Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 38

  • 38 936
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Bar B Q,чудно е!Много харесвам смелите ти цветове навсякъде,на мен ми липсва дързост,за за ги приложа у нас,но винаги им се възхищавам в чуждите домове.
 Докато следях показателите на рекуператора(миналата седмица)при нас положението е същото и не сме на морето.Излизащият въздух бе с около 56%влажност,постъпващшат на около 60%.Знам,че лятото влажността ,трябва да е в границите до 60%.При вас обаче,това са цифрите след работата на влагоуловителите,значи е бил повече.

 nellytun,вече казах,че не съм виждала подобни фуги за разширение в Англия при водно подово.
Пуснах го на вятър в другата тема,но ето и тук какво открих.
https://www.atlasceramics.co.uk/micro-joints-new-way-replace-tra … -expansion-joint/

# 76
  • Мнения: 6 375
При нас не е саморазливна. Саморазливна се ползва там, където е много тънко обикновено. За подовото, за да е ефективно поне едни 4 см над тръбите трябва да е. Има дилатационна фуга на вратите навсякъде и на отвора между кухнята, трапезарията и хола при нас, че е над 10 м.

# 77
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте, имам нужда от вашата помощ, че нещо зациклих 😂!  Сега имам разрешително за строеж, подадох молба за подписване на договор с ЧЕЗ, геодезиста с колчетата съм го уговорила, проблема ми е с една папка вертикална планировка, която не намирам като отделна папка, освен дасъм имала само една и да е в общината… това ще го проверя, но сега ще внеса папката  ПБЗ, която е готова, но какво точно ми трябва за откриване на площадката? А да ще подпиша договор с авторски надзор и строителен а после?

# 78
  • София/Варна
  • Мнения: 1 459
Одобрено ПБЗ, договори със строител,надзор и за авторски надзор,копие от разрешението за строеж. На нас ни искаха и копие на дипломата на техническия и май договора между строителя и техническия. Не се сещам за друго.

# 79
  • София
  • Мнения: 136
Благодаря ти много за разясненията… заемам се пък да видим ☺

# 80
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!

# 81
  • Мнения: 6 373
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!
Не разбирам, защо масово сте се юрнали сами да се занимавате с подготовката и внасянето на документи за РС?! Наемете си проектанско бюро, архитектурно или фирма за СН и те си знаят кога, къде и какво да представят. Така има по-малък риск да Ви връщат до безкрай за щяло и нещяло. Давата малко пари, но не се занимавате с нищо и процесът върви далеч по-бързо.

# 82
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!
Не разбирам, защо масово сте се юрнали сами да се занимавате с подготовката и внасянето на документи за РС?! Наемете си проектанско бюро, архитектурно или фирма за СН и те си знаят кога, къде и какво да представят. Така има по-малък риск да Ви връщат до безкрай за щяло и нещяло. Давата малко пари, но не се занимавате с нищо и процесът върви далеч по-бързо.

Не ми дава отговор на въпроса...но и това е вид отговор.Благодаря!

# 83
  • Sofiа
  • Мнения: 3 247
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!
Ние съгласувахме водопроводното отклонение. Архитекта ни организира приоритетно изготвяне на проекта с водопроводното отклонение за да имаме време да го съгласуваме с ВИК София докато станат останалите проекти готови.
Minesota, Gerundiq вече ти е отговорила.
Ние си движихме документите до РС. Когато РС излезе предадохме всичко на строителния надзор, с който имаме договор. Тои изготви Акт образец 2 за откривяне на строителна площадка и за определяне на строителна линия. Освен изброените от Gerundiq документи на надзора му трабваха и документи (диплома и нещо друго) на техническия ръководител на обекта, но не съм сигурна точно какви, тъй като той си ги изиска от тях и аз не съм се занимавала.
Попълненият от надзора протокол за откриване на площадка се подписа от нас, него, управителя на строителната фирма и техническия,  а документа за определяне на строителна линия и от геодезиста. Това се внася в общината в 4 екземпляра.
Успех!

# 84
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!
Ние съгласувахме водопроводното отклонение. Архитекта ни организира приоритетно изготвяне на проекта с водопроводното отклонение за да имаме време да го съгласуваме с ВИК София докато станат останалите проекти готови.
Minesota, Gerundiq вече ти е отговорила.
Ние си движихме документите до РС. Когато РС излезе предадохме всичко на строителния надзор, с който имаме договор. Тои изготви Акт образец 2 за откривяне на строителна площадка и за определяне на строителна линия. Освен изброените от Gerundiq документи на надзора му трабваха и документи (диплома и нещо друго) на техническия ръководител на обекта, но не съм сигурна точно какви, тъй като той си ги изиска от тях и аз не съм се занимавала.
Попълненият от надзора протокол за откриване на площадка се подписа от нас, него, управителя на строителната фирма и техническия,  а документа за определяне на строителна линия и от геодезиста. Това се внася в общината в 4 екземпляра.
Успех!

Благодаря за обстойния отговор!Лека вечер!

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 729
Честито на новодомките и новостроителките Simple Smile
След огромна пауза в строежа и в темата тук, се включвам с въпроси.
Не си мислете, че съм ви забравила, напротив дори, но просто приоритетите на цялото семейство се промениха и строежа остана на съвсем заден план. Не сме бутвали кой знае колко по къщата, за последните 4м, но се налага да слагаме изолацията сега, ако искаме пяната на дограмата да не се изпече Sad купихме супер изгодно 12см стрпр (8лв на квадрат) и утре чакаме бригадата да започва. Съвсем наясно сме, че в тези горещини не е перфектното време, но трябва да се направи.
Моля за съвет, за нещо като тънкости, трябва ли да следим... Имам предвид нещо да не прецакат и замажат? Също така Счупен дюбел може ли да се различи от хванал? Уж са съвестни момчетата, но знам ли ги всъщност такива ли са.

# 86
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте,момичета! Да се допитам до вас-за разрешение за строеж само проекта и становищата на ВИК и ЧЕЗ ли трябват,или преди подаването трябва да съгласувам сградното водопроводно отклонение?
Благодаря предварително!
Не разбирам, защо масово сте се юрнали сами да се занимавате с подготовката и внасянето на документи за РС?! Наемете си проектанско бюро, архитектурно или фирма за СН и те си знаят кога, къде и какво да представят. Така има по-малък риск да Ви връщат до безкрай за щяло и нещяло. Давата малко пари, но не се занимавате с нищо и процесът върви далеч по-бързо.
.   

Аз лично не съм се юрнала, проектанското ми бюро след разрешителното, ме заряза и след като разбрах, че е трябвало да се внесе ПБЗ, ама те са ми го връчили аз да си го внасям, а аз не съм разбрала, реших да питам какво следва, защото след като звънях  100 пъти, накрая все пак да довършат някои неща, като например договор с конструктора и т.н. Искам да съм запозната с нещата, за да не стане някой фал! Иначе повярвай ми, гич не ми се занимава, а и като гледам по- евтино не ми излиза та така!!! И Фаталина за втори път улавям тоя тон!  Ако нещо не ти е приятно вместо да назидаваш вземи и подмини!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
skk,толкова се радвам да те видя тук отново! HugHug
 Много евтин EPS,на тези цени,голяма сделка.
Основното,което да гледаш е начина на лепене .Лепилото да е на целият лист минато с гребен(като плочките)или по цялата периферия като рамка и вътре топки.
Голяма част от дюбелите са страшни боклуци,но все пак се слагат по 5 на лист стиропор.И да се издъни някой,не е фатално.
 На всеки външен и вътрешен ъгъл да се лепи стъпаловидно(зиг-заг) и на ъглите на прозорците да няма снаждане на стиропор в близките 20 см.Това е основното за лепенето на ЕПС
Ако искаш ми пращай снимки от процеса и ще ти кажа дали всичко е ОК,поне на външен вид.

# 88
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 729
Благодаря ти, Nelina_london! Както винаги отзивчива и готова за подкрепа!
5 дюбела на лист, значи 10 на квадрат нали това имаш предвид?
Може и да злоупотребя и да пращам снимки за критика Simple Smile

# 89
  • Мнения: 6 373
Minesota, ами просто подсказвам как по-лесно може да се получат нещата, но щом държите сами да се справяте, дерзайте!

Общи условия

Активация на акаунт