Модни консултации (юли, 2021) - 57

  • 38 304
  • 557
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
А този тип очила предпазват ли или са само за красота? Не ги разбирам, а си търся предпазващи, заради чувствителни очи.
https://opticlasa.com/products/view/liu-jo-LJ689S-001-3782

Абсолютно същите ги имам, пак от Оптикласа купувани, и не съм имала проблем, а също съм с чувствителни очи и целогодишно нося слънчеви очила. Все пак лятото предпочитам с поляризация. Ако носиш слънчеви очила целогодишно според мен тези ще са ок за зимата, пролетта и есента. Сега цената им е много добра.

Слънчеви очила без абс. никаква UV-защита вече освен на някой битак другаде не знам дали продават. Даже и тези от Лили и ДМ имат.

Редактирам по повод долния пост на Савова: В Lentiamo за очилата на Liu Jo пише следното: Слънчевите очила имат UV 400 защита, която осигурява 100% защита от слънчева светлина. И в други сайтове намерих същото инфо - UV400 филтър.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 19:09 от Анонимен

# 541
  • Мнения: 7 898
Всички очила в оптики от рода на Отпикласа или другите там имат UV защита. Сигирна съм, че и Liu Jo имат такава, макар да не съм имала точно такива.
Не съм абсолютно убедена. Имам очила на лиу Джо и сега ги разгледах подробно, също така проверих в нета за подробна информация и никъде не пише да имат УВ защита. Единственото което пише е plastic lenses.
Утре ще ги занеса в оптиката да ги проверя.

# 542
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Всички очила в оптики от рода на Отпикласа или другите там имат UV защита. Сигирна съм, че и Liu Jo имат такава, макар да не съм имала точно такива.

Къде е обозначена?

# 543
  • Мнения: X

Не е задължително да пише UV protection. От вътрешната страна на рамките трябва да има категория. Ето, тези са ми подръка:
Скрит текст:

Ето и инфо за категориите: https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/choosing-sunglasses-uv-l … es-explained-i326

# 544
  • Мнения: 7 898
На моя модел не мога да намеря подробна информация дали имат защита.

# 545
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Точно така, и на моите нищо не пише от вътрешна страна на рамките

# 546
  • Мнения: 7 898
Най- добре е да се проверят в оптиката. Ако нямат защита просто ще сменя стъклата.

# 547
  • Мнения: 6 930
Всички очила в оптики от рода на Отпикласа или другите там имат UV защита. Сигирна съм, че и Liu Jo имат такава, макар да не съм имала точно такива.

Къде е обозначена?
Обикновено идват с цял куп етикети или малка книжка, там трябва да пише.

# 548
  • Мнения: 1 248
Благодаря ви много. Полезна дискусия се получи. Точно целогодишно нося и аз, все пак се спрях пак на Полароид. Не ми се рискуваше онлайн да поръчвам. Нямаме Оптиклас в нашия град Grinning

# 549
  • Мнения: 5 012
Аз не съм много съгласна с марките на очилата. Имам Прада и Том Форд, мъжът ми си купува Рей бан, е моите са класи над неговите.

# 550
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Това с книжките също е минало, идват с калъф, гаранция и кърпичка. В калъфа намерих и два стикера. Толкова.

Проверих описанията на най-известната немска оптика - Карера имат степен на защита -3, Том Форд - 2, Лиу Джо не пише да имат.

# 551
  • Мнения: 6 930
На стикерите поне някакво инфо..? Малко несериозно е така. Аз щото си поръчвам диоптрични слънчеви, та обикновено знам точно какви са стъклата. Но последно като поръчах на майка ми Fossil обикновени слънчеви, си дойдоха с книжка и спецификации.

# 552
  • Мнения: 228

Здравейте момичета. С какво бихте носили тези?

# 553
  • Мнения: 6 930
Клин, скини дънки, трикотажни летни рокли във весели цветове.

# 554
  • Мнения: 228
Клин, скини дънки, трикотажни летни рокли във весели цветове.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт