Камъни в жлъчката - тема 8

  • 26 409
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 704
Вече имам яснота за клипсите.Говорих с хирурга по телефона и ми каза,че са МЕТАЛНИ за мое съжаление.  С такива не може да се прави ЯМР, защото ще се откачат,така ми каза хирурга.Той работил само с метални  и пластмасови(незнам какво означава) и затова са светели на рентгена.Това е при мен.Чакам и вие да споделите какви са вашите.

# 46
  • Мнения: 3 301
Прибрах се във Варна и си намерих едпикризата от операцията. Абсолютно нищо не пише за клипси или какви са, даже и клипсирано не пише. Намерих си и рентгена, който е правен 3м по-късно. Аз не, че разбирам нещо ама на снимката не се виждат нито клипси, нито нищо. Виждам си белия дроб, сърцето, черния дроб, кости и това. Едва ли са толкова малки и незабележими, че да не се видят. Освен това пише, че в поддиафрагменото пространство няма изменения.

# 47
  • Мнения: 704
Прибрах се във Варна и си намерих едпикризата от операцията. Абсолютно нищо не пише за клипси или какви са, даже и клипсирано не пише. Намерих си и рентгена, който е правен 3м по-късно. Аз не, че разбирам нещо ама на снимката не се виждат нито клипси, нито нищо. Виждам си белия дроб, сърцето, черния дроб, кости и това. Едва ли са толкова малки и незабележими, че да не се видят. Освен това пише, че в поддиафрагменото пространство няма изменения.

На рентгена на корема като движеха рентгена от горе на долу за да се фокусира на корема рентгеноложката  забеляза светене и ми го каза.Имам диск,но не вярвам да показва клипсите, а само корема.Можеше и да не ми го каже,но така е решила и по-добре,че нямаше да знам,че съм с метални клипси.

# 48
  • Мнения: 3 301
Прибрах се във Варна и си намерих едпикризата от операцията. Абсолютно нищо не пише за клипси или какви са, даже и клипсирано не пише. Намерих си и рентгена, който е правен 3м по-късно. Аз не, че разбирам нещо ама на снимката не се виждат нито клипси, нито нищо. Виждам си белия дроб, сърцето, черния дроб, кости и това. Едва ли са толкова малки и незабележими, че да не се видят. Освен това пише, че в поддиафрагменото пространство няма изменения.

На рентгена на корема като движеха рентгена от горе на долу за да се фокусира на корема рентгеноложката  забеляза светене и ми го каза.Имам диск,но не вярвам да показва клипсите, а само корема.Можеше и да не ми го каже,но така е решила и по-добре,че нямаше да знам,че съм с метални клипси.
По мойте спомени от студентските ми години за рентгеновите лъчи, те не преминават през метал и други плътни материали, не точно не преминават ама не си спомням точно обяснението. Ако има чуждо тяло би трябвало да се види, защото е плътно. Но това не означава, че аз ще го видя. Но все ми се струва, че би трябвало да се вижда на рентген освен ако не са разградими.

# 49
  • Мнения: 704
bolibon, надявам се твоите да са разградими,т.е резорбируеми и ти го пожелавам,но трябва всеки да го знае със сигурност, защото има значение при ЯМР.Много се изненадах,че почти никой не знае,че е клипсиран и с какви клипси
 е.И най-лошото е,че не го пише в епикризата в на повече от хората.Много рядко да пише ,че е с титаниеви клипси на някой или само клипсиран като в моята епикриза.

# 50
  • Мнения: 3 301
bolibon, надявам се твоите да са разградими,т.е резорбируеми и ти го пожелавам,но трябва всеки да го знае със сигурност, защото има значение при ЯМР.Много се изненадах,че почти никой не знае,че е клипсиран и с какви клипси
 е.И най-лошото е,че не го пише в епикризата в на повече от хората.Много рядко да пише ,че е с титаниеви клипси на някой или само клипсиран като в моята епикриза.
А в моята абсолютно нищо не пише. Не мисля, че повечето хора си четат епикризите. Аз имам 3 вкъщи и току що за първи път прочетох едната. Даже повечето не си ги и пазят. Но пък като влизах за двете секцио и за жлъчката бях подробно разпитана за заболявания, алергии и операции.

# 51
  • Мнения: 704
bolibon, мисля,че не ни е казано преди операцията и  после не е описано в епикризата.Ще има и такива,които им е казано и  е описано в епикризата,но са малко
Някои незнаят ,че  са клипсирани , дори и години след операцията,ако не им каже някой на ехограф или рентген, а то е много важно с какви клипси си.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 247
Ако Лаваца не беше ни обърнала внимание след това, което е преживяла, честно да ви кажа изобщо нищо не ми говори просто понятието клипсирано .  Не предполагах, че при лапароскопска операция на жлъчка се поставят и остават в тялото на пациента импланти. Това докторите си го премълчават.?!?! А като тръгнеш да четеш по нета и не дай Боже им споделиш те правят на пух и прах.

# 53
  • Мнения: 1 089
Трябва най-накрая да си взема епикризата май. Въобще не знам дали са ми поставяли нещо.

# 54
  • Мнения: 3 301
Ако Лаваца не беше ни обърнала внимание след това, което е преживяла, честно да ви кажа изобщо нищо не ми говори просто понятието клипсирано .  Не предполагах, че при лапароскопска операция на жлъчка се поставят и остават в тялото на пациента импланти. Това докторите си го премълчават.?!?! А като тръгнеш да четеш по нета и не дай Боже им споделиш те правят на пух и прах.
На мен доктора ми обясни, че се поставят клипси на входа и изхода, закупих си ги и сама си ги занесох до операционната, има много голяма вероятност и да ми е казал каквиса, също и аз можех да прочета на тях, но нямам никакъв спомен. Аз даже и операцията не бях разбрала, че ще е в деня, в който ще ме приемат, пък какво остава за това какви са клипсите. Интересуваше ме само операцията да е максимално бързо и да не направя криза докато чакам, а чаках само десетина дена.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 247
Болибон, това пък сам да си купуваш необходими за операцията материали съвсем не го одобрявам. Но пък при теб поне е имало информация. Нашето семейство няколко месеца се подготвяше за тази интервенця и как никой не се намери да обясни.  И пак казвам- на 1 място е здравето разбира се- да се избегне заплахата от влошаване на състоянието поради болния орган.
Все пак при следваща среща с доктор сме решили да зададем въпроси, които да ни позволят максимално да знаем всичко , което се отнася до това,  че човек има клипси в тялото си.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 15:29 от Мигла

# 56
  • Мнения: 3 301
Болибон, това пък сам си купуваш необходими за операцията материали съвсем не го одобрявам. Но пък при теб е имало информация. Нашето семейство няколко месеца се подготвяше за тази интеревниця и как никой не се намери да обясни.  И пак казвам- на 1 място е здравето разбира се- да се избегне заплахата от влошаване на състоянието поради болния орган.
Все пак при следваща среща с доктор сме решили да зададем въпроси които да ни позволят максимално да знаем всичко от това че човек има клипси в тялото си.
Сама си ги закупих не е съвсем точно. Като ме приеха в болницата платих сумата за прием в болницата 200лв и 2бр клипси по 16лв някъде. Дадоха ми ги от там и аз трябваше да го взема с мен в херургията. Не съм обикаляла по аптеки или нещо подобно да ги търся.

# 57
  • Мнения: 704
bolibon, след като са 2бр.по16лв.си мисля,че са метални.В моята фактура не пише колко струват клипсите , а само обща сума за траектори и ръкав,за анестезия и анестезиолог,но без клипси.Все пак  струваше 1000лв и беше планова.Можеха да ми кажат колко ще струва,а не можеха да кажат за клипсите,а ако може и да избираш.Да,има някъде и по-скъпи,но дано поне са с подходящи клипси.Факт е,че и по-скъпие незнаят за клипсите нищо,дори не им го пише в епикризата,че е клипсирани. Добре е било след като сама си закупувала клипсите да ти кажат какви да си купиш, според възможностите си или според преценката на доктора.Моята  операция е била преди 57дена, което означава,че не е преди време , когато се работило само с метални и не съм с наднормено тегло ,а съм 59кг,което отговаря на избор.Да,ама НЕ,че дори и не знаех за това клипсиране..

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 12:18 от lavaca

# 58
  • Мнения: 3 301
Моята операция беше преди 2г и 8м и струваше около 250лв в частна болница по Здравна каса и без допълнителна застраховка. 200лв такса за болницата + 2бр клипси + 2 нощувки. Не знам какви са клипсите, но не мисля и от сега да се притеснявам за ЯМР. Ако се стигне до там съм сигурна, че има начин да се разбере какви са, а аз искрено се надявам да не ми се налага да си правя ЯМР. Ако ми се наложи да си правя ехограф ако не забравя ще питам доктора какви са, би трябвало да може да ми каже.

# 59
  • Мнения: 704
Моята операция беше преди 2г и 8м и струваше около 250лв в частна болница по Здравна каса и без допълнителна застраховка. 200лв такса за болницата + 2бр клипси + 2 нощувки. Не знам какви са клипсите, но не мисля и от сега да се притеснявам за ЯМР. Ако се стигне до там съм сигурна, че има начин да се разбере какви са, а аз искрено се надявам да не ми се налага да си правя ЯМР. Ако ми се наложи да си правя ехограф ако не забравя ще питам доктора какви са, би трябвало да може да ми каже.
[/quote

Много   си права,че може да не ти се наложи ЯМР и ти го пожелавам.Живей си спокойно   и не го мисли на този етап.

Общи условия

Активация на акаунт