След епизотомията...

  • 3 403
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
И аз съм зашита, образно казано "до ушите". И ме зашиха повече от необходимото, доста време ми трябваше, за да си върна предишния размер (но е по-добре от това да те оставят с по-широк отвор Joy)
Известно време имах такова израстъче назад, към дупето, сега до няма, с годините кожата се изпъна.

Сега, ако раждам нормално пак ще се наложи епизиотомия, защото веднъж срязано, мястото пак ще се сцепи, кофти Confused

А ти изчакай, само преди два месеца са те зашили и може да не са зараснали тъканите добре.

# 16
  • Мнения: 3 334
Известно време имах такова израстъче назад, към дупето, сега до няма, с годините кожата се изпъна.

и аз така,като все още съвсем малко имам,но си мисля и аз,че с годините кожата ще се изпъне,а относно професионализма на лекаря при зашиването #Cussing out #2gunfire #Cussing out не ми се говори.

# 17
  • Мнения: 6 164
И на мен ми стърчеше малко парченце, и аз се бях шашнала, че е кофти шева и ще си остана осакатена завинаги, но само се дръпна и прибра. Явно като мъничък оток е било. Ама май за 2 седмици, не 2 месеца след раждането. newsm78 Иди да те видят!

# 18
  • София
  • Мнения: 272
На мен ми се отвори шева! #Cussing out 3 месеца не можах да се възстановя!  Съгласна съм,че младите лекари трябва да се научат,но не може ли някой да наблюдава какво правят??!!

# 19
  • Мнения: 5 026
 От зашиването е. Не пипай, а отиди на лекар! Мен така ме бяха "закърпили", че по вътрешния шев се бяха получили едни гранулации, та ходих да ги кюртирах...голяма гадост, а може и пак да се появят.

# 20
  • Мнения: 6 461
Изчакай прегледа .Дано всичко се оправи Peace
Аз лично проблеми с епизотомията сьм нямала.

# 21
  • Мнения: 3 405
Може и оток да е, все пак е лигавица и не е минало много време.
Моята е от преди 8 години и при студено време усещам леко дърпане. Хем не ме ши млад доктор а стара и опитна докторица Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 298
Лекар трябва да ти каже какво точно е това и дали ще се прибере само. Аз имах малко по-различна форма няколко месеца след първото раждане, но после се възстанови.

Анджелина, това с второто раждане и "отварянето" не е така, да знаеш. Ето, аз съм с епизиотомия при първо раждане и без нищо при второто. Важното е да си подготвена, с добър мускулен тонус на перинеума и да те води опитна акушерка. Това последното е най-важното, предполагам.

# 23
  • Мнения: 3 092
може и да е оток , но трябва да те види лекар.
С моята епизотомия попрекалиха.Така яко са ме зашили че..... #Cussing out #Cussing out #Cussing out но проблем като твоя не съм имала  Thinking

# 24
  • Варна
  • Мнения: 737
Определено трябва да те прегредат.
Аз постоянно ходех по прегледи и понеже се възстановявах бавно, някъде към 5-6 месец вече се установи, че имам гранулации (разни израстъци по ръбовете на шевовете) и се наложи да ги отстранят - откъснаха ги. Върнаха ме с месеци назад - отново неможех да си сядам на задника  #Crazy...

# 25
  • Мнения: 3 405
Анджелина, това с второто раждане и "отварянето" не е така, да знаеш. Ето, аз съм с епизиотомия при първо раждане и без нищо при второто. Важното е да си подготвена, с добър мускулен тонус на перинеума и да те води опитна акушерка. Това последното е най-важното, предполагам.

Ти ме обнадежди. Така се притеснявах, преди не можех да седна нормално дълго време, за секс да не говорим.
Но така бях изтерзана от контракции, нерви, страх, притеснения, че се уморих и не можех да напъвам. Никаква кондиция и мускулен тонус. Сега ще се опитам да съм спокойна и да си запазя силите за същинската част, пък дано ми се размине разрязването (или поне да е малко).

# 26
  • Мнения: 3 042
Сега, ако раждам нормално пак ще се наложи епизиотомия, защото веднъж срязано, мястото пак ще се сцепи, кофти Confused

Аз при първото раждане имам епизотомия. При второто не ми правиха, а и старият шев изобщо не мръдна. Вторият път имам значително по-малко шевове.

А по темата - не съм имала такъв проблем след епизотомията. Но след раждането около датата на мензисите  обикновенно все си усещах шева и ме понаболяваше. На лекар така и не отидох. Embarassed Когато забременях с малкият първите месеци имах леко розовеещо течение от шева /каза докито/. Така и не разбрах точно какъв е проблема, но каза, че ще го оправи при раждането и вече нямам този проблем. Ако бях отишла по-рано лекарката щеше да го оправи и щях да си се чувствам съвсем добре.

Консултирай се с лекарят си и той най-добре ще ти каже как да се реши проблем, за да не се чувстваш некомфортно.

# 27
  • Мнения: 1 726
здравейте! и мен ме срязаха и имах не знам колко вътрешни  и 4 външни шева.след като ми махнаха външните конци раната се отвори и започна да гноясва и да излизат вътрешните (докторът ми каза ,че сам от хората , които не понасят конците и тялото им ги изхвърля) ooooh!тогава започнах промивки със смрадлика и така 3 месеца.след като се затвори изпитвах адски болки при секс,отидох на преглед и ми казаха, че са ме зашили повече отколкото е трябвало Confusedсамо че се мина малко време и изведнъж всичко се нормализира,познайте кога Winkкогато спрях да кърмя.доста време след това гледах предаване по "Дискавъри" за бременноста и там казаха,че кърменето "неутрализира" зачеването,т.е. му пречи всячески, вкл. като възпрепятства разтягането на влагалището и те кара да се чувстваш по-зле от девственица....


# 28
Вече мина 1 месец от раждането.Имам епизиотомия с 5 шева.Когато клякам усещам ужасно напрежение там долу.Това нормално ли е има ли някой с подобни оплаквания?Кажете кога да отида на преглед,защото още имам течение малко но го има?Благодаря!

# 29
  • Мнения: 5 362
Като ти свърши напълно течението отиди на лекар-хем профилактично,хем ще погледне как зарастват шевовете.Но според мен е нормално да те придърпва отдолу,с тези 5 шева,а и само месец е минал от раждането.

Общи условия

Активация на акаунт