пет дини под една мишница

  • 1 686
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 408
Е, аз май ще съм от тези, които ще кажат, че с добро планиране всичко е възможно, но вероятон бебето ми е още малко и за това засега смогвам, въпреки че не е както преди.
Та какво правя - освен че ходя на работа от 8 до 18ч, чистя изцяло в събота за окола 3часа, пера, готвя и всички дом. работи. През това време таткото е навън и се гледат с малчо. в неделя , ако не съм успяла да сготвя в събота готвя и гладя дрехите и излизаме на дълга разходка съчетана с пазаруването. през седмицата като се прибера 1ч игра с бебо докъм 19-19.30, малко пооправяне и почиставане - прах, прахусмукачка, влажен парцал, къпане на бебо, разговори с татито и спане към 23ч. Много пъти се налага и татито да готви, но така е, за да има време за всичко и всички по малко, но най-важното е всички да сме щастливи и да ни е добре.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
Е, аз май ще съм от тези, които ще кажат, че с добро планиране всичко е възможно...

А ако на бебока му никнат зъби /кучешки  Tired/ и го слагаш да спи в 9,30 и до 12,00 ч. го приспиваш, люлееш, даваш водичка, буташ биба, ама не ще!!!
Смятам, че когато си с дете, не е възможно да планираш всичко! Пример - имаме среща в 11,00 ч. в Морската градина до нас. Готови сме всички, накипрени, детето с обувките, обуваме се и ние и...малката отива зад вратата, вика - "Той там", след което спокойно си се изаква. Върви обяснявай на приятелско семейство без деца, млади и неангажирани с нищо, защо си закъснял  Stop
Аз я карам, така да се каже на парче - един ден правя едно, друг ден друго, не робувам на апартамента, гледам детето и мъжо да не страдат от липса на внимание, защото те за мен са най-важни...

П.С. Бу, какви са тия кърпички, за пръв път чувам  Embarassed

# 17
  • Мнения: X
Бу, душко взе ми буквите от клавиатурата  newsm20

Спрях да се връзвам и да се старая всичко да е ОК, преди две седмици имах такива нервни кризи, взех си успокоителни, че като теглих една майна на всичко - прибирам се и се хващам с детето, ако има ядене ядем, ако на милия му се готви - готви, ако не, каквото намерим. Мия чинии и отгоре - отгоре оправям, като приспя детето гледам мен си и мъжа и толкоз. Когато мога повече - мога, когато не - майната му.

И си давам почивки и време само за мен, без да ми е гузно! И аз съм човек, ако пукна от преумора и нерви няма да напправя добро никому, нито някой ще ми каже "евала".

# 18
  • Мнения: 3 405
Просто ми се иска вечер,когато заспи детенцето ми ,да не ме гризе отвътре ,че е можело още малко да се погушкаме или да не и се бях скарала ,че ходи бавно ,а аз закъснявам за работа.Щеше да е хубаво ,когато се върне съпруга ми, вече да е сложена масата ,а аз да изглеждам добре...
Възможно ли е или го има само в рекламите за прах за пране? 

Може, ако имаш домашна помощница Wink

# 19
  • Мнения: 3 367
акъл не мога да дам,само да кажа че откакто си наредих нещата по важност ( к става не в движение ,а в седнало положение,с татко им до мен,с лист и химикалка най-добре, и с ревизиране от време на време) сме далеч по-добре.т.е сме  по-спокойни и без чувство за несвършена работа

**аз уча и работя  фул тайм и сме сами и пак става,та може, но пак зависи какво влиза в схемата

# 20
  • Мнения: 272
здрасти ви. току що пак се разкрещях у дома - аз бързам тичам, все нищо не е свършено а моите двама дзвера само цапат. защо ли изпадам в истерия? може би защото  в понеделник съм на изпит , уча -редовно, работя (излизам от вкъщи в 6.2  ) и вземам детето от ясла в 18.2 (благодаря че те има яслааа). имам си график - пера в вторник и петък, готвя супа и второ сряда и петък , негладя и неполивам цветя ( те карат на влагата в стаята). капнала съм и заспивам докато приспивам детето в 21, а като се събудя км 2 посреднощ се къпя. мечтаяя за деня когато ще успея да отделя някои лев  за жена която поне да разрива буклука от пода:(
дано не ви отчайвам.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
П.С. Бу, какви са тия кърпички, за пръв път чувам  Embarassed

После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.
На който му пускат дрехите - от Метро да се снабди с цветоулавящи кърпички , по една на всяка пералня и животът е песен, перат се черни с бели даже.
В началото и аз не вярвах и все пак пусках бялото само със светли дрехи (нямам достатъчно бели за една пералня, ако ще да събирам 2 месеца). Но постепенно пробвах, пробвах и се уверих.
А на кутията си пише ако дрехите са силно цветни (червени примерно) да се слагат по 2-3 кърпички на една пералня, за да няма фалове.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
здрасти ви. току що пак се разкрещях у дома - аз бързам тичам, все нищо не е свършено а моите двама дзвера само цапат. защо ли изпадам в истерия? може би защото  в понеделник съм на изпит , уча -редовно, работя (излизам от вкъщи в 6.2  ) и вземам детето от ясла в 18.2 (благодаря че те има яслааа). имам си график - пера в вторник и петък, готвя супа и второ сряда и петък , негладя и неполивам цветя ( те карат на влагата в стаята). капнала съм и заспивам докато приспивам детето в 21, а като се събудя км 2 посреднощ се къпя. мечтаяя за деня когато ще успея да отделя някои лев  за жена която поне да разрива буклука от пода:(
дано не ви отчайвам.

#Crazy Колко ще издържиш на това темпо?!... Много зор си даваш, много блъскаш. Ще те потупа ли някой по рамото?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 11 315
Аз съм от смогващите, но... у нас цари вечен творчески безпорядък.
Приоритетите ми са децата, аз и мъжа ми. Останалото - кучетата го яли.
Пера на 2 седмици - да живее сушилнята. Не гладя, сушилнята ги вади огладени.
Чинии не мия - да живее миялната. Остава ми само да сготвя, да разтребя и толкова.
В останалото време - с децата на двора или в тяхната стая. Редим кули,  подкарваме влакчета. Не се сърди човече вече влезе в игра.
А вечерите са мои - къде на тренировка и сауна, къде на репетиция на хора, къде на среща с другарчета по съдба.
Който както иска да го разбира.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Сега съм по майчинство и се справям. Преди това докато работех в държавно учреждение и си тръгвах 17,30 също се справях въпреки, че се уморявах доста. А още по-преди, когато работех в частна фирма, където ако си тръгнеш, като ти свърши работния ден правиш лошо впечатление изобщо не се справях. Изпусках маршрутки и винаги взимах дъщеря си последна от градината. Другите задължения съответно също страшно изоставаха от графика.

# 25
  • Мнения: X
Ел, аз тази година съвсем се предадох...  Tired

5 дни само разхвърляме, вечеряме и спим в дома си, а в събота го подреждам и почиствам основно. Това е положението, примирих се.
Мисля, че това е правилният подход.
Живея сама с детето /правилно четете - аз и Кристиян/ работя от вкъщи... домакинство, работа , дете. Нямам време, но вече започвам да разбирам, че човек трябва да има приоритети. И моят приоритет е детето.
Досега му готвех сама. Е, спрях. Не защото не мога, нито защото ме мързи. Реших времето, което прекарвам в готвене, да му го дам на него.
Въпрос на приоритети е. Нещо трябва да пострада, заради друго нещо. А е важно и да се почива - именно за да можеш през следващия ден да свършиш по-добре работата и удоволствията. Така че при мен всичко става за сметка на къщната работа - или както казва Шани - през седмицата къщата се ползва за спане, хранене и игра.
Не съм изнервена - все още не - и се надявам никога да не стана.

# 26
  • Мнения: 2 197
Ама вие сериозно ли поставяте мъжа преди себе си? Това е смешно. Няма сила, която да ме накара да променя реда -детето, Аз, всичко останало и то когато може.

# 27
  • Мнения: 525
Уф, на работа цял ден, на лекции когато мога (вече рядко), пред печката, пред мивката, пералнята, в магазина, детето, мъжът и т.н.
Понякога вечер нямам сили да се изкъпя и да си легна.
Единственото което ме кара да се чувствам добре е малката. Вечер преди да заспи се мушка между мен и мъжът ми и се гушка толкова сладко, че не ми се иска да свършва този момент.
Когато ми каже: "Мамо, много те обичкам" забравям за всичко.
А иначе момичета, това е съдбата на една жена - да се справя с всичко

# 28
  • Мнения: 891
И аз се присъединявам към групата на несмогващите  Crazy
Имам чувството, че за да успея да свърша всичко денят ми трябва да е 48 часа, а седмицата 10 дни.

Прибирам се около 19 ч вечер от работа. Включвам мъжо в процедурите : Готвене, сервиране, отсервиране, миене на чинии - това няма как да се избегне, прави се всеки ден.
Гледам на бързо да се завъртя, да подредя някоя разпиляна играчка или дреха, да полея цветята или да пусна прахосмукачка. Confused
Прането, гладенето, пазаруването и основното чистене го оставям за събота и неделя newsm78  Накрая естествено не ми остава време за детенцето или за мъжа.......пък за мен да не говорим
Все си казвам, "от утре няма да ми пука дали е разхвърляно или мръсно, ще се върна от работа и ще седна с дъщеря ми на килима да си играем" - и все не се получава. "Събота и неделя ще обикаляме цял ден, ще отидем тримата някъде" - и това не се получава, накрая почивните дни пак ми отиват в чистене, готвене, пране, гладене и т.н    #2gunfire

# 29
  • у дома
  • Мнения: 965
Бу, благодаря!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт