Перилни препарати и омекотители - 66

  • 37 211
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 68 583
Преди ползвах.
Също в темата се е коментирало...често се питаше кой омекотител омекотява кърпите, защото повечето не докарваха търсения ефект.
И за наелектризирането сме коментирали...преди години.
Накратко...помня какво е писано, питано, отговаряно, и така...на тази база си позволих коментар.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 20:50 от teta75

# 691
  • Мнения: 21 270
Аз за момента ги ползвам перлите само за завивки,спално бельо и халати,кърпи.

# 692
  • Мнения: 2 643
Как да не омекотяват и не спасяват от наелектризиране? Ползвам ги основно заради това, аз съм от тези, дето постоянно “ бият” ток и не си представям дреха от изкуствена материя без омекотител- панталоните ми се полепват по краката, след обличане на поло косата ми слепва , а с шаловете е страшно.
Знам, че са бич за пералнята, но щом ме спасяват от посоченото по- горе, значи си заслужава. И , да, дрехите се гладят много по- лесно.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
На мен пък даже не ми и ароматизират омекотителите, а искам Simple Smile

Тета на колко оборота ти е центрофугата, та не гладиш? Риза па абсурд да стане за обличане при мен Head Band

# 694
  • Мнения: 68 583
Не ми се задълбава,  извини ме, но нещо множко ми идва. То да не споделиш нещо...

# 695
  • Мнения: 71
Знам, че е субективно, но припомнете ми моля, кой беше харесвания син омекотител на Сано? Cool или Ultra Fresh? Един единствен път преди години съм пробвала хваления бял Сано, но имаше и син много препоръчван...

# 696
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Няколко пъти в годините съм писала, че започвах да използвам омекотител заради антистатичния ефект. Така, че при мен действа.

# 697
  • София
  • Мнения: 3 836
Няколко пъти в годините съм писала, че започвах да използвам омекотител заради антистатичния ефект. Така, че при мен действа.

+1 👌
Аз го ползвам само за това.

# 698
  • Мнения: 36
Здравейте, включвам се с питане, тъй като махнаха избелителите на Персил прах за бебе, мога ли да го използвам за цветните дрехи, че мога мога, ама дали е добър примерно сега като този, който си е color? Много ми харесва аромата на този за бебе, а другия някакси не можах да свикна.

# 699
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
Мнения за ТАНДИЛ  КОЛОР  ГЕЛ?

И другият ми въпрос е -имам бяла тънка ризка от памук от тези с бродериите, появиха и се жълти  петна.
Преди съм чувала,че такива ризки се перат само с бял сапун.
С какво мога се изперат?

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 14:59 от sesksta

# 700
  • Мнения: 321
Мога ли да ползвам Скип(гръцки) прах за детски дрехи? А за цветно наше?
Търся си прах, който да става за всякакви дрехи, включително детски. Може да не става за бяло примерно...Искам да минимизирам максимално препаратите.
Някой ползвал ли е от тези био-мио-разградимите, вършат ли работа?

# 701
  • Мнения: 2 958
Мога ли да ползвам Скип(гръцки) прах за детски дрехи? А за цветно наше?
Търся си прах, който да става за всякакви дрехи, включително детски. Може да не става за бяло примерно...Искам да минимизирам максимално препаратите.
Някой ползвал ли е от тези био-мио-разградимите, вършат ли работа?
Можеш да го ползваш за детски дрехи . За ваши цветни , според мен _ не .
Био препарати за мен са пълни измишльотини . Нито ще перат , нито ще са са по _ био .
Прах за всичко няма .
Или има кислородни избелители , или няма .

# 702
  • Мнения: 1 586
Как да не омекотяват и не спасяват от наелектризиране? Ползвам ги основно заради това, аз съм от тези, дето постоянно “ бият” ток и не си представям дреха от изкуствена материя без омекотител- панталоните ми се полепват по краката, след обличане на поло косата ми слепва , а с шаловете е страшно.
Знам, че са бич за пералнята, но щом ме спасяват от посоченото по- горе, значи си заслужава. И , да, дрехите се гладят много по- лесно.
Това, че омекотителите са бич за пералнята според мен е градска легенда. Пък може и от водата да е. Едната пералня е евтино Беко купено преди 11 години. Пере и пее и няма спирка.
Другата е още по-стара Електролукс, мръсни работни дрехи или бяло, въобще никакви проблеми. Нито миризми нито налепи или твърдо пране, нищо, да чукам на дърво.
Но не ползвам турски, израелски или румънски продукти, може и това да е причината. Нито пък разни ленори. Миришат ми на циганско.

# 703
  • Мнения: 94
А какви препарати ползвате?
Защото по вашите думи повечето хора миришат на циганско след като перат с ленор,или сано...или каквото там е масово на пазара.
Аз ползвам сано омекотител и прах персил. Дали съм от болшинството ухаещи на циганско?

# 704
  • Мнения: 5 900
С една покупка на хавлии вървеше подарък-малка бутилчица Семана. Не ползвам омекотител по принцип, но реших да го използвам на хавлии. И то половин доза. Е, иде ми да ги изпера отново. Мивизмата е една такава "евтина".

Общи условия

Активация на акаунт