Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 4

  • 69 579
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
Във връзка с поста на Citron в предишната тема за 134-то училище, искам да попитам как стоят нещата с униформите. Постоянно ли си носят униформите или само на тържества? Въобще колко се държи на това като част от цялостното обучение и принадлежност към училището?

# 16
  • Мнения: X
Здравейте! Страхотна тема преди записването на децата! Предлагам отново да направим примерна класация по езици!
Например:
1. Испански език: 127-мо, 30-то, 1-во, 22-ро и 31-во;
2. Френски: 133-то, 35-то и 18-то;
3. Немски: 35-то, 31-во и 12-то;
4. Английски: 32-ро, 133-то, 22-ро, 7-мо, 127-мо, 31-во, 134-то и т.н.
Моля за мнения за и против?

За испанския първото е 157 СУ

# 17
  • Мнения: 21 436
Вероятно в бързото движение на информацията във форума просто сте пропуснали това с паралелката с по-нисък бал. Коментирали сме го даже в тази тема. А именно, че ако се търси задължително " закачане" на първо класиране не само броят на паралелките е важен, а и  това, накрая да има няколко " контролни", за които по данни от предходната година, балът би стигнал със сигурност.  Естествено те също трябва да бъдат добре обмислени. Иначе за трето класиране се появяват доста свободни места, както във високобалови училища, така и в средния и ниския регистър.

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 4 148
А не може ли без рейтинг и на неелитните?
Изброените горе-долу са равностойни. Преценявайте по местоположение, втори чужд език и не на последно място по резултати от ДЗИ .
Дори и това не е съвсем меродавно,т.к има училища с по много паралелки- 18, 32. И училища с по 4 - като 133.
Всяка от нас би направила различна подредба.

# 19
  • Мнения: 2 714
Идва момента с реденето и се притеснявам.

# 20
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Идва момента с реденето и се притеснявам.

https://priem.mon.bg/Online%20%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0% … B%D0%B0%D1%81.pdf

# 21
  • София
  • Мнения: 3 444
Още малко остана от тазгодишното умуване.Горе главата.Знайте че това не се компромисни училища!Използвайте утрешния ден да обсъдите заедно с бъдещите гимназисти плюсове и минуси за всяко едно училище.Разходете се до самите училища.Така ще свържат теорията от справочника с действителността.И най-вече,не се чувствайте като обречени и провалени.Децата растат щастливи и успешни навсякъде!Независимо от класациите

# 22
  • Мнения: 2 691
Ще си позволя да ви дам поле за размисъл. Професионалните паралелки дават занаят. За децата. които не са амбицирани да продължават образованието си в университет те биха били отличен вариант. Бизнесът е много закъсал за средни специалисти. Знам, че им организират стажове и после може и да им предложат работа. При някои професии може да се мисли и за собствен бизнес.
Съпругът ми е италианец. Там за всичко се вика майстор и един водопроводчик, автомонтьор или електротехник може да си живее съвсем добре.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 317
Във връзка с поста на Citron в предишната тема за 134-то училище, искам да попитам как стоят нещата с униформите. Постоянно ли си носят униформите или само на тържества? Въобще колко се държи на това като част от цялостното обучение и принадлежност към училището?
Официалната униформа от панталон/карирана пола, риза и вратовръзка/фишу се носи само по тържествени поводи.
Ежедневната униформа е само блузи, тип "лакоста" бели, червени/сини с емблемата на училището. Бях купила по 2 блузи с къс и дълъг ръкав и ги ползва 3 години. Официалната униформа, купена в 4 клас, подарих почти чисто нова след 4 години.

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Понеже всеки втори казва, че гледа и умува и според резултатите от ДЗИ, та да питам. Къде ги гледате тези резултати по училища? Аз даже и миналогодишните, които миналата година гледах, сега не мога да намеря.

# 25
# 26
  • Мнения: 15 223
Името го копирах от предните 3 теми, защото темата вече е 4-та и си е известна с това име. Но, ако имате предложения за друго име казвайте, дакото е време и да го сменям Simple Smile

Относно класацията за училищата - ако кажете ще я направим, но не знам какъв би трябвало да е критерия. За едни 22-ро у хубаво, за други е ужасно - не знам как да стане така, че да е обективна 🤔

Относно 31-во - че там има ли испански, като първи чужд език? За пръв път чувам.

Питане - кога е срока за подреждане на желанията и кога е първо класиране?

# 27
  • Мнения: 26
Подреждането от 05.07-07.07.,а класирането-13.07.
Интерес представляват мнения на деца,които вече учат в тези училища и въпреки че всичко е много относително,то всеки ще си прецени за себе си! Това с елитни и неелитни не би следвало изобщо да бъде коментирано! Създайте тема божествени,в която елитът ще може да си мери баловете!
Името го копирах от предните 3 теми, защото темата вече е 4-та и си е известна с това име. Но, ако имате предложения за друго име казвайте, дакото е време и да го сменям Simple Smile

Относно класацията за училищата - ако кажете ще я направим, но не знам какъв би трябвало да е критерия. За едни 22-ро у хубаво, за други е ужасно - не знам как да стане така, че да е обективна 🤔

Относно 31-во - че там има ли испански, като първи чужд език? За пръв път чувам.

Питане - кога е срока за подреждане на желанията и кога е първо класиране?
Името го копирах от предните 3 теми, защото темата вече е 4-та и си е известна с това име. Но, ако имате предложения за друго име казвайте, дакото е време и да го сменям Simple Smile

Относно класацията за училищата - ако кажете ще я направим, но не знам какъв би трябвало да е критерия. За едни 22-ро у хубаво, за други е ужасно - не знам как да стане така, че да е обективна 🤔

Относно 31-во - че там има ли испански, като първи чужд език? За пръв път чувам.

Питане - кога е срока за подреждане на желанията и кога е първо класиране?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 248
И аз се връщам от консултация в Регалия (последвана от як шопинг в мола, което мног оме разведри да не мисля за реденето на парлелките). В общи линии не ми казаха нищо ново, господинът, който ме консултира даже отбеляза, че съм доста добре подготвена Simple Smile В общи линии препоръчва по-скоро езикови паралелки пред професионални (топ ПГТК), смесени, да не са преобладаващи от момчета. Каза да уточним първо кой ни е водещия език (двуумим се между ФЕ и АЕ, аз съм за ФЕ, той от вчера уж също), след което редим паралелките.

За ФЕ може да вместите и 12 СУ - параллека предприемаческа с ФЕ/АЕ/ИТ.

В този ред на мисли моля за мнения за 12 СУ.

Та с ФЕ редът може би ще е 18 СУ, НТБГ, НФСГ, 12 СУ. Но... толкова съм объркана и лощото е, че ставам все по-объркана, а времето за решение наближава неумолимо.

Колкото до критерии ДЗИ резултати - за мен това не е критерии, както не е и НВо-то. С това течение на частни уроци и школи това изобщо не е мерило за училищата, а по-скоро за амбициите на родителите.

# 29
  • Мнения: 1 671
С най-висок бал в 31-во се влиза в паралелка испански с английски. Има я от доста време. Друг е въпросът, че тая година поради напускане на една от учителките, намиране на една, за нищо не ставаща, нейно напускане месец и половина преди края на годината, езикът отиде в канала.

Общи условия

Активация на акаунт