Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 9

  • 32 404
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 66
Здравейте,някой имал ли е изтичане на урина при бактериален цистит?

# 751
  • Мнения: 4 344
Кукувейка,по какъв повод е хистеректомията?
Моето изтичане го свързвам от операционните намеси.

# 752
  • Мнения: 1 908
Здравейте,някой имал ли е изтичане на урина при бактериален цистит?
Аз съм с конизация и ми се случва изпускане само, когато много ми се ходи до тоалетната

# 753
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз имам подобен проблем от около 2 години.
След полов акт получавам болки, наподобяващи цистит (появяват се до 24 часа след акта).
Винаги са ми изписвали антибиотици, но след време реших когато получа симптомите, веднага да дам стерилна урина и кръвни изследвания и се оказа, че възпаление няма.
Болката се усеща ниско долу, на изхода на уретрата, много остра и пареща болка, не при уриниране, а след това. Даже с пълен мехур се чувствам най-добре, както и нямам чести позиви за уриниране, но се наливам с вода.
Дълго време пих цистостоп рапид преди полов акт и в интерес на истината около половин година нямах никакви проблеми, но наскоро отново се появиха.
Пробвала съм всякакви билки, чайове, уро-всякакви хранителни добавки по 3 месеца, но нищо не ме лекува.
Правила съм и всякакви изследвания за полово предавани болести и всичко е отрицателно.

Ако някой с подобен проблем, е открил причината, ще съм благодарна да сподели!

# 754
  • Мнения: 246
Здравейте,
за съжаление и аз в тази тема Sad.
Дъщеря ми е на 16,5 години. Преди два месеца след болки и стерилна урина изолираха Протеус Мирабилис. 10 дни Зинат и Урикод. След спиране на антибиотика на трети ден пак болки, нова стерилна урина и отново същия резултат. 10 дни Панцеф, после 15 дни Нолицин съчетано първо с Неоринал и в последствие с Уро 3. В понеделник приключи и този курс лечение и отново един по един се завръщат симптомите. Днес пуснах поредната стерилна урина и в понеделник ще е готова. И тя и аз вече леко се отчайваме. На ехограф бъбреците и пик.мехур са добре (вчера е направен ехографа). Истинското ми притеснение идва от това, че тя на година и половина след много цистити, лежане по болници и изследвания претърпя операция за стеноза на уретрата. От тогава насам нямаше такива проблеми. Не знам кой път да хващаме с изследванията ли да започваме пак (никак не са приятни сигурно повечето знаете), да излекуваме инфекцията напълно и ако има рецидив ли да тръгнем, тя е почти на 17 години, детски нефролог ли да търся или за възрастни? Изобщо не мога да се успокоя и да си събера мислите.

# 755
  • Мнения: 5 059
Нова тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1426420.new#new


Здравейте на новите членове на групата ни.Не се радвам да ви видя тук, но за съжаление човек не знае какво го чака и поне може да се опитаме да сме си взаимно полезни.
Аз съм от година и малко с хроничен(явно) цистит, но правя много тежки кризи и непрекъснато се оглеждам за нови лечения и методи на облекчение поне.
От горчивия опит, който имам, стигам категорично до един извод- хроничния цистит се причинява от пиенето на антибиотици.
Разбира се, избор нямаме, но се влиза в един порочен кръг и за сега не намирам изход от него.
Проблемът е, че тези бактерии си съществуват нормално в тялото ни, трябва да ги има.Но имунитетът и полезните бактерии ги държат в някакви граници.
Когато нарушим балансът се получава....това, което ни се случва.
"Лечението" е да се възстанови нормалния бактериален баланс.Но с добавки отвън става много много много бавно и трябва време.И когато изпием поредния антибиотик, се връщаме изначало, даже влошаваме още повече положението.
За това, ако не става дума за наистина тежка криза, моят съвет е- опитвайте се да НЕ пиете лекарства.Пробвайте с алтернативна медицина, хомеопатия и тн.
Освен стандарните боровинка, златна пръчица и тн, може да се взима разтворена сода в малко водичка, лимонов сок и задължително да се пие много вода.
Успех на всички в борбата!
Ще видя да пусна нова тема, че тази сигурно ще се заключи скоро Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 14:19 от Vervam

Общи условия

Активация на акаунт