Студенти в Нидерландия - 10

  • 55 974
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Здравейте на всички. От известно време следя всички теми и ви благодаря за полезната информация. За съжаление и ние сме в клубът на търсещите квартира ( Бреда) Ще съм благодарна на всякаква помощ 😊 Също така взех да се замислям за вариант търсене в радиус 20-30 км, то не че и наоколо има, но... Интересува ме как стои въпроса с предвижването.- времево и финансово изражение. Например Ротердам или Тилбург? Благодаря предварително!

# 61
  • Мнения: 106
Здравейте, има ли някой тук, който да работи и да получава субсидията от около 400 евро на месец за 56 работни часа на месец? Бих била благодарна за малко информация по темата, понеже бих искала да се възползвам от тоази възможност от септември.

# 62
  • Мнения: 113
Здравейте на всички. От известно време следя всички теми и ви благодаря за полезната информация. За съжаление и ние сме в клубът на търсещите квартира ( Бреда) Ще съм благодарна на всякаква помощ 😊 Също така взех да се замислям за вариант търсене в радиус 20-30 км, то не че и наоколо има, но... Интересува ме как стои въпроса с предвижването.- времево и финансово изражение. Например Ротердам или Тилбург? Благодаря предварително!

Холандците имат много хубав сайт и приложение за телефон, което изчислява и двете неща. Аз въвеждам пощенските кодовете на местата: https://9292.nl/en/

# 63
  • Мнения: 1 680
Привет,

Можете ли да ме ориентирате какви са негативните последствия ако студент не се регистрира в общината? Ако временно живее при приятел например.

# 64
  • Мнения: 2 992
kasssi,
Намерихте ли квартира?

katia katerina,

Принципно транспортът е скъп. Има карти с отстъпка(назад писаха за тях, но пак си е скъпо).
9292.nl дава разписание и цена.
Казва, че от Ротердам Централ до централната на Бреда е 24 мин и струва 10 евро без отсъпка. Дори да вземете 40% отсъпка. Двъпосочно ще ви е поне 24 евро. Плюс две колела на двете гари, които да ви чакат за придвижване.

С Тилбурх са по-нормални нещата . Казва 4,90 евро / еднопосочно bez otstypka.
Не мисля, че има метро до Бреда. С него е значително по-евтино.

. А видяхте ли по-малките населени места по спирките на влака около Бреда? Или около Бреда на разстояние, постижимо с електрическо колело?

Samsara,

До 3 месеца всеки европеец може да живее без да се регистрира. Не може да си извади местно ЕГН, съответно не може да си извади сметка в местна банка. Не знам, чко има някъде да се регистрира в университета дали без BSN / ЕГН би станало. Предполагам, че поне в началото едва ли ще е проблем.
Много от общините се претоварват и бавят регистрациите

# 65
  • Мнения: 1 475
ross, не още.
Два пъти имах уговорен онлайн оглед, не "дойде" никой и един път се състоя, но тък процедурата не свършва до тук. Сега трябва да се пише информационно писмо, на база на което собсвеникът ще си избере наемател.
Отврат ми е, ама какво да се прави. Ще чакам следващи отговори, различни от : не сте подходящи, вече е заета и т.н.
Уморих сеееее!

# 66
  • Мнения: 5 373
Привет,

Можете ли да ме ориентирате какви са негативните последствия ако студент не се регистрира в общината? Ако временно живее при приятел например.

 Три месеца от Първата година от обучението на приятелката на сина ми мина така. Живееше при него тя, защото нямаше квартира. Съответно, не е регистрирна и няма банкова сметка.  Накрая унито предложиха да ги регистрират на адреса на университета, за да си извадят БС и банкова сметка. Така и направиха. Докато нямаше сметка, аз й плащах всеки месец таксата за университета. Около Нова година успя да намери квартира, и всичко си дойде на мястото.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте, как изпращахте дипломите до университета - препоръчано по пощата или с куриер? Има ли някакви специални изисквания?
Куриер. Арамекс.
Изисквания има - да пристигне.
Оттатм нататък всеки оценява различно спокойствието. Един ползва по-несигурна услуга за 10лв. Друг по-сигурна за 100.
Какъв отговор точно се очаква във форума? Лични мнения във форума са опасни според мен.
5има ще кажат няма проблем с пощите. Което не гарантира че няма да си шестия с проблем Simple Smile
A DHL по-скъпи лиса в сравнение с Арамекс?

# 68
  • Мнения: 227
По случайност днес открих един клип ,разясняващ много неща затърсене на квартири , заемите от Дуо икарти за транспорт за  новозаписалите се  и не само...Ако му е полезен на някого оставям линк.https://www.youtube.com/watch?v=oEzkcH1aSzk.... моля ви не го приемайте като реклама,просто има много полезно инфо към средата.

# 69
  • Мнения: 4
Здравейте. Аз май съм нова в отбора Simple Smile Дъщеря ми ще е първа година студентка в Тилбург. Изчетох всички постове. Изключително ценна информация и съвети. Та аз да попитам някакви отзиви за kamerbemidelink?

# 70
  • Мнения: 1 475
Хора, помогнете ми да разбера начина на мислене на нидерландците относно избора на наемател, защото има два огледа другата седмица и трябва да пишем някакво информационно писмо, на база на което наемодателят щал да реши на кого да даде стаята.
1. В kamernet и myhousing получавам само отговори от сорта: не сте подходящ, не отговаряте на изискванията, има по-подходящи кандидати ... поне 20 такива имам. Та въпросът е как оценяват, че не сме подходящи, при положение, че нито са запознати с финансовото състояние, за да преценят дали мога да плащам, нито знаят що за човек съм, дали пуша или дали спортувам, ... нищо не знаят за мен. А вземат решение и ме квалифицират като неподходяща.
2. Предвид горното,  какво да пишем в това писмо? Ок, ще докажем финансова възможност с някаква банкова гаранция да речем за 5000 евро (защото тя още не работи и ще трябва да покажем , че ние като родители ще можем да й плащаме наема), ама какво друго би ги накарало да изберат нас пред другите?
3. Основните точки, които мислим да пишем са: финансова възможност, личностни качества - отлична ученичка, старателна, ученолюбива (не знам какво ги касае наемодателите това дали ще си учиш или не), не пуши,  не пие, обича да готви,  да гледа филми за еди какво си, тиха, скромна, ... спортува, държи на приятелите си, отзивчива, ... ,ма пак, какво го касае наемодателя това!
Идеи?
В kamernet сме писали тези неща в личния й профил (без финансовата част) и получаваме само "не сте подходящи". В myhousing пък няма такова представяне, дори снимка няма, и пак не сме подходящи.
Явно има друго, което да ги интересува. Ама не се сещам какво е то.
Идеи?

# 71
  • Мнения: 2 992
Kasssi,
Решението се взима от наемодателя на база на мнението и на другите съквартиранти.
Дали и как биха си паснали с новия наемател.
Наемодателят иска да има мир и разбирателство и докато има равни други условия , които го касаят- платежоспособност, другото оставя като решение на съквартирантите

# 72
  • Мнения: 1 475
Kasssi,
Решението се взима от наемодателя на база на мнението и на другите съквартиранти.
Дали и как биха си паснали с новия наемател.
Наемодателят иска да има мир и разбирателство и докато има равни други условия , които го касаят- платежоспособност, другото оставя като решение на съквартирантите
Значи да наблегнем на това, че е дружелюбна, разбира се с хората, общителна, помага, ... ей такива работи. Ама как ще ни оценят по това писмо другите съквартиранти? Тази, с която си пишем напуска квартирата. Нейната приятелка също. И двете стаи се дават под наем и за тях трябва да пишем писмо до наемодателя. А има още две деца в тази къща. Значи зависи от двете оставащи в къщата дали ще я харесат. Така ли?
А за финансовата част, платежоспособност, какво да подготвим? ОПР и баланс на фирмата ни? Някакъв документ от банката, че сме финансов стабилни, едва ли ще повярват на такива неща.

# 73
  • Мнения: 2 992
*** добавям***Понеже ползват обши кухни: Поддържа и държи чисто в кухнята и общите помещения. Нещо от този сорт. Може да има много кофти съквартиранти ( все нямат време да извадят миялната, от там ново изцапаните няма къде да влезнат. Споделям битовизми, коментирани от студенти. Кой , кога как изчистил коридорите и т.н)
Да, другите две деца ще решат, а напускашите могат да ви препоръчат.
За такива дребни суми не мисля, ме холандците търсят документ за платежоспособност.
Може би да напише, че родителите ще плащат и какво работят родителите.
Искат ли ви изрично документ за платежоспособност ? ( слип от заплатата се признава, но не знам някой за такива суми да е искал. За наеми за цял имот искат)

# 74
  • Мнения: 1 475
Искат. Или че студентът получава стипендия, или че работи ( нито едно от двете при нас.)

Общи условия

Активация на акаунт