Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 9

  • 32 606
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 562
Момичета днес взех кръвните, всичко ми е в норма, само пише 10,12 левкоцита. Това не знам какво означава, ще кометирам с ЛЛ като дойдат и другите изследвания.
Чакам стерилната понеделник, или вторник, дадох я в четвъртък.
Като цяло съм ок вече, но не ми е минало съвсем. През деня ми няма нищо, няма болки, намали се честотата на ходене до тоалетната, подобрих се значително.
Цял ден и вечерта ми няма нищо, на сутринта пак имам леки болки при уриниране.
Вероятно, защото много изчаках (вече 10 дни и не взех веднага АБ).
Не знам защо така. През деня нищо, на сутинта пак ме боли до вечерта напълно ми минава, сутринта пак се появява леката болка при уриниране и честото ходене.
ЛЛ ми изписа Но шпа, за отпускане на мускулатурата и каза, че няма да ми помогбе за паренето и болките, но ще мога по-нормално да пишкам, а не по малко и през 5 минути.
И така стана, но на сутирнта е пак същото, в ранния следобед ми минава, все едно нищо до вечерта и на другия ден пак така.
Много чаках, дано да не стане по-зле, но няма какео да правя докато не излезе урината.
Мисля да ида и на невролог после.
Явно без АБ при менне става, а хич, ама хич не искам да пия.

# 721
  • Мнения: 4 105
Щом като от четвъртък досега не е излязла стерилната очаквай бактерия с антибиограма. И ще трябва да пиеш антибиотик колкото и да не ти се иска. За съжаление няма друг начин.

# 722
  • Мнения: 18 562
Щом като от четвъртък досега не е излязла стерилната очаквай бактерия с антибиограма. И ще трябва да пиеш антибиотик колкото и да не ти се иска. За съжаление няма друг начин.

Ще го пия каво да правя.
Не излизат бързо,защото сме в провинцията и се носят с куриер в София да ги изследват.
Та не знам доколко това има значение.
Ще пия каво ще правя.
То да отшуми пък после ще опитам  с пробиотици, добавки и чайове.

# 723
  • Мнения: 255

Здравейте, в петък се установи, че имам цистит, случва ми се за пръв път. В събота сутринта пуснах стерилна урина и днес излязоха тези резултати. Може ли помощ за разчитането им, защото ми се случва за пръв път, а съм извън града и не мога да отида при личния си лекар? В събота изпих едно саше Монурал, довечера може да изпия още едно. Пия и уринал. Благодаря ви предварително!

# 724
  • Мнения: 18 562
При мен излезе Ешерихията, както си знаех
Сега ще ми назначават схема с АБ.
Оплакванията иначе ми минаха изцяло, вече нищо ми няма. Цистита изчезна засега.
Продължавам Д манозата докато не я изпия.

# 725
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Привет, аз виждам стандартното,  което излиза и при мен - открили са наличие на бактерията Ешерихия Коли и са посочени възможните антибиотици (съставки) за лечението й. R са резистентните, S са тези, от които ще ви назначат лечение.Монуралът е сред тези, към които бактерията не е резистентна и би трябвало да има ефект, но бактерията е упорита и не знам дали е достатъчно.

Здравейте, в петък се установи, че имам цистит, случва ми се за пръв път. В събота сутринта пуснах стерилна урина и днес излязоха тези резултати. Може ли помощ за разчитането им, защото ми се случва за пръв път, а съм извън града и не мога да отида при личния си лекар? В събота изпих едно саше Монурал, довечера може да изпия още едно. Пия и уринал. Благодаря ви предварително!

# 726
  • Мнения: 255
Говорих с личнию лекар. Каза да започна Левофлуксатин 7 дена по 1, Буконокс е пъти по 2, Гератимин и чайове.

# 727
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравейте момичета. Не за пръв път ми се случва един странен феномен. Беше ми изписана терапия по антибиограмата, за лечение на Е.коли. Съответно Монурал 2 броя през 3 дни, след което Вивекс (Левофлоксацин) за 10 дни. Та в началото симптомите ми затихнаха и странно как и защо, снощи 8_ми ден от Левофлоксацина, започна често уриниране през нощта, което продължи и днес през деня, а от няколко часа имам и онова неприятно чувство за боцкане, парене, щипене и т.н. в уретрата и леко в мехура. Направо съм в шах и мат. То антибиотика свършва утре, а явно проблема остава...Какво бихте ме посъветвали? Уролога ми беше казал, след като изпия антибиотиците да изчакам поне седмица и чак тогава да пусна нова стер.урина.

# 728
  • Мнения: 2 631
Буболина И аз бях като теб, стерилна урина с ешехирия коли, 2 монурала изпих на 2 прахче имах още симптоми често уриниране миризма и бели петна в урината. Още на другия ден си взех уронат голд. Пие се по схема, верно, че често те кара да ходиш до тоалетната но ефект има. Още на 2 ден се усеща разлика, пие се по схемата описана на опаковката. Имам още 3 хапчета и да чукна на дърво нямам симптоми. ✌️

# 729
  • Мнения: 872
Здравейте и аз след 2ри прием на Монурал,все още усещам лек ддискомфорт при уриниране.Мисля да взема за опашка бисептол. Колко дни да го пия ?Изпих и 2 опаковки Цистостоп рапид ,пиех ги 3х2.С тях се чуствах като пе ли по добре .Дали да продължа да ги пия така или да взема нещо друго от този тип?

# 730
  • Мнения: 1 912
Здравейте искам да попитам Монурал  антибиотик ли е?
Днес ми го изписаха него плюс Ренохелп, защото имам малко завишени левкоцити в урината (7-8), преди това пих Ципрофлоксацин и малко ми спаднаха

# 731
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета. Аз пак съм тук. Последната урина, която пуснах началото на февруари беше стерилна. Уж ми отшумяха симптомите, но от няколко дни пак се върна паренето, като този път е доста силно. По 10 - 15мин след уриниране ме боли. Не съм спирала да пия антибиотици от 6 януари. В момента пия Нитрофурантоин 1 таблетка на ден. Не знам какво да правя вече. Защо продължавам да имам симптоми?

# 732
  • София
  • Мнения: 2 332
Аз не знам какво се случва, но втори път отивам с оплаквания при уролог, но не ме гледат на ехограф. Да оплакванията са ми леки, неизпразнен мехур и много лека струя, съответно ходя често до тоалтната, но е дискомфорт , на който искам да се обърне внимание, да не казвам, че е постоянно почти. Една седмица съм добре, две не. Яд ме е , че АГ и лекар вътрешни болести ми обръщат повече внимание на лигавицата, отколкото уролозите. Първия директно ми изсписа Монурал, а сега поне имам назначение за стерилна урина, уреаплазма, микоплазма и други. Чудя се къде да ги нося, живея до централата на Цибалаб. но ви чета, че сте по-доволни от Бодимед. Не че ми е много далеч, но трябва да го съчетая сутрин с другите задължения. Ох извинявайте, че ви надух главата с моите проблеми Simple Smile влезнах да питам конкретно първата урина сутрин ще дам, но трябва ли да е първа първа или да пусна малка част и тогава в контейнера?

# 733
  • Мнения: 5 059
elica_2007 антибиотик си е, но се води по-лек.

Lime_ съжалявам Sad Разбирам какво изпитваш.
Аз си мисля, дали бактериалната среда там не е твърде нарушена и за това да изпитваш този дискомфорт?
Пусни си пак урина, докато имаш някакви симптоми, да видиш какво ще излезе и каква резистеност има.
Приемаш ли силни пробиотици и вагинални глобули за флората?

Happy eyes НЕ първа струя, средната се взима.
Синево също ми казаха,че е добра лаборатория, не съм я пробвала, аз ходя в Бодимед.

# 734
  • Мнения: 239
Vervam напоследък забравям да взимам пробиотици, иначе преди това пих Био култ Кандеа. От днес ще започна да го пия отново.
И аз се чудих дали може да е от нарушената флора. Ще пусна още една да видя какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт