Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 38 444
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 116
Здравейте тази вечер ходих на лекар, след 3 месеца на лечение с Изопринозин. Преди време имах ЦМ 3а и папилом които падна при вземането му резултата е добър и така, и сега за прегледа ми,лекаря  преди да почне да ме преглежда каза дано не са се появили нови , намазва ме с нещо и каза че всичко е наред но реши да повтори изследването с още един начин а именно с йод каза че е наред не е побеляло значи е добре, и да си ходя аз го попитах няма ли да направим ЦМ и той Ок, взехме изследването и ще чакаме. Принципно е искал след 6 месеца да направим контролен преглед и тогава но аз като съм пожелала каза нещо за обгаряне но нищо не разбрах  бях толкова притеснена че не ми идваше на ум за въпроси. Ще кача снимка от амб. лист
  оможе ли мнение по въпроса ми, благодаря.

# 436
  • Мнения: 793
Доколкото ми е известно цитонамазка следва да бъде взета преди третирането на шийката с каквото и да е … нека и друг да даде мнение

# 437
  • Мнения: 191
Момичета, някой скоро правил ли е Лазервапоризация в Токуда,  да сподели актуална цена?

Благодаря.

# 438
  • Мнения: X
Здравейте, моля да ми препоръчате добър онко-гинеколог?

# 439
  • Мнения: 4 872
Antonito44 , такъв тип течения са нормални. Изчакай още един цикъл и може да отидеш на контролен преглед.

# 440
  • Мнения: 116
Здравейте искам да попитам през какъв период от време може да се прави цитонамазка

# 441
  • Мнения: 868
Здравейте, моля за мнение и на моите резултати, които излезнаха преди малко, и ме шокира този раздел тумори 😲

# 442
  • Мнения: 23 039
Това не са туморни, а променени клетки под определени условия:
https://www.puls.bg/seks-i-zdrave-c-53/bakterialna-vaginoza-dlzh … a-ii-chast-n-4630

# 443
  • Мнения: 473
Здравейте,насоро писах за моята цитонамазка,която излезе 3б.правиха ми цервикално абразио.
утре ще взема биопсията,но лекарката ми каза,че не е толкова зле.Ще правим конизация,проблем имам в цервикалния канал.
Тук четох за лиип и попитах,но каза,че проблемът ми ме е в шийката и няма как да се приложи.това така ли е?чудя се да търся ли второ мнение,преди да се подложа на конизация?

# 444
  • София
  • Мнения: 2 681
Предпoлагам, че няма как да се направи, когато има проблеми в канала. На мен изрично ми подчертаха, че измененията имат ясна граница и не отиват към канала, след което ми предложиха lletz.

# 445
  • Мнения: 36
Здравейте, моля за съвет, тъй като обиколих не един гинеколог и методиката на лечение на всички е различна.
От 2020 съм диагностицирана с hpv щам 16, имам и раничка колкото монета. Първият ми лекар ми предписа изопринозин, който пих 3 месеца и преминах на 3 месеца кориолус. Без резултат. След 2-3 месеца направих втора серия изопринозин, който пих 6 месеца в комбинация папилокеър. Отново без резултат.  Междувременно втори лекар ми направи цитонамазка тази год. Април и резултата е 2ра група. Той каза, че само може да се обгори раничката, друго няма нужда. Не се и интересува от високорисковия щам на хпв. Отидох при трети лекар. Тя ми предписа отново кориолус за 6 м. и не препоръчва обгаряне тъй като вирусът можело да се е разпространил по-навътре, а освен това не съм и раждала и такава интервенция можело да има неприятни последствия при бъдеща бременност.
Та замислям се вече, дали просто да не отида на обгаряне и да престана с пиенето на тези медикаменти...
Благодаря ви предварително.

# 446
  • Мнения: 768
Disp, аз не мога да дам конкретен съвет, защото не съм имала раничка и не съм толкова запозната, но мога да кажа само, че дори да изгорите раничката няма да премахнете вируса само с това, той просто си остава в организма. Единствено може да го подтиснете със силна имунна система, но като чета колко Изопринозин и Кориолус сте изпили, и все още е активен, направо се отчайвам, защото и аз съм с активен тип 16 след прием на добавка. Ужасно упорит вирус е това…

# 447
  • Мнения: 4 872
Не съм съгласна с горното мнение. При третиране на тъканта на мястото, където се е активирал вируса и 'заработил', то се премахва и самия той заедно с обработеното място. Нали това е целта на тези манипулации, както и самите конизации. Имунната система е едно, но и състоянието на шийката оказва влияние върху  поведението на ЧПВ и евентуалното му действия. Не случайно т.нар. 'ранички' винаги са подозрителни и именно там се търси наличие на ЧПВ.

# 448
  • Мнения: 768
В никой случай не казвам, че е по-добре раничката да стои там, дори напротив, точно затова написах, че не мога да дам конкретен съвет, а по-опитните в тази област биха го направили. Но съм чувала за много случаи след конизации, изгаряне на ранички, чисти цитонамазки и т.н да продължават да го поддържат активен, както в случая съм и аз - нямам нищо друго освен активен вирус, който не затихва. Ако можех да го премахна с една, две дори манипулации или операции (толкова много ми се иска да ставаше така), щях да съм го направила отдавна, а не толкова време вече да го мисля.

# 449
  • Мнения: 36
В никой случай не казвам, че е по-добре раничката да стои там, дори напротив, точно затова написах, че не мога да дам конкретен съвет, а по-опитните в тази област биха го направили. Но съм чувала за много случаи след конизации, изгаряне на ранички, чисти цитонамазки и т.н да продължават да го поддържат активен, както в случая съм и аз - нямам нищо друго освен активен вирус, който не затихва. Ако можех да го премахна с една, две дори манипулации или операции (толкова много ми се иска да ставаше така), щях да съм го направила отдавна, а не толкова време вече да го мисля.

Здравейте, благодаря за обратната връзка. А вие третирали ли сте вируса с манипулации. Един от доводите на лекарите да не се преминава директно към премахване на раничката е, че вирусът може и да остане вътре и затова е добре организма да го изхвърли.

Общи условия

Активация на акаунт