СЕПТЕМВРИ все по-бързо наближава, а мама с плановете продължава! (Тема 5)

  • 34 666
  • 778
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следваща тема(6):

Опции:

# 30
  • Мнения: 572
И при мен има разминаване в датите заради по-къс цикъл и ранна овулация. В резултат по Зк ме водят на 5.09, а в болницата, където ще раждам според ФМ първата го преместиха за 28.08. 🤔 Когато реши да си хареса дата 😅

Исках да ви питам колко често ви се втвърдява корема, ако се случва? Доскоро не се случваше хич, но от няколко дни си усещам по няколко пъти дневно. Нямам болка, но е странно. Ще ходя на ЖК на 15ти и се надявам да няма проблем дотогава...

# 31
  • Мнения: 5 992
Моят се втвърдява като вървя по-продължително време, пия магнезий и не ме притеснява.

# 32
  • Мнения: 311
Стига да не са болезнени или да не  скъсяват шийката ,  не трябва да се притеснявате .

# 33
  • Мнения: 572
Дали трябва да се почива повече или няма как да им влияя..освен с магнезия, ако ми изпишат. Нещо на своя глава не ми се пие...

# 34
  • Мнения: 253
Здравейте, мили мами!

Благодаря за новата тема! Аз съм с момиченце с термин 03.09, но има голям шанс да родя края на август със секцио по мед. причини. Дълго време не съм писала, но бях улисана с доста неща вкъщи - напазарувах основно от изложението Бебемания, като останаха само дреболий + стягането на багажа за болницата. Следя публикациите и съм по активна в FB групата, радвам се, че има с кого да си споделяме общите дилеми Simple Smile
Имах един неприятен период, защото се бях шашнала, че съм се заразила с Варицела от едно дете.. оказа се, че съм я изкарала като малка, но майка ми нямаше спомен. Така де, съвет от мен - пазете се, доколкото можете - че за няколко дни, докато ми излезне резулата от теста изкарах безсънни нощи.

За изписването аз също съм си направила комплект от HM, но още нямам пелена. Бях взела едно одеялце, но ми се струва дебело и май ще търся муселинова пелена, защото очаквам да е все още топло време. Други дрехи за бебето не мисля да вземам, ще раждам в МД - в списъка не са написали изрично. Столче за кола сме взели, но нямаме изофикс база и тепърва ще се учим, как да го завързваме.. взех да се замислям за база, не знам дали ще се справим с толкова малко бебе и тези колани.
Последната 1 седмица имам много горещи вълни. Около обед и през ноща се будя и около врата често се изпотявам.При вас има ли сходни симптоми? Как понасяте жегите?

# 35
  • Мнения: 98
Мили момичета,

Правя запис тук, за да следя вашата тема Simple Smile))

Прекрасни и здрави бебчета пожелавам на всички ни!

# 36
  • Мнения: 165
Здравейте,
някой да има запек, освен останалите оплаквания.  PersevereConfounded
Как се спрявате? По принцип имам бърз метаболизъм, а се виждам в чудо последните 2-ве седмици. Кивита и круши не помагат.

# 37
  • Мнения: 311
АГ ми препопъча свещички Ева кю, но не съм ги използвала все още . Четох много добри отзиви за тях .
[/b]
Здравейте,
някой да има запек, освен останалите оплаквания.  PersevereConfounded
Как се спрявате? По принцип имам бърз метаболизъм, а се виждам в чудо последните 2-ве седмици. Кивита и круши не помагат.

# 38
  • Мнения: 261
Аз бях в болница няколко дни за серклаж. Сподилих на док там за запека и 2 дни ми даваха сироп Лактулоза, още на втория ден имаше ефект.

# 39
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 238
На мен ми помага магнезий диаспорал и пробиотик био гая.

# 40
  • Мнения: 152
Момичета, имате ли представа когато бебчо е седалищно до кога го чакат да се обърне, за да се пристъпи към планово секцио?

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
Благодарности и от мен за новата темичка 😊
Аз съм 28 +4  г.с. Често вече ми се стяга и поболява корема. На последния преглед преди няколко дни бебчо беше напречно, но е много активен и сигурно още много ще се върти. Зная, че до последно могат да се завъртат, така че сега е рано да се тревожим или радваме от позицията. Аз няма да ходя на почивка, че ме е страх. АГ каза, че съм вече с малко ниска плацента и да се пазя повече. В края на месеца съм на трета ФМ и се надявам на повече информация. Аз пия Омнибиотик панда и нямам запек. Иначе ми увеличиха и магнезия.
Малко ме притесняват доста честите вече пристягания ниско долу в корема и към свивките към краката. Будя се през ноща със задух и трудно се успокоявам и заспивам, а гледам все на ляво да спя. Като цяло доста ми натежа корема и съм все по тромава. На 15.07 се надявам частния АГ да ми даде повече инфо за бебчо и как съм.
Комплект за изписване още не съм взела, а и с покупките съм до средата и трябва да се организираме и за другата част.
Дано си напълним темичката само с положителни емоции 🍀 Хубава и спокойна вечер от мен 😊

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Момичета, имате ли представа когато бебчо е седалищно до кога го чакат да се обърне, за да се пристъпи към планово секцио?
И двете ми деца са родени секцио заради седалищно разположение. Чакаха почти до термин, но това в чужбина.
Първото го чакахме до 39г.с., второто имаше планово секцио за 39+ 4, но в 37 г.с. ми изтекоха водите и ми направиха спешно секцио.
Иначе към 36-37 г.с. ми бяха насрочили дата.

# 43
  • Мнения: 138
Здравейте и благодаря за новата тема 🤗❤

На мен пък изобщо не ми тежи бременноста, не усещам даже че съм бременна и забравям докато не ме ритне бебето или не се видя в някое огледало 🐳😅. Хич не бързам за септември.
Скоро бяхме на гости на приятели с новородено ( на 6дни) и ми изплуваха спомени какво е ежедневието и нещо не се ентусиазирах, май ми е по-добре да си седя бременна (шегувам се) , надявам се сега като имам “опит” да не е толкова стресово както със синът ми, защото тогава идея нямахме какво правим и дните се бяха слели с нощите първите 6м
31+4 съм и съм качила 8кг някъде, вече не се меря.

# 44
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен в новата ни тема! 🍀
И аз пожелавам страхотни емоции в нея Simple Smile
Споделям мнението на @bumble111 за бременността. На мен ми е първа и честно казано ме е страх за периода след раждането, а и за самото раждане - дали ще се справя с тази огромна отговорност и грижи за бебчето. Може би е нормално всяка бъдеща майка така за мисли за първото си дете.
Миналата седмица бях на последна ФМ при Стратиева с Оскар Клиник - голямо чакане падна (2 часа чакане + 15 минути преглед). Не мисля, че си заслужава времето и парите.
Прегледът мина добре все пак и бебето вече е разположено главично, но то доста се върти, така че..има време за правилна позиция преди раждането.
Насочила съм се към естествено раждане във Вита, София. Има ли други майки, които ще раждат във Вита?

Общи условия

Активация на акаунт