Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 907 731
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 1
И още две рецепти се сетих. Simple Smile

Кюфтета (както си се правят по принцип, но вместо хляб слагам трици): кайма, лук, яйце, чубрица, черен пипер, червен пипер, трици.

Другата е за вече известните десерти от кисело мляко със степче: само, че добавям и малко прясно мляко (че степчетата имат един такъв силен вкус) и 1 с.л. овесени трици. Изчаквам малко да се сгъсти и си мисля, че ям някакъв страхотен крем. Laughing



А аз добавям в тази рецепта и малко извара....Имам предвид тази: "десерти от кисело мляко със степче:[/b][/color] само, че добавям и малко прясно мляко (че степчетата имат един такъв силен вкус) и 1 с.л. овесени трици. Изчаквам малко да се сгъсти и си мисля, че ям някакъв страхотен крем. Laughing"
[/quote]

# 1 171
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
ВАРИАЦИИ НА ТЕМА ИЗВАРА

Зелена извара
1 пакетче извара
1/2 връзка магданоз
1 връзка копър
2 скилидки чесън
малко сол
Всичко се нарязва на ситно и се смесва (може и с пасатор).


Пикантна извара
1 пакетче извара
3-4 печени червени чушки
2 скилидки чесън
сол, лют червен пипер
Приготвя се по същия начин.


Морска извара
1 пакетче извара
1 малка консерва риба тон
шепа скариди (сварени и нарязани)
3-4 рачешки ролца


Фалшив сух таратор

1 пакетче извара
3-4 кисели (или 1/2 прясна) краставички
2 скилидки чесън
сол, копър

# 1 172
  • Мнения: 194
Ето и една "КЪЛЦАНИЦА" от мен. В първа съм, но само чакам да влезна във втора, за да си я направя Laughing

ПРОДУКТИ за 2 порции:
2 средни домата
4-5 обелени печени червени чушки
2 стръка пресен чесън (ако няма според сезона се заменя с 2 скилидки чесън)
3 стръка пресен лук
100гр обесмаслена и обезсолена извара
4 твърдо сварени яйца
магданоз

Доматите и чушките са нарязват на кубчета (кълцате ги наситно). Лука и чесъна също на колкото се може по-дребно. Зелечуците се смесват в купа за салата. Натрошава се изварата отгоре, а върху нея се настъргват на ситно ренде сварените яйца и се поръсва ситно нарязания магданоз.

Овкусява се с няколко капки лимон или оцет, и малко сол.

П.П. За Дюканките в чужбина, изварата може да се замести с настъргано обезмаслено и обезсолено сирене, само ако намерите такова режимно

# 1 173
  • Мнения: 39
ето и моята рецепта за" Вкусни пилешки пържолки"

Продукти:

1. пилешко филенце
2.цедено кисело мляко -0.1%
3.кисела краставичка
4.гъбка
5.подправки-малко сол, магданоз,чер пипер,чесън на прах,червен пипер,кориандър,чубрица,риган и всичко което се сетите и ви е вкусно
6.1ч.ч. прясно мляко
7.3с.л пшеничени трици

Приготвяне:

Пилешкото филе още докато е замразено го разделям на тънки пържолки.Всяко парченце го овалвам в подправки.Поставям ги в тефалова тавичка.Пържолките ги намазвам с цедено кисело мляко и отгоре нареждам нарязаните на ситно кисели краставички и гъбки.Като при мен горе- долу доидоха 1 кис.краставичка и 1 Гъбка на две пържоли.(които ми бяха достатъчни да се навечерям).Отгоре ги поръсвам с магданоз и риган.Смесвам прясното мляко и пшеничените трици за да стане каша,не много гъста и заливам пържолите.Слагам във фурната и чакам да станат.
Това е става адски бързо и  много вкусно!

# 1 174
  • Мнения: 0
Дюкански шоколадови вафли
Продукти за корите:
3 яйца
200 мл. кисело мляко 0.1%
8 с.л. овесени трици
4 с.л. пшеничени трици
1 прахче ванилия
Подлсадител на вкус

Продукти за шоколада:
1 с.л. какао 11%
3 жълтъка
300 мл. прясно мляко 0.1%
6 с.л. царевично нишесте
Подлсадител на вкус

Продуктите за блата се разбиват до получаването на хомогенна смес и се оставя за 20 мин., за да набъбнат триците. През това време разбиваме жълтъците с какаото и 100 мл. прясно мляко. В отделен съд, който ще използваме за да довършим шоколада на котлона, така че да е дълбок и с дръжка(примерно по дълбок тиган), смесваме 200 мл. студено мляко, нишестето, подлсадителя и вече разбитите жълтъци с какао. Разбиваме до получаването на хомогенна смес. Слагаме върху предварително загрят котлон (не повече от 2-ра степен). и разбиваме до получаването на хомогенна гъста смес.
След като тестото за корите е бухнало растиламе много сънък слой  в тава и печем на умерена фурна 170-180 градуса. През това време шоклада трябва да остане топъл за да не се стегне.
След като корите са готови се нарязват на желаната от всеки форма за вафла и се редува кора, шоколад и т.н. Оставя се в хладилник за няколко часа да стегне.

# 1 175
  • Мнения: 0
Архив на категория 'Мои адаптации на Дюкан'

   Подправки за риба са: чесън, целина, магданоз, тарос, копър, дафинов лист, риган, горчица, лук, червен пипер, черен пипер, мащерка.
   Подправки за яйца са: босилек, целина, магданоз, тарос, риган, горчица, индийско орехче, лук, червен пипер, мащерка.
   Подправки за салати и сосове са: чесън, босилек, целина, магданоз, червен лук, копър, риган, мента, горчица, червен пипер, мащерка.
   Подправки за месо са: чесън, чубрица, босилек, целина, карамфил, лук, тарос, копър, дафинов лист, риган, мащерка.
   Подправки за пиле: чесън, босилек, целина, червен лук, тарос, дафинов лист, риган, магданоз, мащерка.
Крем с моркови
Published февруари 4, 2009 Мои адаптации на Дюкан 6 Comments

        Мислих, мислих какво да си направя за десерт онзи ден и накрая се спрях на Морковената имитация  на Дорчестър. Но, тъй като си мислех, че няма нужда да си разпечатвам рецептата, а мога да я сготвя и по спомени,  без да искам се получи нова рецепта.( Изобщо как можах да си помисля, че ще успея да се справя по спомени, при положение, че вече почти половин година съм дюканка, а всеизвестно е, че дюканците не могат да мислят, защото  от липсата на въглехидрати атрофира мозъка им    според  сите диетолози в нашата мила родина.)
Грешка номер едно беше, че настъргах два моркова и след това се сетих, че в нейната рецепта морковите бяха нарязани на кубчета. И от там нататък се започна с импровизациите.   
Задуших морковите  в собствен сос. Добавих около 150-200 гр. прясно мляко 0,1%  и  досварих морковите с млякото. Обаче стана нещо толкова течно, че можеше да мине за шейк с моркови и се наложи да го сгъстя с нещо. Та ето как в тенджерката се озова и едно яйце, заедно с една чаена лъжичка  царевично нишесте.
Друго, друго… Какво да добавя?! А, да!  Подсладител, разбира се  – две  супени лъжици. Ох, хайде и една ванилия за аромат… М мммм… ще стане разкошно!
Когато всичко беше готово  не ми хареса това, че белтъкът от яйцето стана на бучки, което си е съвсем в реда на нещата, само че аз обичам гладки кремчета, а не да ми се петлявят из устата някакви си парчоци от яйца.   И влезе в действие новият пасатор. Пасирах до гладкост и налях в чаши. Отгоре за разкош ръснах щедро канела. 
Божествен вкус!

Кюфтета от тиквички с извара
Published януари 30, 2009 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

  Кюфтета от тиквички обожавам, но… ако някой друг ги пържи.   Сега обаче, нали не мога да ям пържено, реших да опитам дали ще се получи нещо ако ги опека. И  понеже днес е първият от поредицата протеиново-зеленчукови дни, смело изтичах до магазина за тиквички. Бахти и тиквичките – 3.50/кг!! Crazy  Но преглътнах цената, защото ми се ядяха страшно много.
И така, как да ги приготвите?!
 Точни пропорции не мога да дам, защото зависи за колко човека ще ги правите.
 Аз настъргах четири тиквички и ги  изстисках. Това е важно, за да не стават воднисти кюфтетата.  Добавих четири яйца, малко сол, малко черен пипер, 5-6 супени лъжици извара  и  една супена лъжица царевично нишесте. Застелих една тава с пекарска хартия и със супена лъжица започнах да слагам върху хартията от сместта.  Пекох в предварително загрята на 200 градуса фурна. Не знам колко време се пекоха, защото не засичах, но общо взето се пекат докато потъмнеят. И друг път съм писала, че обичам тиквичките да са хрупкави и по тази причина не ги чаках много да потъмняват.
Сервирайте със сос от кисело мляко и чесън. За любителите на зелените подправки може да се добавят и копър или магданоз, или и двете. Аз ги пропуснах, защото, който ме чете редовно и внимателно знае, че точно тези две подправки в пресен вид не са долюбвани от мен.
Проста, но ужасно вкусна рецепта!
Да ви е сладко!

Кекс
Published декември 3, 2008 Мои адаптации на Дюкан 4 Comments

 Напоследък нямам много време за писане в блога, защото се оказа, че заплануваните за декември неща ми гълтат почти всяка свободна минута. Дължа едно извинение на Ива, защото съм й обещала да пиша за нещо, но времето не стига. Мамка му и време! Иве, извинявай! Знам, че обещаното не е като даденото, но щом съм казала – ще го направя!!
Недостигът на време  обаче, не е причина да се разделим с Дюкан и продължавам да се храня според неговите предписания. В резултат на което, въпреки прегрешението, за което бях споменала,  смъкнах още едно кило. До финала остават още само 5.
Заради ограниченото време се налага да готвя за няколко дена напред. И като резултат от това се появи и този кекс, който в протеиновите дни ми е идеален за десерт, а в протеиново -зеленчуковите минава за закуска.
Необходими продукти:
- 2 яйца;
- 12 супени лъжици овесени трици;
- 2 супени лъжици течен подсладител;
- 3 супени лъжици извара;
- 1 чаена лъжичка канела;
- 1 бакпулвер;
- 2-3 супени лъжици кисело мляко 0,1 %;
- 2 ванилии
Начин на приготвяне:
Разбъркайте продуктите в последователността, в която се бърка и недюкански кекс. Задължително е да започнете с яйцата и да ги разбиете много добре, докато „бухнат“. Добавете подсладителя и всички останали продукти и разбъркайте добре. Оставете сместта  настрани за около 5-7 минути. През това време пуснете фурната на 180 градуса, за да загрее. Когато е загряла изсипете кексовата смес в тавичка,  върху която сте постелили пекарска хартия и изпечете до готовност.
Кекса разделете за четири дни. 
Да ви е сладко!


Месна торта
Published ноември 27, 2008 Мои адаптации на Дюкан 6 Comments

  Миналата седмица с  Ива отправихме предизвикателство  към дюканците, а и към всички, които желаят да се включат.
 Днес Ива   представи две торти, които са пристигнали в пощата й след тази на Боян. Наистина той много е вдигнал летвата и признавам си, че се възхищавам на мъже като него, които не са на „Вие“ с кухнята и прилежащите й атрибути.
 По план – скица трябваше да започна протеиново – зеленчуковите си дни в събота, но пък бях сигурна, че тогава няма да имам мерак да се впусна в експерименти с месо, още повече пък за торта. Поради тази причина ПЗ дните ще започнат от днес. Пък и какво значение има като вчера в пристъп на лудост изядох нещо, което е адски нережимно.  Сега ще видя какви ще са последствията и след колко време ще се проявят. Ама ще си ги търпя, де, каквито и да са, щото сама съм си виновна.  Както и да е. Да минем на въпроса с тортата.
Никаква ме няма в обясненията, поради което не съм съвсем убедена, че ще мога да опиша свястно как точно съм я правила, но все пак ще се опитам.
Необходими продукти:
- 2 броя охладено  пилешко  филе „Пеперуда“
- един домат
- 2 яйца
- 1/2 кофичка кисело мляко 0,1 %
- 1/2 опаковка Екскуиза
- 5-6 кисели краставички
- 300 грама извара
- 1 пакетче желатин
- подправки, каквито желаете и обичате. В случая аз ползвах само малко сол  и червен пипер.
Как да приготвим тортата?
 Пилешките филета се разцепват така, че да получите четири „Пеперуди“. Важното е поне две от тях да останат с формата си. Другото може и да не изглежда добре, защото то така или иначе ще се пасира.
След като филетата са нацепени, задушете две от тях във фурна за около половин час с малко вода. Оставете настрана да изстиват.  Останалата част от тях пасирайте заедно с две яйца, малко сол, червен пипер и киселото мляко. Така приготвената смес изпечете на два пъти във фурна. Това ще са блатовете на тортата.
Оставете блатовете да изстинат. През това време нарежете краставичките на колелца, обелете и нарежете домата също на колелца. В дълбока купа сложете единия блат, намажете с екскуизата и наредете киселите краставички отгоре. Върху тях сложете едната „Пеперуда“, след това домата, а след него и другата пеперуда. Най-отгоре завършете с втория блат. Пасирайте изварата с две супени лъжици кисело мляко. Накиснете желатина в една кафена  чаша  топла вода и изчакайте да набъбне и да се разтвори. Разбъркайте го с изварата. Излейте върху тортата и приберете във фризер, за да се желира. Не бързайте да изваждате (като мен)  преди да се е желирало, за да не се разтече изварата.
Когато решите, че е време да извадите тортата, потопете купата за няколко секунди в гореща вода и обърнете върху тортена чиния.
 Какво да очаквате като вкус?
 На вкус тортата е компилация между руска салата, салата с пиле  и свежо сирене. Никак не е лоша, между другото, колкото и да бях предубедена към вкуса й. Толкова да не е лоша, че преди да напиша този пост вече я преполових.

 
edit: Между другото, поразрових из нета, за да видя дали има други такива шантави хора като нас да правят торти от месо и  се оказа, че не сме първооткриватели на тази щура идея. Вижте! И една галерия с торти направени на този принцип.
Торта с руло
Published ноември 19, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

  В пристъп на лудост за нещо сладичко, днес най-накрая изпробвах една идея, която отдавна ми беше влязла в амнезиралият дюкански мозък.   
 Идеята е открадната от тази тема  в bg-mamma. Благодаря на авторката на тази торта в оригинал, която също е дюканка. Преди да се отдам на Дюкан доста често я правех, и смело мога да кажа, че тортата е невероятна.
В дюкански вариант е не по-малко вкусна.
Какво ще ви е нужно, за да си я спретнете?
за рулото:
- 2 яйца
- 2 супени лъжици подсладител
- 1 бакпулвер
- 2 ванилии
- 6 супени лъжици царевично нишесте
- 3 супени лъжици извара
за крема:
- 1 кисело мляко 0,1 %
- 1 супена лъжица подсладител
- евентуално степче около една чаена лъжичка
- 1 пакетче  желатин
Как да я приготвите?
 Разбъркайте всички продукти, необходими за рулото. Застелете правоъгълна тавичка с пекарска хартия и изсипете сместта в тавичката. Рулото се пече в предварително загрята на 180 градуса фурна, докато порозовее. След като е готово, го обърнете мърху мокра кърпа и завийте на руло.
 Докато така приготвеното руло изстива, пригответе киселото мляко с желатина. Желатина се накисва  в една  кафена чашка топла (но не гореща  вода)   и се оставя да се разтвори, като от време на време се разбърква. Ако ще ползвате степче разбъркайте го с киселото мляко. Когато желатина е разтворен, изсипете го при киселото мляко и бъркайте, за да се омеси добре с него.
 Изстиналото руло нарежете на резенчета дебели около 1 сантиметър. Наредете по стените на кръгла купа. Внимателно залейте с киселото мляко и приберете за около половин час във фризера. Все пак наглеждайте го, защото има вероятност да замръзне, а не търсим такъв ефект.   
След като млякото се желира, извадете  тортата от фризера и натопете купата за около 5-7 секунди в гореща вода, за да може да извадите тортата. Обърнете върху подходяща чиния. Съхранявайте в хладилник.
  Макар да ви се иска, не я изяждайте за един ден заради многото нишесте!!
Да ви е сладко!

Двуцветна желатинова торта
Published ноември 15, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

Идеята за този шедьовър ми узрява в главата от доста време. В първоначалния си вариант изглеждаше по друг начин, но тъй като днес не ми се занимаваше да си усложнявам деня с много готвене, се роди тази идея. Другата, която съм си наумила, ще пробвам някога, когато ме раздруса здраво ентусиазмът за готвене.
За да приготвите тази торта са ви нужни преди всичко две еднакви по форма, но различни по големина купички.
Не знам дали ще успея да обясня точно и ясно как да процедирате, но се надявам да ме разберете.
 Пъхнете по-малката купичка в по-голямата и с помощта на тиксо я залепете така, че между двете купички да остане разстояние от всички страни. По-малката купичка трябва да изглежда като „висяща“ във въздуха в по-голямата, след залепянето.
 Разтворете 1/2 степче по избор  в две водни чаши вода. Едно пакетче желатин накиснете в  една кафена чаша топла вода. Оставете да набъбне и  разбъркайте докато се разтвори. Излейте желатина в степчето и отново разбъркайте. Налейте течността между двете купички и сложете във фризер, за да стегне.
През това време разбъркайте едно кисело мляко 0,1 %  с половин пакетче „Екскуиза“ 0,2 %, две супени лъжици подсладител и две ванилии.
Когато сместта със степчето стегне, извадете от фризера и налейте в по-малката купичка гореща вода. Отстранете тиксото и извадете купичката. Трябва да получите „желатинова купичка“  с цвят на избраното от вас степче, която все още стои в по-голямата купа.
Към млякото прибавете един желатин разтворен по гореописания начин. Разбъркайте и налейте в желатиновата купичка.  Върнете във фризера и изчакайте да се желира.
След желирането, извадете от фризера и натопете купата в гореща вода, за да можете да извадите тортата. Обърнете върху подходяща чиния.
Съхранявайте в хладиник.
Да ви е сладко!
П.П. Сами разбирате, че цветовете на тортата могат да бъдат всякакви. Ако в млечната смес добавите степче, различно от това, което сте желирали,  то млякото ще се оцвети в друг цвят  и няма да е бяло. Можете  да разделите млечната смес на две части и да направите тортата трицветна.
Въобще, всичко зависи само от фантазията ви!

Запеканка с извара
Published ноември 1, 2008 Мои адаптации на Дюкан 1 Comment

 Това е един превъзходен десерт, който е хем ужасно вкусен, хем засищащ. Оригиналното му име е Творожная запеканка. Името  само по себе си говори, че източник са многобройните руски готварски форуми. Вчера случайно го открих и днес, едва станала, се залових да го приготвя, защото имах чувството, че е страхотен. И се оказах права!
Предполагам, че в оригинал би бил  по-вкусен, но това ще бъде проверено евентуално в трета или четвърта фаза, когато стигна до тях.
 Необходими продукти:
- 600 гр. извара
- 3 супени лъжици течен подсладител
- 1 бакпулвер
- 4 яйца
- 100-150 гр. кисело мляко 0,1 %
- 2 ванилии
- 3 супени лъжици царевично нишесте
 Начин на приготвяне:
Всичко се изсипва в дълбока купа и се разбива много добре с миксер. Ако изварата е прекалено суха ще трябва да добавите малко повечко кисело мляко. Може да се наложи дори да пасирате, за да се получи сравнително гладка смес. След разбиването на продуктите,  сместа трябва да е гъстичка толкова, че бъркалките на миксера да оставят следи, както при  кексово тесто.
Десертът се пече в предварително загрята на 180 градуса фурна. 
Застелете съда, в който ще печете запеканката, с пекарска хартия. Печете във фурната около 40-45 минути или докато добие златиста коричка.
Десертът е вкусен както топъл така и студен!

Солени мини курабийки с босилек
Published октомври 30, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

   

 
 Трябваше да оползотворя белтъка, който ми остана от яйцето, с което  застроих спаначената супа .
От няколко дни ми се ядат някакви хрупкави такива боклучета и сега се залових с останалия белтък да се опитам да направя нещо от тоя сорт. Признавам си, че не станаха  хрупкави, но може като престоят до утре да станат поне по-твърди.
Необходими продукти:
- 3 яйца
- 1 ч.л. сода
- 1 ч.чаша кисело мляко 0,1 %
- 6 супени лъжици фини овесени трици или едри, но предварително смлени
Начин на приготвяне:
 Разбийте яйцата, подсладителя, содата и киселото мляко. Разбъркайте добре и добавете овесените трици.
Поради щото нямам шприц, пригодих една полиетиленова торбичка за такъв. Напълних в нея получената смес, отрязах едното ъгълче   и „шприцовах“ върху хартия за печене. Излязоха 24 броя. Значи по 12 на ден.
Пекат се в предварително загрята на 200 градуса фурна, около 15-20 минути.
Шоколадов крем
Published октомври 30, 2008 Мои адаптации на Дюкан 3 Comments

 Обзел ме е готварски ентусиазъм днес, та си направих и десерт за близките шест дни.
Кремчето не е моя измишльотина, а е от книгата  с рецептите. Там е дадено за 4 човека, обаче на мен  ми излязоха 6 порции. Може би във Франция ядат по-големи порции или пък яйцата им са по-малки от нашите, не знам.
Необходими продукти:
- 4 яйца
- 4 супени лъжици течен подсладител
- 4 супени лъжици какао
- 1/2 чаена лъжичка канела (в  книгата са дадени 4 щипки, ама аз сложих повече, защото обичам този аромат)
- 20 капки шоколадова есенция (в книгата е  ванилова есенция, но аз реших да я заменя)
- 400 мл. прясно мляко 0,1 %
 Начин на приготвяне:
Възварете млякото заедно с  канелата и есенцията. Добавете какото и подсладителя. Оставете да изстине. Разбийте яйцата и добавете хладкото мляко. Налейте сместа във форми. Сложете ги да се пекат в средно силна фурна, на водна баня за около 15 минути.
Забележка:
Аз, нали съм си мързел, просто бухнах всичко в една купа и го разбих с миксер. Налях в дуралексови чашки и пъхнах във фурната. Според мен 15 минути са малко за печене, та го пекох около 30. Преди да извадя  от фурната още се тресяха, но като изстинаха се постегнаха – нещо като нашенския крем карамел. Може би защото не спазих последователността на добавяне на продуктите, кремчето стана на пластове като какаото се утаи на дъното.  Следващия път ще опитам да го направя както си е по рецепта, ако надвия мързела си.

Пияни“ пилешки дробчета
Published октомври 24, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

 Тази рецепта знам от майка ми и е най-предпочитания от мен начин за приготвяне на дробчета. Никога и никъде не съм яла по-вкусни дробчета от тези, приготвени по този начин. В оригинала има и мазнина естествено, но аз гарантирам, че и без нея са си пак толкова вкусни.
 Необходими продукти:
- 1 кг. пилешки дробчета
- 1 водна чаша червено вино
- 1/2 водна чаша вода
- сол
- червен пипер
- черен пипер
- чубрица
Важно е подправките да са точно такива, иначе вкусът не е същия.   
Начин на приготвяне:
 Измийте дробчетата и ги сложете в съда, в който ще ги печете. Подправете със солта и останалите подправки. Залейте с виното и водата. Пъхнете във фурната и печете докато течността почти се изпари.
Разбърквайте от време на време  много внимателно, за да не се натрошат дробчетата.
Извадете и сервирайте. По желание накълцайте  отгоре пресен  мадганоз.
Идеално мезе за бира и за вино за недюканстващите.

Чийзкейк за двама
Published октомври 15, 2008 Мои адаптации на Дюкан 1 Comment
Етикети:Дюкан, Екскуиза, извара, чийзкейк, яйца

 Признавам си, ходенето до „Билла“ ме вкарва в изкушаващи мисли. Тооолкова обичам чийзкейка им, че всеки път като го видя ми идва да го омета целия.
И понеже покрай Дюкан честичко се налага да посещаваме „Билла“    аз честичко се изкушавам да грабна един чийзкейк. Разбира се, въздържам се, защото не ми се иска да плюя на постигнатите до сега резултати.
И след като вече няколко пъти се въздържам да си купя чийзкейк от там, а пък ми се яде, дявол го взел, какво друго ми оставаше освен да запретна ръкави и да адаптирам.
Ммммм, това, което се получи е дори по-вкусно  от това, което продават  в „Билла“


Необходими продукти:
за блата
- 2 белтъка
- 6 супени лъжици  овесени трици
- 1 ванилия
- 2 хапченца подсладител
- 1/2 бакпулвер
за крема
- 2 жълтъка
- 200-250 гр. извара
- 2 супени лъжици течен подсладител
- 2 супени лъжици „Екскуиза“
- 1 ванилия
за желето
- степче по избор
- желатин
Начин на приготвяне:
Блата се приготвя по същия начин, по който се прави и белтъчния кекс  с тази разлика, че  тук се добавят подсладител и ванилия. Докато се пече можете да приготвите крема  като  пасирате до гладкост всички необходими  продукти. След като блатът е изпечен, извадете тавичката от фурната и разстелете крема върху него. Върнете във фурната и печете докато кремът се стегне. Извадете и оставете да изстине.
Докато изстива пригответе желето  от половин пакетче желатин и степчето, което сте избрали. Аз не успях да се справя с приготвянето му така, както ми се искаше. Освен това, не биваше след изпичането на крема да махам хартията, но това ще бъде поправено следващия път. От друга страна обаче, като излях степчето с желатина върху чийзкейка, триците се сиропираха, а в противен случай ще стоят сухи.
Следващия път ще помисля какво може да се направи по въпроса с желето, за да се получи чийзкейка на три пласта.
До тогава, приемам идеи всякакви!
UPDATE:

  Не съм се похвалила, но успях да направя чийзкейка на три пласта. Решението се оказа простичко. Блатът не се пече върху хартия, а направо в тавичката. Е, после малко трудно се измива, ама какво от това!
След изпичането  блата се сиропира. А после се продължава по описания по-горе начин.

Пандишпаново руло
Published октомври 14, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

 Този десерт е много подходящ за семейства, в които има повече от един дюканец или за случаите, в които очаквате гости  и не искате да сервирате на тях десерт, различен от вашия. И не, че при мен едно от горните обстоятелства е на лице, но от няколко дни се каня да експериментирам дали ако се преработи оригиналната рецепта ще се получи нещо. Още от самото начало си знаех, че дори и да се получи ще трябва да го ям възможно най-дълго време,  поради голямото количество нишесте,  което се използва.
Е, получи се! И то прекрасно!
Необходими продукти:
- 3 яйца
- 2 супени лъжици подсладител
- 1 бакпулвер
- 2 ванилии
- 9 супени лъжици царевично нишесте
Начин на приготвяне:
Горните продукти се разбиват с миксер на ниска степен. Може и да не спазвате последователност, а да ги сложите в една купа и да ги разбиете заедно.   
Застелете правоъгълна тавичка с пекарска хартия. Моята тавичка е 17/28 и е малка за този сладкиш, защото става твърде дебел. Важно е да прецените в каква тавичка ще го печете. Изпечено не трябва да е нито твърде дебело, нито твърде тънко. Пече се докато порозовее, горе-долу около 15-20 винути на 180 градуса.
След изпичането се обръща върху мокра кърпа и се навива на руло. Оставете да постои така навито около десетина минути, за да си „придобие“ формата. През това време можете да разбъркате крема. Аз в случая исках да избегна употребата на още яйца и по тази причина го намазах с крем без варене като днес го направих със степ „портокал“ За съжаление днес се олях с киселото мляко и кремът стана твърде течен, което се вижда и от снимката, де.   
След като е престояло навито в мократа кърпа, развийте внимателно и намажете с крем по ваш избор, но да е режимен. Завийте отново на  руло.
Да ви е сладко!


Крем без варене
Published октомври 12, 2008 Мои адаптации на Дюкан 1 Comment

 Отдавна не бях яла извара и днес, тъй като съм в ПЗ дни, реших да си направя пълнени чушки. Половината от пакетчето (250гр.)  отиде за тях, но останалите 250 гр забърках на крем.
Необходими продукти:
- 250 гр обезмаслена извара
- 2-3 супени лъжици кисело мляко 0,1 %  (ако сложите повече кремът ще стане твърде течен)
- 2-3 супени лъжици течен подсладител
- аромат по избор (аз сложих канела, една чаена лъжичка степ „Ябълка“ и половин чаена лъжичка нес-кафе)
Начин на приготвяне:
Всичко се пасира с пасатора  докато се изглади. Разпределете по купички или чашки, охладете и се наслаждавайте.
Признавам си, че аз не изчаках да се охлади достатъчно и го изядох целия.     По тази причина няма и снимка, но като го направя следващия път задължително ще добавя.
  !!!  Някои видове извара не могат да се разбият добре. Изберете извара, която да е мека и не твърде суха. Аз използвах „Мистър Пикс“.
Белтъчен кекс
Published октомври 12, 2008 Мои адаптации на Дюкан 4 Comments

  Поради използването само на жълтъци в някои сладкиши, днес открих, че в хладилника ми има четири белтъка. Позачудих се какво да направя с тях, за да ги оползотворя, понеже известно на всяка съвестна дюканка е, че белтъка е чист протеин. Мислих, мислих и реших, че ще импровизирам. Импровизацията ми обаче се получи  успешна. Ако искате, пробвайте!
Необходими продукти:
- 4 белтъка
- 1/2 пакетче бакпулвер
- 9 супени лъжици овесени трици
- 1 супена лъжица царевично нишесте
Начин на приготвяне:
 Разбийте белтъците докато станат на сняг. Добавете триците, бакпулвера и нишестето. Бъркайте още около пет минути с миксер.
Застелете дъното и стените на съда, в който ще печете, с пекарска хартия и изсипете белтъчната смес. Сложете в предварително загрята на 200 градуса фурна. Печете 15-20 минути на 180-200 градуса. Извадете докато е още топло и оставете на метална решетка, за да изстине.
Повече от  ясно е, че не бива да го изяждате за един ден. Разпределете за три дни.
Дано ви хареса!


Рулца от тиквички с подлучено кисело мляко
Published октомври 10, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

 Обичам тиквички. Пържени тиквички, с кисело мляко и чесън.  Но Дюкан не разрешава храната да се пържи. Варени, обаче,  тиквичките са мега гадост, на фурна също не ме кефят… и остава печени на скара или на грил. Аз  не обичам храна приготвена на скара. Или поне не и на класическата скара. Мирише ми на пушек. От както съм дюканка много често си приготвям яденето на  скара или грил-скара  .И предложението ми днес е именно да си гриловате тиквичките.
Необходими продукти:
Точна бройка няма да давам, защото вие си знаете за колко човека ще ги приготвяте и сами ще прецените колко от продуктите ще са ви нужни.
- тичвички (по-млади)- аз гриловах 3 броя
- кисело мляко 0,1 %  (на мен ми отидоха две кофички)
- чесън (при мен 4-5 скилидки)
- търпение   
- копър, магданоз  по избор (аз не обичам пресни зелени подправки и за това не сложих)
Начин на приготвяне:
 Изсипете киселото мляко в марля и оставете да се отцеди за една нощ. Трябва да се отцеди добре и да стане гъсто, като Екскуиза, например.
Нарежете тиквичките по дължина  на широки ивици. Гриловайте ги и ги оставете да изстинат. Ако имате желание  можете да ги оставите за една нощ в хладилника, за да им се отцеди водата.
Към изцеденото кисело мляко добавете предварително изчистения и пресован чесън. Разбъркайте.
Вземете една ивица тиквичка и намажете с кисело мляко. Завийте на руло. Продължете да завивате докато свършат продуктите. Подредете в подходящ съд, украсете, охладете и сервирайте.
Да ви е сладко!
P.S. Обичам тиквичките да са хрупкави и за това изглеждат почти сурови. Вие можете да ги печете според вашия вкус.


Течен шоколад
Published октомври 9, 2008 Мои адаптации на Дюкан 5 Comments

 Диета, диета, ама на човек му се дояжда от време на време шоколад. И понеже всички рецепти за течен шоколад, които до сега намирах бяха все със суров жълтък, а аз изпитвам ужас от това да ям сурови яйца,  бях се амбицирала да се опитам да направя нещо,  в което да няма сурови яйца. Днес, съвсем случайно, открих една рецепта за шоколадов сос, който във въобръжението ми веднага стана дюкански течен шоколад.   И така! Яде ли ви се шоколад?! Запрятайте ръкави тогава!
Необходими продукти:
- 2 жълтъка
- 2-3 супени лъжици  течен подсладител
- 2 супени лъжици какао (най-нискомасленото, което намерих на българския пазар е 11% )
- 1 равна супена лъжица царевично нишесте
- 200-250 мл. прясно мляко 0,1 %
- 1-3 капки есенция шоколад
Начин на приготвяне:
 Разбийте жълтъците с подсладителя. Прибавете  какаото  и царевичното нишесте. Постепенно налейте млякото, като предварително го затоплите и бъркайте, за да се получи гладък сос. Сложете соса на умерен огън, като бъркате непрекъснато. Щом заври, свалете от огъня, но не преставайте да бъркате до пълното му охлаждане.
 Малко по-късно установих, че ако се сложи в купички и се остави във фризера да замръзне се получава един приличен шоколадов сладолед.

Мус от карфиол с рулца от раци
Published октомври 9, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

 Утре започвам ПЗ дни и трябваше от днес да помисля какво ще хапвам наред с протеините. И тъй като имах замразен карфиол, реших да го оползотворя, като си направя тази вкусотия. В оригинал рецептата е с миди и сметана, но не ми се занимаваше да варя миди, че и да ги чистя, а за сметаната всички дюканки знаят,  че е нережимна.
Необходими продукти:
- 1/2 глава карфиол
- 2 твърдо сварени жълтъка
- 2 супени лъжици Екскуиза 0,2 %
- половин пакетче (от големите) рулца от раци
Начин на приготвяне:
Накъсайте карфиола на розички и ги сварете до пълното им омекване в подсолена вода. Отцедете ги и ги пасирайте заедно с жълтъците и рулцата от раци. Добавете Екскуизата, щипка смлян черен пипер, щипка индийско орехче и малко сол, ако ви е безсолно, разбира се. Разпределете в купички или чаши, украсете и сервирайте.
Десертен крем с какао
Published октомври 7, 2008 Мои адаптации на Дюкан 7 Comments

 Да, знам, че за някои дюканки какао е мръсна дума, но това е десерт от книгата с рецептите  (справка стр. 129)
Още в началото искам да кажа, че имам някои забележки към този крем, тъй като изобщо не се получава като крем, въпреки че  аз сложих много по-малко мляко отколкото е в рецептата. Ако бях сложила един литър, както  е по рецепта,  сигурно дори и на боза нямаше да прилича по гъстота. Давам рецептата  като в скоби ще правя забележки какво би могло да се промени, за да се получи наистина крем.
Подготовка: 15 минути
Приготвяне: 4 минути
За 4 души (или за 1 човек, но за 4 дни)   
Продукти:
- 2 супени лъжици царевично нишесте
- 2 супени лъжици какао
- 3 супени лъжици течен подсладител
- 1 литър обезмаслено прясно  мляко (аз сложих 400 мл. и пак не получих крем, а с един литър просто забравете да стане така, както трябва. Можете да намалите още млякото,  предполагам, че  с  300 мл. ще се получи горе-долу крем, а не шоколадово мляко.)
 Отделете част от млякото  и затоплете останалото. Разбъркайте  млякото, което отделихте  с подсладителя, царевичното нишесте  и какаото. Бъркайте докато се получи хомогенна смес. Когато млякото започне да завира изсипете в него гореспоменатата смес, като бъркате непрекъснато. Оставете да заври на умерен огън. Изсипете го в купички. Охладете и сервирайте.

Савойски сладкиш
Published октомври 5, 2008 Мои адаптации на Дюкан 3 Comments

Подготовка: 30 минути
Приготвяне: 40 минути
За 2 души
 Продукти:
•   - 3 яйца
•   - 6 супени лъжици подсладител на прах*
•   - 1 супена лъжица ванилова есенция**
•   - 7 супени лъжици царевично нишесте
•   - 1/2 пакетче бакпулвер
      Затоплете  предварително фурната до 160-180 градуса. В дълбок съд разбийте добре жълтъците с подсладителя и ванилията. Добавете царевичното нишесте и бакпулвера. Разбийте белтъците на сняг и ги добавете. Изсипете тестото във форма за кекс с фолио на дъното. Печете във фурната 35-40 минути. Извадете топлия сладкиш от формата и го оставете да изстине.
 * Аз сложих 6 хапченца „Суитли“ като ги стрих между две лъжици.
** Аз сложих едно пакетче ванилия.
***  Следващия път бих добавила лъжица канела към сместта.
  По молба на Birdy  давам рецептата за този сладкиш, който не е моя адаптация. Можете да го намерите на страница 142 от книгата с рецепти.
Забележка: Когато е прясно изпечен сладкишът е доста твърд, но след като престои една нощ (аз го държах в хладилник, в полиетиленово пликче) омеква. Престояване така или иначе се налага, защото съдържанието на царевично нишесте далеч надхвърля допустимата дневна доза.
Пекох в тавичка с диаметър 18-20 см.


Суфле с извара
Published септември 27, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар
Етикети:Дюкан, извара, прясно мляко, суфле, яйца

                                                                                                                                                                           
Необходими продукти:
6 супени лъжици царевично нишесте;
250-300 мл. студено прясно мляко 0,1 %;
5 големи яйца;
150 гр. обезмаслена извара;
1 к. л. черен пипер;
1/2  чаена лъжичка сол;
3 ч. л. настърган лук;
Начин на приготвяне:
 Загрейте фурната до 200  градуса. Пригответе шест формички, в които ще печете суфлето. (Аз го пекох в една голяма, защото, както и друг път съм казвала, ме мързи. Една съдинка се мие по-лесно и бързо от шест, нали?!) 
Пригответе сос бешамел от нишестето и прясното мляко. Тоест разбъркайте ги заедно и кипнете на котлона. Бъркайте, за да се сгъсти. След сгъстяването се подправя със солта и черния пипер.
Разбийте яйцата с вилица,  отделно от соса, но заедно с изварата и настъргания лук. Към охладения сос добавете яйчената смес. Разпределете във формички, които предварително сте намокрили. (В оригинал би трябвало да са намазани с масло, ама…) Печете 20-30 минути. Оставете суфлето хубаво да се надигне и да хване златиста коричка. След изпичането спада, но пак си остава пухкаво и ефирно.
Най-вкусно е ако се сервира топло.
На вкус е страхотно!!
Мляс!!!!
Забележка: Поради голямото количество царевично нишесте  суфлето не е за един ден!
 
Крем „Събуди се“
Published септември 20, 2008 Мои адаптации на Дюкан 2 Comments
Етикети:Дюкан, десерти, кисело мляко, крем

 Необходими продукти:             
 1 кофичка кисело мляко 0,1 %
3 супени лъжици царевично нишесте
1 супена лъжица течен подсладител
1 ванилия
1 чаена лъжичка нес-кафе   (може и без него, аз го сложих, за да придаде малко цвят на крема. Пък и заради кафето името на крема е такова.)
Начин на приготвяне:
 Изсипете киселото мляко в тенджерка (или касерола) заедно с нишестето, ванилията и подсладителя.
Сложете на огъня и бъркайте постоянно  докато се сгъсти, трябва да стане малко по-гъсто от боза.
Ако ще слагате кафе, можете да го добавите по всяко време-в началото; докато кремът се вари, или след като е готов. Разбъркайте, налейте в чаши.
Охладете и сервирайте!

крем от кисело мляко

изглед отгоре
Карфиол с гъби на фурна
Published септември 20, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар
Етикети:Дюкан, ПЗ дни, карфиол с гъби на фурна

   Днес се сетих за това вкусно ястие и мислех да си го направя, тъй като сега съм в ПЗ дни, но на магазина нямаше гъби, та отложих тази идея за някой друг път.
Въпреки че няма да мога да постна снимка, реших да споделя рецептата за някой, който желае да си я приготви.
Необходими продукти:
(не мога да дам с точност количеството, защото зависи от това колко хора ще ядат от яденето)
-карфиол;
-пресни гъби печурки или сърнели;
-прясно мляко  0,1 %;
1-2 супени лъжици царевично нишесте;
-яйца;
- 1 малка глава лук;
  (В оригиналната рецепта има и други продукти, но тъй като те не са режимни няма да ги споменавам)
Начин на приготвяне:
 Карфиолът се накъсва на розички и се сварява. Гъбите се задушават заедно с лука. След като се задушат се слага царевичното нишесте да се позапържи като непрекъснато се разбърква. Налива се част от прясното мляко  (една част си отделете)  и се подправя с черен пипер и малко сол. Карфиолът се отцежда и се изсипва в подходящ съд. Върху него се изсипват гъбите и се разпределят равномерно. Предварително се разбиват яйцата с малко от прясното  мляко  (онази част, която си отделихте) С така приготвената заливка се залива ястието и се пече във фурна докато се зачерви.
Да ви е сладко!
Когато го приготвя ще постна снимка.
Морковена феерия с мляко
Published септември 20, 2008 Мои адаптации на Дюкан 6 Comments
Етикети:Дюкански десерти, десерт с моркови, моркови на фурна, сладки моркови

 
 
И така, изтичах до магазина да си купя  1/2 кило моркови  и прясно мляко 0,1 % .Нарязах морковите на колелца, квадратчета и въобще всякакви разнообразни геометрични форми. (Обичам геометрията когато е в чинията ми) Сложих морковите да се варят. Когато се свариха оставих настрана да изстинат, а през това време разбих 3 яйца и около 400 гр. прясно мляко 0,1 % с две супени лъжици подсладител и една ванилия. След като морковите изстинаха  ги сложих в тавичка и ги залях с млечно-яйчената смес и ги бутнах във фурната да се пекат.  Не знам колко време се пекоха, горе-долу да се зачервят отгоре хубаво.
Резултатът:десерт с моркови на фурна
P.S. Важно е да отбележа, че изобщо не е гадно, както казва Зайо във вица. Дори напротив -вкусно е!
Дори и за човек, който не обича варени моркови!

Миш-маш на фурна
Published септември 14, 2008 Мои адаптации на Дюкан 2 Comments


миш-маш на фурна
 След като онзи ден си угодих на лакомията като си направих прясно зеле с домати (което беше гадно, защото зелето беше явно турско) днес реших да си направя друга постна манджа, която обичам. Е, наложи се да я поизменя малко,  тъй като изобщо не ми се стоеше на котлона да бъркам като обезумяла, нито пък ми се режеха чушки. Пък и не мога да го пържа, така че  реших, че ще е на фурна и по мързелешки начин.Мързелива съм си! Ако нещо може да се направи по два начина,  то защо да се  хабиш да го правиш по трудния?!   
Извадих  един буркан червени пиперки. Наредих  половината на дъното на съда. После залях с 3 яйца разбъркани с 250 грама извара и отгоре наредих другата половина от  чушките. Бухнах във фурната на 200 градуса и влязох да къпя децата. Като излязох… ох, майкооооу… Миришеше страхотно! Нямах търпение да поизстине, за да го опитам. Като изстина се оказа, че и на вкус е страхотно. Толкова страхотно, че го изядох половината, разбира се, гарнирано с печено пилешко бутче и половин литър дюкански студен чай.
Сега се чудя дали да не изям другата половина утре, макар че утре започват петте протеинови дни. 
Чай
Published септември 9, 2008 Мои адаптации на Дюкан 17 Comments

Никога не съм обичала чай в класическият му вариант. Винаги ми е напомнял за моментите, в които съм била болна, лежа в леглото и мама ми носи термометъра,  препечените филийки, лекарствата и чая. Не го свързвам с грижата на майка ми, а с болестта.
С годините имах няколко неуспешни опита да откажа кафето и да го заменя с чай. Така и не успях.
Има обаче един чай, който бих могла да пия в неограничени количества. Става въпрос за „чаят на богатите“ или по-известен като чай „Ройбос“. Казвам ви, разкошно нещо!
Откакто съм дюканка се налага да измислям и нагаждам разни рецепти, с които да заменя храните, които ми липсват. И напитките също, макар че от напитките не усещам кой знае каква липса, тъй като не съм била пристрастена към нещо с изключение на Кока-Колата, която така или иначе е разрешена.
Напоследък обаче, зверски ми се пиеше студен чай, от онзи, „Нестий“. Казвам пиеше, защото намерих начин да си направя дюкански студен чай, ако ще и да ме уверяват някои, че не бива да го пия, няма да се откажа от него. Рецептата е проста.
В литър, до литър и 200 мл. вода  запарвам 3-4 пакетчета от чая  “Ройбос“. Подслаждам с подсладител, подправям с  малко лимон, изстудявам и наливам в бутилка, която държа в хладилника. Вкусът е мнооого по-добър от този на студените чайове, които се продават по магазините.
Опитайте!
Солен кекс с извара и шунка
Published август 26, 2008 Мои адаптации на Дюкан 4 Comments
Етикети:Дюкан, овесени трици, солен кекс извара, шунка, яйца

Необходими продукти:                                     

солен кекс с извара и шунка
3 яйца
 
6 супени лъжици овесени трици
100 грама обезмаслена извара
3/4 чаена чаша кисело мляко 0,1 %
3-4 резена режимна шунка
1/2 чаена лъжичка сода бикарбонат
Начин на приготвяне:
Нарежете шунката на дребни парчета. Угасете содата в киселото мляко. Разбийте яйцата заедно  с  овесените трици и изварата. Добавете киселото мляко и шунката. Оставете за около 5-6 минути, за да може триците да поемат киселото мляко и да не потъват при печенето.
Застелете с пекарска хартия подходящ съд и печете в предварително загрята фурна  на 160-170° за около час.
Внимание! Поради двойната доза овесени трици кексът не е за един ден!!
Похапвайте с удоволствие!
Крем „Коняк“
Published август 25, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар
Етикети:Дюкан, десерт, крем-коняк

Необходими продукти:                               

крем
 
за три броя кремчета
100 гр. сирене  Excuisa FitLine 0,2 %
100 мл. прясно мляко 0.1%
1 супена лъжица желатин
2-3 капки есенция коняк
1 супена лъжица подсладител
Начин на приготвяне:
Разбъркайте с миксер сиренето,  прясното мляко,  есенцията и подсладителя. Желатинът накиснете в половин чаена чаша вода и разтопете. Може да водна баня, може в микровълнова, може и направо с гореща вода да го накиснете. Изчакайте да се охлади и го изсипете при останалите продукти. Разпределете в чаши и сложете във фризера, за да се стегне. Внимавайте да не забравите крема във фризера! Проверявайте го периодично. Когато е готов, преместете в хладилник или направо сервирайте!
 Да ви е сладко!
Режимна пилешка кавърма в омлет за (ПЗ дни)
Published август 25, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар

Необходими продукти за кавърмата:
1 бр. пилешки гърди;
1  малка глава лук;
7-8 скилидки чесън;
1  бр. морков;
5-6 с.л. кетчуп (режимен) или доматено пюре (ако намерите режимно добре, ако не – просто сложете пресни домати)
подправки – черен пипер, чубрица, малко сол
Необходими продукти  за омлета:
 яйца /по 2-3 бр. на порция/,
1-2  супени лъжици прясно мляко 0,1 %
Начин на приготвяне:
Пилешкото месо се нарязва на хапки и се задушава с нарязания на полумесеци лук,чесъна и морковите. Налива се 1,5 ч.ч. топла вода  и се оставя на тих огън да къкри. Малко преди да е готово се добавят подправките и кетчупа(доматите). Оставя се още 5-6 мин.(да остане почти без течност).
Омлета се приготвя по стандартния начин – яйцата се разбиват с щипка сол (можете да я пропуснете за да не прекалявате със солта) и прясното мляко и се пържи в тефлонов тиган. (При нас по-скоро се пече)
Извадете омлета в чиния, изсипете кавърмата върху него и завийте на руло.
Хапвайте с удовоствие, в приятна компания и пийте вода!
Снимка за сега няма, защото все още съм по-средата на приготвянето.
Млечно-яйчен крем „Натали“
Published август 25, 2008 Мои адаптации на Дюкан Пусни Коментар
Етикети:Дюкан, всички фази, десерт, крем, млечно-яйчен, мляко, рецепта, яйца

Дюкан ме стимулира да измислям нови и нови рецепти, за да не ми омръзват разрешените продукти.
След  моята вариация на крем „Ванилия“  днес отново експериментирах в кухнята, за да не се лиша от десерт  утре. Крем „Ванилия“ стана разкошен, но не ми се струва добра идея да ям триците в десерта. За това раздвижих мозъчните си гънки как мога да  разнообразя десертите без да включвам трици в тях. И ето какво натворих:
Необходими продукти:                                         

млечно-яйчен крем
100 гр. сирене  Excuisa FitLine 0,2 %
1/2 супена лъжица течен подсладител
2 супени лъжици кисело мляко 0.1 %
1 твърдо сварен жълтък
малко нес-кафе
Начин на приготвяне:
Лесен и бърз. Просто разбъркайте всичко докато получите хомогенна смес. Не пасирайте, за да не стане твърде течно! След изглаждането на сместта налейте в чашки (аз го разделих в две чаши  по малко) и поръсете с малко нес-кафе. Но наистина с малко, тъй като и в самия крем има, да не се кокорите  до сред нощите  после.  Охладете и сервирайте!
Да ви е сладко!

млечно-яйчен крем с нес-кафе
Дюкански крем-ванилия (моя вариация)
Published август 24, 2008 Мои адаптации на Дюкан 1 Comment

 Необходими продукти:                             

200 мл. прясно мляко 0.1 %
1 жълтък
есенция Ванилия, но аз понеже нямам я замених с есенция Ром
3 супени лъжици овесени трици
1 супена лъжица течен подсладител
Начин на приготвяне:
Разбийте жълтъка с много малка част от млякото и 2-3 капки от избраната от вас есенция. Оставете настрана. Останала част от млякото заедно с подсладителя кипнете. Изсипете в кипналото мляко разбития жълтък и бъркайте. Внимавайте да не изкипи! Понеже този жълтък не е достатъчен да се сгъсти това количество мляко до познатата на всички консистенция на крем-ванилия, а аз не исках да използвам царевично нишесте, (въпреки че Дюкан го позволява) прибегнах до триците. И така, добавете към кипящото мляко трите супени лъжици овесени трици и бъркайте докато започне да се сгъстява леко. Дори и да стои не особено гъсто, не се притеснявайте! След като изстине се сгъстява. Изсипете в подходяща купичка и оставете да се охлади.
Можете да поръсите с канела или индийско орехче.
Да ви е сладко!
Пълнен домат (за ПЗ дните)
Published август 23, 2008 Мои адаптации на Дюкан , Разни шантави неща Пусни Коментар

Необходими продукти:                             
обезсолена извара;
 1 домат;
1 жълтък или едно цяло яйце, както предпочитате;

Дюкански обяд
1 люта чушка, а може и не люта;
по желание рулца от раци;
Начин на приготвяне:
  Отрежете  горната част на домата, така че да се получи като калпаче. Издълбайте средната част на домата с малка лъжичка и обърнете домата с дупето нагоре, за да се отцеди хубаво.
Смесете изварата с жълтъка (или яйцето и рулцата от раци, ако ще слагате.) Добавете подправки по желание -червен пипер, черен пипер, чубрица, майорана.  С получената смес напълнете  отцедения домат, пъхнете чушката вътре и захлупете с капачето. Запечете за около половин-един час във фурната.
Да ви е сладко!
Тази вкусотия може да се приготви и без да се пече. Импровизирайте!


Дюканско кексче в чашка, заместващо (поне за мен) хляба
Published август 22, 2008 Мои адаптации на Дюкан , Разни шантави неща 2 Comments

Необходими продукти:
1 яйце; 3 с. л. овесени трици; 2 с. л. извара; на върха на ножа сода бикарбонат; съвсем малко кисело мляко 0,1 %, в което да се угаси содата. Всичко се разбърква с лъжица и се налива в дуралексови чашки. Пече се в микровълнова фурна около 5-6 минути на най-високата степен, при мен е 900 вата. Оставят се да изстинат на метална решетка и след това се хапват. От тази доза на мен ми излизат две малки кексчета. Едното хапвам на закуска, а другото деля на две – за обяд и за вечеря. Знам, че е препоръчително триците да се ядат до обяд, но това разпределение на мен ми идва идеално.
Вчера открих, че се получават и само с белтък. А жълтъка може да се използва за застройка за пилешка супа, например. 

Ето това е Кекс в чашка по Дюкан
Кюфтета с бял сос по Дюкан
Published август 22, 2008 Мои адаптации на Дюкан , Разни шантави неща Пусни Коментар

Необходими продукти:
1/2 кг  телешка кайма*
1/2 връзка магданоз
1/2 лимон
1 морков (за ПЗ дни)
1 кисело мляко 0,1 %
1 яйце
1   глава лук
1 с. л. царевично нишесте, но може и без него
 
* Преди някой да се е заблудил предупреждавам, че не става въпрос за готова кайма. Как процедирам аз?!
Купувам си например едно кило телешко и половината го оставям на парчета (за телешко варено), а другата половина меля на кайма, от която може да се приготвя това ядене или супа топчета, или кюфтета на фурна, или на скара. Разбира се, като се съобразявам с това кое от необходимите продукти за приготвянето им е режимно. 
Начин на приготвяне… мисля, че е известен, но все пак:
Омесва се каймата с настъргания лук (половин глава), ситно нарязания магданоз,  черен пипер и  малко сол. Правят се кръгли кюфтета  и се прибират във фризера за да стегнат докато продължавате с готвенето.
В  половин до един литър (зависи за колко човека ще се готви яденето) студена вода се варят 1-2 моркова  (само ако са ви разрешени към момента на приготвяне)  и целината на кубчета. Втората половина лук се разрязва на две,  запича се леко и се добавя към бульона  След омекване на заленчуците, бульонът се прецежда и се връща на огъня. Пускат се кюфтетата и се варят до готовност 
Разбитото,  до получаване на хомогенна смес с царевичното нишесте  и киселото мляко яйце, се  разреждат с бульона и се връща на огъня. Оставя се да кипне при непрекъснато разбъркване, след което се сваля от огъня и се заливат кюфтетата.
Поръсва се със ситно нарязан магданоз и се подправя с черен пипер по желание.
Да ви е сладко!
Крем Карамел
Необходими продукти:
3 яйца
375 мл. прясно мляко 0.1%
10-12 таблетки подсладител
1 ванилия
Начин на приготвяне: Млякото се затопля(без да кипва), през това време се разбиват яйцата, добавят се смления подсладител и ванилията. След като яйцата са разбити се добавя млякото. Разлива се в купички за крем карамел. Пече се на 200 градуса на водна баня за около 20-25 мин. Да Ви е сладко!!!

Кодрит Кадир

За блата:
2 яйца
6 с.л. овесени трици
1 бакпулвер
1/2 ч. вода
щипка нес кафе

За крема:
4 яйца
500 мл прясно мляко
3 с.л. подсладител
2 ванилия на прах

Начин на приготвяне: Разбиваме всичко за блата. Оставаме сместта за 15-20 минути, за да набъбнат триците. Изсипваме сместта в тавичка за кекс, или както в моя случай - в йенска тавичка. Отгоре изсипваме крема. Печем на умерена фурна на водна баня, като се стараем водата да не завира. Тортата е готова, когато крема се зачерви приятно.
Чудна хубавня!!!!

(Дозата е за 2 дни)
Палачинки с шоколад
(за 2 дена)
В 1/2 кофичка кисело мляко се разбъркват 6с.л. трици, след което се разбиват с 2 яйца, щипка сол и 1/2ч.л. сода (угасена в 1с.л. кисело мляко). Пържат се в добре загрят тефлонов тиган, 2 или 4 палачинки, зависи от големината на тигана. За мазане - течен шоколад(за тази доза палачинки): 2с.л. екскуиза, 1ч.л. какао и 2ч.л. подсладител. Съвсем като истинска палачинка с шоколад. Да не се прекалява с мазането, че има какао! 





Бърза тортичка
Разбъркваме смес от 2 яйца,1к.ч. кисело мляко,1/2ч.л.сода,подсладител и 6с.л.овесени трици
Разделяме сместа на две части и едната оцветяваме с нескафе.
Изпичаме 2 блата в МВ в капак от йенска тенджера.
Може и на фурна да се изпече.
Крем:1 и 1/2 опаковки крема сирене,2 с.л. ппясно мляко,подсладител
Понеже кремът е малко мек може да се сложи желатин,обаче аз нямах време.Слепваме двата блата,намазваме отгоре и отстрани с крема.Остават 4-5 с.л. от него-оцветяваме го с малко червена боя(или степ) и шприцоваме розички отгоре.
Оставяме в хладилника да попие.




Торта "Чофи" /за 5 дози/

За блата:

2 цели яйца
4 белтъка
15 сл овесени трици
100 мл вода
300 г извара
250 мл кисело мляко / в него 1/2 пакетче бакпулвер
течен подсладител на вкус
3 пакетчета ванилия

За крема:

4 жълтъка
1л прясно мляко
подсладител на вкус
3 сл царевично нишесте
1 ампула д-р Йоткер ромова есенция

Блата - всички продукти се разбиват и се пече до готовност. След изваждане от фурната веднага се надупчва с вилица и сиропира със студено прясно мляко.

Крема - сварява се прясното мляко /най добре в млековарка с двойно дъно/. В дълбока купа се разбиват жълтъците и подсладителя, после се прибавя царевичното нишесте и есенцията - внимава се да не стане на бучки. После тази смес се сипва в млякото и се бърка непрекъснато до сгъстяване на крема. Залива се блата и се украсява според фантазията ви.

Аз използвам оригиналната тава на фурната и тази доза е добре за нея, ако направите по-малка доза внимавайте с размера на тавата. Ако е голяма за сместта ще изгори. Ако направите 5 дози не се притеснявайте - домашните няма да ви оставят да преядете с трици

Дюканско мляко с "ориз"
/От сайта с рецепти,aвтор-The_N_Master/
Слагаме да ври 250-300мл.мляко с 3с.л.трици
Отделно разбиваме малко мляко с 1 жълтък и 1ч.л. маизена(царевично нишесте)
Изсипваме го в топлото мляко и при непрекъснато бъркане чакаме да се сгъсти.Сваляме и слагаме подсладител на вкус и ванилия.
Пресипваме в чиния,или купички и поръсваме с канела.


Вълшебен течен шоколад   

Време за приготвяне - 10 минути.

Продукти
1 пакет нискомаслено сухо мляко (200 г)
1 ч. ч. нискомаслено прясно мляко
4-5 с. л. нискомаслено какао
3-4 ч. л. подсладител за термична обработка
1 ванилия без захар

Приготвяне
Прясното мляко и подсладителят се слагат на котлон до завирането им.
В отделен съд се смесват сухото мляко, какаото и ванилията.
Когато първата смес заври, се прибавя към втората.
Пасира се, за да не стане на бучки.
Разлива се в малки чашки и след охлаждане се слага в хладилника. Сгъстява се допълнително, но не много.


 
Млечна пита

Продукти:
1ч.чаша трици (50:50 овесени и пшеничени )
1ч.чаша +1 кофичка кисело мляко
2 яйца
1и1/2 с.л течен подсладител (подходящ за термична обработка)
1ч.л равна сода за хляб
1ч.л нискомаслено какао (по желание)
Триците,1ч.ч.кисело мляко+содата,яйцата,какаото и подсладителят се разбъркват с миксера.Сместа се изсипва в тавичка ( за ориентир 20 см. тортена или 25/15 правоъгълна) и се пече в умерена фурна 160,170 градуса около 20 минути или докато не покафенее леко по краищата.След като се извади блата се надупчва с вилица и се сиропира със степче разтворено във вода.Отгоре се залива с кофичката кисело мляко (за разкош и цвят вътре може да сложите степче).Желателно е да престой една нощ за да попие млякото в блата











Мус с кисело мляко и канела

Подготовка: 15 мин
За 4 души

Продукти:
4 яйца
500 г обезмаслено кисело мляко
1 чаена лъжичка канела на прах
3 супени лъжици подсладител на прах

Отделете белтъците от жълтъците. Разбийте белтъците на сняг. В отделна купа разбъркайте киселото мляко, канелата и подсладителя.
Прибавете внимателно разбитите белтъци. Сложете муса в хладилника да изстине.
От жълтъците може да се направи шоколад.

Млечен крем
150мл. прясно мляко 0,1%
подсладител на вкус
4 белтъка
Продуктите се смесват и разбиват добре.
200гр изцедено кис. мляко 0,1%
4 жълтъка
Смесваме и тези продукти и ги бием, след което прибавяме първата смес. Сипваме в купички и слагаме в хладилника
Получава се много леко кремче.

Шоколадов крем (друг вид)

Подготовка: 15 мин
Приготвяне: 15 мин
За 2 души

Продукти:
3 яйца
1 супена лъжица подсладител
10 г какао
1 щипка индийско орехче

Загрейте предварително фурната на 180 градуса. Отделете жълтъците от белтъците. Разбъркайте жълтъците с подсладителя и какаото. Добавете разбитите на сняг белтъци и индийското орехче и разпределете сместа във форми. Сложете ги да се пекат във фурната 10-15 минути.

Кремът стана малко като мини кексчета. Все пак е вкусен и е нещо по-различно...
Като му сложих отгоре малко сладолед uncle Charly 0% масленост, и стана вълшебно!
Лек Сладолед
Подготовка:15 мин
За 4 души

Продукти:
500 гр топено сирене или обезмаслена извара
3 жълтъка
1 с.л сметана
75 гр подсладител
2 белтъка

Бъркайте всички съставки без белтъците в продължение на 2 мин.Добавете аромат по ваш избор.Разбийте белтъците на сняг,добавете ги към сместа и ги излейте в съд за сладолед...

Целувки

Подготовка: 10 мин
Приготвяне: 20 мин
За около 12 целувки

Продукти:
3 белтъка
6 супени лъжици подсладител на прах
2 чаени лъжички какао
2 чаени лъжички много силно кафе

Разбийте белтъците на сняг. Добавете внимателно подсладителя, смесен с какаото, после и кафето. Продължавайте да бъркате още 30 секунди. Върху тавичка подредете еднакви купчинки от сместа. Сложете във фурната и оставете да се пече 15 до 20 минути при температура 150 градуса.


Изварено реване

200 г извара
100 г кисело мляко
2 яйца
1 с.л. бакпулвер
подсладител на вкус (аз лично го харесвам по-сладко и слагам по 4 с.л.)
ромова или друга есенция

Сложих всички продукти в блендера и ги разбърках за около минута. Получи се тесто, малко по-рядко от това за кекс. Пече се на 200 градуса за около 20 минути в тефлонова тавичка и хартия за печене. Още топло беше нападнато, но като престои малко е още по-вкусно 

Дюкански козуначета (козунак)
Ето една вариация на познатото кексче с Великденски вкус:
Продукти:

3 с. л. овесени трици
3 яйца, може да използвате 1 жълтък и 3 белтъка
3-4 с. л. нискомаслено кисело мляко 0,1 %
1/2 пак. бакпулвер
подсладител на вкус
по няколко капки от:

ампула на д-р Йоткер ванилия
ампула на д-р Йоткер ром
ампула на д-р Йоткер лимон
Всички продукти се миксират и се изсипват в огнеупорни формички, излизат 3 бр. Пекат се на 190 градуса 35-40 минути.

Дюкански шоколадови вафли
Продукти за корите:
3 яйца
200 мл. кисело мляко 0.1%
8 с.л. овесени трици
4 с.л. пшеничени трици
1 прахче ванилия
Подлсадител на вкус

Продукти за шоколада:
1 с.л. какао 11%
3 жълтъка
300 мл. прясно мляко 0.1%
6 с.л. царевично нишесте
Подлсадител на вкус

Продуктите за блата се разбиват до получаването на хомогенна смес и се оставя за 20 мин., за да набъбнат триците. През това време разбиваме жълтъците с какаото и 100 мл. прясно мляко. В отделен съд, който ще използваме за да довършим шоколада на котлона, така че да е дълбок и с дръжка(примерно по дълбок тиган), смесваме 200 мл. студено мляко, нишестето, подлсадителя и вече разбитите жълтъци с какао. Разбиваме до получаването на хомогенна смес. Слагаме върху предварително загрят котлон (не повече от 2-ра степен). и разбиваме до получаването на хомогенна гъста смес.
След като тестото за корите е бухнало растиламе много сънък слой  в тава и печем на умерена фурна 170-180 градуса. През това време шоклада трябва да остане топъл за да не се стегне.
След като корите са готови се нарязват на желаната от всеки форма за вафла и се редува кора, шоколад и т.н. Оставя се в хладилник за няколко часа да стегне.

# 1 176
  • Мнения: 39
снощи правих едни шоколадови топчета и станах страхотни за сутрешното ми кафе :

1 яйце
6 с.л. овесени трици
3 с.л. нискомасленно кисело мляко
1-2 ч.л. нискомасленно какао или кафе
малко шоколадова есенция,може и ванилия

всичко се разбърква много добре.трябва да се получи гъста смес и аз я сипвам  с лъжица за сладолед върху тефлонова тавичка.Пече се  на около 200 градуса.

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 00:32 от ЗлаВещица

# 1 177
  • Мнения: 3
            Пълнени пиперки без месо

    пиперки за пълнене
    1 тиквичка
    2 домата
    1 лук
    3 яйца
    магданоз
    копър
200гр. извара

Нарязвате зеленчуците и ги слагате да се задушават без мазнина,добавяте сол,копър,магданоз,изварата.След няколко минутки добавяте и яйцата.Пълните пиперките поставяте ги в тава с малко вода на дъното и печете в фурната.

# 1 178
  • Мнения: 39
Ето и  спаначно руло за ПЗ дните,

300гр.спанак- замразен
3 яйца
80 гр.овесени трици
150гр извара
150гр цедено мляко
червени чушки
жълти чушки
лук(може и пресен)
чесън( пожелание)
копър,магданоз,домат,малко прясно мляко,черен пипер и сол

Спанакът се слага заедно с прясното мляко,малко сол и черен пипер на вкус в тефлонче да се задуши.Когато е готово се оставя да изстине и към него се прибавят яйцата с разбитите овесени трици.Всичко се разбърква и се поставя в тефлонова тавичка,разстелено на тънко да се опече.Фурната е загряна предварително на 150- 160 градуса ,пече се около 15-20  мин.оставя се да поизстине.Смесват се изварата,цеденото мляко,нарязаните на ситно чушки,лукът и доматите.Като доматите се реже само външната част,месестата.Добавят се чер пипер и сол на вкус,ако някои иска може да сложи и от позволените по диетата парафиново олио(мисля беше,аз не ги ползвам и нз точно ).Тази смес се изсипва в единия край на блата и се завива на руло.Оставя се в хладилника за около 2 часа да стегне.

Да ви е сладко!

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 00:33 от ЗлаВещица

# 1 179
  • Мнения: 223
Днес ми е ПЗ ден, сготвих си
Мусака с тиквички на фурна

3-4 средно големи тиквички
250 грама смляна телешка кайма
1 глава лук
половин чаена лъжичка сол, малко червен пипер, копър

за заливката- 2 яйца, половин кофичка кисело мляко, 2 суп. лъжици трици

---------
В тава слагам каймата с малко вода да покрие дъното и нарязаната глава лук се "запържват" на котлона, докато се промени цвета на месото.
През това време съм измила и нарязала тиквичките на колелца.
Добавям ги към каймата с лука, слагам малко сол, червен пипер за цвят и копър- на вкус (аз обичам тиквичките с повече копър), вода и пека около 30 минути на макс Т.
След като са почти изпечени ги заливам с разбитите яйца,мляко и трици (за гъстота ги слагам- заместват брашното) и допичам.

Стана страхотна мусака. Количеството ми стигна за 2 дни (4 порции- обедна и вечерна)

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 00:34 от ЗлаВещица

# 1 180
  • Варна/Казанлък
  • Мнения: 61
Пиле с броколи в млечен сос
  • пил.гърди - 400-500гр
  • броколи-замразени - 450гр
  • прясно мляко - 200мл.
  • сирене exquisa 0,2% - 100гр
  • извара - 150гр(аз сложих на око)
  • подправки - сол,черен пипер,копър или магданоз
  • лук - 1глава
  • цар.нешесте - 1с.л.
Нарязваме лука на едро(полумесеци) и "запържваме "в тефлонов тиган намазан с мазнина.Нарязваме гърдите на хапки или жулиени и овкусяваме със сол и черен пипер.Добавяме към лука и "запържваме" да побелее месото,след което добавяме малко прясно мляко и оставяме да се задушава.
Броколито заливаме с вряла вода да омекне и прецеждаме.Когато месото е почти готово добавяме броколито да се задуши,сипваме останалата част от млякото и посоляваме допълнително ако е необходимо.Когато и броколито омекне до готвност,слагаме сиренето и изварата и разбъркваме да се разпредели навсякъде.Накрая сгъстяваме соса с цар.нешесте.Преди сервиране поръсваме с копър или магданоз(аз лично го правя с магданоз).
Да ви е сладко..

Дълго стана обяснението,но е лесно изпълнимо и става много бързо и страшно вкусно.

# 1 181
  • Мнения: 0
Ето една рецепта за пиле с чесън и босилек, невероятно вкусно и крехко става Simple Smile Ще пиша само ориентировъчни количества в скоби, защото аз импровизирах и не знам от кое колко точно съм слагала Embarassed



Пиле с чесън и босилек
Продукти:
Пилешко филе (ок. 300г)
Кисело мляко 0.1% (ок. 200г)
3-4 скилидки чесън
сол и босилек на вкус

Начин на приготвяне:
Пилешкото филе се почиства и нарязва на пържолки. Начукват се хубаво.
В една пластмасова кутия се изсипва киселото мляко, заедно с начуканите скилидки чесън; пилешкото се слага вътре така, че да е добре поркито. Кутията се затваря и се слага в хладилника за 20тина мин.
Включва се котлона на максимална стойност и се слага дълбок тиган на него. В тигана се изсипва пилешкото с киселото мляко. Образува се страшно много вода, така че се готви, докато водата изври. Слагат се солта и босилека в процеса на готвене и когато водата изври, пилешкото е готово (не остава и следа от кисело мляко).
Не можах да го снимам, защото се изяде прекалено бързо, съжалявам Embarassed

# 1 182
  • Мнения: 845
Пилешки дробчета с пуешко филе на скара
Рецептата е много вкусна и лесна за приготвяне.
Увивам всяко дробче в тънка лента пуешко филе и я закрепвам с  1 клечка за зъби. Мятам на скарата и пека го малко, колкото дробчето да си промени само цвета, за да остане сочно. За подправки - слагам само черен пипер. Освен пуешко филе, може да се направят и комбинации с пилешко или телешко, но лично на мен пилешкият вариант не ми допада.

# 1 183
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Здравейте,ето едно тричаво хлебче от сайта на Дюки,страхотно е  chef
2 яйца се разбиват на пухкав крем с 2 капки подсладител и малка щипчица сол,
прибавят се 250 грама изцедено кисело обезмаслено мляко с угасен бакпулвер 1 пакетче.
След като се разбият добре се прибавят 10 с.л. сухо мляко-обезмаслено+2 с.л. прясно.
Най-накрая се добавят 4с.л. овесени трици и 2 с.л. пшеничени трици.
Обърква се много добре и се слага в тавичка с хартия или в силиконова форма(аз няколко пъти пекох във формички за мъфини-силиконови).Пече се на 180 градуса около 25-30 минути,в зависимост дали желаете по препечен хляб.

Внимание-дозата е за два дни

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 21:27 от galandri

# 1 184
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Темата за дискусии:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=551341.0

Общи условия

Активация на акаунт