embarassed

# 28
  • Мнения: 498
Цитат на: klia
Хи хи гъбаркам се - това бяха първите теми които изчетох като се набутах във форума и винаги ме кефи с каква лекота се задава този точно въпрос Simple Smile Както и да е - пусни търсене и ще се забавляваш.
Ама нали знаеш че всеки го тресе тая треска та както в началото на цикъла си викаш че този месец няма да ти пука и няма да се терзаеш по темата като наближи лелката и почваш да умуваш.  Thinking
какво ти умуване  Laughing  Направо си повръщам една седмица след ову-то и ми се вие свят и нервнича стабилно и ги дъвча всите около мене #Bad Talk

# 29
  • Мнения: 1 612
Не се отчайвай Milian

Мисли позитивно.
Ние с мъжа ми правим бебе от 2 години и още не е станало. Е признавам си, че и аз в началото бях много изнервена и че още и още непрекъснато мисля за това, но вече гледам по-спокойно на нещата.
Е аз ти пожелавам да стане в най-скоро време!
Стискам ти палци!

# 30
Цитат на: Milian
Хей,здравейте всички готини бъдещи и още не майчета!
Открих ви преди 2 месеца, а иначе от 3м. правим бебе.Откакто установих,че не става EFN  само за това мисля...защо,къде е проблема и още куп глупости....не ми се работи,не ми се празнува,нищо не ми се прави.
Не че търся съвет,но както повечето момичета тук просто искам да си го кажа...може би напрежението ще намалее,че в момента съм нетърпима
 af .Още повече,че не говоря с никой затова....само таткото се досеща,че има проблем,но си го обяснява с нередовния luvbed Тия мъже не са ли чували за овулация. #2gunfire и че след това нищо не може да стане.
Ей такива работи.Сори,че стана дълго,но и без това нищо не се хващам да свърша(дано не ме уволнят)поне да си кажа болката на вас. newsm45
Дано 2005г. е по-плодоносна за всички нас!

Значи зълва ми навремето ми каза нещо,за което помислих че се шегува,но после тя се оказа права донякъде.Та това което ми каза е говорих ме си за забременяване и овулация и тя ме попита та ти не усещаш ли кога ти е уволацията.Останах като гръмната какво искаше да каже Попитах я и тя ми отговори Обърни внимание когато ти е овулацията вслушай се в тялото си Тогава най-много ти се иска да се любите и ти е най-сладко да го правите Природата сама го подсказва.И отделно от това ти се хапва нещо сладичко.Послушах я и при мен се оказа вярно това.Вие кажете какво мислите  Stuck Out Tongue

# 31
  • Мнения: 660
Цитат на: vesi333
Обърни внимание когато ти е овулацията вслушай се в тялото си Тогава най-много ти се иска да се любите и ти е най-сладко да го правите Природата сама го подсказва.И отделно от това ти се хапва нещо сладичко.Послушах я и при мен се оказа вярно това.Вие кажете какво мислите  Stuck Out Tongue


Много добре си го казала...аз така или иначе си я усещам,но не е от кой знае какво значение в момента.Този месец съм решила да не пропусна нито един ден.....уморена или не.Ако пак нищо не стане ще си направя някои изледвания.
А иначе се опитвам да мисля позитивно,но докато не набия някоя колежка тук в службата няма да мога да погледна розово на нещата...да им се не види и натегачките #2gunfire това между другото. Crossing Arms  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт